حمله به تایتان؛ ۹ تایتان اصلی و قدرت‌های آن‌ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
حمله به تایتان

دنیای حمله به تایتان در طول این سریال‌ بارها گسترش یافته است و یکی از جالب‌ترین نمونه‌های آن، معرفی کامل ۹ تایتان به شکل‌های مختلف است که شخصیت‌هایی خاص می‌توانند به دلخواه به شکل‌ آن‌ها تغییر وضعیت دهند.

این تایتان‌های ویژه که به اصل راز پیرامون ریشه‌های سریال مرتبطند، قدرتمندترین موجودات این سری هستند و هریک، مجموعه‌ای از قدرت‌های خاص خود را دارند. این موجودات، تعداد محدودی دارند. شاید تا به حال سوالاتی درباره توانایی‌های خاص آن‌ها برای شما پیش آمده باشد، بنابراین بد نیست نگاهی دوباره به این تایتان‌ها و قدرت‌های هر کدام از آن‌ها بیاندازیم.

۱. تایتان عظیم‌الجثه‌

حمله به تایتان

مسلما جادویی‌ترین موجود این سری، تایتان عظیم‌الجثه‌ فراموش‌نشدنی است که بزرگ‌ترین تایتان است و ۶۰ متر طول دارد. اندازه بزرگش، او را به یک شخصیت ترسناک با قابلیت تخریب جمعی تبدیل می‌کند. نسخه‌های بزرگ دیگری از او نیز با ویژگی‌های معمولی تایتان‌ها وجود دارند. همه تایتان‌ها هنگام جابه‌جایی و تغییر، حرارت ساطع می‌کنند اما این تایتان احتمالا به دلیل اندازه بسیار بزرگش، می‌تواند از انرژی خود به عنوان یک سلاح و نوعی بمب منطقه‌ای، هنگام تغییر شکل، استفاده کند.

این تایتان عظیم‌الجثه‌ کنترل گرمای تولید‌شده خود را در اختیار دارد و می‌تواند بخار داغی از بدن خود پخش کند تا دشمنان را دفع یا حتی بسوزاند، هرچند این توانایی به قیمت از دست رفتن توده عضلانی او تمام می‌شود و او در نهایت، مجبور می‌شود از فرم تایتانی خود خارج گردد.

۲. تایتان زره‌پوش

حمله به تایتان

همان‌طور که از نامش مشخص است، بزرگ‌ترین نقطه قوت تایتان زره‌پوش، پوست فوق‌العاده سختی است که قسمت اعظم بدنش را پوشانده و او را از اکثر انواع حملات محافظت می‌کند، اگرچه باز هم می‌توان با شلیک‌های مستقیم و سنگین، این پوسته را سوراخ کرد. این زره از سرعت او می‌کاهد اما در شرایط سخت، این تایتان می‌تواند زره را برای افزایش تحرک خود، کنار بگذارد.

البته تایتان زره‌پوش با چنین پوست سختی می‌تواند از بدن خود به عنوان یک سلاح غول‌پیکر استفاده کند و او حتی این توانایی را دارد که با کوبیدن خود به دیوارهای بهشت، آن را به سادگی تخریب کند. در آخر این که او هم‌چنین می‌تواند در صورت نیاز، پوست سخت بیشتری ایجاد کند و از آن به عنوان سلاحی موقتی مانند پنجه استفاده نماید.

۳. تایتان حمله‌کننده

حمله به تایتان

تایتان حمله‌کننده، فرم معمول و مشهور تایتانی قهرمان داستان، ارن یگر، یک تایتان لاغر است که برای مبارزات تن به تن و نزدیک ساخته شده است. این موجود، هیچ توانایی خاصی برای مبارزه ندارد اما دارای نسخه‌ای متفاوت از توانایی عادی تایتان‌ها است و می‌تواند ارتباط عمیقی با دیگر دارندگان تایتان‌ها برقرار کند. در حالی که ۹ تایتان دیگر فقط می‌توانند به خاطرات صاحبان قبلی خود دسترسی داشته باشند، تایتان حمله‌کننده توانایی دیدن آینده را هم دارد و به خاطرات وارثان خود در آینده متصل می‌شود.

۴. تایتان مونث

حمله به تایتان

تایتان مونث هیچ قدرت ذاتی و خاصی از خود ندارد اما قادر است با خوردن بخش‌هایی از یک تایتان، از قدرت او تقلید کند. هم‌چنین ثابت شده است که او درست مانند تایتان جانور، می‌تواند تایتان‌های معمولی را تا حد محدودی کنترل کند اما نکته منفی این‌جاست که تایتان‌هایی که او آن‌ها را فرا می‌خواند، بعد از اتمام کار، بدن تایتانی او را می‌خورند. او هم‌چنین می‌تواند برای محافظت از خود، پوستی سخت و شبیه به کریستال (مانند تایتان زره‌پوش) ایجاد کند و حتی مانند تایتان پتک جنگی، می‌تواند خارج از شکل تایتانی خود نیز از خودش محافظت نماید.

۵. تایتان جانور

حمله به تایتان

توانایی اصلی تایتان جانور، گرفتن شکل یک میمون است که ویژگی‌های او بسته به شرایط تغییر می‌کند. زک یگر یک میمون غول‌پیکر است. علاوه بر آن، زک می‌تواند از فرم جانوری خود برای کنترل تایتان‌های معمولی استفاده و در شب، حرکت کند و هم‌چنین قابلیت این را دارد که به صورت نامحدود از پوست خود به عنوان سلاح استفاده نماید. در آخر این که او می‌تواند مردم را با تزریق مایع نخاعی و فریاد زدن، به تایتان تبدیل کند که این مورد شبیه به توانایی تایتان بنیان‌گذار است.

۶. تایتان آرواره

حمله به تایتان

او کوچک‌ترین و ضعیف‌ترین تایتان متحرک است اما از اندازه خود به نفع خود استفاده می‌کند. او قدرت بالایی دارد و قادر به مانور در میدان جنگ با سرعتی زیاد است. البته ابزار اصلی تهاجمی او، فک و آرواره قدرتمندش است که می‌تواند اکثر مواد و حتی محافظ کریستالی یک تایتان دیگر را هم به راحتی خرد کند. این خصوصیات باعث می‌شود که تایتان آرواره برای مبارزه با دشمنان کوچک‌تر و دفاعی‌تر به مهره‌ای غیرقابل جایگزین تبدیل شود.

۷. تایتان بنیان‌گذار

حمله به تایتان

او مهم‌ترین تایتان و همان تایتانی است که جنگجویان مارلی برای بازگرداندن او، به بهشت رفتند. کاربر تایتان بنیان‌گذار قادر است از فریادهای او برای کنترل دیگر تایتان‌ها استفاده کند. او می‌تواند با فریادهای خود، فرزندان یمیر را به تایتان تبدیل کند و تایتان‌های دیگر را نیز کنترل نماید و تمام این مهارت‌ها او را در جایگاهی فراتر از تایتان جانور و مونث قرار می‌دهند. تایتان بنیان‌گذار می‌تواند به صورت تله پاتی با فرزندان یمیر ارتباط برقرار کند و فرزندان یمیر می‌توانند خاطرات بد خود را با کمک تایتان بنیان‌گذار، تا سر حد بیولوژی اولیه‌شان تغییر دهند.

۸. تایتان ارابه

حمله به تایتان

تایتان ارابه یک فرم منحصر به فرد است که روی چهار دست و پای خود مانور می‌دهد. او مانند تایتان آرواره، کوچک است و از نظر دفاعی چندان موثر نیست و حتی برای جبران این کاستی‌ها، مانند تایتان آرواره، قدرتمند هم نیست. در عوض، مهارت خاص تایتان ارابه، استقامت بالای اوست. تغییر برای اکثر کاربران تایتان‌ها طاقت‌فرسا است و محدودیتی برای مدت زمان تغییر آن‌ها وجود دارد اما تایتان ارابه قادر است اغلب بین فرم‌های گوناگون جابه‌جا شود و برای مدت زمانی بسیار طولانی و به طور بالقوه تا ماه‌ها (بر اساس مدت زمان تغییر شکل پیک در حین کمک به زک در بهشت) در فرم تایتان باقی بماند.

۹. تایتان پتک جنگی

حمله به تایتان

تایتان آخری که در این سری معرفی شده، تایتان پتک جنگی است از توانایی مشترک چندین تایتان دیگر برخوردار است و می‌تواند پوست خود را سفت کند و از گوشت کریستالی خود به عنوان سلاح استفاده نماید. این خصوصیات باعث می‌شود تا پتک جنگی، همه‌کاره‌ترین تایتان باشد، زیرا در طول سریال نشان داده شده است که او می‌تواند انواع سلاح‌ها از شمشیر گرفته تا شلاق را تولید کند. علاوه بر این، او تنها تایتانی است که می‌تواند بدون حضور کاربر در قسمت زیر گردن فرم تایتان خود، کنترل شود. بدین ترتیب کاربر می‌تواند از طریق سیمی از جنس گوشت تایتان که مرتبط به پوست کریستالی سخت اوست، به پتک جنگی متصل شود و با خیال راحت، این تایتان را از راه دور کنترل کند.

منبع: Collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۷ دیدگاه
 1. ناشناس

  تایتان آرواره تایتان بود که فالکو اونو بلعید

 2. امیر حسین

  وایسا پس تایتانی که فالکو به ارث برد چی میشه ؟
  مگه اون تایتان آرواره نبود ؟

 3. DARK_DEVIL

  برا خودشون بهشته دیگه برا بیرون دیواری ها که شیاطینن جهنم به حساب میاد وای ماس من برم به همچین جهنمی 😂🙃

 4. Amir

  تایتان مادر خوب ارن خوردش بی عقل در هر صورت ۹تایتان وجود داره ولی همه تایتان ها به کنار فقط لیوای خوبه

  1. آره فقط لیوای خوبه

 5. ارن

  اول اینکه ارث رسیدن خاطرات وارثان پیشین تایتان ها فقط مختص تایتان مبارز نیست بلکه همه تایتان ها اینو قابلیت رو دارند دوم اینکه تایتان زن نمیتونه تایتان های دیگه رو هدایت کنه بلکه فقط میتونه فریاد بزنه و همه تایتان ها رو از وجود خودش اگاه کنه تا بیان بخورنش
  سوم اینکه تایتان زن مهم ترین ویژگیش سرعت بالا و واکنش سری اش هست و قابلیت سخت کردن سری خودشو و این قابلیت سخت سازی فقط مختص به اون نیست بلمه همه ای تایتان ها بجز تایتان ارابه قابلیت سخت سازی رو دارن
  مهم ترین نکته هم در رابطه با تایتان بنیانگذار اینه که این تایتان میتونه روی تمام الدیایی ها مثل بخشی از خودش تاثیر بگذاره و اثرات بیولوژیکی و حتی ژنتیکی بزاره مثلا اینکه همه ای اونا رو اقیم کنه یا همه بکشه
  و ترس همه از این تایتان بخاطر لرزش که میتونه با استفاده از اون ملیون ها تایتان ۵۰متری داخل دیوار رو به حرکت دربیاره و با فرمان الدیایی ها رو تبدیل به تایتان کنه و همه ای دنیا زیر پای تایتان ها نابود کنه اون همنطور گفتم میتونه روی الدیایی ها تاثیر بزاره و حافظه اشون رو پاک کنه یا حتی بکشه یا زنده کنه یا اقیم کنه یا هرچیز دیگه که بخاد رو میتونه انجام بده

 6. محمد جواد

  دوستان این انیمه کاملا از روی افسانه های باستانی یهود برداشت شده. من با توجه به شواهد پیش بینی میکنم که تایتان های دیوار بیدار بشن و برن شهر اونطرف دریا رو با مردمش از بین ببرن. دلیلشونم اینه اونها ما رو اینجا تبعید کردند و بهمون ظلم شده. تو این انیمه قوم یهود همون فرزندان یمیر هستند، یمیر یکی از افسانه های باستانی یهوده که توانایی ساخت قول داره. تو این انیمه فرزندان یمیر مثل قوم یهود به واسطه ظلم و نسل کشی بر میگردن و از دشمنان انتقام میگیرن و اونا رو میکشن. بیخود نیست اینقدر خوب و با کیفیته این انیمه. پول یهود پشت ساختشه.

  1. حسین

   حاجی قرصاتو خوردی

 7. narges

  تایتان بنیانگذار همون تایتان حمله کننده یا تایتان ارن هستش
  ولی هرجور که حساب میکنم کل تایتان ها روهم دیگ میشن ۸ تا فکر کنم تایتان نهم همون ییمیره(غول مادر).

 8. narges

  تایتان بنیانگذار همون تایتان حمله کننده یا تایتان ارن هستش
  ولی هرجور که حساب میکنم کل تایتان ها روهم دیگ میشن ۸ تا فکر کنم تایتان نهم همون ییمیره(غول مادر)

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما