عرضه‌ی اپل واچ ۹ احتمالاً بدون سنجش اکسیژن خون در آمریکا از سر گرفته می‌شود

۲۶ دی ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت فناوری پزشکی مسیمو در یک سند ارائه شده به دادگاه اتحادیه فدرال آمریکا، اعلام کرده که شرکت اپل مدل‌های تغییر یافته‌ای از ساعت‌های هوشمند اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ را آماده عرضه به بازار کرده که قابلیت سنجش اکسیژن خون ندارند.

طبق گزارش وب‌سایت MacRumors، اپل قابلیت سنجش اکسیژن خون را از ساعت‌های هوشمند اپل واچ اولترا ۲ و اپل واچ سری ۹ که در ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رساند را احتمالاً به طور موقت حذف خواهد کرد. این تغییر به اپل اجازه می‌دهد تا از ممنوعیت واردات و فروش مدل‌های اپل واچ با قابلیت سنجش اکسیژن خون خارج شود. همانطور که احتمالاً در جریان هستید، اپل پتنت مربوط به قابلیت پایش اکسیژن خون این شرکت را نقض کرد و شرکت فناوری پزشکی مسیمو هم با طرح یک شکایت به کمیسیون تجارت بین الملل در ایالات متحده، خواستار ممنوعیت فروش اپل واچ‌های جدید مجهز به سنسور اکسیژن خون در آمریکا شد و توانست این قضیه را به صورت موقت به نفع خود به پایان برساند.

این ممنوعیت در مدت کوتاهی پس از شروع آن در ماه گذشته موقتاً متوقف شده بود، اما در صورتی که اپل در این زمینه اقدامی نمی‌داد، این ممنوعیت می‌توانست مجدداً از سر گرفته شود. همین موضوع نیز موجب شد که اپل چنین تصمیمی را بگیرد تا بتواند ساعت‌های جدید خود را در بازار به فروش برساند. به گفته‌ی مارک گورمن از بلومبرگ، اپل عرضه‌ی مدل‌های اپل واچ تغییر یافته (بدون قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن خون) را به فروشگاه‌ها در ایالات متحده آمریکا آغاز کرده، اما مشخص نیست این محصولات چه زمانی به فروش می‌رسند. با این حال، اما وب‌سایت اپل همچنان قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن خون را به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز اپل واچ اولترا ۲ و اپل واچ سری ۹ به کاربران معرفی می‌کند. این ویژگی می‌تواند درصد اکسیژن خون بدن شما را اندازه‌گیری و نمایش دهد و فقط برای اهداف سلامتی در نظر گرفته شده است.

آن طور که به نظر می‌رسد، دارندگان فعلی اپل سری ۹ و اولترا ۲ احتمالاً به این ویژگی دسترسی خواهند داشت و انتظار نمی‌رود غول فناوری آمریکایی در ساعت‌های هوشمند فروخته شده در سایر کشورها تغییری ایجاد کند. حذف این قابلیت یک سری برنامه‌های اپل را نیز تحت شعاع خود قرار می‌دهد، زیرا گورمن گزارش داد که اپل در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی نرم‌افزاری است که در الگوریتم‌های قابلیت سنجش اکسیژن خون تغییرات خاصی ایجاد می‌کند. باید دید در انتهای نبرد حقوقی بین اپل و مسیمو چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود.

منبع: Macrumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه