۱۰ معلم بد در فیلم‌ها و سریال‌ها که هر بچه‌ای را از مدرسه فراری خواهند داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
معلم های بد

پاییز شروع شده و مدارس حتی با وجود محدودیت‌های کرونایی دوباره به تکاپو افتاده‌اند. همه ما چه آن‌ها که دیگر سنمان به مدرسه رفتن قد نمی‌دهد و چه آن‌ها که همچنان مشغول به تحصیل هستیم، با شروع پاییز و سال تحصیلی حال و هوای تازه‌ای به سرمان می‌زند و خاطرات خوب و بد زیادی برایمان زنده می‌شود که معلم‌های خوب و بد جزو مهمی از این خاطرات هستند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم ۱۰ تا از بدترین معلم‌ها در فیلم و سریال‌ها را نام ببریم چرا که قبلا یادی از ۲۰ معلم دوست‌داشتنی و محبوب کرده‌ایم.

شاید مجبور باشیم طبق کلیشه‌های رایج این جمله را به کار بریم که «هیچ معلم بدی وجود ندارد» اما نمی‌توان منکر این شد که معلم‌ها هم به عنوان یک انسان می‌توانند خصایل خوب و بد داشته باشند و حتما در کنار هزاران معلم خوب یک معلم بد هم پیدا می‌شود که برای دانش‌آموزان مدرسه را به کابوس بدل کرده‌اند و هیچ‌کس دوست ندارد در کلاس‌هایشان شرکت کند. حتما فیلم و سریال‌های زیادی هم دیده‌ایم که نقش معلم در آن‌ها بسیار پر رنگ بوده و باید خوشحال بود از اینکه تعداد معلم‌های بد در سینما خیلی خیلی کمتر از معلم‌های خوب است.

منظور از معلم بد در این مقاله صرفا اشاره به اخلاق آن‌ها نیست، بعضی می‌توانند در تدریس ضعیف باشند، بعضی در کنترل کلاس ناتوان عمل می‌کنند و بعضی هم آنقدر سخت‌گیرند که دانش‌آموزان را به ستوه می‌آورند.

۱۰. معلم چارلی براون در فرنچایزهای بادام‌زمینی‌ها (Peanuts)

چارلی براون

ما هرگز معلم گمنام و پر حرف چارلی، لوسی، لینوس و گروه بادام‌زمینی را ندیده‌ایم. تنها چیزی که به عنوان معلم در این فرنچایزها دستگیرمان شد، صدای نامفهوم همیشگی یک نفر بود، که شبیه صدایی است که از یک تلفن شکسته بیرون می‌آید. با این اوصاف، ممکن است این یکی از محبوب‌ترین لحظات تخیلی تدریس در تاریخ تلویزیون باشد، و راهی دیرینه برای تمسخر معلمانی که دوست دارند زیاد صحبت کنند.

۹. آقای هربرت گریسون در انیمیشن ساوت پارک (South Park)

ساوت پارک

هنگام آموزش افرادی مانند اریک کارتمن، معلم بد بودن کاملا قابل توجیه است، چرا که بهترین معلم‌ها هم بعد از سر و کله زدن با چنین دانش‌آموزانی بد می‌شوند. گریسون، که در یک مرحله تحت عمل تغییر جنسیت قرار گرفت و قبل از انجام عمل دیگری برای دوباره مرد شدن، به خانم گریسون معروف بود، به عنوان یک معلم کاملا ناتوان است. او یک نژادپرست است، یک عروسک جنوبی و عروسک دستی به نام آقای کلاه دارد و یکبار مجموعه‌ای از قسمت‌های سریال «بارنابی جونز» (Barnaby Jones) را به دانش‌آموزان خود نشان داد، در حالی که اصلا مناسب سنشان نبود.

۸. الیزابت هالسی در فیلم معلم بد (Bad Teacher)

معلم بد

قبل از آنکه الیزابت (با بازی کامرون دیاز) دوران آموزشی قابل توجهی را پشت سر بگذارد و معلم مشهوری شود، در مقطع راهنمایی مدرسه‌ای‌ در شیکاگو یک معلم بد دهان و بی‌دقت بود. مطمئنا الیزابت جذاب است، اما وقتی صحبت از آموزش و جلب احترام دانش‌آموزان و همکارانش می‌شود، نمره خوبی نمی‌گیرد.

۷. خانم ادنا کارباپل در انیمیشن سیمپسون‌ها (The Simpsons)

سیمپسون ها

خانم کارباپل سال‌های زیادی را صرف تدریس کرد. او همیشه از هرچیزی که مربوط به کار و تدریسش باشد شکایت دارد. شاید به همین دلیل است که او اغلب در مدرسه سیگار می‌کشد. حتی تدریس به بارت در کلاس چهارم هم کمکی به او نکرد. او گذشته‌ی پرماجرایی دارد و در کل معلم عجیبی است.

۶. آقای جیم مک‌آلیستر در فیلم انتخابات (Election)

انتخابات

ممکن است کمی سخت باشد که استاد مک‌آلیستر (با بازی متیو برودریک) دریافت کننده اسبق نشان معلم سال را در این فهرست «بدترین» بنامیم. اما اگر فیلم را دیده باشید می‌دانید که تریسی فلیک (با بازی ریس ویترسپون) چقدر اعصاب خورد‌کن بود و آقای مک‌آلیستر فقط سعی می‌کرد او را در رقابت شکست دهد، یا اینکه مانع او برای رسیدن به ریاست انجمن دانشجویی دانشکده شود. البته نمی‌توانیم منکر این شویم که روش او خیلی منصفانه نبود.

۵. مربی سو سیلوستر در سریال گلی (Glee)

گلی

سو (با بازی جین لینچ) ممکن است یک مربی موفق تشویق کننده‌های ورزشی در دبیرستان مک‌کینلی باشد، اما آنطور که ادعا می‌کند یک انسان یا کارمند بسیار خوب نیست که بدنسازی تدریس می‌کند. البته او با تمام بدی‌هایش برای بکی جکسون، دانشجوی مبتلا به سندرم داون، استثنا قائل می‌شود. به نظر می‌رسد او در روابط اجتماعی‌اش با مشکل مواجه است و به کسانی که دوستان واقعی دارند حسادت می‌ورزد و شاید به همین دلیل است که تمایل دارد زندگی آقای شوستر و بچه‌های خوشحالش را سیاه کند، سو به شدت می‌خواهد مورد قبول واقع شود و محبوب باشد.

۴. آگاتا ترانچبول در فیلم متیلدا (Matilda)

متیلدا

این معلم بدنام‌ترین و منفورترین شخصیت در داستان متیلدا و اقتباس‌های مختلف آن است. از نظر فنی، ترانچبول (با بازی پم فریس) یک خانم مدیر است، اما در کارهای عملی و تدریس‌های میدانی هم مداخله می‌کند. او بدبین و ترسناک است و تنها با هدف از بین بردن روحیه دانش‌آموزانش، به ویژه آن‌هایی از لحاظ اجتماعی ضعیف‌تر هستند، مدیریت می‌کند.

۳. دولورس آمبریچ در فرنچایزهای هری پاتر (Harry Potter)

هری پاتر

آمبریج (با بازی ایملدا استونتون) کاملا شایستگی این را داشت که به عنوان یک معلم بد در صدر این لیست قرار بگیرد. او زندگی هری و دوستانش را سیاه می‌کند، به ویژه در فیلم «هری پاتر و محفل ققنوس» (Harry Potter and the Order of the Phoenix). شاید به این دلیل است که او سعی می‌کند پیشرفت هری را سرکوب کند و قدرت‌های او را از بین ببرد. البته، وی توسط وزارت سحر و جادو به همین منظور به آنجا رفت.

۲. آقای وودکاک در فیلم آقای وودکاک (Mr. Woodcock)

وودکاک

آقای وودکاک (با بازی بیلی باب تورنتون) یک معلم تربیت بدنی است که به آزار و اذیت دانش‌آموزان خود افتخار می‌کند. با این حال، برخی در واقع فکر می‌کنند که این ویژگی ارزشمندی در زمینه آموزش جوانان دبیرستانی است. اما نه برای جان فارلی (با بازی شان ویلیام اسکات)، که سعی می‌کند مانع رابطه‌ی مادرش با وودکاک شود. البته، این رابطه نتایج خنده‌داری هم در پی خواهد داشت.

۱. آقای ویل فینیک در فیلم خماری (The Hangover)

هنگ اور

در فیلم «خماری» زیاد شاهد تدریس کردن فیل (با بازی بردلی وپر) نیستیم. هرچند، همین اندک صحنه‌های تدریسی که از او می‌‎بینیم واقعا آزاردهنده است. او نه تنها نسبت به دانش‌آموزان خود بی‌ادب است، بلکه پول آن‌ها را که برای یک سفر علمی در نظر گرفته شده بود، می‌دزدد تا بتواند پول لازم را برای مهمانی مجردی بدنام داگ در لاس وگاس تامین کند. اساسا فیل آدم چندان خوبی نیست.

منبع: yard barker

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما