آیفون ۱۵ تعداد دفعات شارژ باتری را نشان می‌دهد

۳۰ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 15

آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو دارای ویژگی‌های جدیدی هستند که در نسل‌های قبلی دیده نمی‌شوند و حالا می‌توانیم ویژگی جدید مربوط به باتری را هم به این لیست اضافه کنیم. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کاربران گوشی‌های سری آیفون ۱۵ با یک قسمت جدید در بخش تنظیمات روبرو می‌شوند که تعداد دفعات شارژ باتری را نشان می‌دهد. همچنین همانطور که در تصویر زیاد می‌توانید ببینید، در این بخش تاریخ تولید و اولین باری که گوشی استفاده شده هم نشان داده می‌شود.

کاربرانی که از نسخه‌های قبلی آیفون استفاده می‌کنند می‌توانند از برنامه‌هایی مانند CoconutBattery بهره ببرند که برای کامپیوترهای مک عرضه شده است. این نوع برنامه‌ها همین اطلاعات را ارائه می‌دهند. اما در هر صورت دسترسی به این اطلاعات از طریق iOS یک ویژگی کاربردی خواهد بود.

آیفون 15

از دیگر تغییرات گوشی‌های سری آیفون ۱۵، می‌توانیم به محدود کردن شارژ باتری گوشی اشاره کنیم که فقط تا ۸۰ درصد باتری آیفون شارژ شود. برای یادآوری باید بگوییم که کارشناسان معمولا توصیه می‌کنند باتری گوشی را بیشتر از ۸۰ درصد شارژ نکنند زیرا با این کار، دوام باتری بیشتر می‌شود. به نظر می‌رسد شکایت کاربران بابت کاهش قابل توجه دوام باتری سری آیفون ۱۴ در عملی کردن این تغییرات اثرگذار بوده است. حتی برخی کاربران گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اعلام کرده‌اند که بعد از گذشت حدود یک سال استفاده، سلامت باتری آن‌ها به حدود ۸۵ درصد رسیده است که طبیعتا کاربر انتظار ندارد بعد از این مدت کوتاه، سلامت باتری تا این حد کاهش پیدا کند.

منبع: The Verge

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه