حمله به تایتان؛ ۹ تایتان اصلی و قدرت‌های آن‌ها

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰ ۱۹ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
حمله به تایتان

دنیای حمله به تایتان در طول این سریال‌ بارها گسترش یافته است و یکی از جالب‌ترین نمونه‌های آن، معرفی کامل ۹ تایتان به شکل‌های مختلف است که شخصیت‌هایی خاص می‌توانند به دلخواه به شکل‌ آن‌ها تغییر وضعیت دهند.

این تایتان‌های ویژه که به اصل راز پیرامون ریشه‌های سریال مرتبطند، قدرتمندترین موجودات این سری هستند و هریک، مجموعه‌ای از قدرت‌های خاص خود را دارند. این موجودات، تعداد محدودی دارند. شاید تا به حال سوالاتی درباره توانایی‌های خاص آن‌ها برای شما پیش آمده باشد، بنابراین بد نیست نگاهی دوباره به این تایتان‌ها و قدرت‌های هر کدام از آن‌ها بیاندازیم.

۱. تایتان عظیم‌الجثه‌

حمله به تایتان

مسلما جادویی‌ترین موجود این سری، تایتان عظیم‌الجثه‌ فراموش‌نشدنی است که بزرگ‌ترین تایتان است و ۶۰ متر طول دارد. اندازه بزرگش، او را به یک شخصیت ترسناک با قابلیت تخریب جمعی تبدیل می‌کند. نسخه‌های بزرگ دیگری از او نیز با ویژگی‌های معمولی تایتان‌ها وجود دارند. همه تایتان‌ها هنگام جابه‌جایی و تغییر، حرارت ساطع می‌کنند اما این تایتان احتمالا به دلیل اندازه بسیار بزرگش، می‌تواند از انرژی خود به عنوان یک سلاح و نوعی بمب منطقه‌ای، هنگام تغییر شکل، استفاده کند.

این تایتان عظیم‌الجثه‌ کنترل گرمای تولید‌شده خود را در اختیار دارد و می‌تواند بخار داغی از بدن خود پخش کند تا دشمنان را دفع یا حتی بسوزاند، هرچند این توانایی به قیمت از دست رفتن توده عضلانی او تمام می‌شود و او در نهایت، مجبور می‌شود از فرم تایتانی خود خارج گردد.

۲. تایتان زره‌پوش

حمله به تایتان

همان‌طور که از نامش مشخص است، بزرگ‌ترین نقطه قوت تایتان زره‌پوش، پوست فوق‌العاده سختی است که قسمت اعظم بدنش را پوشانده و او را از اکثر انواع حملات محافظت می‌کند، اگرچه باز هم می‌توان با شلیک‌های مستقیم و سنگین، این پوسته را سوراخ کرد. این زره از سرعت او می‌کاهد اما در شرایط سخت، این تایتان می‌تواند زره را برای افزایش تحرک خود، کنار بگذارد.

البته تایتان زره‌پوش با چنین پوست سختی می‌تواند از بدن خود به عنوان یک سلاح غول‌پیکر استفاده کند و او حتی این توانایی را دارد که با کوبیدن خود به دیوارهای بهشت، آن را به سادگی تخریب کند. در آخر این که او هم‌چنین می‌تواند در صورت نیاز، پوست سخت بیشتری ایجاد کند و از آن به عنوان سلاحی موقتی مانند پنجه استفاده نماید.

۳. تایتان حمله‌کننده

حمله به تایتان

تایتان حمله‌کننده، فرم معمول و مشهور تایتانی قهرمان داستان، ارن یگر، یک تایتان لاغر است که برای مبارزات تن به تن و نزدیک ساخته شده است. این موجود، هیچ توانایی خاصی برای مبارزه ندارد اما دارای نسخه‌ای متفاوت از توانایی عادی تایتان‌ها است و می‌تواند ارتباط عمیقی با دیگر دارندگان تایتان‌ها برقرار کند. در حالی که ۹ تایتان دیگر فقط می‌توانند به خاطرات صاحبان قبلی خود دسترسی داشته باشند، تایتان حمله‌کننده توانایی دیدن آینده را هم دارد و به خاطرات وارثان خود در آینده متصل می‌شود.

۴. تایتان مونث

حمله به تایتان

تایتان مونث هیچ قدرت ذاتی و خاصی از خود ندارد اما قادر است با خوردن بخش‌هایی از یک تایتان، از قدرت او تقلید کند. هم‌چنین ثابت شده است که او درست مانند تایتان جانور، می‌تواند تایتان‌های معمولی را تا حد محدودی کنترل کند اما نکته منفی این‌جاست که تایتان‌هایی که او آن‌ها را فرا می‌خواند، بعد از اتمام کار، بدن تایتانی او را می‌خورند. او هم‌چنین می‌تواند برای محافظت از خود، پوستی سخت و شبیه به کریستال (مانند تایتان زره‌پوش) ایجاد کند و حتی مانند تایتان پتک جنگی، می‌تواند خارج از شکل تایتانی خود نیز از خودش محافظت نماید.

۵. تایتان جانور

حمله به تایتان

توانایی اصلی تایتان جانور، گرفتن شکل یک میمون است که ویژگی‌های او بسته به شرایط تغییر می‌کند. زک یگر یک میمون غول‌پیکر است. علاوه بر آن، زک می‌تواند از فرم جانوری خود برای کنترل تایتان‌های معمولی استفاده و در شب، حرکت کند و هم‌چنین قابلیت این را دارد که به صورت نامحدود از پوست خود به عنوان سلاح استفاده نماید. در آخر این که او می‌تواند مردم را با تزریق مایع نخاعی و فریاد زدن، به تایتان تبدیل کند که این مورد شبیه به توانایی تایتان بنیان‌گذار است.

۶. تایتان آرواره

حمله به تایتان

او کوچک‌ترین و ضعیف‌ترین تایتان متحرک است اما از اندازه خود به نفع خود استفاده می‌کند. او قدرت بالایی دارد و قادر به مانور در میدان جنگ با سرعتی زیاد است. البته ابزار اصلی تهاجمی او، فک و آرواره قدرتمندش است که می‌تواند اکثر مواد و حتی محافظ کریستالی یک تایتان دیگر را هم به راحتی خرد کند. این خصوصیات باعث می‌شود که تایتان آرواره برای مبارزه با دشمنان کوچک‌تر و دفاعی‌تر به مهره‌ای غیرقابل جایگزین تبدیل شود.

۷. تایتان بنیان‌گذار

حمله به تایتان

او مهم‌ترین تایتان و همان تایتانی است که جنگجویان مارلی برای بازگرداندن او، به بهشت رفتند. کاربر تایتان بنیان‌گذار قادر است از فریادهای او برای کنترل دیگر تایتان‌ها استفاده کند. او می‌تواند با فریادهای خود، فرزندان یمیر را به تایتان تبدیل کند و تایتان‌های دیگر را نیز کنترل نماید و تمام این مهارت‌ها او را در جایگاهی فراتر از تایتان جانور و مونث قرار می‌دهند. تایتان بنیان‌گذار می‌تواند به صورت تله پاتی با فرزندان یمیر ارتباط برقرار کند و فرزندان یمیر می‌توانند خاطرات بد خود را با کمک تایتان بنیان‌گذار، تا سر حد بیولوژی اولیه‌شان تغییر دهند.

۸. تایتان ارابه

حمله به تایتان

تایتان ارابه یک فرم منحصر به فرد است که روی چهار دست و پای خود مانور می‌دهد. او مانند تایتان آرواره، کوچک است و از نظر دفاعی چندان موثر نیست و حتی برای جبران این کاستی‌ها، مانند تایتان آرواره، قدرتمند هم نیست. در عوض، مهارت خاص تایتان ارابه، استقامت بالای اوست. تغییر برای اکثر کاربران تایتان‌ها طاقت‌فرسا است و محدودیتی برای مدت زمان تغییر آن‌ها وجود دارد اما تایتان ارابه قادر است اغلب بین فرم‌های گوناگون جابه‌جا شود و برای مدت زمانی بسیار طولانی و به طور بالقوه تا ماه‌ها (بر اساس مدت زمان تغییر شکل پیک در حین کمک به زک در بهشت) در فرم تایتان باقی بماند.

۹. تایتان پتک جنگی

حمله به تایتان

تایتان آخری که در این سری معرفی شده، تایتان پتک جنگی است از توانایی مشترک چندین تایتان دیگر برخوردار است و می‌تواند پوست خود را سفت کند و از گوشت کریستالی خود به عنوان سلاح استفاده نماید. این خصوصیات باعث می‌شود تا پتک جنگی، همه‌کاره‌ترین تایتان باشد، زیرا در طول سریال نشان داده شده است که او می‌تواند انواع سلاح‌ها از شمشیر گرفته تا شلاق را تولید کند. علاوه بر این، او تنها تایتانی است که می‌تواند بدون حضور کاربر در قسمت زیر گردن فرم تایتان خود، کنترل شود. بدین ترتیب کاربر می‌تواند از طریق سیمی از جنس گوشت تایتان که مرتبط به پوست کریستالی سخت اوست، به پتک جنگی متصل شود و با خیال راحت، این تایتان را از راه دور کنترل کند.

منبع: Collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۴ دیدگاه
 1. Avatar DARK_DEVIL

  برا خودشون بهشته دیگه برا بیرون دیواری ها که شیاطینن جهنم به حساب میاد وای ماس من برم به همچین جهنمی 😂🙃

 2. Avatar Amir

  تایتان مادر خوب ارن خوردش بی عقل در هر صورت ۹تایتان وجود داره ولی همه تایتان ها به کنار فقط لیوای خوبه

  1. Avatar

   آره فقط لیوای خوبه

 3. Avatar ارن

  اول اینکه ارث رسیدن خاطرات وارثان پیشین تایتان ها فقط مختص تایتان مبارز نیست بلکه همه تایتان ها اینو قابلیت رو دارند دوم اینکه تایتان زن نمیتونه تایتان های دیگه رو هدایت کنه بلکه فقط میتونه فریاد بزنه و همه تایتان ها رو از وجود خودش اگاه کنه تا بیان بخورنش
  سوم اینکه تایتان زن مهم ترین ویژگیش سرعت بالا و واکنش سری اش هست و قابلیت سخت کردن سری خودشو و این قابلیت سخت سازی فقط مختص به اون نیست بلمه همه ای تایتان ها بجز تایتان ارابه قابلیت سخت سازی رو دارن
  مهم ترین نکته هم در رابطه با تایتان بنیانگذار اینه که این تایتان میتونه روی تمام الدیایی ها مثل بخشی از خودش تاثیر بگذاره و اثرات بیولوژیکی و حتی ژنتیکی بزاره مثلا اینکه همه ای اونا رو اقیم کنه یا همه بکشه
  و ترس همه از این تایتان بخاطر لرزش که میتونه با استفاده از اون ملیون ها تایتان ۵۰متری داخل دیوار رو به حرکت دربیاره و با فرمان الدیایی ها رو تبدیل به تایتان کنه و همه ای دنیا زیر پای تایتان ها نابود کنه اون همنطور گفتم میتونه روی الدیایی ها تاثیر بزاره و حافظه اشون رو پاک کنه یا حتی بکشه یا زنده کنه یا اقیم کنه یا هرچیز دیگه که بخاد رو میتونه انجام بده

 4. Avatar محمد جواد

  دوستان این انیمه کاملا از روی افسانه های باستانی یهود برداشت شده. من با توجه به شواهد پیش بینی میکنم که تایتان های دیوار بیدار بشن و برن شهر اونطرف دریا رو با مردمش از بین ببرن. دلیلشونم اینه اونها ما رو اینجا تبعید کردند و بهمون ظلم شده. تو این انیمه قوم یهود همون فرزندان یمیر هستند، یمیر یکی از افسانه های باستانی یهوده که توانایی ساخت قول داره. تو این انیمه فرزندان یمیر مثل قوم یهود به واسطه ظلم و نسل کشی بر میگردن و از دشمنان انتقام میگیرن و اونا رو میکشن. بیخود نیست اینقدر خوب و با کیفیته این انیمه. پول یهود پشت ساختشه.

  1. Avatar حسین

   حاجی قرصاتو خوردی

 5. Avatar narges

  تایتان بنیانگذار همون تایتان حمله کننده یا تایتان ارن هستش
  ولی هرجور که حساب میکنم کل تایتان ها روهم دیگ میشن ۸ تا فکر کنم تایتان نهم همون ییمیره(غول مادر).

 6. Avatar narges

  تایتان بنیانگذار همون تایتان حمله کننده یا تایتان ارن هستش
  ولی هرجور که حساب میکنم کل تایتان ها روهم دیگ میشن ۸ تا فکر کنم تایتان نهم همون ییمیره(غول مادر)

 7. Avatar سیاوش

  درسته
  این یومیره

 8. Avatar Sam

  کاملا مفید بود واینکه دوستانی که میگن اشتباهه اول اون پسره که داشتن قدرت هارو تقسیم میکردن ارواره بود بعد ییمیر که دوست ملکه بود و بهش امپول زدن پرتش کردند پایین اون پسررو خورد بعدش هم ییمیر رو بردن و اون پسر اولیه برادرش ییمیر رو خورد دوستانی که میگن تکراری بود کامل بود شما بلدید اجازه بدید کسی که نمیدونه یاد بگیره

 9. Avatar ابولفضل

  تایتان مبارز و زره پوش ازهمه بهتر بودن

  و تایتان بنیان گذار رسید به ارن همون تایتان مبارز

 10. Avatar یکی

  پارادیس ب معنی بهشت هست ولی دیوار بهشت اشتباهه و تو همه ترجمه ها پارادیس گفته میشه😐

  1. Avatar RAYA_ACKERMAN

   برا خودشون بهشته دیگه برای کسایی که بیرون دیوارن جهنمه وای منم کاش برم به همچین جهنمی😂🙃

 11. Avatar مهران

  سلام دوستان کسی اطلاع داره که ادامه ی فصل چهارم چه زمانی منتشر میشه؟؟؟؟؟

  1. Avatar امیرعلی

   زمستان ۱۴۰۰

  2. Avatar Vamer

   زمستون

  3. Avatar فاطمه

   توی دی ماه منتشر میشه فصل جدید

 12. Avatar Soheil

  خوب بود فقط مگه ارن یک حالت خاص نداشت تو خشم وقتی با آنی می‌جنگید بدن تایتانیش قرمز شده بود و یجورایی وارد حالت جنون شده بود و قدرت و سرعتش خیلی زیاد شده بود و به جز تایتان برتولت اولین تایتان که ماله یمیر بود یه جایی یه فکت دیدم (مانگا رو نخوندم)که ۲۵۰ متر بوده یعنی حالت تایتانی یمیر بوده ؟

  1. Avatar رضا

   بیشتر ۲۴۰ متر بود اون تایتان ییمر بنیانگذار بود که دویست و چهل بود پلی ارن یک مدل اسکلت مانند داشت که خیلی بزرگ بوده تازه یک بخش مانگا بعد از اینکه تایتان مبارزش رو شکست دادند با قدرت بنیانگذار تونست یک تایتان غول آسا بشه و میتونست خیلیارو به تایتان تبدیل کنه و چون آینده رو دیده بود و میدونست قراره چه اتفاقی بیفته اومد یک چیزی رو شروع کرد که من اسپویل نمیکنم ولی فقط بهم که پارت دوم فصل ۴ خیلی باحاله

 13. Avatar امیرحسین

  عکس تایتان ارواره رو اشتباه گذاشتین

 14. Avatar سمانه

  سلام فک کنم یه تایتان دیگه هم بود دیگه همون پسره ک دوست تایتان ارابه و زیک بود🤔و به مجبور از ارن الماس یکی از دوستاش رو خورد کرد هممم!

  1. Avatar علی

   عزیزم اون همون ییمر دوست هیستوریا بود که بعد از برگشتن به مارلی تایتان آرواره رو بر گردوند

  2. Avatar حمید

   بعضی تایتان ها در این فیلم در اختیار بیش ازیک نفر بودن. میزبان باعث تغییر ظاهری تایتان میشه. تایتان آرواره هم همونه که تو عکسه هم همون که شما میگی. بهتر بود در این مقاله عکس تایتان هایی که بیشتر از یه میزبان داشتن رو با هم میزاشتن

  3. Avatar زهرا

   این خیلی مهم نیست😂😂

  4. Avatar سیاوش

   اوت همون ارواره است
   یومیر رو خورد

  5. Avatar Vamer

   همون ارواره هست

 15. Avatar Abolfazl

  این لیست اشتباهه

 16. Avatar پویا

  تایتان مونث رو دستکم نگیر عزیز.
  طبق مانگا معلوم میشه، با خوردن یه قسمت از هر داستان ، میتونه قابلیت آن رو تا مدتی داشته باشه.
  اما نمیدونم چرا تا آخر ازش استفاده نکرد !!

 17. Avatar Shayan

  قدرت تایتان بنیانگذار رسید به ارن

  1. Avatar ابولفضل

   اره

 18. Avatar Kirito ackerman!

  داداش مطالبت برام تکراری بود اما جالب!در ضمن ما چیزی به نام دیوار بهشت در اتک ان تایتان نداریم اسمش دیوار پارادایس هست.بد نبود در مورد اینکه مثلا ارن تایتان مبارز یا راینر تایتان زرهی است!مطلبت بعدت بنظرم بهتره در مورد این باشه که تایتان ها چگونه پدید آمده اند؟اگر اینو بذاری همه لایکش می کنن!

  1. Avatar حمید

   عزیز یه دیکشنری بردار معنی پارادایس رو توش بخون.

  2. Avatar سیاوش

   باهوش
   پارادایس یعنی بهشت

  3. Avatar RAYA_ACKERMAN

   تو به نظرم اول برو یکم معنی لغاتو یاد بگیر بعد بیا پارادایس یعنی بهشت که حتی لیوای تو فصل چهار یه بار از عمد گفت به جزیره شیاطین جهنم پارادایس خوش اومدین. پارادوکسی گف (((((:منم یه همچین جهنمی میخوااااام(((: