بوگاتی شیرون رکورد زد (ویدیو)

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند روز پیش ویدیویی هیجان‌انگیز از بوگاتی شیرون برایتان منتشر کردیم؛ ویدیویی که شیرون را از حال سکون تا سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت نشان می‌داد.

حال این بار بوگاتی با انتشار جدیدترین ویدیو خواسته ضربه‌ی نهایی را به مدعیان شتاب و سرعت بزند. اصلا با این کار بوگاتی، اگر جایزه‌ای برای مهیج‌ترین ویدیوی شتاب خودرو در دنیا داشت، شیرون با هنرنمایی بی‌حد و مرز خودش آن را تصاحب می‌کرد.

این بار هم مثل ویدیوی قبلی، بوگاتی شیرون را در حال شتاب‌گیری از حال سکون تا سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌بینیم اما با یک تفاوت ویژه؛ چراکه در ادامه‌، شیرون ۱۵۰۰ اسب‌بخاری را در حال ترمز گیری از سرعت بحرانی ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت به حالت سکون می‌بینیم. می‌دانیم که بی‌صبرانه منتظر دیدن این هایپرکار بی بیشتر از این منتظرتان نمی‌گذاریم و شما را به دیدن ویدیوی شگفت‌انگیز از شیرون دعوت می‌کنیم.

در تست ویدیو واقعی، بوگاتی شیرون می‌تواند ظرف ۳۲.۶ ثانیه و طی مسافت ۲.۶ کیلومتر از سکون به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد! نکته‌ی جالب‌تر این است که راننده‌ی این خودرو توانسته تنها ظرف ۹.۳ ثانیه و پیمایش مسافت ۴۹۱ متر از سرعت بحرانی ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت به سکون برسد!

بوگاتی تا امروز ۳۰۰ دستگاه از مدل شیرون فروخته است. برنامه‌ی بوگاتی تولید ۵۰۰ دستگاه از شیرون است. راننده‌ی بوگاتی شیرون، Juan Pablo Montoya نام دارد. این راننده‌ی بازنشسته‌ی فرمول یک، ۴۱ سال سن دارد و متولد کلمبیاست. او عناوین قهرمانی در مسابقه فرمولا ۳۰۰۰ سال ۱۹۹۸، سری مسابقات CART FedEX سال ۱۹۹۹، Race of Champions سال ۲۰۱۷، Indianapolis 500 سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۵ را در کارنامه‌ی خود دارد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar مهدي

  کسی اطلاع داره فیلم برداری این کلیپ با چی بوده؟ زاویه. ارتفاع میخوره ماشین باشه، ولی اگه اینطور باشه یعنی فیلم بردار هم باید روی یه شیرون سوار باشه چون هیچ ماشین دیگه ای بهش نمیرسه!

  1. Avatar مهدی

   یه شوخی باهات بکنم
   اگه راست میگی برو پیدا کن ببین کی از اولین دوربین دنیا عکس گرفته!!!!!!!!!!

 2. Avatar شهاب

  آخر ویدئو گفت ادامه دارد و سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعتو نشون داد فکر کنم میخوان رکورد سرعتم بزنن اونم با ۴۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت!!!!

 3. Avatar Newskala.ir

  جالب بود ممنون آقای شاهسون