۸ سریال که اگر لوسیفر را دوست داشتید باید تماشا کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
لوسیفر

لوسیفر به دلیل ترکیب متناسب معما، درام و عناصر ماوراءالطبیعی، در بین بسیاری از سریال‌های معاصر خود برجسته است. هم‌چنین این سریال، طرفداران زیادی به دست آورد که نه تنها یک بار، بلکه دو بار مانع از لغو آن شدند.

سریال لوسیفر گواه این واقعیت است که گوش دادن به خواسته‌های طرفداران می‌تواند موثر و کارساز باشد. فصل ششم (آخر) و مورد انتظار این سریال، سرانجام در حال حاضر در نتفلیکس در حال پخش است و به سوالات و کنجکاوی مخاطبان را برطرف می‌کند و به رابطه عاشقانه بین شیطان و کارآگاهش می‌پردازد و دارای پایانی تکان‌دهنده است.

به هر حال، این ماجراجویی برای طرفداران به پایان رسیده است. بنابراین اگر غم و افسردگی ناشی از پایان سریال محبوب خود را تجربه می‌کنید و دلتان برای اکشن و صحنه‌های احساسی لوسیفر تنگ می‌شود، بد نیست نگاهی به لیستی از هشت سریال برتر بیاندازید که سبکی مشابه با لوسیفر دارند. هر یک از این سریال‌ها در دنیای اسطوره‌ها و افسانه‌ها، چه بر اساس کتاب مقدس و چه غیر از آن، روایت می‌شوند و شما در طی داستان‌ها می‌توانید مهارت‌های تحقیقاتی مخفی خود را به کار بگیرید. به قول لوسیفر، بهتر نیست به سراغش برویم، کارآگاه؟ 

۸. واعظ (Preacher)

لوسیفر

 • خالق: ست روگن، ایوان گلدبرگ
 • بازیگران: دومینیک کوپر، روث نگا، جوزف گیلگان
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۷ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸ از ۱۰

اگر به دنبال اثری هستید که پر از خشونتی خونین و کفرگویی شخصیت‌ها باشد، واعظ ای‌ام‌سی، بهترین گزینه شماست. در این سریال، دومینیک کوپر در نقش جسی کاستر حضور دارد که مرد مقدس و واعظ شهر کوچکی است که توسط فرزند شیطان، جنسیس، تسخیر می‌شود. جسی به همراه دوست خون‌آشام خود، کسیدی (جوزف گیلگان) و دوست جنایتکار سابقش، تولیپ اوهیر (روث نگا)، سفری را برای یافتن خدا آغاز می‌کند که در این مسیر برای یافتن پاسخ، با چند جنایت روبه‌رو می‌شود. این سفر آن‌ها را به چندین ماجراجویی خشن، وحشتناک و تهدیدکننده روانه می‌کند و زندگی آن‌ها به خطر می‌افتد، برای مثال آن‌ها تحت تعقیب قدیس قاتلان قرار می‌گیرند. داستان توسط ست روگن و ایوان گلدبرگ خلق شده و از مجموعه کمیک‌بوک‌های سرگیجه و داستانی با همین نام از گرت انیس و تصویرگری استیو دیلون، اقتباس شده است. این سریال، در آگوست ۲۰۱۹ و پس از ۴ فصل به پایان رسید. اگرچه لوسیفر کاملا از کشیشان و واعظان متنفر است اما جسی کاستر یکی از کسانی است که قطعا لوسیفر دوست دارد با او ارتباط داشته باشد و احتمالا بینندگان نیز مشتاق این ارتباط خواهند بود.

۷. خدایان آمریکایی (American Gods)

لوسیفر

 • خالقان: برایان فولر، مایکل گرین
 • بازیگران: ریکی ویتل، یان مک شین، امیلی برونینگ
 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۷ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۷ از ۱۰

خدایان آمریکایی برداشتی منحصر به فرد و گاها گروتسک از خدایان سنتی فرهنگ‌های مختلف است. از این رو، داستان کمی متفاوت از بدیهیات شناخته‌شده است. داستان با مردی غمگین به نام شدو مون (ریکی ویتل) شروع می‌شود که از زندان آزاد می‌گردد و متوجه می‌شود که همسرش مرده است. او در حال رفتن به مراسم تشییع جنازه، فریب آقای چهارشنبه (اودین)، با بازی یان مک شین را می‌خورد و خیلی زود به همراه آقای چهارشنبه، وارد دنیایی فراطبیعی می‌شود که پر از تاریکی و تلخی و جنگ‌های اعتقادی است و شدو مون در این بین، برای سرنوشت خود می‌جنگد. تماشاگران در انتهای فصل ۳ و پس از پایان قسمت آخر، منتظر چیزهای بیشتری بودند. در آن قسمت، برنامه و نقشه‌های اودین با موفقیت همراه شد و شدو تقریبا مرده بود اما تولید سریال، پس از آن لغو شد. امید است که این مجموعه در آینده، به گونه‌ای ادامه داشته باشد. لوسیفر قطعا با شدو مون بیچاره هم‌دردی می‌کند، زیرا هر دوی آن‌ها روابط چندان خوبی با پدران خود نداشتند. 

۶. گریم (Grimm)

لوسیفر

 • خالقان: استفن کارپنتر، جیم کوف، دیوید گرینوالت
 • بازیگران: دیوید جیونتولی، ساشا رویز، راسل هورنبی
 • سال انتشار: ۲۰۱۱
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰

گریم یک درام جنایی فانتزی آمریکایی است که همان‌طور که در افسانه چ‌های گریم ذکر شده است، حول مفهوم موجودات ماوراءالطبیعه می‌چرخد. نیک بورکهارت (دیوید جیونتولی)، بازرس قتل اداره پلیس پورتلند، متوجه می‌شود که از نوادگان نسل خاندان گریم است. آن‌ها گروهی باستانی از نگهبانان هستند که وظیفه‌شان، حفظ تعادل بین بشریت و وسن (وسن در آلمانی به معنی موجود است) یا موجودات اساطیری جهان است. در طول این سریال، او معمای جنایات مختلف را حل و فصل می‌نماید و با مجموعه‌ای از موجودات خطرناک و غیرمعمول مبارزه می‌کند و در این راه از دوست وسن خود، مونرو (سیلاس ویر میچل) و همکارش، کارآگاه هنک گریفین (راسل هورنبی) کمک می‌گیرد. هم‌چنین جولیت سیلورتون، دوست  نیک (بیتسی تولوچ) باید با ماجراجویی‌های دنیوی دوست خود (مانند کلوئه در لوسیفر)  روبه‌رو شود. اگر به کاوش در ادبیات فانتزی آلمانی و مشاهده موجودات جدید علاقه دارید، گریم حتما باید در لیست تماشای شما باشد. 

۵. فراطبیعی (Supernatural)

لوسیفر

 • خالق: اریک کریپکه
 • بازیگران: جنسن آکلز، جرد پادالکی، میشا کالینز
 • سال انتشار: ۲۰۰۵
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰

فراطبیعی همان‌طور که از نامش پیداست، راجع به داستان‌های دنیاهای دیگر، افسانه‌ها و سنت‌های آیینی است. داستان این سریال با دو برادر به نام‌های سم (جرد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن آکلز) آغاز می‌شود که با بررسی اتفاقات ماوراءالطبیعه در سرتاسر ایالات متحده، راه پدر خود را دنبال می‌کنند. اکثر اتفاقات این سریال به شدت تحت تاثیر شخصیت‌های کتاب مقدس است اما هم‌چنین به موجودات و عناصر مختلف ادیان و فرهنگ‌های سراسر جهان نیز می‌پردازد. راب بندیکت، بازیگر نقش خدا در این مجموعه، در فصل پنجم لوسیفر، نقش کوتاه مزدور فرانسوی را بازی می‌کند. اگر تا الان این موضوع را نمی‌دانستید، پس حتما بعد از خواندن این متن، داستان فراطبیعی را دنبال کنید. در فصل ۱۱ سریال، سم با لوسیفری (مارک پلگرینو) که در قفس قرار دارد صحبت می‌کند. او از لوسیفر می‌پرسد در صورت خروج از قفس، چه می‌کند و پاسخ می‌شنود: «به لس‌آنجلس می‌روم تا معمای جنایات را حل کنم.» این جمله آشنا به نظر می‌رسد، نه؟ طرفداران سریال‌ لوسیفر احتمالا عاشق فراطبیعی می‌شوند. البته باید به آن‌ها هشدار داد که شیطان این سریال‌ کاملا رفتاری شیطانی و بی‌رحمانه دارد. 

۴. فرشته (Angel)

لوسیفر

 • خالقان: جاس ویدون، دیوید گرینوالت
 • بازیگران: دیوید بوریناز، کاریزما کارپنتر، جاس ویدون
 • سال انتشار: ۱۹۹۹
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۶ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۹ از ۱۰

خون‌آشام‌ها مدتی است ادبیات فانتزی را رمانتیک کرده‌اند و مصداق این موضوع را در فیلم‌ها و سریال‌های امروزی مانند حماسه گرگ و میش، خاطرات خون‌آشام و البته بافی قاتل خون‌آشام‌ها می‌بینیم. فرشته، سریال اسپین‌آف بافی، توسط جاس ویدون و دیوید گرینوالت ساخته شده است و داستان آن بر فرشته (دیوید بوریناز)، خون‌آشامی ایرلندی متمرکز است که بیش از ۲۴۰ سال عمر دارد. روح انسانی او توسط نفرینی رومی به عنوان مجازاتی برای قتل یکی از همنوعانش، به خود او بازگردانده می‌شود و او در پشیمانی از گناهان و جنایات گذشته‌اش غرق می‌گردد. فرشته پس از یک داستان عاشقانه ناموفق با بافی، به لس‌آنجلس نقل مکان می‌کند و در آن‌جا در پی رستگاری می‌گردد و به عنوان یک کارآگاه خصوصی، به درماندگان کمک می‌کند (جالب این‌جاست که در بیشتر این سریال‌ها، موجودات ماوراءالطبیعی برای کمک به حل معمای جنایات، به لس‌آنجلس می‌روند). فرشته یک سریال پر از خشونت است که ارزش دیدن دارد و مطمئنا طرفداران لوسیفر باید آن را تماشا کنند. 

۳. ابدی (Forever)

لوسیفر

 • خالق: مت میلر
 • بازیگران: یان گرافاد، جاد هرش، جوئل دیوید مور
 • سال انتشار: ۲۰۱۴
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۲ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۳ از ۱۰

ابدی را می‌توان ترکیبی جذاب از آناتومی گری و لوسیفر توصیف کرد. طرح داستان سریال درباره دکتر هنری مورگان (یان گرافاد) است. او یک فناناپذیر، پزشک معالج تمام وقت و نیروی نیمه وقت بخش جنایات اداره پلیس نیویورک است. او سعی دارد راهی پیدا کند تا به جاودانگی خود پایان دهد و در عین حال، مشغول حل پرونده‌های جنایی پلیس است. اولین مرگ او ۲۰۰ سال پیش و زمانی اتفاق افتاد که سعی داشت به عنوان یک پزشک، برده‌ها‌ را از یک کشتی تجاری برده‌های آفریقایی آزاد کند. هنری هر بار که می‌میرد، تقریبا بلافاصله ناپدید می‌شود و پس از مدتی، برهنه در آب‌های مجاور خانه‌اش، به زندگی باز‌می‌گردد. ظاهرا او روند پیری خود را متوقف کرده است. عمر طولانی هنری باعث شده است تا او دانشی وسیع و مهارت‌های تحقیقاتی قابل توجهی به دست آورد و بیشتر افرادی که با وی برخورد می‌کنند تحت تاثیر هنری قرار می‌گیرند. هنری مانند ترکیبی از الا و کین در سریال لوسیفر است اما گذشته و سابقه‌ای سخت‌تر داشته است. علاوه بر این، دشمن اصلی او، آدام نام دارد که هم‌نام دوست سابق ایو در لوسیفر است. 

۲. کنستانتین (Constantine)

لوسیفر

 • خالقان: دنیل سرون، دیوید گویر
 • بازیگران: مت رایان، آنجلیکا سرایا، چارلز هالفورد
 • سال انتشار: ۲۰۱۴
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۵ از ۱۰

کنستانتین یکی از شخصیت‌های فوق‌العاده محبوب دی‌سی است که در ماجراجویی‌های خود در کمیک‌بوک‌ها، پدیده‌های ماوراءالطبیعی را بررسی می‌کند. بنابراین جای تعجبی نیست که برادران وارنر تا به حال، دو بار این هنرمند کلاهبردار را که به یک کارآگاه تبدیل شده، در آثار خود به تصویر کشیده‌ است. اولین اثر، فیلمی در سال ۲۰۰۵ بود که کیانو ریوز در آن، نقش اصلی کنستانتین را بازی کرد و این فیلم به مرور زمان تبدیل به یک کلاسیک تاثیر‌گذار شد. دومین اثر، مجموعه‌ای تلویزیونی با بازی مت رایان بود که فقط یک فصل و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ پخش شد. با این حال، جذابیت رایان به عنوان یک محقق ماوراءالطبیعه، بسیاری از طرفداران را تحت تاثیر قرار داد و ظاهرا مدیران برادران وارنر نیز متقاعد شدند تا دوباره این شخصیت را زنده کنند و از او در سریال افسانه‌های فردای دی‌سی بهره ببرند. اوج سریال کنستانتین، قسمت بحران در زمین‌های بی‌نهایت بود که بسیار محبوب شد و حتی بعدا خود شخصیت لوسیفر نیز در یکی از قسمت‌های این سریال‌، به عنوان مهمان بازی کرد. 

۱. لوح تقدیر: مهتاب (Honorable Mention: Moonlight)

لوسیفر

 • خالقان: ران کوزلو، ترور مانسون
 • بازیگران: الکس اوفلین، سوفیا مایلز، جیسون دورینگ
 • سال انتشار: ۲۰۰۷
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۲۲ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۶ از ۱۰

مهتاب با عنوانی که در تیتر می‌بینید، سریالی ترکیبی و متعادل ما بین ژانرهای ماوراءالطبیعی، جنایی و تحقیقاتی است. این سریال، داستان کارآگاهی خصوصی به نام میک سنت جان (الکس اوفلین) را دنبال می‌کند که ۵۵ سال پیش در عروسیش توسط عروس، کورالین (شانین سوسامون) به خون‌آشام تبدیل شد. در حال حاضر، او در زندگی خود، جذب یک زن فناناپذیر به نام بث ترنر (سوفیا مایلز) شده است، دوستی به نام جوزف کوستان (جیسون دورینگ) دارد و باید با خون‌آشامان دیگر لس آنجلس دست و پنجه نرم کند (بله، دوباره لس آنجلس!). آن‌چه این سریال‌ را ارزشمند می‌کند، نزدیک بودن حال و هوای آن به لوسیفر و معرفی جنبه متفاوتی از خون‌آشامان است. از عناصر داستان می‌توان به تنش جنسی قهرمان داستان با معشوقه خود، حل معمای جنایات مختلف و درام ماوراءالطبیعی آن اشاره کرد. این سریال پس از یک فصل در سال ۲۰۰۸ لغو شد اما قطعا ارزش تماشا دارد.

منبع: Collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
 1. باربد آرمال

  فقط شماره های ۲ و ۵ و ۸ ارزش دیدن دارن‌

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما