Avast برای تجهیز AVG سرمایه‌گذاری ۱.۳ میلیارد دلاری می‌کند

۱۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وقتی اسم آنتی‌ویروس رایگان می‌آید، چندتا گزینه توی ذهن‌مان می‌آید که به احتمال زیاد دو تا از آن‌ها Avast و AVG هستند. به این‌ترتیب دست‌کم تا امروز این دو شرکت به‌عنوان دو رقیب شناخته می‌شدند. اما امروز خبر رسیده که Avast می‌خواهد یک هزینه‌ی قابل‌توجه ۱.۳ میلیارد دلاری برای تجهیز AVG صرف کند.

هر دو شرکت قرار است به کار خود ادامه داده و نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس خود را به‌صورت جداگانه عرضه کنند.

این معامله تماما به‌صورت نقدی صورت می‌گیرد و سرمایه‌گذاران AVG از هر سهم ۲۵ دلار دریافت می‌کنند. گفته می‌شود این میزان ۳۰ درصد بیش‌تر از قیمت‌های تجاری فعلی سهام AVG است. به نظر می‌رسد هر دو شرکت قرار است به کار خود ادامه داده و نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس خود را به‌صورت جداگانه عرضه کنند؛ بنابراین این فرضیه که دو شرکت با هم ترکیب شده و حاصل کارشان در قالب یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس عرضه می‌شود، رد می‌شود. همچنین کاربران آنتی‌ویروس AVG می‌توانند مطمئن باشند که این نرم‌افزار را از این به بعد هم می‌توانند دریافت کنند.

گری کواکس، مدیرعامل AVG در یادداشتی نوشته است: “ما معتقدیم که همکاری با Avast که شرکتی خصوصی با منابع قابل‌توجه است، کاملا به توسعه‌ی خدمات ما کمک کرده و بهترین منافع را برای سهام‌داران‌مان به دنبال خواهد داشت. فرصتی که برای ما ایجاد می‌شود این امکان را به ما می‌دهد به بازارهای جدیدتر و بزرگ‌تر فکر کنیم و در عین‌حال مثل سابق همچنان به ارایه‌ی خدمات سهل‌الوصول و راهکارهای ساده برای مشکلات مشتریان بپردازیم.

این‌طور که معلوم است اگر همه‌چیز خوب پیش برود، این معامله تا اواسط پاییز سر می‌گیرد.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar نیما

    این معامله تاثیر چندانی در حوزه امنیت سایبری و آنتی ویروس ها نداره .

    این معامله صرفآ برای شرکتهای متوسط و کوچیکی مثل کسپرسکی و بیت دفندر و ایست و آویرا و پاندا و تراست پورت و بولگارد دردسرساز هست و تاثیری در کسب و کار و بیزینس کمپانی های بزرگ و پیشرو امنیتی نداره .