۱۰ اپیزود آغازین برتر انیمه‌ها؛ از «مرد اره‌ای» تا «دفترچه‌ی مرگ»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

اینکه از همان قسمت اول یک انیمه، مجذوب داستان آن شویم، تجربه‌ی هیجان‌انگیزی است. انیمه‌ها اغلب افتتاحیه‌ی آرام و کندی دارند و برای آینده زمینه‌چینی می‌کنند اما بعضی‌هایشان به مسیر متفاوت می‌روند، از همان دقایق ابتدایی کیفیت واقعی خود را نشان می‌دهند و انیمه‌دوستان را مجذوب خود می‌کنند اما بهترین اپیزود اول انیمه‌ها کدامند؟

وقتی از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها صحبت می‌کنیم، در حقیقت به آثاری اشاره داریم که شامل انیمیشن خیره‌کننده، موسیقی زیبا، صداپیشه‌های حرفه‌ای و شخصیت‌های فوق‌العاده می‌شوند. اپیزودهای این مطلب که از انیمه‌هایی منحصربه‌فرد و خاطره‌انگیز انتخاب شده‌اند، چنان شروع جذابی دارند که تا مدت‌ها در یادها باقی می‌مانند، آنقدری بیننده‌ها را هیجان‌زده می‌کنند که دل‌شان بخواهد زودتر قسمت‌های بعدی را ببینند، در داستان غرق شوند، شخصیت‌های جدیدتر را ببینند و با دنیای این انیمه بیشتر و بیشتر آشنا شوند. اصولاً سریال‌ها تنها اندازه‌ی همان اپیزود اول فرصت دارند بیننده‌های جدید را به خودشان جذب کنند، تا با نشان دادن بخشی از اساس داستان، خصوصیات جذاب شخصیت‌ها و حال‌وهوای کلی روایت، طرفدارهای جدید پیدا کنند.

۱- قفل آبی (Blue Lock)

قفل آبی؛ بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

 • سال پخش: ۲۰۲۲ – اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۲۴
 • کارگردان: تتسواکی واتانابی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۲
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۳

قفل آبی یکی از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها دارد و همان ابتدا، کلیات روند داستان را به‌خوبی معرفی می‌کند. قهرمان داستان، ایساگی یویچی، بازیکن درخشان فوتبال دبیرستانی است که رویای تبدیل شدن به یکی از بزرگان فوتبال را در سر دارد. ایساگی که بعد از باخت در بازی مهمی دلسرد شده به تشکیلات انحصاری قفل آبی دعوت می‌شود و فرصتی برای رقابت پیدا می‌کند تا شاید تبدیل به یکی از بهترین بازیکن‌های مهاجم جهان شود.

این اپیزود اول مصداق شروع کوبنده و جذاب است؛ با امتیاز بالا در سایت‌های مختلف بیننده‌های جدید را جذب خود می‌کند و در پایان اپیزود مسابقه‌ی حذفی هیجان‌انگیزی آمده که تماشایی و استرس‌زاست و موفق شده ضرب‌آهنگ کلی سریال را نشان دهد. قفل آبی یکی از بهترین انیمه‌های ورزشی است، با انیمیشن بی‌عیب‌ونقص و اکشن دیدنی، و همه‌ی این خصوصیات در اپیزود اول نمایش داده شده.

۲- بهشت جهنمی (Hell’s Paradise)

بهشت جهنمی

 • سال پخش: ۲۰۲۳ ـ اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۱۳
 • کارگردان: کائوری ماکیتا
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۱
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۱

اپیزود اول انیمه‌ی بهشت جهنمی مملو از صحنه‌های اکشن است و گوشه‌ای از دنیاسازی سریال را نمایش می‌دهد. گابیمارو، نقش اصلی آرام و رنگ‌پریده و بی‌خیال، زندانی محکوم به مرگ است اما هرگز نمی‌میرد چون قدرت‌های ماورایی دارد که از او محافظت می‌کند. از آنجایی که کشتن او غیرممکن است، برای رسیدن به آزادی و دیدار دوباره با همسر دوست‌داشتنی‌اش، سفری را در جزیره‌ی مرمور و خطرناک آغاز می‌کند تا اکسیر زندگی را پیدا کند.

یکی از جنبه‌های جذاب این انیمه خود شخصیت گابیماروست؛ این جنگجوی توانا و فوق‌العاده قدرتمند و همسری فداکار به‌خوبی معرفی و محبوب بیننده‌ها شده. یکی از سوال‌هایی که برای بیننده پیش می‌آید این است که چرا هیچ یک از جنگجویان هرگز از شینسنکیو بازنمی‌گردد و آنها را راضی می‌کند برای حل این معما بیشتر در دل دنیای بهشت جهنمی سفر کنند. به همین دلیل بهشت جهنمی یکی از بهترین اپیزودهای اول در انیمه را دارد.

۳- سبد میوه‌ها (Fruits Basket)

سبد میوه‌ها؛ بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

 • سال پخش: ۲۰۱۹ – ۲۰۲۲
 • تعداد قسمت‌ها: ۶۳
 • کارگردان: یوشیهیده ایباتا
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۶
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۹

سبد میوه‌ها به یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های عاشقانه‌ی تاریخ تبدیل شده. در اپیزود اول انیمه، قهرمان اصلی داستان، تورو هوندا را می‌بینیم که بعد از مرگ مادرش بی‌خانمان شده و در چادر زندگی می‌کند. خانواده‌ی سوما اتفاقی چادری که تورو در آن زندگی می‌کند را کشف می‌کنند. سوماها به تورو پیشنهاد می‌کنند که مدتی پیش آنها زندگی کند. تورو اتفاقی به توانایی تکان‌دهنده‌ی خانواده‌ی سوما پی می‌برد؛ اگر جنس مخالف هر کدام از اعضای این خانواده را در آغوش بگیرد، تبدیل به حیوان می‌شوند.

اپیزود اول یکی از بهترین نقاط آغازین را دارد چون تورو سه نفر از سوماها را به سگ، موش و گربه تبدیل می‌کند و بیننده بدون شک می‌خواهد ببیند که باقی ماجرا چگونه خواهد بود. بیننده به‌مرور با دیگر اعضای این خانواده‌ی بزرگ آشنا می‌شود و تک‌تک‌شان به حیوانات منحصر به خودشان تبدیل می‌شوند و شخصیت‌های جذابی دارند. آنها در تلاشند این راز را حفظ بکنند و درگیری‌هایشان برای پنهان کردن این توانایی‌شان دیدنی و بامزه است. تورو، کیو و یوکی هم شخصیت‌های اصلی دوست‌داشتنی‌ای با گذشته‌های مرموز و دردناک هستند.

۴- مرد اره‌ای (Chainsaw Man)

مرد اره‌ای

 • سال پخش: ۲۰۲۲ – اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۱۲
 • کارگردان: ریو ناکایاما
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۴
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۵

مرد اره‌ای یکی از اکشن‌ترین انیمه‌های فانتزی تاریخ محسوب می‌شود و این اکشن از همان اپیزود اول به نمایش گذاشته شده است تا شاهد یکی از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها باشیم. در اولین قسمت قهرمان داستان، دنجی، افسرده و ناامید است چون فقیر و بیکار شده و جز سگ وفادارش، پوچیتا، چیزی برایش نمانده. یکی از صحنه‌های به‌یادماندنی انیمه همان ابتدا آمده که دنجی و پوچیتا در زباله‌دانی می‌گردند و ناگهان پوچیتا خودش را با دنجی ترکیب می‌کند و دنجی تبدیل به موجودی عجیب می‌شود؛ ترکیبی از انسان و اره‌برقی.

سریالی با داستان خارق‌العاده و صحنه‌های دیدنی که هر انیمه‌دوستی باید آن را ببیند. اپیزود اول هم یکی از بهترین‌هاست چون با کلیت فوق‌العاده و منحصربه‌فرد داستان آشنا می‌شویم، دانجی با موجودات عجیب و غریب روبه‌رو می‌شود که موجب ترس و بدبختی هستند اما همیشه بی‌رحم‌ترین موجودات این انیمه خود انسان‌ها هستند. تماشای سفر دانجی گاهی دردناک خواهد بود که از همان اپیزود ابتدایی تلخی ماجرا نشان داده شده.

فیگور مدل انیمه چینسا طرح مرد اره ایی کد 03

۵- آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)؛ از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

آکادمی قهرمان من اپیزود اول انیمه‌ها

 • سال پخش: ۲۰۱۶ – اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۱۵۰
 • کارگردان: کنجی ناگاساکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۳
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۷.۹

اولین اپیزود انیمه‌ی آکادمی قهرمان من پیش‌زمینه‌ای برای شخصیت اصلی داستان، ایزوکو میدوریا، محسوب می‌شود. ایزوکو، ملقب به دکو، امیدوار است روزی به قهرمانی قدرتمند تبدیل شود اما نداشتن کویرک، یا قدرت ماورایی مخصوص به خودش، باعث شده نتواند به این هدف برسد. در همین اپیزود اول به دوران کودکی دکو برمی‌گردد، به وقتی که متوجه می‌شود در دنیایی که بسیاری از آدم‌ها با قدرت‌های خاص به دنیا می‌آیند، خودش هیچ قدرت خارق‌العاده‌ای ندارد. تبدیل شدن به قهرمان غیرممکن شده و دیگر نمی‌تواند به دبیرستان قهرمانان راه پیدا کند.

در این اپیزود اول دکو به‌عنوان شخصیتی دوست‌داشتنی معرفی می‌شود چون شاید هر بیننده‌ای تمایلات دکو برای رسیدن به آرزوهای بزرگ و دست‌نیافتنی را درک می‌کند و با او ارتباط برقرار می‌کند. با این وجود، دکو هنوز هم امیدوار مانده و برای رسیدن کویرک و تبدیل شدن به قهرمانی بزرگ دست از تلاش نمی‌کشد. این اپیزود شروع بسیار مناسبی به این دنیاست، چراکه بیننده‌ها در ابتدا با شخصیت مصمم دکو آشنا می‌شوند و دل‌شان می‌خواهد که شاهد موفقیت او باشند؛ اولین گام دکو برای تبدیل شدن به قهرمانی تمام‌عیار، با تمام بدشانسی‌هایی که دارد، در این قسمت آغاز می‌شود.

اکشن فیگور مدل انیمه آکادمی قهرمانانه من

۶- جاسوس × خانواده (Spy × Family)

جاسوس خانواده؛ بهترین اپیزود اول انیمه

 • سال پخش: ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳
 • تعداد قسمت‌ها: ۳۷
 • کارگردان: کازوهیرو فوروهاشی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۳
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۵

اینکه در فهرست‌ بلندبالای انیمه‌هایی با عناصر خشن و تاریکی که این روزها منتشر می‌شود، دیدن انیمه‌ی شاد و خنده‌داری مثل جاسوس × خانواده دلگرم‌کننده‌ست. در اپیزود اول انیمه، جاسوسی با لقب رمزی گرگ‌ومیش معرفی می‌شود که سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین مأموریتش را می‌خواهد آغاز کند. برای رسیدن به هدفش دختر کوچکی به اسم آنیا را به فرزندی می‌پذیرد تا هویت جدیدش به‌عنوان پدر و روان‌پزشکی به اسم لوید فروید را تثبیت کند. او خانواده‌ی جعلی خودش را تشکیل می‌دهد و هدف اصلی‌اش در مدرسه‌ی خصوصی‌ای به اسم ایدن قرار گرفته. باید کاری کند که آنیا به این مدرسه راه پیدا کند تا بتواند به دزموند، هدف اصلی مأموریت، نزدیک شود.

لحن طنز و روایت جذاب سریال از همان اپیزود ابتدایی نمایش داده می‌شود. شخصیت لوید به‌عنوان مأمور مخفی حرفه‌ای و بااستعداد و جدی معرفی می‌شود که در مواجهه با دخترخوانده‌ی جدیدش دست‌وپای خودش را گم می‌کند. آنیا، که توانایی خواندن ذهن دیگران را دارد، از همان ابتدای کار به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها برای طرفدارها تبدیل شده. اپیزود اول، مانند باقی سریال، پر از لحظات بامزه و شیطنت‌های سرگرم‌کننده است که بیننده را برای دیدن باقی قسمت‌ها هیجان‌زده می‌کند.

کتاب خانواده جاسوس اثر تاتسیو اندو انتشارات مات جلد 1

۷- شیطان‌کش (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

شکارچی شیاطین اپیزود اول انیمه‌ها

 • سال پخش: ۲۰۱۹ – اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۵۵
 • کارگردان: هارو سوتوزاکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۶
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۵

شاید تماشای اپیزود اول انیمه‌ی شیاطین‌کش دلخراش باشد اما تکان‌دهنده بودن این قسمت هر بیننده‌ای را مجاب می‌کند به تماشا کردن ادامه بدهد. شخصیت اصلی جوان، تانجیرو کامادو، به خانه برمی‌گردد و در صحنه‌ای تکان‌دهنده می‌بیند که اعضای خانواده‌اش به دست شیطانی سلاخی شدند. متوجه می‌شود خواهر بزرگش زنده مانده اما تبدیل به شیطانی خون‌خوار شده که دیگر برادر خودش را نمی‌شناسد. او از خواهرش دربرابر شیطان‌کشی دفاع می‌کند و التماس می‌کند تا فرصت داشته باشد راهی پیدا کند و خواهرش را دوباره انسان کند.

در اپیزود اول انیمه بیننده شاهد پیوند مستحکم خواهر و برادری میان تانجیرو و نزوکو خواهد بود؛ آنها مدام برای محافظت از یکدیگر فداکاری می‌کند و حتی نزوکو بر تمایلات شیطانی خودش غلبه می‌کند. از همین اپیزود بیننده‌های جدید مشتاق ورود به دنیای شکارچی‌های شیاطین می‌شوند و امیدوارند که تانجیرو موفق به نجات خواهرش شود؛ آغازی فوق‌العاده برای انیمه‌ای فوق‌‌العاده.

۸- دفترچه‌ی مرگ (Death Note)؛ از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

دفترچه‌ی مرگ؛ بهترین اپیزود اول انیمه

 • سال پخش: ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷
 • تعداد قسمت‌ها: ۳۷
 • کارگردان: تتسورو آراکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۹
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۶

دفترچه‌ی مرگ یکی از محبوب‌ترین است و یکی از قوی‌ترین طرح‌های داستانی را دارد و فهرست بهترین اپیزود اول انیمه‌ها بدون آن کامل نمی‌شد. در قسمت اول انیمه‌ دانش‌آموز دبیرستان، لایت یاگامی را می‌بینیم که اتفاقی چشمش به دفتری با جلد سیاه می‌شود که رویش نوشته شده دفترچه‌ی مرگ و آن را برمی‌دارد. لایت متوجه می‌شود اسم هر کسی را در دفترچه بنویسد، آن شخص در مدت کوتاه خواهد مرد. پس تصمیم می‌گیرد از این دفترچه استفاده کند تا هر کسی را که از نظرش شرور و فاسد است را از بین ببرد.

لایت یاگامی، که خیلی سریع به شخصیتی منفی بدل می‌شود، یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های کل تاریخ انیمه‌ها محسوب می‌شود. اپیزود اول این انیمه یکی از بهترین سرآغازهاست چراکه لایت، این دانش‌آموز بسیار باهوش و خونسرد، بعد از پیدا کردن این دفترچه به قاتلی بی‌رحم تبدیل می‌شود. روح شینیگامی لایت، که اسمش ریوک است، همه‌جا دنبالش می‌رود و در همین اپیزود ابتدایی معرفی می‌شود.

کتاب رمان های راحت خوان دفترچه ی مرگ اثر نیسیو ایسین نشر پیدایش

۹- جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)

جوجوتسو کایسن اپیزود اول انیمه

 • سال پخش: ۲۰۲۰ – اکنون
 • تعداد قسمت‌ها: ۴۷
 • کارگردان: شوتا گوشوزونو
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۸.۶
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۶

معروف‌ترین انیمه‌ی حال حاضر دنیا جوجوتسو کایسن است و شروعی کوبنده دارد. در اپیزود اول انیمه با اکشن دیدنی به استقبال داستان می‌رویم. یوجی ایتادوری و دوستانش در کلوب مخفیانه‌شان انگشت مهر شده‌ی ساکونا، پادشاه نفرین‌ها را باز می‌کنند و نیروی قدرتمندی را ناخواسته آزاد می‌کنند. تکان‌دهنده‌ترین بخش این قسمت، در صحنه‌ی پایانی رقم می‌خورد که یوجی انگشت سوکونا را قورت می‌دهد و جای اینکه در جا بمیرد، بدنش وسیله‌ای می‌شود تا پادشاه نفرین‌ها از آن استفاده کند تا دوباره به قدرت برگردد.

یکی از بهترین اپیزودهای اول انیمه‌ها را شاهد هستیم؛ روند کلی داستان، که در نوع خودش منحصربه‌فرد است، نشان داده می‌شود و زمینه را برای نبردهای بی‌شمار آینده آماده می‌کند. در همین قسمت چند شخصیت کلیدی وارد داستان می‌شوند. ماهیت خطرناک سوکونا و گوشه‌ای از قدرت‌هایش فاش می‌شود که مشخص است برای کلیت داستان اهمیت دارد. یوجی به‌عنوان شخصیتی مثبت، که برای کمک به دیگران هر کاری می‌کند، معرفی شده و گوشه‌ای هم از قدرت‌های مگومی را می‌بینیم.

۱۰- حمله به تایتان (Attack on Titan)؛ از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها

حمله به تایتان‌ها؛ بهترین اپیزود اول انیمه

 • سال پخش: ۲۰۱۳ – ۲۰۲۳
 • تعداد قسمت‌ها: ۸۹
 • کارگردان: تتسورو آراکی
 • امتیاز کاربران IMDB به انیمه: ۹.۱
 • امتیاز کاربران MyAnimeList به انیمه: ۸.۶

حمله با تایتان یکی از بهترین سریال‌های تمام دوران محسوب می‌شود و با آن شروع طوفانی بدیهی است که یکی از بهترین اپیزود اول انیمه‌ها را هم داشته باشد. داستان با معرفی ساکنان پارادایس شروع می‌شود و نشان می‌دهد که آنها باید در داخل حصار دیوارهایی بلند زندگی کنند تا تایتان‌ها وحشتناک و آدم‌خوار دست‌شان به آنها نرسد. در همین قسمت اول تایتان‌ها بالاخره موفق می‌شوند دیوارها را درهم بشکنند و به انسان‌ها حمله می‌کنند و در صحنه‌ای تکان‌دهنده تایتانی مادر ارن را می‌بلعد.

شروع انیمه به بیننده‌های جدید نشان می‌دهد که با چه داستان وحشتناک و غم‌انگیزی مواجه می‌شوند زیرا مرگ‌ومیرهای زیادی در این انیمه رخ خواهد داد. یکی از بهترین نقاط آغازین در انیمه، محیط خفقان‌آور و ترسناکی را ترسیم می‌کند که اهالی الدیان مجبورند در آن زندگی کنند، تایتان‌ها به‌عنوان دشمنانی سرسخت معرفی می‌شوند. بیننده‌ها با این سوال مواجه می‌شوند که واقعاً راهی برای شکست تایتان‌ها وجود دارد یا نه؟ هم‌چنین قتل خونین مادر ارن او را مجاب می‌کند تا در ارتش نام‌نویسی کند و نشان می‌دهد که چقدر برای آزادی از چنگ تایتان‌ها مصمم است.

تابلو مدل انیمه اتک آن تایتان لیوای آکرمن attack on titan levi ackerman anime W226

منبع: Screen Rant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما