کدام قهرمانان دنیای مارول در فیلم‌های بعدی انتقام‌جویان حضور دارند

۱۹ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
انتقام‌جویان

در انتهای فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» محصول سال ۲۰۱۹ به نظر می‌رسید که تمام قهرمانان دنیای سینمایی مارول یک انتقام‌جو باشند، چرا که تعداد زیادی از جنگجویان، جادوگران، بیگانگان، خدایان فضایی و افراد مختلف با قدرت‌های متفاوت در آن داستان با هم متحد شدند تا تانوس شرور را از بین ببرند.

اما فراموش نکنیم که انتقام‌جویان به طور معمول یک تیم محدود با فهرستی از قبل مشخص و اعمالی معین‌اند. در فیلم اصلی انتقام‌جویان، شش قهرمان (مرد آهنی، کاپیتان آمریکا، ثور، بیوه سیاه، هاوک‌آی و هالک) برای رئیس شیلد، نیک فیوری کار می‌کردند. در فیلم «انتقام‌جویان: عصر اولتران» شاهد تغییراتی بودیم و مرد آهنی، ثور، هاوک‌آی و هالک همگی در پایان فیلم به نوعی نیاز به کمک داشتند. فالکون، ماشین جنگی، اسکارلت ویچ و ویژن قدمی رو به جلو برداشتند تا در کنار آن‌ها باشند و با رهبران تیم، کاپیتان آمریکا و بیوه سیاه همکاری کنند.

این تیم در فیلم‌های «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» وارد هرج و مرج شد. مارول تا حدودی قصد دارد اعضای این گروه را برای حماسه چندجهانی تغییر دهد و احتمالا دو فیلم بعدی، «جنگ‌های مخفی» و «سلسله کانگ» که در سال ۲۰۲۵ منتشر می‌شوند، داستان خود را حداقل با یک تیم اصلی جدید از انتقام‌جویان شروع خواهند کرد که احتمالا از تعداد معدودی از قهرمانان تشکیل خواهد شد. اما بسیاری از انتقام‌جویان اصلی مرده یا بازنشسته شده‌اند و این سوال واضح پیش می‌آید که چه کسی در تیم جدید حضور خواهد داشت؟ پس با هم احتمالات مختلف در این زمینه و اعضای بالقوه انتقام‌جویان را بر اساس احتمال حضور رسمی آن‌ها در تیم یا نقششان در روایت داستان‌های سلسله کانگ و جنگ‌های مخفی بررسی می‌کنیم.

گزینه‌های قطعی

انتقام‌جویان

دکتر استرنج‌

با وجود مرگ تونی استارک، زندگی استیو راجرز در زمان گذشته و ماجراجویی‌های خاص ثور در فضا، با تجربه‌ترین و قدرتمندترین قهرمان دنیای سینمایی مارول در حال حاضر بر روی زمین، جادوگر عالی‌رتبه، دکتر استیون استرنج (بندیکت کامبربچ) است.

استرنج نیز این روزها پرمشغله بوده و اخیرا در یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تمام تاریخ، «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» و هم‌چنین دنباله موفق خود در سال جاری، «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» ظاهر شده است. در واقع باید بگوییم که مهم نیست ترکیب رسمی انتقام‌جویان در زمان عرضه فیلم‌های بعدی چگونه باشد، به هر حال دکتر استرنج درگیر داستان آن‌ها خواهد بود.

هالک

چه کسی فکر می‌کرد که شخصیت بروس بنر که ما بین اولین فیلمش در دنیای سینمایی مارول («هالک شگفت‌انگیز» با بازی ادوارد نورتون) و اولین فیلم انتقام‌جویان (زمانی که روفالو نقش را بر عهده گرفت) بازنویسی شده بود، تبدیل به یکی از قابل اعتمادترین و ماندگارترین ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول شود؟

بیشتر اطرافیان هالک مرده یا بازنشسته شده‌اند اما او هم‌چنان به کار خود ادامه می‌دهد و به تازگی هم در فیلم‌ «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» و در سریال دیزنی‌پلاس، «شی‌هالک: وکیل دادگستری» ظاهر شده است. در این مرحله کاملا واضح است که قراردادهای پیچیده با یونیورسال شاید مانع از ادامه فیلم‌های اختصاصی هالک شود اما شما نمی‌توانید جلوی این مرد را بگیرید و او را از حضور در دنیای سینمایی مارول محروم کنید. فیلم‌های انتقام‌جویان نیز معمولا همان جایی هستند که او بیشترین پتانسیل خود را بروز می‌دهد.

کاپیتان آمریکا (آنتونی مکی)

به نظر می‌رسد این ابرقهرمان که قبلا با نام فالکون شناخته می‌شد و اولین فیلم اختصاصی او به نام کاپیتان آمریکا در انتظار انتشار است، نقش مهمی در سرتاسر حماسه چندجهانی ایفا کند. هیچ فیلمی از انتقام‌جویان بدون حضور کاپیتان آمریکا منتشر نشده و سم ویلسون نیز قبلا با نام فالکون عضوی از این تیم بوده و می‌توان تصور کرد که درجه وی اکنون به کاپیتانی ارتقا یافته و او این نقش را بازی خواهد کرد و حتی شاید تیم اصلی را رهبری کند.

کاپیتان مارول

کاپیتان مارول (بری لارسون) به عنوان یکی از قدرتمندترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول نقش مهمی در از بین بردن تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» داشت. دنباله‌ فیلم اختصاصی ۱.۱ میلیارد دلاری او قرار است در تابستان آینده اکران شود و به احتمال خیلی زیاد کارول دانورز نقش بزرگ‌تری در رویدادهای انتقام‌جویان بازی خواهد کرد.

شانگ‌چی

تعداد کمی از شخصیت‌های جدیدتر مارول را می‌توان به عنوان اعضای قطعی و مطلق تیم جدید انتقام‌جویان در نظر کرفت اما «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» ۴۳۰ میلیون دلار در گیشه فروخت، آن هم در حالی که همه‌گیری کرونا در حال گسترش بود و دستین دنیل کرتون، کارگردان ده حلقه نیز برای کارگردانی فیلم «انتقام‌جویان: سلسله کانگ» انتخاب شده است. شانگ‌چی (سیمو لیو) در فیلم‌های آینده نقشی تعیین‌کننده خواهد داشت. این مرد در حال حاضر در رادار بروس بنر و کاپیتان مارول قرار دارد و در یکی از صحنه‌های پس از تیتراژ ده حلقه با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

گزینه‌هایی با شانس زیاد

انتقام‌جویان

ثور

شاید با خودتان بگویید که مگر می‌شود ثور جزو موارد قطعی نباشد؟ چرا که همسورث برای مدت زیادی در دنیای سینمایی مارول بوده است. او قرارداد اصلی شش فیلمی خود با مارول را به پایان رسانده و به نظر می‌رسد که پس از هر دنباله ثور که اکران می‌شود، تمایل کم‌تری برای بازگشت دارد. آیا می‌توان وی را متقاعد کرد که در دو فیلم دیگر انتقام‌جویان نقش اصلی را بازی کند؟ شاید. از طرف دیگر، آیا می‌توانیم نسخه‌ای از این فیلم‌ها را تصور کنیم که ثور فقط برای یک نقش کوتاه یا نبرد نهایی در «جنگ‌های مخفی» وارد داستان شود؟ بله باز هم می‌توانیم.

مرد عنکبوتی

صادقانه بگوییم، این مورد به این بستگی دارد که مارول و سونی تا زمانی پخش این فیلم‌ها چقدر خوب با هم تا کنند. قرارداد بین دو شرکت برای ساخت فیلم‌های مرد عنکبوتی پس از فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به پایان رسید. مردم نسبت به تمدید آن خوش‌بین هستند اما هنوز هیچ چیز رسمی نشده است.

اگر جزئیات گزارش‌شده درباره آخرین معامله آن‌ها را باور کنید، باید گفت که تام هالند هنوز باید برای یک فیلم غیراختصاصی دیگر به دنیای سینمایی مارول بازگردد. آیا این فیلم یکی از فیلم‌های انتقام‌جویان است؟ احتمالا همین‌گونه باشد. (هم‌چنین اگر سونی مزخرفات مرتبط با موربیوس را فراموش و قرارداد جدیدی با مارول امضا کند، غیرممکن نیست که شاهد حضور توبی مگوایر و اندرو گارفیلد در فیلم‌های بعدی باشیم!)

مرد مورچه‌ای

شاید او در پایان فیلم آینده، «مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی» سکان ماموریت‌های آینده خود را به طور کامل به دخترش، کیسی (کاترین نیوتن) بسپارد اما گمان می‌کنیم که با وجود احتمال حضور کیسی و زنبورک با بازی اوانجلین لیلی در «سلسله کانگ» یا «جنگ‌های مخفی»، این اسکات لانگ (پل راد) است که در فعالیت‌های مربوط به انتقام‌جویان، مهم‌ترین عضو خانواده مرد مورچه‌ای باقی خواهد ماند. اما سوال اصلی این است که آیا این قهرمان باهوش بالاخره اجازه پیدا می‌کند که رسما به تیم ملحق شود یا خیر؟

خانم مارول

سریال «خانم مارول» بالا و پایین‌های خود را داشت اما شکی نیست که بزرگ‌ترین نقطه قوت آن شور و شوق فراوان ایمان ولانی بود. شاید در نهایت باید کامالا خان را در کنار قهرمانان مورد علاقه او قرار دهیم.

هاوک‌آی

اکنون دو هاوک‌آی در دنیای سینمایی مارول داریم: انتقام‌جوی قدیمی کلینت بارتون (رنر) که به نظر می‌رسد واقعا فقط می‌خواهد هر چه زودتر بازنشسته شود و شاگرد جوانش، کیت بیشاپ (هیلی استاینفیلد) که لباس این قهرمان را در سریال تلویزیونی استودیوی مارول در دیزنی پلاس، «هاوک‌آی» بر تن کرد. احتمال حضور هر دو در فیلم جدید انتقام‌جویان قوی به نظر می‌رسد اما شانس حضور حداقل یکی از آن‌ها به صورت کامل، بسیار بیشتر است. از بین این دو، بیشاپ شانس بیشتری برای حضور در فیلم‌های بعدی دارد.

گزینه‌هایی با شانس متوسط

انتقام‌جویان

یلنا بلووا

یلنا (فلورانس پیو) پس از مرگ ناتاشا رومانوف، بیوه سیاه اصلی دنیای سینمایی مارول است و مارول احتمالا برنامه‌های بزرگی برای این ابرجاسوس روسی دارد. مشکل این است که این برنامه‌ها مطمئنا شامل فیلم «صاعقه‌ها» خواهد بود که جمعی از بدنام‌ترین ضدقهرمانان دنیای سینمایی مارول را گرد هم می‌آورد. آیا یلنا به اندازه کافی شخصیت جذابی است که بتواند عضو اصلی دو تیم ابرقهرمانی مختلف باشد؟ (به نظر ما و با توجه به پتانسیل فلورانس پیو پاسخ مثبت است اما ما کوین فایگی نیستیم.)

چهار شگفت‌انگیز

اولین خانواده مارول چندان در ماجراجویی‌های قبلی خود در خارج از دنیای سینمایی مارول (از نظر تجاری) موفق نبودند. بنابراین مارول بدون شک تمام تلاش خود را می‌کند تا نسخه‌های این شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول (که شاید جان کرازینسکی هم در بین آن‌ها باشد) توجه مخاطبان را جلب کنند. اگر آن‌ها موفق باشند، انتظار می‌رود که در فیلم‌های بعدی انتقام‌جویان ایفای نقش کنند اما اگر این‌طور نباشد، آن‌ها می‌توانند در دیگر تیم‌های مارول حضور داشته باشند.

نگهبانان کهکشان

حالا که صحبت از تیم‌های دیگر مارول شد به سراغ نگهبانان کهکشان می‌رویم. جیمز گان سه‌گانه فضایی و ماجراجویانه خود را در سال ۲۰۲۳ به پایان خواهد رساند. ما انتظار نداریم که همه نگهبانان از داستان‌ بعدی خود جان سالم به در ببرند و فرض می‌کنیم که خطوط داستانی شخصیت‌ها به احتمال زیاد به اتمام خواهد رسید. با این حال، شاید اعضای نگهبانان آن‌قدر محبوب باشند که مارول به راحتی از آن‌ها نگذرد.

اسکارلت ویچ

واندا ماکسیموف قبل از تبدیل شدن به یک شرور تمام‌عیار در دنباله دکتر استرنج‌ (که با سقوط کوه بر روی او به پایان رسید) در یک کابوس ساختگی در «وانداویژن» به دام افتاد و در طی این مدت دوران سختی را پشت سر گذاشته است. شاید او زنده بماند و در این صورت به نظر می‌رسد که اسکارلت ویچ این بار به دنبال رستگاری است و فیلم انتقام‌جویان فرصت بسیار خوبی برای او خواهد بود.

بلید

بسیاری هنوز با شنیدن نام بلید به یاد وسلی اسنایپس می‌افتند اما ماهرشالا علی نقش این شکارچی خون‌آشام را در سال ۲۰۲۳ در دنیای سینمایی مارول بازی می‌کند. زمان بندی این فیلم‌ها نشان می‌دهد که بلید آماده است تا درگیر یک رقابت بزرگ با کانگ (جاناتان میجرز) شود اما نمی‌دانیم که آیا شخصیتی که به طور معمول در گوشه و کنار تاریک جهان مارول گشت می‌زند می‌تواند در داستان بزرگ و رنگارنگ انتقام‌جویان ظاهر شود یا خیر.

شوالیه ماه

همین نگرانی‌ درباره شوالیه ماه، ابرقهرمان اسکار آیزاک که نه تنها با آدم‌های بد، بلکه با اختلال هویت تجزیه‌ای خودش نیز کلنجار می‌رود، وجود دارد. به نظر می‌رسد که اگر آیزاک برای حضور در فیلم انتقام‌جویان چراغ سبز نشان دهد، مارول از او استقبال می‌کند. اما آیزاک فقط برای یک فصل از شوالیه ماه با مارول قرارداد امضا کرد و سوال بزرگ این‌جاست: آیا او واقعا دوست دارد که بخشی از دنیای مارول باشد؟

شی‌هالک

ما در سریال «شی‌هالک» شاهد حضور همکار جدید بروس بنر، جنیفر والترز با نام مستعار شی‌هالک (تاتیانا ماسلانی) هستیم. اما آیا بازی‌ کمدی متفاوت او با فیلم انتقام‌جویان که مقیاس بزرگی دارد سازگار است؟ ما مطمئن هستیم که او برای یک یا دو صحنه در این فیلم‌ها حضور خواهد داشت اما تبدیل کردن وی به یک بازیکن اصلی نیاز به تعادل زیادی از نظر لحن و ریتم دارد.

دردویل

طرفداران در سال‌های گذشته آرزو می‌کردند که چارلی کاکس به عنوان شخصیت دوست‌داشتنی دردویل به دنیای سینمایی مارول بازگردد. آرزوی آن‌ها محقق و او در نقش کوتاهی در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» ظاهر شد. در ادامه اعلام شد که او در «شی‌هالک» و «اکو» نیز حضور خواهد داشت. سپس مارول از برنامه‌های خود برای ساخت یک سریال بزرگ ۱۸ قسمتی با نام «دردویل: تولد دوباره» رونمایی کرد. پیش‌بینی این که آیا او در فیلم‌های آینده انتقام‌جویان نقش مهمی خواهد داشت یا خیر، سخت است اما مسیر فعلی نشان می‌دهد که این امکان وجود دارد.

گزینه‌هایی با شانس خیلی کم

انتقام‌جویان

جاودانگان

فیلم اختصاصی تیم خدایان بین کهکشانی مارول در زمان اکران در سال گذشته، چندان موفق نبود اما فایگی کسی نیست که از شخصیت‌های خود به راحتی دست بکشد. به همین دلیل، ما انتظار داریم که حداقل برخی از جاودانگان احتمالا در فیلم‌های انتقام‌جویان دوباره ظاهر شوند. اما آیا در نقش‌های اصلی؟ بعید می‌دانیم. (اگر بخواهیم یکی را انتخاب کنیم که لایق این حضور باشد، او مکاری با بازی لورن ریدلوف است.)

سرباز زمستان

آیا احتمال دارد باکی بارنز (سباستین استن) در یکی دو صحنه از فیلم‌های انتقام‌جویان ظاهر شود؟ قطعا. اما آیا این احتمال وجود دارد که او یک انتقام‌جو باشد یا نقش مهمی در این روند بازی کند؟ ۱۰۰ درصد خیر. در هر صورت طرفداران از تماشای همکاری او با آنتونی مکی لذت خواهد برد.

ماشین جنگی

جیمز رودز از زمان فیلم «مرد آهنی»، اولین اثر مارول، در این دنیای سینمایی حضور داشته و قبلا یکی از اعضای انتقام‌جویان بوده است اما با مرگ رفیقش استارک، احتمال حضور وی در فیلم‌های آینده و در نقش اصلی بسیار کم است.

آمریکا چاوز

قدرت‌های مرتبط با چندجهانی آمریکا چاوز (ژوچیتل گومز) مطمئنا در برابر کانگ مفید واقع خواهد شد. بنابراین بینندگان اگر او در نقطه‌ای از آن نبرد وارد عمل شود، شوکه نخواهند شد. اما وی نیرویی جدید و کوچک به نظر می‌رسد و انتظار نمی‌رود که مارول زمان زیادی برایش در نظر بگیرد.

مردان ایکس

ما می‌دانیم که جهش‌یافته‌ها قطعا به دنیای سینمایی مارول می‌آیند. نسخه چندجهانی پروفسور ایکس (پاتریک استوارت) در چندجهانی دیوانگی ظاهر شد و سریال «خانم مارول» در یکی از صحنه‌های پس از تیتراژ خود نشان داد که قهرمان اصلی این مجموعه دارای ژن جهش‌یافته است اما تاکنون هیچ فیلمی از مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول معرفی نشده و هیچ اثر مرتبطی نیز برای فاز پنجم برنامه‌ریزی نشده است.

آیا مارول می‌تواند در یک فیلم از فاز شش از مردان ایکس یا ولورین استفاده و سپس آن شخصیت‌ها را در فیلم‌های انتقام‌جویان که این حماسه را به پایان می‌رسانند، درگیر کند؟ بله ولی در این صورت، جدول زمانی بسیار فشرده خواهد شد. به هر حال به احتمال زیاد مردان ایکس نقش مهمی در حماسه بعدی (شاید حماسه جهش‌یافته‌ها) ایفا می‌کنند.

کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز)

قطعا فیلم‌های آینده انتقام‌جویان به چیزی خاص نیاز دارند تا این احساس را به تماشاگران القا کنند که از رویدادهای «جنگ ابدیت» و «پایان بازی» جذاب‌تر یا حداقل در همان سطح هستند و ما کمی شک داریم که همکاری و صرفا تیم شدن قهرمانان فعلی دنیای سینمایی مارول از فیلم‌ها و سریال‌های مختلف برای این امر کافی باشد. ساده‌ترین راه بازگرداندن یکی از بزرگ‌ترین عوامل موفقیت مارول است. حضور مجدد تونی استارک کمی سطحی به نظر می رسد، به علاوه رابرت داونی جونیور تا آن زمان ۶۰ ساله خواهد شد.

احیای بیوه سیاه با بازی اسکارلت جوهانسون محتمل‌تر است اما اگر عوامل واقعا قصد داشته باشند که هواداران مارول را جذب داستان خود کنند، یک قهرمان مشخص وجود دارد که باید به سراغش بروند: استیو راجرز. او اکنون یک پیرمرد است و روزهای خوب خود را با پگی کارتر (هیلی آتول) می‌گذراند اما فاز ۴ تا ۶ بی دلیل به حماسه چندجهانی معروف نیست. شانس حضور او نزدیک به صفر است اما شاید طبق روال چندجهانی، شاهد یک سفر در زمان و ناگهان حضور کاپیتان آمریکای استیو راجرز باشیم. مخاطبان با دیدن این صحنه عقل از سرشان می‌پرد و این همان کاری است که مارول در آن استعداد دارد. به همین دلیل است که نمی‌توانیم چنین سناریویی را رد کنیم.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar ناشناس

    دکتر استرنج باید حتماً توی فیلم باشه بدون اون به درد نگاه کردن نمیخوره

  2. Avatar .

    اگر دکتر استرنج نباشه دیگه بدرد نمیخوره…تو این قسمت خیلی دکتر استرنج رو ضعیف نشون دادن

  3. Avatar حسن

    پس ویژن سفید چی ؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه