Assassin’s Creed؛ فیلمی که هیچ‌کس را راضی نکرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

همانطور که احتمالا تا به حال شنیده‌اید اکران فیلم سینمایی فرقه اساسین به کارگردانی جاستین کرتزل آغاز شده است. فرقه اساسین یک اکشن ماجراجویی است که براساس بازی‌ای با همین نام ساخته شده و مخاطبانی بویژه از میان گیمرها را منتظر خود گذاشته بود. اما پس از ساخت فیلم منتقدان ابدا به آن روی خوش نشان ندادند.  فرقه اساسین از میان ۳۸ نقد نمره متای ۳۶ را دریافت کرد تا منتقدان حجم بی‌میلی خود را نسبت به این فیلم کاملا نشان دهند. فیلمی که ۱۸ نقد منفی، ۱۶ نقد میانه و تنها ۴ نقد مثبت داشت. پیشتر در مقاله‌هایی مفصلا به این فیلم و نقد‌های منتقدان پیرامون آن پرداخته‌ایم.

با وجود نظرات منفی منتقدان، بوده‌اند فیلم‌هایی که توانسته‌اند در سینماهای ایالات متحده آمریکا و سایر کشور‌های جهان که فیلم‌های هالیوودی را اکران می‌کنند، خوش بدرخشند. برای مثال در همین سال ۲۰۱۶ فیلم بتمن در برابر سوپرمن نمره متای ۴۴ را دریافت کرد و منتقدان چندان از آن استقبال نکردند اما این فیلم توانست فروش بسیار قابل‌توجهی داشته باشد و به ششمین فیلم پرفروش سال (با فروش ۸۷۳ میلیون دلاری) تبدیل شود.

اما ظاهرا فرقه اساسین از چنین بخت و اقبالی بهره‌مند نیست و نه تنها منتقدان از این فیلم خوششان نیامده که مردم هم چندان بی‌تاب دیدنش نیستند.

فرقه اساسین روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز به اکران کرد. این فیلم در پیش‌نمایش خود در ۲۴۷۰ سالن، توانست ۱.۳۵ میلیون دلار بفروشد. رقمی که کمی بیش از فروش یکی از فیلم‌های رقیب یعنی Passengers بود. همین موضوع باعث شد برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کنند اساسین می‌تواند در ۶ روز اول اکران خود به رقمی بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون دلار دست پیدا کند.

با فرا رسیدن روز چهارشنبه (شروع اکران رسمی) هم فرقه اساسین توانست به فروش ۴.۶ میلیون دلاری برسد و دوباره از رقیب خود Passengers جلو بزند.

اما ظاهرا فرقه اساسین نتوانسته از روز چهارشنبه تا جمعه، یعنی در سه روز اول اکران رسمی خود فروشی در حد و اندازه پیش‌بینی‌ها داشته باشد. ارقام پیش‌بینی شده فروشی در حدود ۱۳.۸ میلیون دلار را اعلام می‌کنند و ظاهرا فروش چهار روز اول این فیلم هم به ۲۰.۷ میلیون دلار می‌رسد. نهایتا رقم ۲۸.۲ میلیون دلار برای فروش ۶ روزه این فیلم مطرح شده که کمتر از رقم ۳۵ میلیون دلاری‌ای است که پیش‌تر عنوان شده بود. این مساله نشان می‌دهد فیلم سینمایی فرقه‌اساسین در این مدت نتوانسته پیش‌بینی‌ها را محقق کند و به نظر می‌رسد این بار نظر مردم تا حدی به نظر منتقدان نزدیک‌تر شده است.

منبع: GameSpot

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. سام

    ای بابا ۳ ماه باید واستیم تا ایتونز برای فروش بیاره و بخریم

  2. بهزاد ایکس وی

    از همون اول یه پروژه اشتباه بود…تقریبا ۹۰ درصد از فیلم هایی که از روی بازی ساخته میشن یا برعکس با شکست مواجهه میشن با این وجود در حد خودش جذاب میتونه باشه تا نبینم تظر قطعی نمیتونم بدم ولی مطمئنم به اندازه بازیش جذاب نیست.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما