زبان دنیای جنگ ستارگان به گوگل Translate اضافه می‌شود

زهرا غلامی ۱۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۰ 23 جولای 2018
جنگ ستارگان

گوگل در یک حرکت جالب زبان دنیای جنگ ستارگان را به گوگل Translate اضافه کرده است. Aurebesh، زبان صحبت‌شده در جنگ ستارگان، رسما به عنوان یکی از زبان‌های گوگل شناخته شده است.

این زبان در راستای برنامه‌ی بزرگ‌تر گوگل برای تبلیغ مجموعه‌ی جنگ ستارگان اضافه شده است.

حروف این زبان مثل استاندارد کد ۱:۱ کار می‌کنند. یعنی هر حرف الفبای انگلیسی، نشانه‌ی مخصوص به خود را Aurebesh دارد. همچنین برای علایم نقطه‌گذاری و اعداد ۱ تا ۹ و عدد صفر، نشانه‌های مخصوصی در این زبان وجود دارد.

برای استفاده از این گزینه‌ی جدید، می‌توانید به گوگل Translate بروید و از منوی زبان‌ها آن را انتخاب کنید. البته این زبان هنوز به اپلیکیشن گوگل Translate اضافه نشده است.

aurebesh

این زبان در راستای برنامه‌ی بزرگ‌تر گوگل برای  تبلیغ مجموعه‌ی جنگ ستارگان اضافه شده است. چند روز پیش، این موتور جست و جو این امکان را به کاربران می‌داد که با انتخاب جبهه‌ی مورد نظرشان در جنگ ستارگان، بعضی برنامه‌های گوگل، تم جبهه‌ی مورد انتخاب آنها را بگیرد.

گفته می‌شود که وقتی دوره‌ی تبلیغات جنگ ستارگان در نوزدهم بهمن ماه تمام شود، این زبان از میان زبان‌های Translate حذف خواهد شد. بنابراین مدت محدودی زمان دارید که با این زبان عجیب و غریب یک پیام به دوستان‌تان بفرستید و از آنها بخواهید آن را در گوگل Translate ترجمه کنند تا آنها را شگفت‌زده کنید.

منبع: Google Translate

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. parsa parsa

  جالبه ولی نمیشه جایی کپی کردتش

 2. wasted wasted

  پس Klingon چی؟

  1. tara tara

   دقیقا حرف دلمو زدی. زبان الف ها چی پس؟!!!!

 3. Pooya Pooya

  کاشکی تلفظ هم اضافه میکردن، لذتش به گوش دادن به این زبانه!

 4. اسماعیل اسماعیل

  این که دیگه نشد زبان!
  فقط یه فونته.

  1. Pooya Pooya

   اختیار دارین! فیلم ها و سریال هایی هستن که زبانی مخصوص داستانشون اختراع شده. جنگ ستارگان هم یکی از این فیلم هاست. یه زبان کامل هست، یعنی اگر ۲ نفر بلد باشن، میتونن با هم ارتباط بر قرار کنن.