۸ رییس جمهور تخیلی که از ترامپ و کلینتون بهترند

۶ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

برنامه‌های تلویزیونی و آخر شبی مختلفی مثل Saturday Night Live، Jimmy Fallon در حال حاضر در تلویزیون ایالات متحده با بازیگران مختلفی به سخره گرفتن دو نامزد بزرگ انتخابات ریاست جمهوری امریکا مشغول هستند. شبکه‌های آنلاین و یوتیوبی هم ویدیوهای کمی درباره‌ی «هیلاری کلینتون» و «دانلد ترامپ» نمی‌سازند و به شیوه‌ی خود، به کنایه زدن به این دو نامزد می‌پردازند.

این شوخی‌های یوتیوبی و تلویزیونی به کنار، مجموعه‌های درام سریالی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند؛ مجموعه‌هایی که هر کدام ممکن است ارایه‌ای متفاوت از رییس جمهور امریکا داشته باشند. بازیگران مختلفی در چند سال اخیر و در سریال‌ها، نقش رییس جمهور ایالات متحده را ایفا کرده‌اند. برخی از این رییس جمهورها مهربان بوده‌اند، برخی بسیار باهوش و برخی هم در قدرت غرق شده و از موقعیت‌شان سواستفاده کرده‌اند.

با این حال، کیفیت بالای مجموعه‌های تلویزیونی باعث شده است تا رییس جمهورهای بسیار خوبی را در آن‌ها ببینیم؛ کسانی که به جرات می‌توانیم بگوییم محبوبیت‌شان از دانلد ترامپ و هیلاری کلینتون بیشتر است. در مطلب ادامه، سعی کرده‌ایم هشت رییس جمهور ایالات متحده که در مجموعه‌های تلویزیونی بوده‌اند را برای‌تان جمع‌آوری کنیم. اگر شخصیتی بوده است که از قلم افتاده، از او برای ما و دیگران در بخش نظرات بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Keith Carradine

نقش: Conrad Dalton

مجموعه‌ی تلویزیونی: Madam Secretary

شبکه‌ی تلویزیونی: CBS

keith-carradine-madam-secretary-970x647-c

در حالی که نقش اصلی مجموعه‌ی «خانم وزیر»، در اصل «دکتر الیزابت مک‌کورد» است و این سریال، داستان وزیر خارجه‌ی ایالات متحده را تعریف می‌کند، نقش رییس جمهور هم در این سریال کمرنگ نیست. «کیث کرداین» نقش رییس جمهور ایالات متحده را ایفا می‌کند؛ کسی که پیش از این مدیر سازمان CIA بوده و تازه رییس جمهور شده است. «کانرد دالتون» فقط در قسمت‌هایی از فصل اول سریال خانم وزیر حضور داشت، اما در فصل‌های بعد به یکی از شخصیت‌های اصلی تبدیل شد. کانرد دالتون می‌خواهد رییس جمهوری‌اش ادامه داشته باشد و این موضوع در یکی از دیالوگ‌های‌اش با وزیر امور خارجه کاملا نمایان است؛ دیالوگی که رییس جمهور در آن می‌گوید: “ایده‌آل گرایی قرار است چه سودی داشته باشد، اگر در نهایت منجر به باخت من در دور دوم شود؟” در حالی که وزیر امور خارجه پاسخ می‌هد که می‌خواهد کار درست را انجام دهد، دالتون می‌گوید: “من به بردن فکر می‌کنم.”

‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Tony Goldwyn

نقش: Fitzgerald Grant III

مجموعه‌ی تلویزیونی: Scandal

شبکه‌ی تلویزیونی: ABC

tony-goldwyn-scandal-970x647-c

«فیتزجرالد گرانت» با تقلب و دستکاری افرادی که در کمپین او کار می‌کند به قدرت دست می‌یابد، اما خودش از این موضوع خبردار نیست. گرانت دیدگاه‌های خوبی دارد و می‌خواهد تغییرات مثبتی در کشورش انجام دهد. با این حال، او در هر راهی که قدم می‌گذارد، به موانعی برخورد می‌کند. در حالی که کاخ سفید پشت پرده‌ها مشغول پوشاندن هرگونه خبری است که ممکن است وجهه‌ی رییس جمهور را خراب کند، گرانت می‌خواهد رابطه‌ی نادرست‌اش را با یک خبرنگار ادامه دهد. با این حال با پیشرفت سریال، گرانت یاد می‌گیرد تا به هر کس که جلوی‌اش می‌آید، این موضوع که او رییس جمهور امریکا است را یادآوری کند.

‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Julia Louis-Dreyfus

نقش: Selina Meyer

مجموعه‌ی تلویزیونی: Veep

شبکه‌ی تلویزیونی: HBO

julia-louis-dreyfus-veep-970x647-c

«جولیا لویی درایفوس» برای بازی در نقش رییس جمهور امریکا در سریال Veep، یک جایزه‌ی امی (Emmy) دریافت کرده است. او هنگامی که جایزه‌اش را دریافت می‌کرد، به خوبی سریال‌شان را توضیح داد: “فکر می‌کنم Veep دیوار بین کمدی و سیاست را شکسته است. در حالی که در فکر می‌کردیم یک مجموعه‌ی کنایی سیاسی بودیم، ظاهرا در واقع یک مستند جدی هستیم.” در مجموعه‌ی Veep، که از روی سریال انگلیسی The Thick of It الهام گرفته شده است، «سلینا مه‌یر» در پی مجموعه‌ای از اتفاقات غیرمنتظره، رییس جمهور امریکا می‌شود. نکته‌ی جالب این سریال این است که هرگز متوجه نمی‌شوید سلینا مه‌یر به چه حذبی تعلق دارد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Cherry Jones

نقش: Allison Taylor

مجموعه‌ی تلویزیونی: ۲۴

شبکه‌ی تلویزیونی: Fox

cherry-jones-24-970x647-c

اگر بتوانیم بگوییم که ایده‌ی یک رییس جمهور افریقایی-امریکایی (همان سیاه‌پوست خودمان) را سریال «بیست و چهار» با «دیوید پالمر» معرفی کرده باشد، به راحتی ایده‌ی اولین رییس جمهور زن را هم به این مجموعه‌ی تلویزیونی ربط دهیم. طوری که می‌توانیم با استناد به سریال ۲۴، پیش‌بینی کنیم که هیلاری کلینتون احتمالا رییس جمهور امریکا می‌شود. در سریال ۲۴، «آلیسون تیلور» اولین رییس جمهور زن امریکا می‌شود و این سمت را در فصل‌های هفت و هشت این سریال حفظ می‌کند. در حالی که تیلور سعی می‌کرد تا رفتاری درست داشته باشد، برای پیش برد برخی از کارهای‌اش به اعمال غیراخلاقی هم دست می‌زند. آلیسون تیلور تا اتنهای کار هم اعتمادش را به «جک بائر» حفظ می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Dennis Haysbert

نقش: David Palmer

مجموعه‌ی تلویزیونی: ۲۴

شبکه‌ی تلویزیونی: Fox

dennis-haysbert-24-970x647-c

در سه فصل ابتدایی مجموعه‌ی ۲۴، «دنیس هیزبرت» نقش رییس جمهور امریکا را برعهده داشت؛ رییس جمهوری که جذبه‌ی بالایی داشت و بین مردم محبوب بود. در طول دوره‌ی ریاست جمهور «دیوید پالمر»، او بارها به جک بائر در توقف حمله‌های تروریستی متعددی کمک می‌کند. دیوید پالمر حتی پس از اتمام دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش باز هم در سریال حضور داشت، اما (خطر لوس شدن) در ابتدای فصل پنجم او به قتل می‌رسد. در نظرسنجی که سایت بلاک‌باستر برگزار کرده بود، او به عنوان محبوب‌ترین رییس جمهور تلویزیونی انتخاب شده است و افراد بسیاری معتقدند که نقش دیوید پالمر، جامعه‌ی امریکا را برای قبول یک رییس جمهور افریقایی-امریکایی آماده کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Martin Sheen

نقش: Jed Bartlet

سریال: The West Wing

شبکه‌ی تلویزیونی: NBC

martin-sheen-the-west-wing-970x647-c

«مارتین شین» در سریال محبوب West Wing نقش رییس جمهور امریکا را بر عهده داشت. نکته‌ی جالب درباره‌ی این رییس جمهور، وضعیت سلامتی او است. «جد بارتلت» در تمام مدت فعالیت‌اش به عنوان رییس جمهور ایالات متحده نمی‌گذارد که نه افراد دولت و نه مردم از اینکه او ام‌اس دارد، خبردار شوند. به عنوان یک دموکرات، جد بارتلت از موقعیت‌اش به عنوان فرماندار استفاده می‌کند و حتی با اینکه بیمار است، رییس جمهور امریکا می‌شود. به عنوان یک فرد عادل، بسیار باهوش و خونسرد، افراد زیادی شخصیت جد بارتلت را به «جان اف کندی» تشبیه کرده‌اند؛ رییس جمهوری که بیماری‌های‌اش را از مردم امریکا پنهان کرده بود.

‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Kevin Spacey

نقش: Francis Underwood

سریال: House of Cards

شبکه: Netflix

kevin-spacey-house-of-cards-970x647-c

«کوین اسپیسی» در مجموعه‌ی House of Cards تشنه‌ی قدرت است و حاضر است برای رسیدن به هدف‌اش، دست به هر کاری بزند. او یک رییس جمهور خودخواه، با نفوذ و صد البته نفرت‌انگیز است؛ طوری که بیننده‌ها از شخصیت خاص او لذت می‌برند. «فرانک آندروود» برای رسیدن به قدرت، افراد زیادی را تهدید کرده، بسیاری را خریده و حتی دست به قتل زده است. همسر او هم به عنوان یک فرد حسابگر و سرد، در رسیدن فرانک آندروود به قدرت بی‌تاثیر نبوده است. آندروود کسی است که مطمئنا نمی‌خواهید او را به عنوان رییس جمهورتان داشته باشید، اما با این حال می‌توانید مطمئن باشید که از ترامپ بهتر است!

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازیگر: Kiefer Sutherland

نقش: Tom Kirkman

سریال: Designated Survivor

شبکه‌ی تلویزیونی: ABC

kiefer-sutherland-designated-survivor-970x647-c

«کیفر ساترلند» با سریال جدید Designated Survivor نقش رییس جمهور امریکا را برعهده گرفته است. «تام کرکمن» بسیار ناگهانی به قدرت می‌رسد. در پس سلسله اتفاقاتی ناگوار، که در آن بوسیله‌ی یک حمله‌ی تروریستی رییس جمهور و تمام کابینه‌اش به قتل می‌رسند، کرکمن به عنوان رییس جمهور انتخاب می‌شود. کرکمن پیش از انتخاب شن به عنوان رییس جمهور، وزیر مسکن و توسعه‌ی شهری ایالات متحده بود و قرار بود از کارش اخراج شود. چند قسمتی بیشتر از این سریال پخش نشده است، اما می‌توانیم همین حالا هم ببینیم که کرکمن باید برای اینکه خودش را ثابت کند، از چالش‌های متعدد و سختی عبور کند.

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: ‌Digital Trends

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. Avatar vote me for 2016

  من از همشون بهترم !!

 2. Avatar امین

  به kiefer sutherland فقط نقش jack bauer میاد اصن ابهت خاصی داره ای کاش برگرده که فکر میکنم برگرده دوباره

 3. Avatar پوریا

  حتی فرانک آندروود ????????????

  1. Avatar shayan

   بهتر از دونالد ترامپ دیوانس واقعا :))))))

 4. Avatar دانیال

  منم تو همین فکر بودم. آندر وود عالیه !!‌ :))

 5. Avatar برسام

  ریک گریمز سریال واکینگ دد هم گزینه خوبیه!

 6. Avatar پرهام

  تنها جایی که یه رئیس جمهور آمریکا میتونه آدم خوبی باشه، تو فیلم و سینماست …

 7. Avatar mamad

  فقط کوین اسپیسی تو نقش آندروود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه