[اینفوگرافیک] تجزیه‌ی هر نوع زباله در محیط چقدر طول می‌کشد؟

ابراهیم دبیری ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ 29 سپتامبر 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بشر از همان ابتدا زباله تولید می‌کرده است. اما نوع و مقدار زباله در زمان‌های گذشته با دوران مدرن با هم تفاوت دارد. مقدار زباله در گذشته نسبت به دوران صنعتی بسیار کم بوده و طبیعت فرصت تجزیه زباله را داشته است. از نظر نوع، زباله‌های دوران صنعتی با دوران گذشته قابل مقایسه نیست. بیشتر زباله‌های بشر در گذشته جزئی از طبیعت بوده و به همین دلیل تجزیه آن برای طبیعت ساده بوده است. با شروع انقلاب صنعتی و عصر مدرن، مواد بسیار پیچیده‌ای تولید شده‌اند که طبیعت توان تجزیه آن را ندارد. این مواد حتی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در مقابل حرارت بسیار مقاوم بوده و در نتیجه انسان نیز از بازیافت و تجزیه آن‌ها عاجز می‌ماند.

در اینفوگرافیک امروز به طول عمر زباله‌های بعضی از این مواد در طبیعت می‌پردازیم. البته اگر به موضوع زباله، ماندگاری، یا بازیافت علاقه‌مند هستید می‌توانید به سه اینفوگرافیک آلودگی آدامس، تاریخ انقضای اشیا و پسماند غذا نگاهی بیندازید.

اینفوگرافیک تجزیه‌ی هر نوع زباله در محیط چقدر طول می‌کشد؟

منبع: tradeskips

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. فرزام آمرکارگر فرزام آمرکارگر

  اصولا چیزی به اسم فولاد “ضد زنگ” وجود نداره
  stailess steel به معنی فولاد زنگ نزنه
  چه برسه به “زد زنگ” …

 2. رضا رضا

  خیلی خوب بود مرسی .

 3. خودم خودم

  «فولاد ضد زنگ» نه «… زد زنگ»
  توضیحات آیا می‌دانستید در مورد فولاد

 4. رشید نوری رشید نوری

  خیلی خوبه که بدونیم موادی که ازشون در زندگیمون استفاده میکنیم تا چه حد قابل بازیافت ویا چقدر به دلیل موندگاری و عدم تخریب پذیری، خطرناک هستند… امیدوارم روزی آموزش صحیح استفاده از همگی این مواد همه گیر بشه… ممنون