۱۵ کار که افراد شاد انجام نمی‌دهند!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
کارهایی که افراد خوشحال انجام نمی‌دهند

همه‌ی افراد به دنبال شادی در همه‌ی سطوح هستند. نتیجه‌ی آن‌ در این مسائل که در زندگی چگونه پیش می‌روند و چه کاری انجام می‌دهند، نمایان می‌شود. آنچه اهمیت دارد خوشحالی بادوام و ماندگار است بنابراین در این مطلب از دیجی‌کالا مگ، ۱۵ کاری که افراد خوشحال انجام نمی‌دهند را می‌گوییم تا شما هم بتوانید خوشحال باشد و خوشحال بمانید.

۱. رویاپردازی را فراموش نمی‌کنند

افراد خوشحال رویاپردازی را فراموش نمی‌کنند. آن‌ها خودشان، امکان‌پذیر بودن، دسترس‌پذیر بودن و قابل انجام بودن رویاها را باور دارند. این افراد زمانی را صرف رویاپردازی کرده و برنامه‌هایی برای زندگی‌شان برای اینکه به صورت دقیق مشخص کنند که هر چیزی چگونه پیش برود دارند.

۲. در برابر دیگران خودخواه نیستند

افراد خوشحال دوست ندارند خودخواه باشند. در حقیقت اگر بخواهند خودخواه باشند، شاد نخواهند بود. در عوض، افراد خوشحال مهربان و بخشنده هستند و به دیگران زمان، صبر و عشق اختصاص می‌دهند.

۳.‌ چیزی را برای خوشحال کردن خودشان نمی‌خرند

افراد خوشحال نیازی به خرید وسایل برای شاد کردن خودشان ندارند. آن‌ها نیازی به خریددرمانی فقط برای داشتن حال خوب ندارند، بلکه به دلایل منطقی این کار را انجام می‌دهند.

۴.‌ اقدام کردن را فراموش نمی‌کنند

افراد خوشحال اهمیت زندگی را فراموش نمی‌کنند. فرقی نمی‌کند که این موضوع مربوط به اقدام برای رسیدن به هدف‌ها و رویاها یا اقدام برای بهبود زندگی باشد؛ آن‌ها بدون بهانه آن را انجام می‌دهند.

۵. خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند

مقایسه‌ی خود با دیگران

افراد خوشحال خودشان را با افراد دیگر مقایسه نمی‌کنند؛ زیرا می‌دانند که خاص و منحصربه‌فرد هستند. مقایسه‌ی خود با دیگران و دستاوردهایشان یکی از بدترین چیزها برای از بین بردن اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس است.

۶. زندگی را دست کم نمی‌گیرند

افراد خوشحال زندگی را دست کم نمی‌گیرند زیرا می‌دانند که زندگی کوتاه است. آن‌ها افرادی هستند که از تجربه‌هایشان بیشترین استفاده را داشته، شرایط خودشان را می‌سازند و از لحظه‌ی حال استفاده می‌کنند.

۷. به دنیا اجازه نمی‌دهند به آن‌ها بگوید چه کسی باشند

افراد خوشحال سازگاری نمی‌کنند. آن‌ها پیشگامانی هستند که قلب خود را دنبال کرده و خودشان تصمیم‌گیری می‌کنند. این افراد رهبرانی هستند که برای خودشان استاندارد تعیین می‌کنند.

۸. پشیمان نمی‌شوند

افراد خوشحال از اشتباه کردن پشیمان نمی‌شوند و اشتباه‌ها را به دید فرصتی که باید از آن درس بگیرند می‌بینند. آن‌ها دیگران را می‌بخشند و هرچیزی که باعث ناراحتی و تخلیه‌ی احساسی‌شان می‌شود را رها می‌کنند.

۹. منفی‌نگری را مجاز نمی‌دانند

افراد خوشحال به افراد یا شرایط منفی اجازه نمی‌دهند که آن‌ها را خشمگین یا ناراحت کنند. منظور این نیست که این احساسات بخش طبیعی از موجودیت ما نیستند، بلکه منظور این است که همیشه در کنار افراد منفی بودن، انسان را دچار شرایطی می‌کند که می‌خواهد از ان اجتناب کند. افراد شاد زمانی را به بودن در کنار افرادی که به شاد بودنشان کمک می‌کنند، اختصاص می‌دهند.

۱۰. دیگران را تحقیر نمی‌کنند

عادت‌های افراد خوشحال

این افراد یاد گرفته‌اند که تفاوت‌های دیگران را درک کرده و بپذیرند. هنگامی که دیگران را تحقیر می‌کنید، این کار اغلب نشانه‌ی ناامنی شما است. افراد خوشحال، به دیگران اهمیت داده و هرگز آن‌ها را تحقیر نمی‌کنند.

۱۱. هرگز سلامتی خود را نادیده نمی‌گیرند

افراد خوشحال مواظبت از خودشان را فراموش نمی‌کنند. آن‌ها مراقب سلامتشان هستند و این مساله می‌تواند مربوط به سلامت تعذیه، ورزش کردن، مدیتیشن، رفتن به تعطیلات و… باشد.

۱۲. شکرگزاری را فراموش نمی‌کنند

افراد خوشحال کلمه‌ی شکرگزاری را فراموش نمی‌کنند. این افراد می‌دانند که همیشه شکرگزار بودن یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که توانسته‌اند انجام دهند. شکرگزاری به شما این اجازه را می‌دهند که تمرکز خود را روی همه‌ی چیزها، افراد، جاها، مخلوقات طبیعی و عجایب زیبایی که برایتان ایجاد شده بگذارند. با تمرکز روی این شرایط، فرد به جای احساس نیاز به چیزهای بیشتر، برای خودش رضایت ایجاد می‌کند.

۱۳. زمان را تلف نمی‌کنند

افراد خوشحال به خودشان اجازه‌ی تلف کردن زمان را نمی‌دهند. با درک این مساله که زندگی چقدر گران‌بها است، همیشه از زندگی عاقلانه بهره می‌برند. با اجازه دادن به خود برای هدر دادن زمان، چیزی را از دست می‌دهید که هیچ‌وقت نمی‌توانید آن را پس بگیرید.

۱۴. تمرکز بر خواسته‌ی خود را فراموش نمی‌کنند

افراد خوشحال ایجاد چیزی که به صورت واقعی از زندگی می‌خواهند را فراموش نمی‌کنند. گاهی اوقات اقدام کردن و گام برداشتن به سمت جلو می‌تواند ترسناک باشد، اما افراد خوشحال به جای درجا زدن، ناراحت و ناراضی بودن، کار می‌کنند. تمرکز بر چیزی که می‌خواهید به جای چیزی که نمی‌خواهید، زندگیتان را بسیار بهتر خواهد کرد.

۱۵. شاد بودن را فراموش نمی‌کنند

رازهای شاد بودن

انسان‌های خوشحال فراموش نمی‌کنند که شاد باشند. شاد بودن یک انتخاب و یک علم است. شادی از میان چیزی که ما برای فکر کردن انتخاب می‌کنیم می‌آید. افکار ما احساساتمان را می‌سازند و احساساتمان ما را شاد یا غمگین می‌سازند. فکرهای خود را عاقلانه انتخاب کنید، ببینید که چه چیزی شما را هیجان‌زده می‌کند، چه چیزی به شما انرژی می‌بخشد و چه چیزی برایتان در زندگی ارزشمند است. شناخت خود به شما اجازه می‌دهد که متوجه شوید چه چیزی شما را به وجد آورده و خوشحال می‌سازد؟

در پایان

در این مطلب با ۱۵ کاری که انسان‌های خوشحال انجام نمی‌دهند آشنا شدیم. آیا شما فرد خوشحالی هستید؟ کدام یک از این کارها را برای خوشحال بودن خود انجام نمی‌دهید؟

منبع: Lifehackبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. سامان

    من به این که نمی توانم در دیجی کالا ساین این کنم ناراحت نمی شوم اما بعضی وقتها قابل چشم پوشی نیست مثلا اگر به متاورس بروم و بعد ببینم بعضی اعمال برای من قابل انجام نیست ناراحت خواهم شد بنابراین نمی وم

  2. صبا

    تو این دوره زمونه کسی پیدا میشه که خوشحال باشه من که همه این کار هارو انجام میدم حتی یه بار قرس خورم ولی بعد از چند دقیقه بیهوشی خوانواده م منو بردن بیمارستان پشیمانم که چرا یه جای دیگه این کار رو نکردم داداش اینجا یعنی تو این دنیا آدم خوشحال نداریم خودت از همه بهتر میدونی مارو سر کار گذاشتی

  3. Amin

    “چگونه خود را فریب دهیم “

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما