کتاب دنیای علی بابا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

تیم دیجی‌کالا مگ در ادامه‌ی ترجمه‌ی کتاب‌های پرفروش دنیا و انتشار آن‌ها به صورت پاورقی، تصمیم گرفت تا پس از انتشار این کتاب‌ها به صورت پاورقی در دیجی‌کالا مگ، آن‌ها را به صورت یک‌جا و در قالب کتاب‌های کاغذی و الکترونیک هم منتشر کند تا مخاطبان بتوانند از خواندن این کتاب‌ها در فرمت‌های گوناگون لذت ببرند. کتاب امپراطوری اپ نوشته‌ی چاد مورتا با ترجمه‌ی روان مریم قمری اولین کتابی بود که در سه قالب کاغذی، صوتی و الکترونیکی منتشر شد و استقبال بی‌نظیر مخاطبان دیجی‌کالا مگ و علاقمندان کتاب‌های حوزه‌ی کسب و کار را به دنبال داشت. پس از رسیدن کتاب امپراطوری اپ به چاپ دوم، انتشار کتاب دنیای علی بابا هم به صورت پاورقی در دیجی‌کالا مگ به پایان رسید و با تلاش شبانه روزی اعضای تیم دیجی‌کالا مگ، همراهی همه‌جانبه‌ی انتشارات نوین کتاب گویا و با ترجمه‌ی خواندنی کژوان آبهشت در قالب کتاب کاغذی به چاپ رسید.

کتاب دنیای علی بابا در ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در سالن شبستان، راهروی ۲۲، غرفه ۱۰ (نوین کتاب گویا) واقع در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

کتاب دنیای علی بابا در ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در غرفه‌ی کتاب کوچه و انتشارات نوین کتاب گویا با حضور اعضای تیم دیجی‌کالا مگ و مترجم کتاب رونمایی خواهد شد. اگر به خرید کتاب دنیای علی بابا در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران علاقه دارید می‌توانید این کتاب را در غرفه‌ی کتاب کوچه و نوین کتاب گویا واقع در سالن شبستان، راهروری ۲۲، غرفه‌ی ۱۰ تهیه کنید.
به زودی نسخه‌ی الکترونیک کتاب دنیای علی بابا هم از طریق اپلیکیشن فیدیبو در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در سپتامبر سال ۲۰۱۴، سهام شرکتی چینی برای نخستین بار در بورس ایالات متحده عرضه شد. شرکتی که بیشتر مردم آمریکا حتی نام آن را هم نشنیده بودند. مبلغ به‌دست‌آمده از عرضه‌ی اولیه‌ی سهام شرکت علی‌بابا از مجموع مبالغ عرضه‌ی سهام شرکت‌های گوگل، فیس‌بوک و توئیتر بیشتر بود. این شرکت چینی که در غرب و علی‌الخصوص ایالات متحده، شرکتی گمنام به‌حساب می‌آمد، توانسته بود طی ده سال پیش از عرضه‌ی اولیه‌ی سهامش، قدم‌به‌قدم مسیر ترقی را بپیماید و بدل به بزرگ‌ترین بنگاه تجارت الکترونیک دنیا شود. مشتری‌های علی‌بابا در سپتامبر ۲۰۱۴ تقریباً دوبرابر مشتری‌های آمازون بودند و تقریباً تمامی نقل‌وانتقالات مالی مربوط به حوزه‌ی تجارت الکترونیک در چین، تنها از آن همین یک شرکت بود. اما علی‌بابا چطور به این جایگاه رسید؟

در کتاب دنیای علی‌بابا ماجرای همراهی با مدیران و مؤسسان این شرکت را از زبان پورتر اریسمن می‌شنویم. نخستین کارمند غربی که به علی‌بابا پیوست و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ مدیر بخش بازاریابی بین‌الملل آن شرکت بود. اریسمن مسیر طولانی و پرفرازونشیب علی‌بابا را روایت می‌کند و به خواننده نشان می‌دهد که چطور جک ما، معلمی ساده که دو بار در آزمون ورود به دانشگاه رد شد، بعدها توانست علی‌بابا را تأسیس کند. اریسمن توضیح می‌دهد که چطور علی‌بابا، این شرکت نوپای کوچک، توانست با رهبری جک ما به غولی بزرگ در عرصه‌ی تجارت الکترونیک بدل شود.

 دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سینا

    از دیجی کالا با این همه طراح خوب و کار درست خیلی بعیده که یک کتاب با این ظاهر ابتدایی و نا زیبا ارائه بده (البته اگر کار طراحی جلد این کتاب توسط دیجی کالا انجام شده باشه)
    اگر هم نه بهتره که در چاپ های بعدی با ناشر صحبت کنید و یک ظاهر در خور این کتاب ارائه بدید …

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما