۷ سریال شبیه دودمان که مبارزه‌ی ثروتمندان بر سر پول و قدرت را نشان می‌دهند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
سریال دودمان

شبکه CW سریال «دودمان» (Dynasty) را از قبل، برای فصل ۵ تمدید کرده است اما ممکن است مدتی طول بکشد تا دوباره خانواده‌ی کرینگتون را ببینیم، زیرا فصل ۴ به تازگی و اوایل همین ماه به پایان رسید. اگر مشتاق سریالی هستید که همین حس را داشته باشد و دوست دارید افراد ثروتمندی را ببینید که بر سر پول و قدرت دعوا می‌کنند و همیشه با یکدیگر لج هستند، پس بد نیست یک‌سری از سریال‌های دیگر را برای پر کردن این خلاء انتخاب کنید.

شبیه یک میلیونر لباس بپوشید، با راننده خود تماس بگیرید و سوار خودرو شوید و خود را برای آشنایی با این سریال‌های مهیج آماده کنید تا آنچه را که مطابق میلتان است پیدا نمایید. 

۷. دختر سخن‌چین (Gossip Girl)

 • خالقان: جاش شوارتز، استفانی سویج
 • بازیگران: بلیک لایولی، لیتون میستر، پن بدجلی
 • سال انتشار: ۲۰۰۷
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۴ از ۱۰

برای پیدا کردن سریالی شبیه به دودمان، نیازی نیست‌ که زیاد در دنیای شبکه CW جست‌وجو کنید. دختر سخن‌چین، سریال محبوب نوجوانانه‌ای بود که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ از این شبکه پخش شد و داستان تعدادی از بچه‌های ثروتمند را دنبال می‌کرد که اوقات فراغت خود را در اروپا سپری نمودند، با پادشاهان ازدواج کردند، شرکت‌های خودشان را داشتند و البته به مؤسسات آموزشی برتر مانند مدرسه خیالی کنستانس بیلارد سنت جود رفتند.

دنیای دانش‌آموزان این مدرسه، زمانی متحول شد که یک شخصیت ناشناس به نام دختر سخن‌چین شروع به دنبال کردن نخبگان منهتن کرد تا تمام اسرار شخصی آن‌ها را در اینترنت، ثبت و فاش کند. حتی با وجود اینکه کیستی شخصیت مرموز دختر سخن‌چین بسیار دور از ذهن بود، باز هم می‌توانیم چهره‌های عالی دیگری را در سریال پیدا کنیم و زندگی ثروتمندترین خانواده‌های فاسد منهتن را قبل از افت سریال تماشا نماییم.

نسخه جدید دختر سخن‌چین در سال ۲۰۲۱ منتشر شد که هم یک راه‌اندازی مجدد بود و هم دنباله سریال. شخصیت‌های قدیمی مانند سرنا وندر وودسن (بلیک لایولی) باز هم حاضر هستند و سریال دوباره بر روی بچه‌های دبیرستانی متمرکز است که پول نامحدودی دارند، بر سر محبوبیت و شهرت می‌جنگند و پادشاهان و ملکه‌های رسانه‌های اجتماعی هستند. قسمت دوم فصل ۱ در نوامبر امسال از HBO مکس پخش می‌شود.

۶. انتقام‌ (Revenge)

سریال دودمان

 • خالق: مایک کلی
 • بازیگران: امیلی ونکمپ، جاش بومن، گابریل مان
 • سال انتشار: ۲۰۱۱
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۹ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۸ از ۱۰

هیچ چیز، یک طرح انتقام را شیرین‌تر از بودجه نامحدود برای تحقق آن نمی‌کند. آماندا کلارک (امیلی ونکمپ) فقط یک بچه بود که پدرش پس از کلاهبرداری و توطئه خانواده گریسون، دستگیر شد. او سپس دو دهه آینده زندگی خود را صرف برنامه‌ریزی برای یک انتقام مفصل می‌کند و این کار را با خرید خانه‌ای در مجاورت خانواده همپتون‌ها شروع می‌نماید تا با خانواده‌ای که بیشتر از همه از آن‌ها متنفر است دوست شود.

انتقام، هر آنچه را که از سریالی درباره‌ی افراد ثروتمند انتظار می‌رود را دارد؛ مهمانی‌های هفتگی و پر زرق و برق، پولی که به‌عنوان راه حلی برای اکثر مشکلات دور ریخته می‌شود، اتحادهایی که شکل می‌گیرند و شکسته می‌شوند و دوز بالای توطئه و نقشه کشی. به‌علاوه، در آن، شاهد داستان‌های آبکی سریال‌هایی مانند دودمان هستید که در آن‌ها مردگان، زنده می‌شوند، اعضای خانواده که مدت‌هاست گم شده‌اند، دوباره پیدا می‌شوند و مثلث‌های عشقی شکل می‌گیرند و اسرار و رازهای خانوادگی برملا می‌گردند. 

۵. امپراتوری (Empire)

سریال دودمان

 • خالقان: لی دنیلز، دنی استرانگ
 • بازیگران: تاراجی هنسون، جوسی اسمولت، ترنس هاوارد
 • سال انتشار: ۲۰۱۵
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۳ از ۱۰

داستان لوسیوس لیون (ترنس هاوارد) همان داستان زندگی رپرهای بزرگ دوران ماست. لوسیوس پس از انتشار یک دمو و مشهور شدن در سطح بین‌المللی، به یک غول هیپ هاپ تبدیل شد و شرکت موسیقی خود را شکل داد. با این حال، این موفقیت باعث شد او فراموش کند که از کجا آمده است و وی را از نظر عاطفی به پدری بی‌ملاحظه تبدیل کرد که به شدت با سه فرزندش، خشن رفتار می‌کند. او یکی از آن‌ها را به‌عنوان وارث امپایر رکوردز انتخاب کرد.

امپراتوری نشان می‌دهد که پول می‌تواند افرادی را که هر کاری انجام می‌دهند تا ثروت و قدرت خود را از دست ندهند، فاسد کند. لوسیوس شخصیتی است که تمایلی به رها کردن موقعیت خود ندارد و در دنیایی که ریسک کردن، برای جان سالم به در بردن از چالش‌ها، اجباری است، آماده تغییر نیست. به همین دلیل است که او همیشه با همسر سابقش کوکی (تاراجی هنسون) در حال جنگ است که به خاطر لوسیوس به زندان رفت و بلافاصله پس از آزادی، برای مطالبه سهم خود از سود همسر سابقش و تقاضای کرسی در هیأت مدیره بازگشت. یک اسپین‌آف با محوریت کوکی در حال حاضر در دست ساخت است.

۴. گرین‌لیف (Greenleaf)

سریال دودمان

 • خالق: کریگ رایت
 • بازیگران: لین ویتفیلد، مری دندریج، دبورا جوی وینونز
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۱ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۴ از ۱۰

اگر ترکیبی بدتر از پول و قدرت وجود داشته باشد، آن ترکیب، پول، قدرت و دین است. در گرین‌لیف، این خانواده به کل جامعه مسیحیت در ممفیس فرمان می‌دهد. گرین‌لیف‌ها علاوه بر این که معتقد بودند توسط خود خدا منصوب شده‌اند، جنایات و اعمال بدی را که به نظر آن‌ها خیری بزرگ‌تر است، پنهان می‌کنند. همه این شرایط زمانی تغییر می‌کند که گریس (مری دندریج)، دختری که از آن‌ها جدا شده است، برای مراسم خاکسپاری خواهرش به خانه باز می‌گردد و تصمیم می‌گیرد که جنایات خانواده‌اش را بررسی و افشا کند.

گرین‌لیف در سال ۲۰۱۶ در شبکه اپرا وینفری نمایش داده شد و مالک خود شبکه هم به‌عنوان مهمان در این سریال‌ ایفای نقش کرد. سریال در سال ۲۰۲۰ و پس از ۵ فصل به پایان رسید و یک اسپین‌آف از آن هم توسط شبکه اون سفارش داده شده و قرار است دسیسه‌های مذهبی، طرح‌ریزی و بازی‌های قدرت بیشتری را به نمایش بگذارد. 

۳. خدمتکاران حیله‌گر (Devious Maids)

سریال دودمان

 • خالق: مارک چری
 • بازیگران: رزلین سانچز، اوا لانگوریا، آنا اورتیز
 • سال انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۸ از ۱۰

وضعیت و جایگاه، مهم‌ترین چیز برای شخصیت‌های سریال خدمتکاران حیله‌گر ABC است و آن‌ها برای حفظ موقعیت و ارتباط خود در بورلی هیلز، دست به هر کاری می‌زنند. پس به نظرتان چه اتفاقی می‌افتد وقتی جنازه یک خدمتکار در یک مهمانی برای افراد ثروتمند پیدا می‌شود؟ قطعا هیچی. هیچ‌کس به قتل این خدمتکار اهمیت نمی‌دهد و اینجاست که ماریسول (آنا اورتیز) وارد گود می‌شود تا به‌عنوان خدمتکار برای این خانواده‌های ثروتمند کار کند تا بفهمد چه اتفاقی برای خدمتکار مرده افتاده و چه توطئه و پاپوشی برای پسرش در ارتباط با قتل آن خدمتکار، درست شده است.

در خدمتکاران حیله‌گر، افراد ثروتمند برای حفظ اسرار خود و از دست ندادن نفوذشان در جامعه، به نقشه‌کشی، باج‌گیری و کشتن مستقیم یکدیگر متوسل می‌شوند. آن‌ها یک گروه بسیار خاص از میلیونرها هستند: یک هنرپیشه مشهور جهانی با رفتاری خشن و بی‌رحمانه، یک تاجر با عادت‌های عجیب و یک فرد اجتماعی که دوست دارد وانمود کند خدمتکارش بهترین دوستش است و البته که این سه، تازه بهترین افراد در این بین هستند.

هشدار کوچک؛ خدمتکاران حیله‌گر به طور ناگهانی توسط شبکه ABC لغو شد. بنابراین سریال با یک تعلیق نفس‌گیر و بزرگ به پایان می‌رسد که هرگز حل نمی‌شود. 

۲. میلیاردها (Billions)

سریال دودمان

 • خالقان: برایان کاپلمن، دیوید لمین، اندرو راس سرکین
 • بازیگران: دامیان لویس، پل جیاماتی، مگی سیف
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸٫۴ از ۱۰

آیا کسی را می‌شناسید که فقط از روی کینه و لجبازی یک عمارت ۸۰ میلیون دلاری بخرد یا اینکه یک ساختمان کامل را خریداری کند تا فقط نام خود را روی آن بگذارد؟ این دقیقا همان کاری است که بابی اکسلرود (دامیان لویس) انجام می‌دهد و او برای یک لحظه هم احساس گناه نمی‌کند. این میلیاردر، ثروت خود را از طریق صندوق‌های تأمین و البته تجارت داخلی به دست آورد. در همان آغاز فصل اول میلیاردها، او متوجه شد که بی‌دلیل از SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده) می‌ترسد و طی تحولاتی، شرایط خود را تغییر داد و اکنون از خرج کردن پول خود برای هر چیزی که می‌خواهد، لذت می‌برد.

اگر می‌خواهید سریالی درباره افراد ثروتمند تماشا کنید که سعی می‌کنند میزان قدرتشان را به نمایش بگذارند، میلیاردها برای شما مناسب است. این سریال همچنین شامل تعقیب و گریزی به سبک موش و گربه است که در آن، دادستان آمریکایی، چاک رودس (پل جیاماتی) مصمم است نقص و مشکلی در فعالیت‌های اکسلرود پیدا کند تا این میلیاردر را پشت میله‌های زندان بیاندازد.

نکته؛ اگر فردی هستید که عادت دارید تمام قسمت‌های یک سریال را پشت سر هم نگاه کنید، بهتر است بدانید که فصل ۶ در ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲ پخش می‌شود. بنابراین برای پیگیری سریال، فرصت زیادی دارید.

۱. وراثت (Succession)

سریال دودمان

 • خالق: جس آرمسترانگ
 • بازیگران: سارا اسنوک، برایان کاکس، کیران کالکین
 • سال انتشار: ۲۰۱۸
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸٫۷ از ۱۰

اگر فکر می‌کنید دیدن افراد ثروتمند که برای یکدیگر وحشتناک هستند، لذت بخش است، پس باید سریال موفق HBO یعنی وراثت را تماشا کنید. این سریال، داستان خانواده روی را دنبال می‌کند که صاحبان یک مجموعه رسانه سرگرمی جهانی هستند. چهار خواهر و برادر خانواده روی به سختی با هم کنار می‌آیند و وقتی اوضاع سلامتی پدر خانواده، لوگان روی (برایان کاکس) رو به وخامت می‌رود، همه می‌خواهند جایگاه او را برای کنترل شرکت به دست آورند و به همین خاطر با هم کلنجار می‌روند.

اگر شروع به تماشای سریال کنید متوجه خواهید شد که وراثت، لحظات خاص و جذاب خود را دارد و بچه های روی، گلوی همدیگر را می‌درند که تماشای آن بسیار سرگرم کننده است و در عین حال، سریال‌، ساتیری درباره از دست رفتن انسانیت افراد ثروتمند و طماع ارائه می‌دهد. آن‌ها حتی حاضر نیستند یک اینچ تکان بخورند تا مبادا جایگاه و امتیاز خود را از دست بدهند. وراثت در سال ۲۰۲۰ برنده جایزه امی برای سریال درام برتر به همراه هشت جایزه دیگر شد. فصل سوم هم اکنون در HBO و HBO مکس در حال پخش است.

منبع: Collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما