چرا بن افلک دیگر دوست ندارد نقش اصلی فیلم‌هایش را بازی کند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بن افلک

بن افلک دیگر دوست ندارد نقش اصلی را در فیلم‌هایش بازی کند و به تازگی دلیل این تصمیم را هم را بیان کرده است. افلک که قرار است در درام آتی جورج کلونی، «نوار مناقصه» ظاهر شود، یکی از شناخته‌شده‌ترین بازیگران فعال حال حاضر و همچنین کارگردان و نویسنده‌ای برنده اسکار است.

افلک کار خود را با فیلم «ویل هانتینگ خوب» (که برای آن اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال را دریافت کرد) آغاز نمود و سپس در چندین فیلم موفق دیگر از جمله «آرگو»، «شهر» و «دختر گمشده» بازی کرد. او همچنین به عنوان بتمن در فیلم «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» و «لیگ عدالت زک اسنایدر» نیز حضور داشته است.

با این حال، او اخیرا در حرفه بازیگری خود کمی تغییر مسیر داده است و در فیلم «آخرین دوئل» در نقشی مکمل در کنار آدام درایور، مت دیمون و جودی کامر ظاهر شد. فیلم در گیشه ناامید‌کننده بود و با بودجه‌ای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، فقط حدود ۳۰ میلیون دلار به دست آورد اما در میان منتقدان خوب عمل کرد و بسیاری بازی منحصر به فرد افلک را تحسین کردند. در همین راستا، افلک نقش شخصیت فرعی عمو چارلی را هم در «نوار مناقصه» ایفا می‌کند که پدر شخصیت اصلی داستان، جونیور است که تای شریدان (بازیگر فیلم «بازیکن شماره یک آماده») نقش او را ایفا می‌نماید.

بن افلک بن افلک

افلک در مصاحبه جدید خود به جزئیات بیشتری درباره این که چرا در این مرحله از حرفه خود از اجرای نقش‌های مکمل بیشتر لذت می‌برد، می‌پردازد. به گفته افلک، او به این نتیجه‌ رسیده است که نقش‌های اصلی معمولا از نظر شخصیت‌پردازی انعطاف کم‌تری دارند. این بازیگر بیان می‌کند که وقتی صحبت از میلیون‌ها دلار پول است، شخصیت‌های اصلی داستان باید برای تماشاگران، ملموس و نزدیک باشند. افلک می‌گوید شخصیت‌های فرعی در این چهارچوب قرار نمی‌گیرند و به بازیگران فضای بیشتری برای کشف پیچیدگی‌ها و سایر موارد ارائه می‌دهند.

افلک:

«وقتی شخصیت اصلی داستان هستید، محدودیت‌های خاصی برای شما به وجود می‌آید و یک رکن اساسی وجود دارد که باید به آن پایبند باشید تا مردم و مخاطبان با شما همذات پنداری کنند و عوامل سازنده پول خود را از دست ندهند. قطعا آن‌ها درباره مسائل مالی حق دارند اما من در واقع همیشه ترجیح می‌دهم نقش شخصیت‌های غنی را بازی کنم. فیلم‌هایی که من شخصیت اصلی آن‌ها نیستم، چه «ویل هانتینگ خوب»، چه «شکسپیر عاشق»، «آخرین دوئل» یا «نوار مناقصه» به من این امکان را می‌دهند تا پیچیده‌تر، خاص‌تر و جالب‌تر باشم.»

«نوار مناقصه» هنوز به طور رسمی منتشر نشده است اما نظرات منتقدانی که تا به حال فیلم را دیده‌اند، متفاوت است. به نظر می‌رسد بسیاری از آن‌ها با کلیت پروژه مشکل دارند اما اغلب افلک را یکی از بهترین عناصر فیلم می‌دانند که همین موضوع نشان می‌دهد رویکرد جدید او برای نقش‌های کوچک‌تر نتیجه داده است. البته اگرچه افلک می‌خواهد شخصیت‌های فرعی بیشتری را بازی کند اما همچنان در چندین فیلم جدید به عنوان کاراکتر اصلی حضور خواهد داشت. افلک در دنباله‌ای برای فیلم «حسابدار» که در حال حاضر نامش فاش نشده است، نقش اول را بر عهده خواهد داشت و همچنین در کنار آنا د آرماس در فیلم «آب‌های عمیق» نیز که یک فیلم مهیج و عاشقانه است، ظاهر خواهد شد. شاید دوران حضور او در نقش‌های اصلی تمام نشود اما این ستاره هالیوود قبلا نیز گفته بود که به غیر از بتمن، دیگر در فیلم‌های مبتنی بر یک هویت مشخص حضور نخواهد داشت.

افلک تعدادی نقش اصلی موفق در رزومه خود دارد اما علاوه بر آن چندین تلاش ناموفق در آثاری مانند «دردویل»، «مرد شهر»، «آخرین چیزی که می‌خواستیم» و «زندگی شبانه» از خود به جای گذاشته است. وی قطعا هنوز کاریزما و استعداد لازم برای ایفای نقش شخصیت‌های اصلی را دارد اما به نظر می‌رسد که در این مرحله از حرفه‌اش، کاوش در شخصیت‌های پیچیده‌تر و به‌کارگیری مهارت‌های بازیگری‌اش به روش‌های جدید، گزینه جذاب‌تری برای او و البته مخاطبانش باشد. آخرین پروژه افلک در نقش فرعی، «نوار مناقصه»، اواخر این ماه منتشر می‌شود.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما