۱۰ قهرمان انیمه‌ها که ماندگارترین طراحی‌ها را دارند

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
قهرمان انیمه. بهترین طراحی کاراکتر

بسیاری از طرفداران انیمه گمان می‌کنند که تنها بخش‌های مهم یک انیمه‌ی خوب، داستان و پرداخت درست کاراکتر‌های آن است اما طوری که این کاراکتر‌ها به تصویر کشیده می‌شوند نیز به همان اندازه مهم است. کاراکتر‌ها باید به‌یاد‌ماندنی طراحی بشوند و به راحتی بتوان آن‌ها را شناخت. هر کسی که با طراحی کاراکتر آشنا است، آزمون سایه‌‌نما را می‌شناسد که معلوم می‌کند چقدر آسان است که کاراکتری را تنها با سایه‌‌نمای آن به یاد بیاوری.

ماندگارترین انیمه‌ها به خاطر داستانشان محبوب هستند اما از طرفی طراحی شگفت‌انگیزی نیز دارند که سبب می‌شود تا کاراکتر‌های آن‌ها از دیگر انیمه‌ها متمایز شود. طرح شخصیت‌ها نباید پیچیدگی خاصی داشته باشد تا عالی به نظر برسد و طرح‌های ساده که روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود، خاطره‌انگیز‌ترین نیز بوده‌اند و در چشم طرفداران بسیار دوست‌داشتنی.

۱۰. کلاه حصیری لوفی در وان پیس (One Piece)

لوفی. ماندگارترین طراحی کاراکتر

لباس لوفی در طول انیمه‌ی «وان پیس» خیلی کم تغییر می‌کند، اما عناصر مهمی که او را به چیزی که هست تبدیل کرده، همیشه ثابت بوده‌اند. کلاه حصیری لوفی تنها نام گروه دزد دریایی او نیست بلکه قطعه‌ای آشنا از طرح کاراکتر او نیز هست که حتی آن‌هایی که انیمه‌ی «وان پیس» را تماشا نکرده‌اند، با آن آشنا هستند.

فیگور مدل لوفی دنده سه طرح وان پیس

کفش‌های صندل انتخاب منطقی‌ای برای دویدن و مبارزه‌کردن به نظر نمی‌رسد اما جزئی اساسی از لباس او است که طرفداران نمی‌توانند تصور کنند لوفی آن‌ها را رها کند. اهمیتی ندارد که سبک طراحی لوفی در طول زمان چقدر تغییر خواهد کرد چون هسته‌ی اصلی طرح او همیشه همان بوده است که طرفداران عاشق آن هستند.

۹. لباس سرهم نارنجی رنگ ناروتو در انیمه‌ی ناروتو (Naruto)

ناروتو. ماندگارترین طراحی کاراکتر

لباس ناروتو برای یک نینجا زیادی پر زرق و برق است ولی با شخصیت مصمم و البته بی‌نزاکت او کاملا مطابقت دارد. پیشانی‌بند نینجا برای کسانی که طرفدار انیمه نیستند، عنصر آشنایی است خصوصا از آنجایی که بخش مهمی از طرح و پرداخت کاراکتر او است.

فیگور مدل ناروتو

سوالی که معمولا بین طرفداران ناروتو مطرح می‌شود این است که آیا خطوط روی صورت ناروتو ریش واقعی است یا تنها خطوطی برای تمایز چهره‌ی این کاراکتر است؟ با این حال فارغ از این موضوع این‌ خطوط به مهم‌ترین بخش طرح کاراکتر ناروتو تبدیل شده‌‌ است. حتی وقتی ناروتو طرح و رنگ خود را در «ناروتو شیپودن» عوض می‌کند، لباس سرهم او همچنان آشنا و ماندگار است.

۸. موی تیغ تیغی یوگی در انیمه‌ی یو-گی-او! (!Yu-Gi-Oh)

یوگی. ماندگارترین طراحی کاراکتر

طرح‌های کاراکتر در «یو-گی-او!» با زیادی‌روی همراه است اما این دقیقا آن چیزی است که کاراکتر‌ها را برایمان آشنا و جذاب می‌کند. این موضوع مخصوصا برای خود یوگی صادق است؛ با آن موهای تیغ تیغی رنگارنگش که او را از بقیه متمایز می‌کند و به چشم می‌آید. یوگی اغلب در طول سریال لباس مدرسه‌ی خود را می‌پوشد اما حتی لباس ساده‌ی او نیز می‌تواند از آزمون سایه‌نما سربلند بیرون بیاید.

یوگی طرح کاراکتری دارد که حتی از آزمون گذر زمان هم سربلند بیرون می‌آید. با وجود اینکه سبک طراحی او بیشتر با حال و هوای انیمه‌های دهه‌ی‌ ۹۰ و اوایل سال‌های دهه‌ی ۲۰۰۰ سازگار است اما از مد نیفتاده است. یوگی همین الان هم مثل وقتی که طرفداران صبح روز شنبه آن را تماشا می‌‌کردند، جذاب و خفن است.

۷. لباس ملوانی یوساگی در انیمه‌ی سیلور مون (Sailor Moon)

یوساگی. ماندگارترین طراحی کاراکتر

نیازی نیست کسی طرفدار انیمه باشد و با یک نگاه لباس ملوانی یوساگی را می‌شناسد. تنها لباس رنگارنگ او نیست که طرح کاراکتر او را اینچنین ماندگار می‌کند.

ساک خرید خندالو مدل اوساگی تسوکینو انیمه سیلور مون کد 1433

«سیلور مون» سبک هنری بسیار زیبایی دارد و با استفاده از جریان و طول به کاراکتر‌ها چهره‌ی منحصربه‌فردشان را می‌دهد. پاهای دراز یوساگی شاید واقعی نیستند اما اجزایی از بدن او هستند که سبب تمایز طرح او می‌شوند. موهای به شکل کوفته قلقلی او شاید بتواند مامورو را در طول سریال اغوا کند اما موهای دم‌خوکی ساده‌ی او هم بی‌نهایت بانمک هستند و خیلی به او می‌آیند.

۶. سادگی کاگومه در انیمه‌ی اینویاشا (Inuyasha)

کاگومه. ماندگارترین طراحی کاراکتر

کاگومه از انیمه‌ی «اینویاشا» یکی از چندین کاراکتر‌ دنیای انیمه‌ها است که بیشتر وقت‌ها لباس مدرسه‌ی خود را می‌پوشند. با این حال هر طرفدار انیمه‌‌ای فورا می‌تواند کسی را که مثل او لباس پوشیده است، بشناسد فارغ از اینکه لباس او چقدر ساده است.

هر قسمت از طراحی کاگومه باید او را به یک کاراکتر عام و ساده تبدیل کند. او مثل بسیاری از کاراکتر‌های انیمه موی سیاه و چشمان قهوه‌ای رنگ دارد اما ترکیب این ویژگی‌های ساده‌ی او است که او را متمایز می‌کند. وجود این حقیقت که حتی کاراکتری مثل کاگومه را هم می‌توان از سایه‌نمای او شناخت، نشان می‌دهد که طراحی او چقدر بی‌نقص است.

۵. حالت سوپر سایان گوکو در انیمه‌ی دراگون بال (Dragon Ball)

گوکو. ماندگارترین طراحی کاراکتر

«دراگون بال» سبک هنری بسیار شناخته‌شده‌ای دارد خصوصا وقتی که پای کاراکتر اصلی‌اش گوکو در میان است. او عضلاتی مواج و طرح رنگی روشنی دارد که کاملا با قدرت و شخصیت سرزنده‌ی او منطبق است. حتی لوگوی روی لباس رزمی او برای طرفدارانش ماندگار است و آن‌ها دوست دارند لوگو روی تی‌شرت و دیگر لباس‌های مرتبط با کاراکتر محبوبشان نقش ببندد.

دفتر مشق 80 برگ طرح انیمه دراگون بال کد J162

بر خلاف دیگر کاراکتر‌های انیمه گوکو طرح‌های مختلفی دارد که مثل طرح پایه‌ی او ماندگار است. کسی که حتی از دور با «دراگون بال» آشنا است، گوکو را در حالت سوپر سایان و عادی او می‌شناسد که نشان می‌دهد طراحی او چقدر شگفت‌انگیز است.

۴. ابهت مرموز وش در انیمه‌ی ترایگان (Trigun)

وش. ماندگارترین طراحی کاراکتر

وش از انیمه‌ی «ترایگان» فردی مهربان و خوش‌قلب است که کاملا برعکس طرح کاراکتر او است. عینک و کتی که می‌پوشد، ظاهری مرموز و باابهت و به نوعی هراس‌انگیز به او می‌دهد خصوصا وقتی او نشان می‌دهد چه مهارتی در کارکردن با تفنگ دارد.

گرچه چهره‌ی او با ظاهرش تطابق ندارد، اما این در واقع آن چیزی است که طرح او را خاص و ماندگار می‌کند. این طرح بازتابی از رنجی است که او کشیده است در حالی که دیگران ابدا چنین برداشتی از شمایل او ندارند. بازسازی «ترایگان» کار بسیار خوبی با دست‌کشیدن روی طرح به‌یاد‌ماندنی این کاراکتر انجام داده که حتی در نوع سه بعدی آن نیز جذاب است.

۳. چهره‌ی افسونگر فی در انیمه‌ی کابوی بیپاپ (Cowboy Bebop)

فی. ماندگارترین طراحی کاراکتر

هر یک از اعضای گروه بیپاپ در این انیمه طرح کاراکتر بسیار خوبی دارند اما فی با اختلاف ماندگارترین آن‌ها است. او اغواگر است اما بیش از اندازه جنسیت‌زده نیست که بسیاری از انیمه‌ها نمی‌توانند چنین عملکرد موفقی درباره‌ی کاراکتر‌های زن داشته باشند.

ترکیب رنگ لباس او بیشتر با حال و هوای دهه‌ی ۹۰ جور است، اما به جای اینکه مثل بیشتر انیمه‌ها ظاهر از مد‌افتاده‌‌‌ای داشته باشد، شمایلی خاص و قدیمی دارد که برای بسیاری از افراد جذاب و خوشایند است. طرح فی ساده است اما مثل بسیاری از دیگر کاراکتر‌ها مسبب وجه تمایز او است خصوصا وقتی طرفداران در گردهمایی‌ها مثل او لباس می‌پوشند.

۲. کلاه قرمز اش در انیمه‌ی پوکمون (Pokemon)

اش. ماندگارترین طراحی کاراکتر

«پوکمون» یک عالمه کاراکتر دارد اما کاراکتری که همه آن را به خاطر دارند، اش است. درست مثل لوفی، اش یک کلاه فراموش‌نشدنی دارد که همه آن را می‌شناسند چه سریال «پوکمون» را تماشا کرده باشند چه نه.

کیف رودوشی زیگ زاگ طرح پوکمون کد 8243

ظاهر اش زیادی منحصر‌به‌فرد نیست، اما ترکیب ظاهر ساده‌ی او با لباس بی‌همتایش چیزی است که در طول سالیان باعث تمایز او شده است. اش سبب شد که دستکش‌های بدون انگشت باحال به نظر برسند و در این میان تعداد کمی کاراکتر انیمه وجود دارد که بتواند بگوید طرحشان بر روی انتخاب لباس افراد در دنیای واقعی تاثیر گذاشته است.

۱. شنل قرمز اد در انیمه‌ی کیمیاگر تمام فلزی (Full Metal Alchemist: Brotherhood)

اد. ماندگارترین طراحی کاراکتر

در قیاس با تمامی کاراکتر‌های انیمه، اد از انیمه‌ی «کیمیاگر تمام فلزی» باحال‌ترین و خفن‌ترین سبک طراحی را دارد. کت قرمز او برای بسیاری از طرفداران انیمه آشنا است اما تنها بخش از طرح او نیست که از او کاراکتری ماندگار می‌سازد.

کوله پشتی طرح انیمه کیمیاگر تمام‌ فلزی به همراه جامدادی

اعضای بدن فلزی اد با جزئیات کم‌نظیری طراحی شده‌اند که سبب می‌شود خیلی واقعی به نظر برسد. اد به خاطر سبک و سیاق ظاهرش ماندگار است اما او به این دلیل بهترین طراحی کاراکتر در دنیای انیمه‌ها را دارد که مهم‌ترین بخش‌های کاراکتر او واقع‌گرایانه تصویر شده‌اند و روی پرداخت کاراکترش تاثیر می‌گذارند.

منبع: CBR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه