۱۰ دستیار وفادار انیمیشن‌های دیزنی که همیشه فراموش می‌شوند

۱ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
دستیاران

وقتی صحبت از فیلم‌های دیزنی می‌شود، تمام توجهات به قهرمانان، شروران و شاهزاده خانم‌ها جلب می‌شود. اما چرا کسی به دستیاران وفادار این کاراکترهای اصلی توجهی نمی‌کند؟ در این مطلب ۱۰ دستیار فراموش شده‌ی انیمیشن‌های دیزنی را نام بردیم که حضورشان در کنار کاراکترهای اصلی علاوه بر جذاب بودن، بسیار هم ضروری است.

تیمون و پومبا، جیمینی کریکت، اولاف و غول چراغ جادو این‌ها تنها تعدادی از دوست داشتنی‌ترین دستیاران دیزنی هستند. مطمئنا قهرمانان و اشرار معمولا آنقدر باهوش و قوی هستند که بتوانند امور را به تنهایی اداره کنند اما همه به کسی احتیاج دارند تا در زمانی که در صحنه حضور ندارند جای خالیشان را پر کنند و سکان را به دست بگیرند، درست است؟

در حالی که شخصیت‌هایی مانند موارد ذکر شده در بالا مطمئنا از محبوب‌ترین‌های دنیای دیزنی هستند، تعداد زیادی دستیار انیمیشنی دیگر نیز وجود دارند که شایسته توجه بیشتری هستند. به هر حال، آن‌ها به اندازه همتایان قهرمان خود با آزمایش‌ها و گرفتاری‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. چرا آن‌ها نباید کمی بیشتر در کانون توجه قرار بگیرند؟

۱۰. کری کی (Cri-Kee) در انیمیشن مولان (Mulan)

کری کی

این جیرجیرک خیلی خوش‌شانس است! با توجه به این شهرتی که برای خود دست و پا کرده، می‌توان تصور کرد که او هم به اندازه همتای قرمز و فلس‌دار خود یعنی «موشو» در انیمیشن «مولان» دیزنی دوست داشتنی خواهد بود. او ممکن است به جز چند صدای جیرجیر چیز دیگری نگوید، اما عملکرد غیر کلامی کری کی واقعا گواهی بر هنر انیمیشن دیزنی است، به ویژه در سکانس برخورد با خواستگار مولان.

۹. ارشمیدس (Archimedes) در انیمیشن شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone)

ارشمیدس

همه جادوگران نیاز به یک دستیار دارند و جغد اغلب یک انتخاب محبوب و مناسب است. فقط از دانش‌آموزان طلسم در هاگوارتز بپرسید. اما ما شک داریم که هری پاتر بتواند به خوبی با ارشمیدس بدخلق و بد قلق کنار بیاید!

دوست پردار مرلین یکی از نادیده گرفته شده‌ترین شخصیت‌های دیزنی است، و یکی از آن‌ها که نباید ناشناخته بماند. شوخ طبعی خشک و نگرش سرسختانه او در بیشتر دستیاران دیده نمی‌شود، اما او به عنوان یک مکمل مناسب برای جادوگر گاهی اوقات خیلی هم خوب عمل می‌کند.

۸. زیرو (Zero) در انیمیشن کابوس قبل از کریسمس (The Nightmare Before Christmas)

زیرو

او نه تنها بهترین دوست برای یک پادشاه کدو تنبل در شهر هالووین است، بلکه می‌تواند گروهی از گوزن‌های اسکلتی را در شب مه‌آلود کریسمس هدایت کند. شاید نگاهش توخالی باشد، اما قلبش مملو از محبت است. از نوک بینی درخشان کدوی هالووینی تا پوست طیفی کم رنگش، زیرو یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های این لیست است و مطمئنا یکی از بی‌نظیرترین و به یاد ماندنی‌ترین حیوانات خانگی دیزنی است.

۷. فینیک (Finnick) در انیمیشن زوتوپیا (Zootopia)

فینیک

فینیک که اخیرا وارد دنیای دیزنی شده، ممکن است کوچک باشد، اما او به همان اندازه قدرتمند است، به خصوص با صدای گرم و پرطنین تام لیستر که از آن پیکره‌ی ریز و پرزدار بیرون می‌آید.

او ممکن است برای سوار شدن به ون رنگی زوتوپیا مجبور باشد از آسانسور استفاده کند، اما به دلیل اندازه کوچکش، برای کمک به نیک در اجرایی کردن نقشه‌ی «آب‌نبات چوبی» عالی است. اگر انیمیشن زوتوپیا را دیده‌اید می‌دانید که نباید فریب فیل‌های کوچک تو دل برو را بخورید، چون در واقع درون آن فینیک وحشی قرار گرفته است.

۶. زازو (Zazu) در انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

زازو

به نظر می‌رسد مردم فراموش می‌کنند که زازو تنها یکی دیگر از اعضای پراید لند نیست و در واقع «پیشکار پادشاه» است. در اصل، زازو دستیار شخصی موفاسا است. به همین دلیل، این نوک‌شاخ (گونه‌ای پرنده) شکوهمند و پرشور به دستیار سلطنتی پادشاه تبدیل می‌شود. او برخی از وظایف کوچکی که برایش تنظیم شده را انجام می‌دهد، مانند بر هم زدن نقشه‌ها، کمک در مدیریت امور رییس خود و رساندن گزارش روزانه.

۵. ورتیگو، هوگو و لاورن (Victor, Hugo, And Laverne) در انیمیشن گوژپشت نوتردام (Hunchback of Notre Dame)

ورتیگو

در حالی که محبوبیت این سه شخصیت هنوز مورد بحث طرفداران دیزنی است، با ساخت «گوژپشت نوتردام ۲» (۲ Hunchback of Notre Dame)، این آب‌پران‌های جان گرفته کمی بیشتر شناخته شدند.

این سه مجسمه‌ی سخنگو حتی در نسخه فیلم گوژپشت، که یک اثر درام و جدی بود هم حضور داشتند اما حتی این فیلم هم نتوانست برای محبوبیت آن‌ها کاری از پیش ببرد.

۴. سر هیس (Sir Hiss) در انیمیشن رابین هود (Robin Hood)

سرهیس

پرنس جان بدون شک خنده‌دارترین شرور دیزنی است که تا کنون در یک انیمیشن پیدا شده. اما وقتی با خدمتکار مار خود، سر هیس، جفت می‌شود، یکه به دو کردن بین این دو یکی از بهترین الم شنگه‌های کمدی در کل دیزنی است.

دیالوگ بین این دو مانند مشاجره و بحث بین یک زن و شوهر به نظر می‌رسد و بینندگان را بسیار می‌خنداند. قطعا بر این واقعیت هم سرپوش می‌گذارد که او مستقیما از کاراکتر «کا» (Kaa) در انیمیشن کتاب جنگل (Jungle Book) الهام گرفته شده است.

۳. سگ اسلینکی (فنری) (Slinky Dog) در انیمیشن داستان اسباب‌بازی (Toy Story)

اسلینکی

اسلینکی در واقع یکی از اولین کاراکترهای پیکسار بود که در نقش دستیار ظاهر شد. در داستان اسباب‌بازی اصلی، به نظر می‌رسد که اسلینکی بزرگترین دستیار و دوست وفادار وودی است، به ویژه قبل از اینکه بولسای در دنباله آن معرفی شود.

اسلینکی به تنظیم جلسه کارکنان کمک می‌کند، سعی می‌کند اسباب‌بازی‌ها را بعد از افتادن وزوز از پنجره کنار هم قرار دهد و به امید نجات وودی و باز هم از ترافیک، جان و سیم فنری خود را به خطر می‌اندازد. چه چیز دیگری می‌توان از یک دستیار توقع داشت؟

۲. مورف (Morph) در انیمیشن سیاره گنج (Treasure Planet)

مورف

سیاره گنج ممکن است یکی از فراموش شده‌ترین فیلم‌های دیزنی در بین مجموعه‌های آن‌ باشد، اما هر بچه‌ای که این فیلم را تماشا کرده است، مورف جیغ‌جیغو و ژلاتینی را به خاطر می‌آورد. مورف کاملا، بی‌وقفه، بدون هیچ چشم‌داشتی شایسته ستایش است. حتی اگر او همراه یک دزد دریایی بی‌رحم هم باشد، با نگاه کردن به چشم‌های گرد و معصومش که آدم را یاد توله سگ‌های دوست داشتنی می‌اندازد، کارتان تمام است. او ممکن است تنها نکته‌ی با نمک فیلم باشد، اما این دقیقا همان چیزی است که او را به یاد ماندنی می‌کند.

۱. کریپیر (The Creeper) در انیمیشن دیگ سیاه (The Black Cauldron)

کریپر

کریپر، کوتوله قوزدار، دستیار پادشاه شاخدار دیزنی در انیمیشن «دیگ سیاه» است که به هیچ عنوان مورد توجه قرار نگرفته است، همانطور که از هر نکرومانسر خوب دیگری انتظار می‌رود. علی‌رغم سواستفاده‌ای که می‌کند وفادار است و درست به اندازه‌ی احمق بودنش سرگرم کننده است. حتما چیز شگفت‌انگیزی در مورد او وجود دارد که باعث می‌شود طرفداران سختگیر دیزنی دوست داشته باشند که شمایل و عروسک‌های او را در دوران هالووین خرید و فروش کنند.

منبع: screen rant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه