۱۰ شخصیت سریال «چیزهای عجیب» که در طول سریال به انسان‌های بهتری تبدیل شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
شخصیت‌های سریال چیزهای عجیب

سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) با الهام از بازی خیال‌پردازانه «سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان» (Dungeons and Dragons)، یک جهان کاملا جدید از شخصیت‌های متنوع را به تصویر می‌کشد. شخصیت‌های سریال «چیزهای عجیب» در طول داستان متوجه آشفتگی‌های مرموز سرتاسر هاوکینز، شهری خیالی در ایندیانا و خطرهای زیادی می‌شوند که تهدیدشان می‌کند. همانطور که آن‌ها برای شکست دادن موجودات سیاه دنیای وارونه مبارزه می‌کنند، هر شخصیت روند تغییرات جالبی را طی می‌کند و به انسان بهتری تبدیل می‌شود. در طول سریال از زندگی هرکدامشان پرده برداشته می‌شود و در نهایت عزم آن‌ها برای محافظت از یکدیگر در برابر دنیای وارونه به پیشرفت روند تغییر شخصیت‌هایشان کمک می‌کند. در ادامه ۱۰ شخصیت سریال «چیزهای عجیب» را نام بردیم که در طول سریال به انسان‌های بهتری تبدیل شدند.

۱۰. جاناتان بایرز

جاناتان بایرز در سریال چیرهای عجیب

جاناتان بایرز (با بازی چارلی هیتون)، یک فرد منزوی است که کم‌کم با احساسات خود کنار می‌آید. پس از ناپدید شدن برادرش ویل بایرز (با بازی نوآ اشنپ)، او به فردی گوشه‌گیر و جامعه‌گریز تبدیل می‌شود و استیو هارینگتون (با بازی جو کیری) به خاطر همین ضعف‌های شخصیتی‌اش او را مورد آزار و قلدری قرار می‌دهد. وقتی جاناتان متوجه می‌شود برادرش اسیر مایند فلایر از دنیای وارونه شده است، از نانسی ویلر (با بازی ناتالیا دایر) کمک می‌خواهد.

جویس بایرز (با بازی وینونا رایدر) در حالی که تلاش می‌کنند مایند فلایر را شکست دهند قدم پیش می‌گذارد تا با ویل ارتباط برقرار کند. توانایی درک جاناتان به او در تمام مراحل کمک می‌کند و شفقت او با شروع رشد شخصیتش بیشتر می‌شود.

دفتر مشق باژیکان طرح چیزهای عجیب کد 20211757 به همراه برچسب مجموعه 12 عددی

۹. جیم هاپر

جیم هاپر در سریال چیرهای عجیب

جیم هاپر (با بازی دیوید هاربر) رییس‌پلیس هاوکینز در مورد آشفتگی‌های عجیب این شهر تحقیق می‌کند. وقتی جویس نشان می‌دهد که پسرش گم شده است، این موضوع مورد توجه او قرار می‌گیرد. همانطور که جیم تحقیق می‌کند، متوجه انواع مختلفی از اتفاقات در هاوکینز می‌شود. هاپر تحقیقات خود را مخفی نگه می‌دارد، از وجود الون مطلع می‌شود و در نهایت او را به عنوان فرزند خود بزرگ می‌کند.

هاپر پدرخوانده الون می‌شود و او را از خطر حفظ می‌کند و برای دفاع و نجات دیگران، خود را قربانی می‌کند. او از انفجار جان سالم به در می‌برد، اما توسط روس‌ها اسیر می‌شود. متوجه می‌شود که دموگورگون نه تنها در هاوکینز زندگی می‌کند، بلکه روس‌ها آن‌ها را اسیر کرده‌اند. او از یک افسر تنبل به یک پدر و ناجی تبدیل می‌شود.

جامدادی طرح پوستر فیلم چیزهای عجیب کد 020

۸. ادی مانسون

ادی مانسون در سریال چیرهای عجیب

ادی مانسون (با بازی جوزف کوین) یک رهبر منحصربه‌فرد باشگاه هِل فایر برای بازی سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان است. وقتی کریسی (با بازی گریس ون دین) توسط وکنا تسخیر می‌شود، ادی به او کمک می‌کند تا درد خود را تسکین دهد. وکنا کریسی را تسخیر می‌کند و ادی متهم به قتل او و ناخواسته فربانی یک ماجرا می‌شود.

ادی با استیو، نانسی و رابین متحد می‌شود تا دروازه‌های دنیای وارونه را پیدا کند. دایره اجتماعی او افزایش می‌یابد و دوست‌های بیشتری پیدا می‌کند. ادی برای نجات گروه، موسیقی «عروسک‌گردان» (Master of Puppets) ساخته متالیکا را می‌نوازد تا حواس موجودات دنیای وارونه را پرت کند. این کار منجر به مرگ او شد، اما او خود را فدا کرد تا از کسانی که برایش مهم بودند محافظت کند.

پوستر طرح چیزهای عجیب کد 1390 -Stranger Things

۷. لوکاس سینکلیر

لوکاس سینکلیر در سریال چیرهای عجیب

لوکاس سینکلر (کیلب مک‌لاگلین) یک دانش‌آموز خرخوان است که به یک شخصیت محبوب تبدیل می‌شود. در طول رشد شخصیتش گاهی به نظر می‌رسد که انسان بدجنسی است، اما کاملا برعکس؛ به واسطه قلب مهربانش به دوستان نیازمند خود کمک می‌کند. او شیفته مکس می‌فیلد (با بازی سدی سینک) می‌شود و آن‌ها رابطه‌ای را با هم آغاز می‌کنند.

لوکاس بعد از پیوستن به تیم بسکتبال از گروه دور می‌شود و این موضوع بین دوستانش تفرقه ایجاد می‌کند و او نمی‌خواهد دلیل از هم پاشیدن گروه باشد. لوکاس دوباره به سمت حقیقت هدایت و دوباره به یک عضو ارزشمند در گروه تبدیل می‌شود. با نزدیک شدن به سن بلوغ، شخصیت شکاک او کم‌رنگ می‌شود و می‌تواند احساساتش را کنترل کند.

۶. مایک ویلر

مایک ویلر در سریال چیزهای عجیب

یکی دیگر از شخصیت‌های سریال «چیزهای عجیب»، مایک ویلر (با بازی فین ولفهارد) برای رسیدن به رستگاری احتیاج داشت رشد کند و به بلوغ برسد. وقتی او و دوستانش الون را پیدا کردند، مسحور توانایی‌های الون شدند. مایک می‌خواست از الون در برابر هر خطری که سر راهش قرار می‌گرفت محافظت کند. بلوغ مایک در طول سریال به او قدرت درک مشکلات و آسیب‌های شهر هاوکینز را داد. او عشق خود را به الون کشف می‌کند و متوجه می‌شود که قادر است تمام تلاش خود را برای محافظت از او به کار بگیرد.

محافظت مایک از دوستانش تنها راه او برای ادامه مبارزه با خطرات هاوکینز است. طبیعت دلسوز او نسبت به دوستانش کمک می‌کند تا به شخصیت بهتر و پخته‌تری تبدیل شود. وفاداری او کمک بزرگی به گروه است چون هر کاری برای محافظت از دوستانش انجام می‌دهد. تیزهوشی او برای برنامه‌ریزی استراتژیک به منظور غلبه بر وحشت ناشی از موجودات دنیای وارونه همیشه مفید واقع می‌شود.

پیکسل ابیگل طرح سریال چیز های عجیب مدل Stranger Things کد 005

۵. مکس می‌فیلد

مکس می‌فیلد

مکس می‌فیلد در فصل دوم، دختر جدید شهر است. او خواهر ناتنی بیلی هارگرو (با بازی دیکر مونتگومری) است. به او لقب مکس دیوانه دادند چون توانست از امتیاز داستین، ویل، لوکاس و مایک در پالاس آرکید پیشی بگیرد. زمانی که برادر ناتنی مکس توسط مایند فلایر از دنیای وارونه تسخیر می‌شود، او به گروه می‌پیوندد. از دست دادن برادر ناتنی‌ مکس به سلامت روانش آسیب وارد کرده و او شروع به تجربه کابوس‌هایی می‌کند که باعث می‌شود خود را از گروه جدا کند.

زمانی که متوجه می‌شود توسط وکنا، موجودی شیطانی از دنیای وارونه مورد نفرین قرار گرفته است، نهایت فداکاری را انجام می‌دهد. مکس تسخیر می‌شود و پخش آهنگ مورد علاقه‌اش «بالای تپه» (Running Up That Hill) اثر کیت بوش به او کمک می‌کند تا تسخیر را سرکوب کند. او به کما می‌رود چون الون نتوانست از او در برابر تسخیر وکنا محافظت کند.

تابلو مدل چیز های عجیب طرح stranger things 6

۴. داستین هندرسون

داستین هندرسون

داستین هندرسون (با بازی گیتن ماتارازو) باهوش، احمق و عضو شوخ و کمدی گروهشان است. پیوند داستین با استیو واقعی و صمیمی است. او مغز عملیات است و می‌خواهد از دوستانش در برابر شرارت‌هایی که از دنیای وارونه نشات می‌گیرند محافظت کند. داستین اولین کسی است که دموگورگون را در حال خوردن گربه‌اش دید و آن را کشف کرد. داستین استیو را استخدام می‌کند تا به او کمک کند و در نهایت دوستی بعید و عمیقی بین آن‌ها شکل می‌گیرد.

داستین یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سریال «چیزهای عجیب» به خاطر دانش گسترده‌اش همیشه رویکردهای منطقی به اشتراک می‌گذارد. این یک مولفه مفید در گروه آن‌ها به شمار می‌رود چون دنیای وارونه در آزمایشگاه هاوکینز ایجاد شده و تا حد زیادی ناشناخته است و به علم و آگاهی احتیاج دارد. مشارکت او با دوست‌دخترش سوزی از اردوگاه، به آن‌ها کمک می‌کند تا سرنخ‌های جدیدی را در پازل نابودی شرور هاوکینز پیدا کنند.

مگنت عرش طرح چیزهای عجیب کد Asm1350

۳. الون

الون

الون (با بازی میلی بابی براون) توسط دکتر مارتین برنر از خانه‌اش جدا و به عنوان نمونه آزمایشگاهی در آزمایشگاه هاوکینز بزرگ شد. الون مهارت‌های ذهنی فراوانی دارد و به عضو مفید گروه تبدیل می‌شود. وقتی که او در فصل اول با مایک ملاقات می‌کند، به خاطر تعاملات اجتماعی کم خود می‌ترسد. او مهارت‌های خود را توسعه می‌دهد و به محافظت از دوستانش در برابر آسیب دنیای وارونه کمک می‌کند.

قدرت او با تبدیل شدن به یک دوست و ناجی گروه شروع به رشد می‌کند. وقتی جیم هاپر الون را به عنوان دختر خود می‌پذیرد، او نسبت به هاپر احساس اعتماد می‌کند. الون وقتی می‌فهمد دوستان واقعی او چه کسانی هستند اعتماد خود را نسبت به دیگران افزایش می‌دهد.

  دفتر مشق باژیکان طرح چیزهای عجیب کد 20213983 به همراه فتوکارت مجموعه 24 عددی

۲. نانسی ویلر

نانسی ویلر

نانسی ویلر یکی از شخصیت‌های سریال «چیزهای عجیب» است که از ابتدا قوی ظاهر می‌شود و همه چیز را می‌داند. او به یک زن مستقل قوی تبدیل می‌شود، چون به «بچه‌ها» کمک می‌کند تا با انواع موجودات مختلف از دنیای وارونه مبارزه کنند. او مادر گروه می‌شود و می‌خواهد به اندازه استیو از «بچه‌ها» محافظت کند.

راهنمایی و عزم او برای محافظت از هاوکینز در برابر نابودی نهایی همان چیزی است که او را شجاع‌تر از بقیه می‌کند. وقتی او از استیو جدا می‌شود، با جاناتان رابطه برقرار می‌کند. او به زودی متوجه می‌شود که در زندگی خود به مردی برای محافظت از خودش نیاز ندارد و می‌تواند از خود در برابر هر خطری محافظت کند.

پوستر طرح چیزهای عجیب کد 1377 -Stranger Things

۱. استیو هرینگتون

استیو هرینگتون

استیو هرینگتون یک شخصیت پرادعا در هاوکینز است چون دائما جاناتان بایرز و دیگران را مسخره می‌کند. در فصل اول، او یکی از منفورترین شخصیت‌ها است، اما شخصیت خود را توسعه می‌دهد و به یکی از محبوب‌ترین‌ها تبدیل می‌شود. او با داستین برای مبارزه با دموگورگن در فصل دوم همکاری می‌کند. استیو می‌خواهد از «بچه‌ها» در برابر دنیای وارونه محافظت کند و به خاطر عشقی که به آن‌ها دارد، پدر گروه می‌شود.

منبع: collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما