نرم‌افزاری که استفاده از USB Type-C را ایمن‌تر می‌کند

۲۶ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مشخص شدن برخی از مشکلات  کابل‌های USB Type-C و احتمال اینکه کابل‌هایی از این نوع، به سیستم‌های الکترونیکی صدمه بزنند ارائه‌دهندگان استانداردهای مربوط به کابل‌های USB را واداشته فکری به حال این مشکل کنند.

«USB Implementers Forum»، سازمانی غیرانتفاعی که به کابل های USB گواهینامه می‌دهد یک پروتکل احراز هویت رمزنگاری شده ارائه کرده. هر دستگاهی که با این پروتکل روزآمد شده یا به بازار عرضه شود به محض ورود کابل USB به آن قادر است مشخص کند که این کابل خطری برای دستگاه دارد یا نه. برای مثال و روشن‌تر شدن بحث، یک موبایل که با نرم‌افزار جدید آپدیت شده یا با این نرم‌افزار تولید شده است در هنگام استفاده از یک USB غیر استاندارد و احراز هویت نشده بلافاصله به شما هشدار خواهد داد.

usb-2

کامپیوترهای شخصی هم قادر خواهند بود پیش از خواندن محتوای USB Type-C آن را بررسی کنند و در صورت وجود مشکل کاربر را از آن باخبر سازند. سازندگان دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند از ابتدا دستگاه‌های‌شان را با این سیستم احراز هویت بسازند یا پس از ساخت آن را با ارائه یک بروزرسان آن را ایمن کنند.

این پروتکل جدید در کنار تصمیم شرکت آمازون درباره ممنوع کردن فروش کابل‌های Type-C بی‌کیفیت، می‌تواند دستگاه‌های الکترونیکی شما را از شر این مشکل جدید نجات دهد.



منبع: Engadget

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه