کدام انتقام‌جویان پس از «پایان بازی» هنوز به‌عنوان ابرقهرمان فعالند؟

۵ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
انتقام جویان پایان بازی

هنوز هم ابرقهرمانانی هستند که پس از دنباله‌ی «انتقام‌جویان: پایان بازی» به فعالیت خود به عنوان یک ابرقهرمان ادامه می‌دهند. زمانی که تانوس نیمی از موجودات کیهانی را نابود کرد، تعداد ابرقهرمانانی که از زمین محافظت می‌کردند نیز به طرز چشمگیری کاهش یافت. اگرچه قهرمانان بازمانده توانستند در نهایت اوضاع را رو به راه کنند، اما بهای وحشتناکی پرداختند و تعداد آن‌ها در حال حاضر بسیار کمتر شده است.

هم بلک ویدو و هم مرد آهنی، جان خود را فدا کردند تا تانوس را شکست دهند، در حالی که استیو راجرز تصمیم گرفت با سفر در زمان در کنار پگی کارتر محبوبش تا ابد خوشبخت شود. واندا ماکسیموف در «واندا ویژن» به اسکارلت ویچ تبدیل شد و به نظر می‌رسد در سایه‌ها ناپدید شد تا دارک هلد را فراگیرد. ثور با نگهبانان کهکشان زمین را ترک کرد و به نظر می‌رسد کاپیتان مارول نیز به میان ستاره‌ها بازگشت.

اما فاز ۴ مانند «فالکون و سرباز زمستان» و «هاکای» نشان می‌دهند که برخی از قهرمانان هنوز هم به مبارزه با جنایتکاران و تبهکاران جهان ادامه می‌دهند، با این حال این سوال پیش می‌آید که واقعا چند نفر از آن‌ها باقی مانده‌اند. بنابراین ما در اینجا می‌خواهیم لیستی از ابرقهرمانانی را ارائه نماییم که پس از دنباله «انتقام‌جویان: پایان بازی» هنوز هم ابرقهرمان هستند تا بتوانیم بفهمیم که دنیای مارول تا چه حد آسیب‌پذیر شده است.

انتقام جویان باقی مانده چه کسانی هستند؟

پایان بازی

اگر دوباره تهدیدی مانند تانوس زمین را تهدید کند، زمین قطعا خالی از محافظ نخواهد بود. با این حال، ابرقهرمانانی که باقی مانده‌اند، مانند دوران اوج انتقام‌جویان وارد عمل نمی‌شوند، زیرا قهرمانان باقی مانده هم اکنون بیشتر بر روی حل درگیری‌های خود و نجات جهان از شر تبهکاران متمرکز شده‌اند. به عنوان مثال، سم ویلسون و باکی بارنز پس از شکست دادن پرچم شکن‌ها، دوستان صمیمی هم شده‌اند، در حالی که اوکویه در نبود تی چالا، با مشکلات زیادی روبرو شده است. مرد مورچه‌ای و زنبورک نیز به زودی با یکی از بزرگ‌ترین شرورهای دنیای مارول به نام کانگ فاتح روبرو می‌شوند.

دکتر استرنج هم با اسکارلت ویچ مشغول است. در عین حال وونگ در فاز ۴ به نیک فیوری تبدیل شده و تصمیم دارد قهرمانان جدید را برای نبردهای آینده به دور هم جمع کند و در همین راستا، انتقام‌جویان اصلی مانند هالک، هاکای و ماشین جنگی هم به مربیان نسل جدیدی از انتقام‌جویان تبدیل شده‌اند. در نهایت، نیک فیوری در جایی خارج از زمین زندگی می‌کند، اما تاثیر او بر روی زمین ممکن است همچنان احساس گردد.

۱. مرد مورچه‌ای

پایان بازی

اسکات لنگ دلیل اصلی تمامی اتفاقات روی داده در بلیپ بود. زیرا او با فرار از قلمرو کوانتومی و با اینکه مدل سفر در زمان «بازگشت به آینده» برایش تعجب برانگیز بود و تصور نمی‌کرد که این طرح عملی باشد، به طرح سفر در زمان دست یافت.

هنوز مشخص نیست که آیا جهانیان می‌داند که سفر در زمان در وقوع بلیپ موثر بوده یا خیر. مطمئنا انتقام‌جویان وانمود کردند که کاپیتان آمریکا مرده است تا اینکه مجبور نشوند به مردم بگویند او در زمان سفر کرده است، بنابراین ممکن است نقش مرد مورچه‌ای در این اتفاق هنوز به خوبی برای مردم آشکار نشده باشد. با این حال، منطقی است که فرض کنیم او حرفه ابرقهرمانی خود را در خانه خود در سانفرانسیسکو ادامه داده و در حال گذراندن زندگی با دختر محبوبش، کاسی لانگ است.

پس از اتفاقات قسمت آخر فصل اول سریال لوکی، اسکات لانگ و هوپ ون داین وظیفه مبارزه با کانگ فاتح را بر عهده خواهند گرفت، همان کسی که انتظار می‌رود از حوادث فیلم «مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی» جان سالم به در ببرد و به یک بازیکن تمام عیار در عرصه تهدیدات کمیک‌های مارول تبدیل شود. شخصیت دیگری که انتظار می‌رود پس از این اتفاقات، قدرتمندتر شده باشد، کاسی لانگ است که ممکن است فناوری پیم را در اختیار بگیرد و به یکی از اعضای آتی انتقام‌جویان، تبدیل شود.

۲. پلنگ سیاه

پایان بازی

بدون شک واکاندا در غیاب پلنگ سیاه به شدت متزلزل شده، به ویژه از آن جهت که ذخیره گیاه قلبی شکل آن‌ها توسط کیلمونگر نابود شده است و لذا آن‌ها نمی‌توانند جانشینی را برای او تعیین کنند. اپیزود اول «فالکون و سرباز زمستان» نشان داد که مرزهای ملی این کشور در طول بلیپ فرو ریختند و لذا این کشور انزواطلب به شدت تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفت. اگرچه متاسفانه چادویک بوزمن بازیگر نقش پلنگ سیاه درگذشت و مارول نیز پیش‌تر تایید کرده است که نقش اصلی تی چالا را به فرد دیگری محول نخواهد کرد اما هنوز مشخص نیست که آن‌ها چگونه می‌خواهند غیبت او را در «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» توجیه کنند.

شاید موضوعی که مطرح شود این باشد که او برای همیشه در دنیای مارول زنده خواهد بود اما بر روی پرده سینما ظاهر نخواهد شد. در حال حاضر، می‌توان گفت که تی چالا هنوز در دنیای سینمایی مارول زنده است، تا زمانی که «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» توضیح دهد که او کجا رفته است. در دنباله‌های بعدی، خواهرش، شوری، به یکی از نامزدهای محافظت از واکاندا و زمین تبدیل خواهد شد.

۳. دکتر استرنج

پایان بازی

ممکن است دکتر استرنج یک جادوگر تمام عیار نباشد، اما مطمئنا می‌خواهد وظایفش را در قبال اساتید هنرهای عرفانی به درستی به انجام برساند. این بدان معناست که او به محافظت از سانکتام سانکتروم نیویورک خواهد پرداخت و با ساحران همکار خود برای دفاع از جهان در برابر تهدیدات ابعاد دیگر همکاری خواهد کرد. متاسفانه، کار آن‌ها پس از دنباله «انتقام‌جویان: پایان بازی» بسیار دشوارتر شده است، زیرا نابودی سنگ زمان به این معنی است که دکتر استرنج بزرگ‌ترین سلاح خود را حداقل برای مدتی از دست داده است. شاید بتوان گفت دکتر استرنج یکی از فعال‌ترین ابرقهرمان فاز ۴ است که باید به پیتر پارکر در درگیری‌هایش در «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» کمک کند و در «دکتر استرنج: چند جهانی دیوانگی» از چند جهان در برابر تهدیداتی مانند بارون موردو و آمریکا چاوز محافظت نماید.

۴. وانگ

پایان بازی

شاید پیش‌تر در مورد نقش وانگ در «انتقام‌جویان» شک و شبهه‌ای وجود داشت اما «شانگ چی و افسانه ده حلقه»، توانست پس از حماسه «جنگ ابدیت» این استاد هنرهای عرفانی را به یکی از مهم‌ترین اعضای قدرتمند قهرمانان زمین تبدیل کند. وانگ با ابومیشن، کاپیتان مارول و بروس بنر در تماس بود و بعدها از اولین ماجراجویی ابرقهرمانی شان، در شانگ چی و کیتی در انتقام جویان استقبال کرد. هم اکنون وانگ به یکی از مهم‌ترین مهره‌های انتقام‌جویان تبدیل شده و قطعا اگر قرار باشد انتقام‌جویان بعد از دنباله «انتقام‌جویان: پایان بازی» به دور هم جمع شوند او یکی از آن‌ها خواهد بود.

۵. فالکون / کاپیتان آمریکا

پایان بازی

زمانی که سم ویلسون در جریان وقایع «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» در کنار استیو راجرز حضور پیدا کرد، به عنوان یک قانون شکن شناخته شد، اما به دلیل همکاری در نبرد نهایی در مقابل تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» مورد عفو قرار گرفت. فالکون در نیروی هوایی ایالات متحده مسئولیت بزرگی را بر عهده گرفت و برای منهدم نمودن گروه‌های تروریستی به سراسر جهان سفر کرد و سعی کرد تا حدی ثبات را در دنیای پس از بلیپ برقرار نماید. هر چند فالکون چندان تمایلی نداشت، اما دوباره با باکی بارنز متحد شد تا با کمک بارون زمو و شارون کارتر با نام مستعار پاور بروکر با پرچم‌شکن‌ها و جان واکر مقابله نماید. تلاش‌های او به خوبی مورد تقدیر قرار گرفتند، زیرا او رسما سپر استیو راجرز و ردای مدرن ساخته شده توسط واکاندا را به تن کرده و به کاپیتان آمریکا بعدی تبدیل شده است.

۶. هاکای

پایان بازی

کلینت بارتون، بار دیگر زندگی به عنوان یک ابرقهرمان را کنار گذاشته تا وقتش را صرف خانواده‌اش کند. اما او نیز قطعا مانند هر انتقام‌جوی دیگری خوب می‌داند که صلح و آرامش در زندگی‌اش جایی ندارند. مجموعه «هاکای» دیزنی پلاس در سال ۲۰۲۱ کیت بیشاپ را معرفی کرد که با ایفای نقش رونین، کلینت را دوباره به جامعه ابرقهرمانان بازگرداند. کلینت با اکراه مربی کیت بیشاپ شد و آن‌ها در تعطیلات غیرمنتظره خود، شرورهای جدیدی به نام‌های اکو، یلنا بلووا، شمشیرزن و کینگ پین را معرفی نمودند که همه آن‌ها در آینده دنیای سینمایی مارول حضور پررنگی خواهند داشت. افزایش سن و کم شنوایی حاصل از یک عمر جنگ و نزاع سبب گردیده که کلینت بارتون دیگر کارایی قبل را نداشته باشد، بنابراین شاید او برای همیشه این مقام را کنار بگذارد و ردای خود را به کینت بیشاپ که به شدت مشتاق است بدهد.

۷. نیک فیوری

پایان بازی

نیک فیوری از زمان سقوط شیلد در «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» دیگر فعالیت چندانی نداشته است. با این حال، او در طول سال‌ها انتقام‌جویان را دنبال کرده است و قبل از رویدادهای «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به سورد پیوست. ساموئل ال جکسون، دوباره در نقش بنیان‌گذار انتقام‌جویان در سریال «تهاجم مخفی» دیزنی پلاس به ایفای نقش خواهد کرد و انتظار می‌رود که دوباره به طور مخفیانه به محافظت از زمین بپردازد. دست راست فیوری، ماریا هیل با بازی کوبی اسمالدرز نیز قرار است در این سریال حضور داشته باشد.

۸. هالک

پایان بازی

هالک پس از گذراندن هجده ماه در آزمایشگاه گاما در طول بلیپ و تلفیق موفقیت‌آمیز دو شخصیت خود تحت عنوان هالک هوشمند، با نام مستعار بروس بنر، به طور قابل توجهی تغییر کرده است. همان‌طور که در صحنه حذف شده از «انتقام‌جویان: پایان بازی» دیده می‌شود، هالک در آن دوره پنج ساله به برجسته‌ترین ابرقهرمان زمین تبدیل شد و از شهرتی که بدان دست پیدا کرده بود به شدت لذت برد. اما متاسفانه، به خاطر استفاده از دستکش بی‌نهایت برای بازگرداندن نیمی از افراد جهان، آسیب شدیدی دید که قدرت بازوی راست او را از بین برد. سکانس میانی فیلم «شانگ چی و افسانه ده حلقه» نشان داد که بروس بنر به طور کامل به خود انسانی‌اش بازگشته است، اما علت و چگونگی این بازگشت تا زمان انتشار «شی هالک»، در هاله‌ای از ابهام نهفته خواهد ماند. چراکه در «شی هالک» بنر مربی جنیفر والترز است که قرار است ابرقهرمان بعدی دنیای مارول باشد و از قدرت گاما بهره ببرد.

۹. مرد عنکبوتی

پایان بازی

این‌طور به نظر می‌رسید که مشارکت مرد عنکبوتی در نبرد نهایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» سبب گردیده که شهرت او دو صد چندان شود، اما متاسفانه، مرد عنکبوتی توسط توهمات میستریو در فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» دستکاری شد و بعد نیز به عنوان فردی که یک سری حملات تروریستی را در سراسر اروپا به راه انداخته معرفی گردید و هویت او برای همه دنیا برملا گردید. تمایل مرد عنکبوتی برای جلوگیری از این حادثه باعث شد تا رویدادهای چند جهانی فاجعه‌آمیز «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» رخ دهد که در آن پیتر پارکر با بزرگ‌ترین دشمنان خود از جهان‌های دیگر روبرو گردید و در نهایت مجبور شد چیزهای زیادی را فدا کند.

مرد عنکبوتی که اکنون به تنهایی زندگی می‌کند و هیچ کس از هویت واقعی‌اش خبر ندارد، باید در دنیای مارول به یک سفر ابرقهرمانی بی‌سابقه برود. به علاوه این امکان وجود دارد که پیتر پارکر بتواند به عنوان یک ابرقهرمان، مستقل‌تر از قبل عمل کند و شاید حتی با شرورهای متعلق به دنیای سونی مانند ونوم و موربیوس در تماس باشد.

۱۰. ماشین جنگی

پایان بازی

به احتمال زیاد ماشین جنگی قوی‌ترین انتقام‌جوی زمین است که در طول بلیپ به شدت قوی‌تر شده است. زره وطن‌پرست آهنی او پیشرفته‌تر از تمام زره‌های مرد آهنی تونی استارک است که تا به امروز طراحی شده و به کرات نیز اشاره شده که او توسط نگهبانان کهکشان به فناوری بیگانه‌ای دسترسی پیدا کرده است. به گفته مارول، ماشین جنگی پس از بلیپ به سلاحی برای مقابله با ارتش‌های واقعی تبدیل شده است. علاوه‌براین، با توجه به وطن‌پرست بودن رودی، احتمالا همه کارهای او تحت نظارت ارتش ایالات متحده انجام می‌شوند. در فاز ۴، رودی ستاره جنگ‌های زرهی خواهد بود و لذا ممکن است با بسیاری از ورژن‌های کپی مرد آهنی و مربی ریرا ویلیامز با نام مستعار آیرون هارت مبارزه کند.

۱۱. زنبورک

پایان بازی

هوپ ون داین قبل از حادثه بلیپ، به دلیل نقض قراردادهای سوکوویا متواری شده بود و مشخص نیست که آیا همان عفوهایی که به دیگران برای نبرد علیه تانوس تعلق گرفته، به او نیز اعطا شده یا نه. خانواده پیم به دلیل نقض قراردادهای سوکوویا تحت تعقیب نبودند، بلکه به این دلیل تحت تعقیب گرفتند که پیشرفت‌های غیرقانونی در فناوری‌هایشان را در اختیار اسکات لانگ قرار داده بودند. شاید هنک، پدر هوپ، حتی با وجود پیشنهاد عفو باز هم حاضر به توافق نشده باشد. اما چه هوپ یک قانون شکن باشد و یا یک مرد مجری قانون، قطعا در «مرد مورچه‌ای در برابر زنبورک: شیدایی کوانتومی» به عنوان زنبورک حضور خواهد داشت.

۱۲. سرباز زمستان

پایان بازی

باکی بارنز به دلیل شرکت در نبرد «انتقام‌جویان: پایان بازی» مورد عفو قرار گرفت، اما در «فالکون و سرباز زمستان» مشخص شد که شرایط خاصی برای اینکه این ابرقهرمان‌ها مورد عفو قرار گیرند وجود دارد که یکی از آن‌ها تحت نظارت قرار گرفتن از نظر روان‌شناختی است. سرباز زمستان هنوز در تلاش است تا پس از کنار گذاشتن اعمال ناشایست خود به رستگاری برسد. خوشبختانه سم ویلسون در کنار اوست و از او حمایت می‌کند. اینکه آیا باکی بارنز نام جدیدی برای مطابقت با عنوان کاپیتان آمریکای سم ویلسون برمی‌گزیند یا خیر، چندان مشخص نیست، اما اگر انتقام جویان به او نیاز داشته باشند، قطعا او نیز به جمعشان اضافه خواهد شد.

۱۳. اوکویه

پایان بازی

به نظر می‌رسد که اوکویه کنترل امور بین‌المللی واکاندا را به دست گرفته است. پس از اینکه سم ویلسون و باکی بارنز، اوکویه را در فیلم «فالکون و سرباز زمستان» از زندان بیرون کردند و او را با قایق نجات دادند، او ماموریت خود را برای نجات بارون زمو به انجام رساند. انتظار می‌رود با حذف تی چالا، اوکویه نقشی بزرگ‌تری را نسبت به رهبری دورا میلاجه بر عهده بگیرد. بنابراین شاید به زودی در ردای پلنگ سیاه در «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» حضور یابد و همچنین انتظار می‌رود که او در سریال بعدی دیزنی با محوریت واکاندا نیز به ایفای نقش بپردازد. علاوه‌براین با توجه به اینکه اوکویه در رویدادهای «انتقام‌جویان: پایان بازی» و «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» در کنار کاپیتان مارول، ماشین جنگی، راکت راکون و نبولا قرار گرفت، نقش او به عنوان یک انتقام‌جوی مهم قطعا تثبیت شده است.

بعد از انتقام‌جویان: پایان بازی، انتقام جویان بعدی چه کسانی خواهند بود

پایان بازی

علاوه بر بازگشت احتمالی انتقام‌جویان اصلی که هنوز باقی مانده‌اند، در مجموعه آتی انتقام‌جویان در فاز ۵ می‌توان شاهد حضور بسیاری از قهرمانان جدید بود. شخصیت‌های تازه شکل گرفته‌ای مانند شانگ چی، شی هالک، مون نایت، مونیکا رامبو، سرسی و جین فاستر به احتمال زیاد به زودی قدرتمندترین قهرمانان زمین را تشکیل خواهند داد، در حالی که بسیاری دیگر نیز می‌توانند گروه‌های انتقام‌جویان خاص خودشان را تشکیل دهند. نسل جوان دنیای مارول، از جمله کیت بیشاپ، آمریکا چاوز، کامالا خان، الیجا بردلی، کاسی لنگ، کید لوکی و تامی و بیلی ماکسیموف، همه و همه قرار است گروه انتقام‌جویان جوان را تشکیل دهند.

از طرف دیگر، یلنا بلووا، مامور آمریکا، ابومیشن و بارون زمو نیز همگی به گروه صاعقه‌ها یا انتقام‌جویان تاریک تبدیل خواهند گردید. گروه انتقام‌جویان ساحل غربی نیز می‌تواند توسط هاکای و وایت ویژن تشکیل شود، در حالی که دکتر اسرنج، تیغه و شوالیه شب می‌توانند اوقات فراغت خود را به انجام وظایف پسران نیمه شب اختصاص دهند. همه این گروه‌ها می‌توانند هر زمانی که شروری مانند تانوس زمین را تهدید می‌کند، گرد هم بیایند و خود را انتقام‌جویان بنامند.

مارول ممکن است بعد از فاز ۴ چندین تیم انتقام‌جو داشته باشد

پایان بازی

از آنجایی که گروه‌های انتقام‌جوی زیادی در دنیای مارول وجود دارد، به احتمال زیاد در فاز ۵ شاهد تیم‌های زیادی شبیه به انتقام‌جویان خواهیم بود. اگرچه لزوما این امر خوب نیست. تیم انتقام‌جویان تاریک هنوز کامل نشده، اما به نظر می‌رسد دنیای مارول در حال تکمیل این تیم و صاعقه‌ها است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. به همین ترتیب، این دنیا پتانسیل لازم برای تشکیل تیمی از انتقام‌جویان جوان را دارد که در آن تمام قهرمانان فوق‌الذکر فعالیت داشته باشند و همچنین فرصت ایجاد تیمی به سبک انتقام‌جویان جدید نیز وجود دارد. در حالی که ترکیب انتقام‌جویان کمیک‌های مارول دائما در حال تغییر و تکمیل است، فاز ۴ به تکمیل این تیم کمک نموده است. لذا با در نظر گرفتن این واقعیت که قهرمانان نتفلیکس و حتی مردان ایکس نیز می‌توانند به زودی به دنیای مارول ملحق شوند، می‌توان به زودی شاهد تیم جدیدی از انتقام‌جویان بود. علاوه بر تیم‌های انتقام‌جویان جوان و انتقام‌جویان تاریک که مارول در حال تکمیلشان است، فاز ۵ دنیای مارول می‌تواند شامل تیم‌های جدیدی باشد که این قابلیت را دارند که به جایگزینی برای انتقام‌جویان تبدیل شوند.

ترکیب تیم ابرقهرمان زن آی فورس دنیای مارول

پایان بازی

آخرین مورد که قطعا کم اهمیت‌ترین آن‌ها نیست و پتانسیل لازم برای تشکیل یک تیم کامل از زنان انتقام‌جو را در فاز ۵ دنیای سینمایی مارول دارد، تیم آی فورس کمیک‌های مارول است. با توجه به اهمیت کاپیتان مارول در آینده دنیای سینمایی مارول، این احتمال بیشتر شده که آن‌ها تیم جدیدی را تشکیل دهند. در حال حاضر فهرست گسترده‌ای از قهرمانانی وجود دارد که می‌توانند یک تیم کاملا زنانه را تشکیل دهند. کسانی مانند کاپیتان مارول، مونیکا رامبو، شوری، اوکویه، ثور با بازی جین فاستر، لیدی سیف، والکری، شی هالک، یلنا بلووا، گامورا، نبولا، سرسی و زنبورک. با توجه به تعداد بی‌شمار قهرمانان شگفت‌انگیزی که در دنیای مارول حضور دارند، تشکیل تیمی از انتقام‌جویان زن در فاز ۵ مارول ضروری به نظر می‌رسد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۴ دیدگاه
  1. Avatar محمدرضا

    چرا ثور نبود ، ثور که مهم ترینه

  2. Avatar محمد مهدی

    ثور و واندا چی؟😐

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه