نامزدهای جوایز انجمن بازیگران ۲۰۲۱ معرفی شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۱:۳۳ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
فیلم دادگاه شیکاگو 7

سرانجام پس از چند روز وقفه نامزدهای جوایز انجمن بازیگران در سال ۲۰۲۱ صبح پنجشنبه توسط لیلی کالینز و دیوید دیگز در صفحه‌ی اینستاگرام SAG اعلام شد.

فیلم‌های برجسته عبارتند از «شبی در میامی» (One Night in Miami)، «میناری» (Minari)، «بلک باتم ما رینی» (Ma Rainey’s Black Bottom)، «۵ هم‌خون» (Da 5 Bloods)، «دادگاه شیکاگو ۷» (The Trial of the Chicago 7). در بخش بازیگران نقش اصلی زن، ایمی آدامز، ویولا دیویس، ونسا کربی، فرانسیس مک‌دورمند و کری مولیگان به رقابت می‌پردازند. در مقابل رقابت برای تصاحب عنوان بازیگر نقش اصلی مرد بین ریز احمد، چادویک بوزمن، آنتونی هاپکینز، گری اولدمن و استیون یون خواهد بود.

لازم به ذکر است که چادویک بوزمن فقید، برای بازی در نقش اصلی فیلم بلک باتم ما رینی و نقش مکمل ۵ هم‌خون نامزد دریافت جایزه شده است.

به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، جوایز SAG، که معمولا در ژانویه برگزار می‌شد، به تاریخ ۴ آوریل تغییر یافت. این مراسم از ساعت ۶ بعد از ظهر از طریق TNT و TBS پخش خواهد شد. نکته‌ی مهم نامزدها و برندگان انجمن بازیگران این است که معمولا همپوشانی زیادی با نامزدها و برندگان اسکار در بخش بازیگری دارد.

فهرست کامل نامزدهای جوایز انجمن بازیگران ۲۰۲۱

بهترین گروه بازیگران یک فیلم سینمایی

  • فیلم ۵ هم‌خون (Da 5 Bloods)
  • فیلم بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • فیلم میناری (Minari)
  • فیلم یک شب در میامی (One Night in Miami)
  • فیلم دادگاه شیکاگو ۷ (The Trial Of The Chicago 7)

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • ایمی آدامز برای بازی در فیلم مرثیه هیلبیلی (Hillbilly Elegy)
  • وایولا دیویس برای بازی در فیلم بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • ونسا کربی برای بازی در فیلم تکه‌های یک زن (Pieces of a Woman)
  • فرانسیس مک‌دورمند برای بازی در فیلم سرزمین آواره‌ها (Nomadland)
  • کری مولیگان برای بازی در فیلم زن جوان خوش‌آتیه (Promising Young Woman)

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • ریز احمد به خاطر بازی در فیلم صدای فلزات (Sound Of Metal)
  • چادویک بوزمن برای بازی در فیلم بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • آنتونی هاپکینز برای بازی در فیلم پدر (The Father)
  • گری اولدمن برای بازی در فیلم منک (Mank)
  • استیون یان برای بازی در فیلم میناری (Minari)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ماریا باکالووا برای بازی در فیلم بورات ۲ (Borat Subsequent Moviefilm)
  • گلن کلوز برای بازی در فیلم مرثیه هیلبیلی (Hillbilly Elegy)
  • الیویا کلمن برای بازی در فیلم پدر (The Father)
  • یون یا-جانگ برای بازی در فیلم میناری (Minari)
  • هلنا زنگل برای بازی در فیلم اخبار جهان (News of the World)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • چادویک بوزمن برای بازی در فیلم ۵ هم‌خون (Da 5 Bloods)
  • ساشا بارون کوهن برای بازی در فیلم دادگاه شیکاگو ۷ (The Trial Of The Chicago 7)
  • دنیل کلویا برای بازی در فیلم یهودا و مسیح سیاه (Judas and the Black Messiah)
  • جرد لتو برای بازی در فیلم چیزهای کوچک (The Little Things)
  • لزلی آدام جونیور برای بازی در فیلم یک شب در میامی (One Night in Miami)

بهترین تیم بازیگری در یک سریال درام

  • سریال بهتره با سال تماس بگیری (Better Call Saul)
  • سریال بریجتون (Bridgerton)
  • سریال تاج (The Crown)
  • سریال لاورکرافت کانتری (Lovecraft Country)
  • سریال اوزاک (Ozark)

بهترین تیم بازیگری در یک سریال کمدی

  • سریال مرده برای من (Dead To Me)
  • سریال مهماندار (The Flight Attendant)
  • سریال کبیر (The Great)
  • سریال شیتز کریک (Schitt’s Creek)
  • سریال تد لاسو (Ted Lasso)

بهترین بازیگر زن در یک سریال درام

  • جیلین اندرسون برای بازی در سریال تاج (The Crown)
  • الیویا کلمن برای بازی در سریال تاج (The Crown)
  • اما کورین برای بازی در سریال تاج (The Crown)
  • جولیا گارنر برای بازی در سریال اوزاک (Ozark)
  • لورا لینی برای بازی در سریال اوزاک (Ozark)

بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام

  • جیسون بیتمن برای بازی در سریال اوزاک (Ozark)
  • استرلینگ کی. براون برای بازی در سریال این ما هستیم (This Is Us)
  • جاش اوکانر برای بازی در سریال تاج (The Crown)
  • باب ادنکیرک برای بازی در سریال بهتره با سال تماس بگیری (Better Call Saul)
  • رجی-جین پیج برای بازی در سریال بریجتون (Bridgerton)

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی

  • کریستینا اپلگیت برای بازی در سریال مرده برای من (Dead To Me)
  • لیندا کاردلینی برای بازی در سریال مرده برای من (Dead To Me)
  • کیلی کوئوکو برای بازی در سریال مهماندار (The Flight Attendant)
  • انی مورفی برای بازی در سریال شیتز کریک (Schitt’s Creek)
  • کاترین اوهارا برای بازی در سریال شیتز کریک (Schitt’s Creek)

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی

  • نیکولاس هولت برای بازی در سریال کبیر (The Great)
  • دنیل لیوای برای بازی در سریال شیتز کریک (Schitt’s Creek)
  • یوجین لیوای برای بازی در سریال شیتز کریک (Schitt’s Creek)
  • جیسون سودیکیس برای بازی در سریال تد لاسو (Ted Lasso)
  • رامی یوسف برای بازی در سریال ریمی (Ramy)

بهترین بازیگر زن در یک مینی‌ سریال یا فیلم تلویزیونی

  • کیت بلانشت برای بازی در سریال خانم آمریکا (Mrs. America)
  • میکیلا کوئل برای بازی در سریال می‌توانم نابودت کنم (I May Destroy You)
  • نیکول کیدمن برای بازی در سریال فروپاشی (The Undoing)
  • آنیا تیلور-جوی برای بازی در سریال گامبی وزیر (The Queen’s Gambit)
  • کری واشینگتن برای بازی در سریال آتش‌های کوچک در همه جا (Little Fires Everywhere)

بهترین بازیگر مرد در یک مینی‌ سریال یا فیلم تلویزیونی

  • بیل کمپ برای بازی در سریال گامبی وزیر (The Queen’s Gambit)
  • دیوید دیگز برای بازی در فیلم تئاتر همیلتون (Hamilton)
  • هیو گرانت برای بازی در سریال فروپاشی (The Undoing)
  • ایتن هاوک برای بازی در سریال پرنده‌ی خوب لرد (The Good Lord Bird)
  • مارک رافلو برای بازی در مینی سریال من می دانم این مقدر حقیقت دارد (I Know This Much Is True)

بهترین تیم بدل‌ کاری برای یک فیلم سینمایی

  • فیلم ۵ هم‌خون (Da 5 Bloods)
  • فیلم مولان (Mulan)
  • فیلم اخبار جهان (News of the World)
  • فیلم دادگاه شیکاگو ۷ (The Trial Of The Chicago 7)
  • فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (Wonder Woman 1984)

بهترین تیم بدل‌ کاری برای یک سریال کمدی یا درام

  • سریال پسران (The Boys)
  • سریال پسر کاراته‌کار (Cobra kai)
  • سریال لاورکرافت کانتری (Lovecraft Country)
  • سریال مندلوریون (The Mandalorian)
  • سریال وست‌ورد (Westworld)

منبع: Variety

برچسب‌ها :
دیدگاه شما