بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیکشنری زبان آلمانی

۹ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
دیکشنری زبان آلمانی

زبان آلمانی جزو پرطرفدارترین زبان‌های جهان برای یادگیری است. با وجود این که زبان آلمانی بسیار دشوار محسوب می‌شود، اما هنوز هم افراد بسیار زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. انتخاب یک دیکشنری خوب به موارد مختلفی وابسته است. به عنوان مثال برخی از دیکشنری‌ها هر دو زبان آلمانی و فارسی را ترجمه می‌کنند. از طرفی برخی دیگر برای محبوبیت بیشتر، به سراغ ارائه‌ی خدمات خاص‌تر رفته‌اند. پس نمی‌توانیم یک دیکشنری خاص را به عنوان بهترین دیکشنری زبان آلمانی انتخاب کنیم. از این رو ما با بررسی تعدادی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معروف در این حوزه، پنج سایت و اپلیکیشن برتر دیکشنری زبان آلمانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱) سایت wort.ir

دیکشنری زبان آلمانی

این سایت جزو برترین سایت‌هایی است که در حوزه‌ی دیکشنری آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی فعالیت می‌کند. همچنین اشتباهات موجود در معانی این سایت بسیار پایین هستند. در عین حال همان‌طور که در تصویر بالا نیز نوشته شده، این سایت علاوه بر کلمات، جملات و حتی اصطلاحات را نیز برای شما ترجمه می‌کند.

از ویژگی‌های جالب این سایت می‌توان به بخش اصطلاحات روزمره اشاره کرد. با استفاده از این بخش شما اصلاحاتی را یاد می‌گیرید که در کشورهای آلمانی زبان رواج دارند. همچنین بخش صرف افعال جزو مواردی است که افراد حتی در سطوح بالا نیز به آن احتیاج خواهند داشت. در نهایت اگر به موسیقی آلمانی علاقه دارید و می‌خواهید که مهارت شنیداری (Hören) زبان آلمانی خود را تقویت کنید، به سراغ بخش موسیقی آلمانی بروید.

دقت داشته باشید که استفاده از دیکشنری‌های آلمانی به فارسی برای مقاطع ابتدایی یادگیری زبان مناسب هستند و شما باید تلاش کنید تا پس از مدتی برای یادگیری معنی کلمات، از دیشکنری آلمانی به آلمانی استفاده کنید. انجام این کار به صورت متعدد باعث تقویت واژگان شما در این زبان می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از دیکشنری این سایت کامل رایگان است.

ورد به سایت wort.ir

۲) اپلیکیشن و سایت بیاموز

دیکشنری زبان آلمانی

سایت بیاموز که در حوزه زبان‌های خارجی فعالیت می‌کند، منبع یادگیری زبان آلمانی برای بسیاری از افراد است. این سایت علاوه بر آموزش‌های متعدد، یک دیکشنری آلمانی به فارسی قوی دارد. این دیکشنری علاوه بر ارائه‌ی آرتیکل هر کلمه، برای هر معنی از کلمات یک مثال نیز قرار داده است. متأسفانه بیاموز امکان ترجمه کلمات از فارسی به آلمانی را هنوز فراهم نکرده است. از ویژگی‌های کاربردی بیاموز، می‌توان به مواردی همچون صرف فعل و دسته‌بندی آموزش‌های زبان آلمانی اشاره کرد.

اگر بخواهیم تا یک مقایسه‌ی صادقانه داشته باشیم، سایت wort.ir از لحاظ دیکشنری قوی‌تر از بیاموز است و در عین حال اپلیکیشن بیاموز در حوزه آموزش زبان آلمانی بهتر عمل کرده است. این سایت در حال حاضر روی شش زبان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، ترکی استانبولی و عربی تمرکز کرده است. همچنین شما می‌توانید برای دانلود اپلیکیشن اندروید این دیکشنری از دکمه‌ی زیر کمک بگیرید. لازم به ذکر است که تاکنون نسخه‌ی ios بیاموز در بازار عرضه نشده، اما احتمالا تیم بیاموز درگیر راه‌اندازی آن هستند.

دانلود اپلیکیشن از کافه بازار ورود به سایت بیاموز

۳) اپلیکیشن Duden

اپلیکیشن دودن

معروف‌ترین دیکشنری آلمانی به آلمانی در بین زبان‌آموزان دیکشنری Duden است. اگر در سطوح ابتدایی زبان آلمانی هستید، استفاده از این اپلیکیشن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. در عین حال اگر سطح شما B1 و یا بالاتر از آن است، بهتر است که استفاده‌ی خود را از دیکشنری‌های آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی کاهش دهید. آموزش خاصی از زبان آلمانی در این اپلیکیشن دیده نمی‌شود، زیرا حوزه‌ی اصلی فعالیت Duden فقط دیکشنری آلمانی به آلمانی است. پس نیازی به ارائه‌ی خدمات خاص‌تر نخواهد داشت.

استفاده از دیکشنری آلمانی به آلمانی باعث می‌شود تا شما کلمات را بهتر درک کنید و در حین یادگیری معنی یک کلمه، کلمات دیگری را نیز ببینید و آن‌ها را یاد بگیرید. احتمالا در ابتدای استفاده از این دیکشنری کمی سردرگم شوید و یا با مشکل مواجه شوید. پس بهتر است بدانید که این مشکلات و سختی‌های استفاده، در ابتدای کار کاملا طبیعی هستند و تنها نیاز است که شما این کار را به صورت مستمر و مداوم ادامه دهید. این اپلیکیشن در حال حاضر رایگان است و در سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قابل استفاده و دانلود است.

دانلود اپلیکیشن از مایکت دانلود اپلیکیشن از سیب‌اپ

۴) سایت Collins

دیکشنری زبان آلمانی

در برخی موارد افراد دوست دارند که علاوه بر تقویت زبان آلمانی، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنند. دیکشنری Collins کلمات را از آلمانی به انگلیسی و انگلیسی به آلمانی برای شما ترجمه می‌کند. این دیکشنری در بین افراد انگلیسی زبان بسیار محبوب و معروف است. همچنین ایرادات موجود در ترجمه‌های Collins بسیار پایین است. از مزایای جالب آن می‌توان به معرفی آرتیکل هر کلمه در کنار معنی آن اشاره کرد. همچنین این سایت بخشی تحت عنوان Grammar دارد که شما می‌توانید قواعد زبان آلمانی را به دو زبان انگلیسی و یا آلمانی از آن یاد بگیرید.

این دیکشنری در حال حاضر کاملا رایگان است. برای استفاده از آن فقط باید وارد سایت Collins شوید، زیرا هیچ اپلیکیشنی از این دیکشنری موجود نیست. دقت داشته باشید که حوزه کاری این سایت فقط به دو زبان انگلیسی و آلمانی خلاصه نمی‌شود و شما می‌توانید در مورد زبان‌های دیگر نیز از آن کمک بگیرید. جالب است بدانید که این سایت بخشی را طراحی کرده تا شما بتوانید علاوه بر دیکشنری، با کمک بازی‌های مختلف قواعد آلمانی را نیز یاد بگیرید.

ورود به سایت Collins

۵) اپلیکشن و سایت گوگل ترنسلیت

گوگل ترنسلیت

اکثر افراد تاکنون حداقل یک بار از گوگل ترنسلیت استفاده کرده‌اند. این سرویس از گوگل و در ۲۸ آوریل سال ۲۰۰۶ رونمایی شد. سرویس ترجمه گوگل که زبان‌های مختلفی را برای شما ترجمه می‌کند، کاملا رایگان است. شما می‌توانید از یک متن عکس بگیرید تا این اپلیکیشن متن موجود در تصویر را به زبان دلخواه شما ترجمه کند. از دیگر مزایای گوگل ترنسلیت باید به این مورد اشاره کرد که شما می‌توانید با آن حرف بزنید و ترجمه‌ی متن مورد نظر را دریافت کنید. در حقیقت این سرویس گوگل از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا سخنان شما را متوجه شود، سپس آن‌ها را یادداشت کند و در نهایت به سراغ ترجمه برود!

برای استفاده از گوگل ترنسلیت شما می‌توانید اپلیکیشن آن را دانلود کنید و یا این که به سراغ سایت آن بروید. همچنین دقت داشته باشید که برای ترجمه متون از فارسی به آلمانی و یا آلمانی به فارسی در وهله‌ی آخر به سراغ این اپلیکیشن بیایید؛ زیرا هنوز هم ترجمه‌های گوگل برای این دو زبان دارای مشکلات بسیار زیادی است. با این وجود گوگل همیشه در حال توسعه است و احتمالا این مشکل را در سال‌های آینده رفع خواهد کرد. پس برای استفاده از این سرویس گوگل، از دکمه‌های زیر کمک بگیرید.

دانلود اپلیکیشن از کافه بازار دانلود اپلیکیشن از سیبچه ورود به سایت گوگل ترنسلیت 

دیکشنری‌های زبان آلمانی در جهت تسهیل یادگیری

یادگیری

در این مطلب تلاش کردیم تا سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیکشنری زبان آلمانی را طبق فاکتور‌های متعددی بررسی کنیم. در نهایت تصمیم بر این شد تا ۵ مورد برتر را انتخاب و سپس به شما معرفی کنیم. همان‌طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم، انتخاب صرفا یکی از این موارد قطعا به شما کمک نخواهد کرد و اگر دوست دارید که زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید و معنی تمام کلمات را به صورت دقیق پیدا کنید، بهتر است که از چندین گزینه‌ی لیست بالا کمک بگیرید. آیا شما اپلیکیشن و یا سایت برتر دیگری را می‌شناسید که در حوزه‌ی ارائه‌ی دیکشنری زبان آلمانی فعالیت کند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه