۹ شیء انیمه‌‌ها که از دستکش ابدیت مارول هم قدرتمندترند

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۷ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
دستکش ابدیت

سنگ‌های ابدیت تابه‌حال حیرت‌انگیزترین آیتم در دنیای مارول بوده‌اند و هرکسی که بتواند از آنها استفاده کند، به این توانایی دست می‌یابد که اساساً واقعیت را تغییر دهد، اما استفاده از آن‌ها پتانسیل کشتن کاربر را هم دارد. با توجه به این محدودیت بزرگ و همچنین مزایا و معایب هر سنگ، آیتم‌های قدرتمند زیادی در دنیای انیمه وجود دارند که سنگ‌های بی‌نهایت را، به صورت جداگانه و یا حتی در کنار هم شکست خواهند داد.

برای استفاده از همه‌ی سنگ‌ها در کنار هم باید از دستکش ابدیت استفاده کرد. آیتمی که دنیای سینمایی مارول در فیلم‌ جنگ بی‌نهایت آن را معرفی کرد. دستکش ابدیت سلاحی پوشیدنی است که به صاحبش اجازه می‌دهد از قدرت شش سنگ بی‌نهایتی که در داخل آن جاسازی شده، هم‌زمان استفاده کند، بدون این که آسیبی به خودش وارد شود. اما سلاح‌ها و آیتم‌های قدرتمندی در دنیای انیمه وجود دارد که حتی از دستکش بی‌نهایت مارول هم قدرتمندتر است.

۱. انگشت سوکونا – جوجیتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)

انگشت سوکونا

درست است که سنگ‌های بی‌نهایت قدرت غیرقابل‌تصور و پتانسیل تغییر واقعیت را به کسی که آن‌ها را در اختیار دارد ارائه می‌دهند، اما انگشتان سوکونا میزبان خود را تبدیل به پلی تقریباً شکست‌ناپذیر بین قلمروهای فانی و ماوراء طبیعی تبدیل می‌کنند. فقط یک لقمه از یکی از این انگشتان لازم است تا شخص توسط سوکونای ترسناک و وحشی تسخیر شود.

ایتادوری یوجی تابه‌حال چهار انگشت سوکونا را بلعیده است و در حال حاضر یکی از بزرگترین و قدرتمندترین جادوگران در جهان است، زیرا سوکونا عملا در بدن او زندگی می‌کند.

۲. دفتر مرگ – دفتر مرگ

دفتر مرگ

دفتر مرگ آیتمی است که به دارنده‌ی آن اجازه می‌دهد هر کسی را که نام او را می‌داند بکشد. تنها کاری که باید انجام دهد این است که آن اسم را داخل دفتر بنویسد و پس از گذشت مدت زمان مشخصی فرد خواهد مرد.

با وجود این که مشخصاً دستکش ابدیت قدرت‌های بسیار بیشتری نسبت به دفتر مرگ دارد اما باید هزینه و شرایط استفاده از هرکدام را هم در نظر گرفت. برای استفاده از قدرت کامل دستکش ابدیت، باید همه‌ی سنگ‌های بی‌نهایت را به دست آورد، اما استفاده از دفتر مرگ احتیاج به هیچ تبصره و آپشن اضافی ندارد. وقتی تلاش نسبی مورد نیاز برای اعمال قدرت هرکدام از این آیتم‌ها را بررسی می‌کنیم، این آیتم انیمه «دفتر مرگ» بدون شک برتر از دستکش ابدیت است.

۳. ‌جام مقدس سرنوشت (Fate)

جام مقدس

مجموعه انیمه‌ی «سرنوشت» اغلب از این شیء مقدس که می تواند هر آرزویی را که برنده می‌خواهد برآورده کند، به عنوان جایزه‌ی بزرگ تورنمنت فراطبیعی خود استفاده می‌کند. با وجود این که دستکش ابدیت به شخص اجازه می‌دهد تا مفاهیم انتزاعی دنیا را به هر طریقی که مناسب می‌بیند دستکاری کند، برآورده شدن هر آرزویی قدرتی است که می‌تواند هرکس را از قدرت سنگ‌های بی نهایت فراری دهد.

این مطلب که هرکس تنها یک بار می‌تواند از جام استفاده کند، نشان‌دهنده‌ی قدرتمندتر بودن آن نسبت به دستکش ابدیتی‌ست که هرکس می‌تواند هرچند بار از آن استفاده کند. اما با وجود این محدودیت یک‌بارمصرف بودن باز هم به نظر می‌رسد این جام انیمه «سرنوشت صفر» قدرتمندتر از دستکش ابدیت باشد.

۴.نیزه‌ی گائوس نئون جنسیس اونگلیون (Neon Genesis Evangelion)

نیزه‌ی گائوس

نیزه‌ی گائوس یکی از قدرتمندترین سلاح‌های ساخته‌شده در انیمه‌ی «نئون جنسیس اونگلیون» است. قدرت این سلاح  از تجسم تمایل بشریت برای تغییر جهان به‌سوی بهتر شدن نشات می‌گیرد و قادر به فراتر رفتن از زمان و مکان و پایان دادن به همه‌ی مفاهیم انتزاعی است.

درست است ‌که دستکش ابدیت هم قدرتی‌ مشابه این سلاح انیمه‌ای دارد، اما تفاوت در این است که دستکش به تنهایی نمی‌تواند کاری را که نیزه‌ی گائوس انجام می‌دهد، انجام دهد، مگر این که دکتر استرنج یا واندا ماکسیموف به آن کمک کنند. این نیزه سلاحی فوق‌العاده قدرتمند است که به عنوان نقطه‎ی اوج قدرت در سری انیمه‌های «نئون جنسیس اونگلیون» نشان داده شده است.

۵. سنگ فیلسوف کیمیاگر تمام فلزی (Fullmetal Alchemist)

سنگ فیلسوف

سنگ فیلسوف انیمه‌ی «کیمیاگر تمام فلزی» می‌تواند در روش‌های کیمیاگری متعددی استفاده شود، از ایجاد همونکلوس گرفته تا درمان بیماری‌ها و جراحات به ظاهر درمان‌ناپذیر. قدرت این آیتم ناشی از ساخته شدن آن از هزاران روح انسانی است، چیزی شبیه به سنگ روح در دستکش ابدیت، که برای به دست آوردن آن نیاز به قربانی بود.

سنگ‌های بی‌نهایت در کنار هم می‌توانند منجر به هر اتفاقی، از رفاه گرفته تا فاجعه، خوب یا بد، شوند. به ندرت دیده شده که از این آیتم به خوبی و برای مقاصد مثبت استفاده شود اما باز هم به احتمال زیاد نمی‌تواند از نظر قدرت و تطبیق‌پذیری کلی از سنگ فیلسوف پیشی بگیرد یا حتی در حد آن باشد. در نتیجه، آیتم‌های انیمه‌ای پیروزی دیگری در مقابل دستکش ابدیت مارول کسب می‌کنند.

۶. کریستال نقره‌ای ملوان ماه (Sailor Moon)

کریستال نقره‌ای ملوان ماه

کریستال نقره‌ای به عنوان منبع اصلی قدرت شخصیت ملوان ماه عمل می‌کند و به او انرژی می‌دهد تا شاهکارهای رزمی آسمانی خود را انجام دهد. قدرت‌هایی که به آن می‌بالد باورنکردنی هستند. صاحب آن قادر است مردگان را احیا کند، شر را به خیر تبدیل کند، خاطرات را بازگرداند، قدرت را در مقیاس سیاره‌ای گسترش دهد و موارد دیگر.

شاید دستکش ابدیت در دستکاری مباحث انتزاعی به این آیتم برتری داشته باشد اما به احتمال زیاد نمی‌تواند مفاهیم فلسفی و اخلاقی را دستکاری کند.

۷. شمشیر برنده سرنوشت (Fate)

شمشیر برنده

بازهم از سری «سرنوشت»، شمشیر برنده که سلاح انحصاری گیلگمش است و قادر به انجام شاهکارهای باورنکردنی است. این سلاح می‌تواند آسمان، زمین و فضا را از هم بدرد و تقریباً هر چیزی را که با آن در تماس باشد از بین ببرد.

وقتی این شمشیر در قوی‌ترین سطح خود باشد تنها با یک تاب می‌تواند شکافی آن اندازه قوی ایجاد کند که جهان را نابود کرده و دوباره شکل دهد. با وجود قدرت بی‌نهایت دستکش مارول، اما در این مسابقه، سلاح انحصاری گیلگمش کاپ را به خانه می‌برد.

۸. سـوپر تنگن توپا گورن لاگان (Gurren Lagann)

سـوپر تنگن توپا

سـوپر تنگن توپا را می‌توان به راحتی یکی از قدرتمندترین آیتم‌های انیمه‌ای که تابه‌حال خلق شده دانست. اندازه‌ی آن، به معنای واقعی کلمه، بزرگتر از جهان شناخته شده است، و منبع انرژی آن از مخازن چندوجهی بی‌نهایت قدرت و انرژی می‌آید.

سوپر تنگن توپا قادر است زمان، مکان، ماده، واقعیت و خود هستی را دستکاری کند؛ دقیقاً همه‌ی کارهایی که دستکش ابدیت قادر به انجام آن است. بااین‌حال، منابع انرژی نامتناهی سـوپر تنگن توپا که جهان‌های‌ بی‌شمار را در بر می‌گیرد باعث می‌شود که نسبت به دستکش ابدیت مارول برتری داشته باشد.

۹. سوپر دراگن بال سوپر دراگن بال (Super Dragon Balls)

سوپر دراگن بال

در نهایت به سوپر دراگن بال می‌رسیم که مانند جام مقدس می‌تواند هر خواسته‌ای را بدون هیچ محدودیتی برآورده کند. حتی دستکش بی نهایت هم برای کارهایی که می‌تواند انجام دهد محدودیت‌هایی دارد و همین محدودیت‌ها فوراً این آیتم را که شبیه امدادی غیبی است قوی‌تر از دستکش طلایی نمادین مارول می‌کند.

منبع: SPORTSKEEDA

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar علی

  به نظر من همش اشتباهاس شاید توی انیمه خودشون خوب باشن
  الان منم میتونم بگم دمپایی محمد از همشون قوی تره

 2. Avatar Taha

  اما به اژدهای قرمز High school dxd نمیرسن😂

 3. Avatar رضا

  ولی هیچکدوم نمیتونن با یه بشکن نصف حیات کل سیارات جهان هستی رو محو کنن

  1. Avatar Berserk

   جام مقدس : آیا من برای تو یک شوخیم ⁉️🗿

 4. Avatar فلانی

  اما تو مانگا یوجی انگشتای بیشتری خورد…

  1. Avatar دنجی

   مانگا جلوتر از انیمس