۱۰ بازیگر غیرآمریکایی برتر در سریال‌های تلویزیونی آمریکایی

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۷ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
سریال‌های تلویزیونی آمریکایی

در سریال‌های تلویزیونی آمریکا بخشی از عوامل پشت صحنه، از جمله بازیگران، از سراسر جهان استخدام می‌شوند. با این حال، از آن‌جا که شغل آن‌ها بازی در نقش شخصیت سریال‌ها است، گاهی اوقات تشخیص این‌که کدام بازیگر آمریکایی و کدام غیرآمریکایی است تقریبا غیرممکن می‌شود.

این موضوع به ویژه وقتی درست است که طرفداران، بازیگر را فقط از یک سریال تلویزیونی بشناسند. اما آیا این بیانگر استعداد آن‌ها نیست؟ بسیاری از بازیگران با استعداد می‌توانند لهجه آمریکایی را آن‌قدر خوب صحبت کنند، بدون این‌که غیر طبیعی یا جعلی به نظر برسد. در ادامه معروف‌ترین ستاره‌های غیرآمریکایی سریال‌های مطرح را معرفی می‌کنیم.

۱۰. چارلی هونام (Charlie Hunnam)

بازیگر سریال‌

وقتی یک بازیگر در کشوری خارجی نقش اصلی را بازی می‌کند، مخاطب اغلب تصور می‌کند که او اهل همان کشور هستند. چارلی هونام در نیوکاسل تاین انگلیس متولد شد اما به لطف بازی در نقش جکس در سریال تلویزیونی آمریکایی پسران آنارشی به ستاره بازیگری تبدیل شد. شهرت تازه کشف شده‌ی چارلی هونام فرصتی برای او فراهم کرد تا به فیلم‌هایی مانند حاشیه اقیانوس آرام (۲۰۱۳) نیز ملحق شود.

۹. کیفر ساترلند (Kiefer Sutherland)

بازیگر سریال‌

بازیگران معمولا برای کار به کشورهای مختلف سفر می‌کنند. کیفر ساترلند هم از این قاعده مستثنی نیست. او به عنوان پسر دو بازیگر، دونالد ساترلند و شرلی داگلاس، در لندن متولد شد.

کیفر ساترلند به لطف والدینش ارتباط قوی با کانادا دارد. در هر صورت، او در سریال اکشن آمریکایی ۲۴، از لهجه آمریکایی استفاده کرد که فهم این‌که او آمریکایی نیست را برای مخاطبان سخت می‌کند.

۸. اندرو لینکلن (Andrew Lincoln)

بازیگر سریال‌

وقتی صحبت از سریال‌های پر از صحنه‌های اکشن باشد، بی‌شک سریال مردگان متحرک هم بر سر زبان‌ خواهد بود. این سریال زامبی محور که براساس یک مجموعه کتاب‌های کمیک ساخته شد، به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های دهه گذشته تبدیل شده است و اندرو لینکلن در نقش ریک گرایمز در آن حضور داشت.

کسانی که عاشق فیلم‌های بریتانیایی باشند ممکن است بفهمند که او در واقع اهل لندن است اما کسانی که فقط بازی او را در سریال مردگان متحرک دیده‌اند احتمالا به فرض اینکه او آمریکایی است شک نمی‌کنند. با این حال، نام واقعی او – اندرو لینکلن یک نام هنری است – میراث واقعی او را بهتر نشان می‌دهد. نام واقعی لینکلن، اندرو کلاترباک است.

۷. چارلی کاکس (Charlie Cox)

بازیگر سریال‌

مردگان متحرک در این لیست تنها سریال محبوب ساخته شده براساس کمیک نیست. در جهان ابرقهرمانی نتفلیکس سریال بی‌باک و به دنبال آن جسیکا جونز، لوک کیج، مشت آهنین و تیم ماجراجویی مدافعان بر اساس کمیک بوک‌ها ساخته شدند.

چارلی کاکس نقش مت مورداک وکیل را به تصویر کشید و از یک لهجه خوب آمریکایی استفاده کرد. او این کار را به حدی خوب انجام داد که بسیاری از کسانی که این سریال را تماشا می‌کردند کوچک‌ترین تصوری از این‌که کاکس در لندن متولد شده و در ساسکس شرقی بزرگ شده نداشتند.

۶. کیم کارتال (Kim Cattrall)

بازیگر سریال‌

ممکن است مخاطبان ندانند که کیم کاترال، بازیگر نقش سامانتا، آمریکایی نیست. کیم کارتال در لیورپول انگلیس متولد شد اما خانواده‌اش اندکی پس از تولد او به کانادا نقل مکان کردند.

کیم کاترال بعدا برای تحصیل در رشته بازیگری به شهر نیویورک رفت. او زمانی که برای نقش سامانتا انتخاب شد، فرصت طلایی برای معروف شدن پیدا کرد‌.

۵. تام کاوانا (Tom Cavanagh)

بازیگر سریال‌

بازیگران مشهور سریال تلویزیونی ابرقهرمانی فلش، با وجود این‌که با لهجه‌های آمریکایی صحبت می‌کنند، اما آمریکایی نیستند. با این حال، تام کاوانا احتمالا برجسته‌ترین آن‌ها است.

برخلاف دیگر بازیگران مطرح این سریال، كاوانا در اتاوا انتاریوی کانادا به دنیا آمد. با این حال، او مدتی را نیز در کشور غنا در آفریقا زندگی کرد، که وقتی هنوز شش سال هم نداشت خانواده‌اش به آن‌جا نقل مکان کردند.

۴. استیون مویر (Stephen Moyer)

بازیگر سریال‌

استیون مویر با بازی در نقش بیل کامپتون خون آشام در سریال خون حقیقی بیشتر در بین مخاطبان تلویزیون معروف شد. شخصیت او با لهجه‌ی محلی آمریکایی صحبت می‌کرد اما در زندگی واقعی، مویر اهل برنتوود در اسکس انگلیس است.

بازی مویر در نقش بیل در سریال خون حقیقی نه تنها باعث شهرت او شد بلکه باعث آشنایی او با آنا پاکوین شد که بعدا با او ازدواج کرد. آنا پاکوین هم بازیگر است، اما اصالتا آمریکایی نیست و در کانادا متولد شد.

۳. رایان کوانتن (Ryan Kwanten)

بازیگر سریال‌

سوکی و بیل، یا آنا پاکوین و استیون مویر، تنها شخصیت‌های اصلی خون واقعی نیستند که توسط بازیگران غیرآمریکایی به تصویر کشیده شده‌اند، اما بسیاری از طرفداران از این موضوع چیزی نمی‌دانند. رایان کوانتن بازیگر نقش جیسون، برادر خوش چهره اما نه چندان باهوش سوکی را بازی می‌کند. كوانتن در سیدنی استرالیا متولد شده و تا امروز در لس آنجلس و سیدنی زندگی کرده‌ است.

۲. دومینیک کوپر (Dominic Cooper)

بازیگر سریال‌

سومین و آخرین سریال‌ کمیکی که در این لیست ذکر شده، سریال واعظ است. داستان این سریال در مورد یک مبلغ متولد تگزاس است که بعدا قدرت‌های غیرعادی به دست می‌آورد. این سریال به مدت چهار فصل پخش شد. دومینیک کوپر نقش اصلی جسی کاستر را بازی کرد.

اگر طرفداران این سریال کوپر را فقط از طریق آن یا نقش هاوارد، پدر تونی استارک در دنیای سینمایی مارول می‌شناسند، ممکن است تعجب کنند که کوپر در حقیقت انگلیسی بوده و نه آمریکایی، زیرا او در لندن متولد شده‌ است.

۱. کاترین لانگفورد (Katherine Langford)

بازیگر سریال‌

برخی از بازیگران آن‌قدر خوش شانس هستند که با اولین نقش اصلی خود به شهرت می‌رسند. این همان اتفاقی بود که برای کاترین لنگفورد افتاد وقتی نقش هانا را در سریال تلویزیونی موفق «۱۳ دلیل برای این‌که» به تصویر کشید. این سریال براساس یک رمان آمریکایی ساخته شده اما لنگفورد خودش آمریکایی نیست. در عوض، او اهل پرت استرالیای غربی است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما