اپل: مشکل داغ شدن آیفون ۱۵ پرو با دریافت آپدیت برطرف می‌شود

۹ مهر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 15 پرو

طی روزهای گذشته، کاربران زیادی از داغ شدن بیش از حد بدنه‌ی آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس خبر داده‌اند. بعد از چند روز سکوت اپل در قبال این گزارش‌ها، بالاخره این شرکت واکنش نشان داده است. به طور مشخص شرکت اپل اعلام کرده که با انتشار یک آپدیت نرم‌افزاری، مشکل داغ شدن بیش از حد مدل‌های پرو آیفون ۱۵ برطرف خواهد شد.

در این میان، اپل تاکید کرده که این مشکل هیچ ارتباطی به فریم تیتانیومی استفاده شده در این دو گوشی ندارد و صرفا یک مشکل نرم‌افزاری است. همچنین این شرکت می‌گوید که با انتشار آپدیت موردنظر، عملکرد این دو گوشی با افت روبرو نخواهد شد و کاربران لازم نیست در این زمینه هیچ نگرانی داشته باشند.

اپل در بیانیه‌ی منتشر شده نوشته که داغ شدن بیش از حد آیفون بعد از روشن شدن و انجام تنظیمات اولیه، کاملا طبیعی است. زیرا در چنین شرایطی، آیفون در حال فهرست‌بندی عکس‌ها، فایل‌ها و دیگر موارد این‌چنینی است که این کارها به گوشی فشار وارد می‌کنند. علاوه بر این موضوع، اپل وعده داده که باگ نرم‌افزاری مربوط به داغ شدن بیش از حد بدنه‌ی مدل‌های پرو آیفون ۱۵ را شناسایی کرده و با انتشار آپدیت نرم‌افزاری، این باگ اصلاح خواهد شد.

آیفون 15 پرو

اپل در ضمن به آپدیت برخی اپلیکیشن‌ها هم اشاره کرده که ظاهرا فشار بسیار زیادی به آیفون وارد می‌کنند. بر اساس اعلام اپل، این شرکت در حال همکاری مستقیم با توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن‌ها است تا مشکل موردنظر را برطرف کنند. بنا به اظهارات اپل، از بین اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه مشکل ایجاد کرده‌اند، می‌توانیم به بازی Asphalt 9 و اپ‌های اینستاگرام و اوبر اشاره کنیم که چند روز قبل اینستاگرام برای اصلاح این مشکل، یک آپدیت منتشر کرده است.

همانطور که گفتیم، نقش استفاده از فریم تیتانیومی در بروز این مشکل هم تکذیب شده است. در این زمینه می‌توانیم به اظهارات مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اشاره کنیم که گفته بود بخشی از مشکل داغ شدن بدنه‌ی این گوشی‌ها، به استفاده از فریم تیتانیومی برمی‌گردد. اما اپل با قاطعیت اعلام کرده که به لطف همین تغییر، مدل‌های پرو آیفون ۱۵ بهتر می‌توانند گرمای ایجاد شده را دفع کنند.

هنوز مشخص نیست این آپدیت چه زمانی به دست کاربران می‌رسد. باید خاطرنشان کنیم جدیدترین آپدیت iOS، تحت عنوان iOS 17.0.2 منتشر شده و احتمالا آپدیت مربوط به حل این مشکل، با نام iOS 17.0.3 ارائه می‌شود.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه