پیتر جکسون به عدم تسلطش هنگام ساخت فیلم هابیت اعتراف کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هابیت

پیتر جکسون برای ساخت سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها سه سال و نیم وقت داشت تا آماده شود. اما وقتی برای کارگردانی هابیت جای گیرمو دل تورو را گرفت این مزیت را نداشت.

“من نمی‌دانستم چه کار می‌کنم.”

پیتر جکسون در پشت صحنه‌ی فیلم «هابیت: نبرد پنج ارتش» (Hobit: Battle of the Five Armies) که در یوتیوب منتشر شده درباره‌ی ساخت فیلم هابیت و تفاوت بارز در زمان ساخت ارباب حلقه‌ها و هابیت صحبت می‌کند. او در سال ۲۰۱۰ جای گیرمو دل تورو را گرفت و در این ویدیو می‌گفت در زمان ساخت هابیت احساس می‌کرد که بر پروسه‌ی ساخت تسلط ندارد.

وقتی دل تورو صندلی کارگردانی فیلم هابیت را ترک کرد، جکسون طبیعتا دیدگاه متفاوتی را با خودش به همراه آورد. به همین خاطر باید تغییرات بزرگی به پروسه‌ی ساخت فیلم اعمال می‌شد. «جان هاو»، یک طراح مفهومی گفت: “ما همه چیز را دوباره از ابتدا شروع کردیم و فیلم را متناسب با سلیقه‌ی پیتر دوباره طراحی کردیم.”

جکسون گفت: “وقتی من کار را به دستم گرفتم، نمی‌توانستم زمان را یک سال و نیم به عقب برگردانم، به خاطر همین زمان کافی برای طراحی فیلم نداشتم.” او فقط چند ماه تا فیلم‌برداری وقت داشت. “این کار غیرممکن بود، به خاطر همین فیلم‌برداری فیلم را بدون آمادگی لازم شروع کردم.” جکسون گفت: “من نمی‌دانستم چه کار می‌کردم.” هیچ فیلم‌نامه‌ی مصوری وجود نداشت و او باید داستان را فی‌البداهه و در لحظه می‌ساخت.

 مجموعه‌ فیلم‌های هابیت فروش موفقیت‌آمیزی داشتند و فروش آنها به ۳ میلیارد دلار رسید. هرچند که نتوانست نظر مثبت منتقدان را جلب کند. از روی دو قسمت اول این مجموعه یک بازی ویدیویی لگو ساخته شد که امتیاز متوسطی از وب‌سایت‌های مرتبط با بازی گرفت.

لازم به ذکر است که گیرمو دل تورو به خاطر تاخیرهای مکرر این پروژه، مجبور به ترک آن شد و به خاطر همین نمی‌خواست زمان زیادی را صرف ساخت این فیلم کند.

منبع: YouTubeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. mkk

  شماره ۱ و۲ بسیار عالی ساخته شده بود وقتی فیلم و میدیدم با خودم فکر کردم ایکاش فیلم ۱۰ ساعت ادامه پیدا می کرد .عزیزان اون صحنه معما حل کردن گالوم وهابیت بیاد بیارید بنظرم بازی و دیالوگ اون صحنه البته نسخه دوبله نشده بهترین بود.ولی کاملا فشار استودیو بعد از موفقیت ۲ نسخه روی کارگردان برای سوق دادن فیلم از داستان محور به اکشن نوجوان پسند واضح است.نسخه ۳ متاسفانه یه فیلم کامپیوتری بی ارزش و سطحی بود .

 2. Farshad

  Lord of the rings خیلی بهتر بود بنظرم ، ولی در کل من این دوتا فیلمو خیلی دوست دارم بیشترم بخاطر شخصیت legolas و elves

 3. قاسم

  اما بنظر من که برهوت اسماگ خیلی عالی بود یجورایی بهترین قسمتی بود که توی هر ۶ تا فیلم بود
  البته دوبله فارسیش اصلا بدرد نمیخورد بنظرم
  من یجورایی عاشق صدای اسماگم و راستش خیلی دلم سوخت وقتی کشتنش 🙂
  I will show you revenge 🙂

 4. محمد

  تقصیر کمپانی new line cinema بود که باعث شد دل تورو از سمت کارگردانی کنار بکشه چون هم پیتر جکسون و هم دل تورو دل خوشی از new line cinema ندارن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما