هر آنچه از فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تا همیشه» می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
پلنگ سیاه

با فوت چادویک بوزمن جای خالی او به‌خصوص در دنیای مارول به‌شدت احساس می‌شود. اما زندگی ادامه دارد و بر اساس صحبت‌های عوامل مارول، فیلم پلنگ سیاه ۲ در حال ساخت است.

این فیلم در واقع ادای احترامی به فوت ناگهانی این بازیگر و گسترش دنیایی است که او در به وجود آمدن آن کمک شایانی کرد. رایان کوگلر کارگردان و دستیار نویسنده‌ی جو رابرت کول فیلم‌نامه‌نویس این عنوان قرار است هواداران را به فضای جدیدی از واکاندا بازگرداند. وقایع اولین قسمت این سری تغییرات بسیار زیادی برای کشور واکاندا به همراه آورد و حوادث بلیپ هم آثار مخربی بر این جهان گذاشت. پس در اکران قسمت دوم این سری هواداران شاهد واکاندایی متفاوت با آن‌چه دیده‌اند خواهند بود.

پلنگ سیاه ۲ با بازگشت چهره‌های آشنا و اضافه شدن چند چهره‌ی جدید نوید از اکران فیلمی با ارزش می‌دهد. تاکنون فاز چهارم مارول بر وقایع کیهانی بزرگ مانور می‌داد اما با توجه به اطلاعات به دست آمده، این فیلم به مسائل زمینی‌تر خواهد پرداخت. نخستین اکران فیلم در آمریکا هشتم ماه جولای ۲۰۲۲ میلادی خواهد بود که البته نمایش این فیلم در ابتدا برای دو ماه بعد یعنی هفتم ماه می تعیین شده بود. فوت ناگهانی و تلخ چادویک بوزمن باعث شد فیلم از ابتدا در دست تولید قرار گرفته و اتمام ساخت آن دیرتر انجام بگیرد‌. حال فیلم به صحنه بازگشته و به تاریخ اکران خود با معرفی ستارگانی جدید نزدیک تر می‌شود.

بازیگران پلنگ سیاه ۲

در دسامبر سال ۲۰۲۰ کوین فایگی ریاست استودیو مارول اعلام کرد نقش تی‌چالا در فیلم آینده حضور داشته و جایگزین نخواهد شد و خیال طرفداران را راحت کرد. او در جریان جشن روز سرمایه‌گذاران دیزنی گفت: «چادویک بوزمن بازیگری بی‌نهایت با استعداد و شخصیتی الهام بخش بود که تأثیرات فراوانی بر زندگی حرفه‌ای و شخصی همه‌ی ما گذاشت. او در به تصویر کشیدن شخصیت تی‌چالا در دنیای مارول بسیار عالی و نمادین عمل کرد. به همین دلیل قصدی برای جایگزینی این شخصیت نداریم.»

در حالی‌ که پادشاه ممکن است در بطن داستان حضور نداشته باشد شاهد بازگشت چندین شخصیت از سری قبل خواهیم بود. لوپیتا نیانگو، دانای گویرا، فلورانس کازومبا، دنیل کالویا، مارتین فریمن، لتیشیا رایت، وینستون دوک، انجلا باست و دومینیک تورن در فیلم جدید نقش ایفا می‌کنند. حضور تنوک هورتا و میکائلا کول هنوز تأیید نشده اما احتمال حضور آن‌ها برای ایفای نقش حدس‌ و گمان‌هایی را‌ به وجود آورده است.

شخصیت‌های تأیید شده‌ی پلنگ سیاه ۲

پلنگ سیاه

فیلم در نبود قهرمان اصلی بر شخصیت‌های محوری دیگر از قسمت اول تمرکز خواهد داشت. گزارش‌ها حاکی از معرفی شخصیت‌های کلاسیک محبوب هواداران است که بعد به آن‌ها خواهیم پرداخت‌. اکنون نگاهی به شخصیت‌های تأیید شده می‌اندازیم.

لوپیتا نیانگ به نقش ناکیا معشوق سابق تی‌چالا و عضو شبکه‌ی سگ‌های جنگی واکاندا بازمی‌گردد. او عضور قبلیه‌ی ریور است که در پایان فیلم پلنگ سیاه تی‌چالا او را به سمت رییس سازمان برنامه‌های بشردوستانه واکاندا منصوب می‌کند.

دانای گویرا در نقش اوکوی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های پلنگ سیاه و رهبر گروهی از زنان محافظ تی‌چالا به نام دورا میلاژ است، این گروه همچنین واحد نیروی ویژه‌ی واکاندا محسوب می‌شود. گویرا احتمالا در اسپین آفی از سرویس دیزنس پلاس که هنوز نام آن مشخص نشده است مجدد نقش خود را ایفا خواهد کرد.

دانیل کالویا در نقش وکابی همسر اوکوی و رهبر قبیله‌ی مرزی واکاندا است. از آنجا که او در فیلم اول علیه تی‌چالا شورش کرد هنوز مشخص نیست او در فیلم واکاندا برای همیشه، به سمت خود بازمی‌گردد یا در زندان خواهد بود.

فلورانس کازومبا در نقش آیو یکی از اعضای گروه دورا میلاژ است. او که اولین‌بار در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی حضور یافت جنگاوری شجاع و وفادار است. او در فیلم شاهین و سرباز زمستان هم نقش خود را بازی کرد و مشخص شد که وی باکی بارنز را از شر شست‌شوی مغزی هایدرا خلاص کرده است.

مارتین فریمن در نقش اورت‌ راس مأمور سازمان سیا است که تی‌چالا او را نجات داد. واقعا مشخص نیست که راس در پایان پلنگ سیاه به آمریکا بازگشته یا در جریان بشکن تانوس در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت از بین رفته است. پلنگ سیاه ۲ فرصتی برای دیدار مجدد با وی و اطلاع از سرنوشت وی در این دنیای عجیب خواهد بود

لتیشیا رایت در نقش شوری خواهر کوچک‌تر تی‌چالا، یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول و بانی پیشرفت تکنولوژی‌ در واکاندا است. شایعه‌ها حاکی از نقش بزرگ وی در قسمت بعدی فیلم است و در حالی‌که هنوز این موضوع تأیید نشده او در کمیک‌ها و زمانی که تی‌چالا از به پادشاهی رسیدن محروم شده، ملکه‌ی سرزمین واکاندا شده است. انجلا باست هم در نقش راموندا مادر شوری و تی‌چالا باز می‌گردد.

وینستون دوک در نقش ام‌باکو رهبر قبیله‌ی کوهستانی واکاندا به نام جباری بازی می‌کند، او جنگاوری قدرتمند و همیشه در خدمت تی‌چالا بوده است. هرچند وی مانند پادشاه خود یک ابرقهرمان جهانی نیست اما هنوز هم یک نیروی قدرتمند محسوب می‌شود.

مایکل بی‌.جردن در نقش اریک کیلمونگر و شخصیت ضدقهرمان فیلم اشاره کرده است که در صورت دعوت عوامل مارول قطعا به پروژه بازخواهد گشت. معلوم نیست او به پروژه دعوت می‌شود یا خیر، اما هواداران حتما از دیدن دوباره‌ی او خوشحال خواهند شد.

دومینیک تورن از شخصیت‌های جدید فیلم و نقش ابرقهرمانی آیرون هارت به نام ریری ویلیامز را بر عهده دارد. ریری نخبه‌ی مخترع و همکار تونی استارک فقید است (Robert Downey Jr) که در رقابت با وی لباسی زرهی می‌سازد. این شخصیت جدید کمیک‌ها پس از معرفی بسیار معروف شده است و به نظر می‌رسد نقش بزرگی در دنیای مارول خواهد داشت. تورن این نقش را در سریالی از سرویس دیزنی پلاس هم بازی می‌کند.

حال به بیان گزارش‌هایی که اشاره شد می‌پردازیم. صحبت‌هایی مبنی‌ بر معرفی تنوک هورتا در نقش نامور ملوان و پادشاه اتلانتیس در فیلم پلنگ سیاه شده است. این شخصیت دو سال پیش از شخصیت آکوامن در دیزنی معرفی شده بود. هواداران فیلم امیدوارند شاهد حضور طولانی مدت این شخصیت ضدقهرمان در مارول باشند. نامور شخصیت بد فیلم واکاندا برای همیشه است و البته که بازی وی در این عنوان تنها یک حدس تأیید نشده است. از شخصیت میکائلا کول در فیلم هم هنوز خبری در دست نیست اما ممکن است در نقش یاور نامورا حضور پیدا کند. شایعه‌هایی از بازی کول در نقش یک کاپیتان به نام آنکا و از اعضای دورا میلاژ به گوش رسیده‌ است.

تریلر فیلم پلنگ سیاه ۲

مارول تاکنون از روند ساخت این فیلم هیچ تریلری رونمایی نکرده است اما با نزدیک شدن به تاریخ اکران فیلم ممکن است هواداران شاهد انتشار یک تریلر باشند. احتمالا تیزر کوتاهی در اواخر ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ منتشر شود.

فیلم‌برداری پلنگ سیاه ۲

پلنگ سیاه

در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ روند تولید فیلم با نام پروژه‌ی استراحت تابستانی در استودیوی تریلیث شهر آتلانتای ایالت جورجیا آغاز شد. تصور می‌شد فیلم‌برداری شش ماه طول بکشد و شروع فیلم‌برداری برای ماه مارچ سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود اما با فوت بوزمن تولید متوقف شد تا نویسندگان فیلم‌نامه درست و حسابی روند داستان فیلم را تغییر دهند. فیلم‌برداری بخشی از فیلم هم در شهر ورستر و دانشگاه MIT ایالت ماساچوست بوده است. در کمیک‌ها ریری ویلیامز دانشجوی مهندسی دانشگاه MIT است و احتمالا وی در جریان صحنه‌های مربوط این دانشگاه معرفی شود. لتیشیا رایت که بیست‌وپنجم آگوست‌ در شهر بوستون و صحنه‌ای از فیلم دچار حادثه‌ی منجر به جرح شد بستری شده اما روند درمان وی سریع خواهد بود.

بازه‌ زمانی پلنگ سیاه ۲

زمان وقایع فیلم هنوز مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد وقایع فیلم بعد از اتفاقات دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی خواهد بود. فیلم ثور: عشق و تندر هم مابین این دو فیلم اکران می‌شود اما از آنجا که در آخرین صحنه‌ها شاهد به فضا رفتن ثور بودیم، احتمال تأثیر وقایع این فیلم بر دنیای واکاندا تا همیشه بعید است. محدوده‌ی زمانی وقایع فیلم پلنگ سیاه ۲ احتمالا در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ خواهد بود. خط زمانی در دنیای مارول به‌خصوص با سفر در زمان و چندجهانی که همه چیز را در هم ریخته‌ است کمی عجیب است. اما قطعا سیر زمانی پلنگ سیاه ۲ پس از جریانات بلیپ خواهد بود، در جهانی که خطوط مرزی آن نامشخص و جامعه‌ی بشری آرام آرام در حال جان گرفتن مجدد است.

موضوع پلنگ سیاه ۲

پلنگ سیاه

بدون حضور تی‌چالا تشخیص موضوع فیلم واکاندا تا همیشه سخت است. درگذشت چادویک بوزمن احتمالا بر داستان فیلم اثر می‌گذارد و در شروع فیلم شاهد مراسم ختم تی‌چالا و نحوه‌ی برخورد باقی شخصیت‌ها با مرگ وی خواهیم بود. این فیلم در واقع ادای احترامی به او است و بسیاری از اعضای پروژه اشاره کرده‌اند بدون حضور این ستاره‌ی دوست داشتنی ساخت فیلم عجیب و غیرعادی است. وینستون دوک در مصاحبه‌‌ی ماه جولای ۲۰۲۱ با سایت Collider گفته بود: «خواندن فیلم‌نامه باعث شد بسیار احساساتی شوم، همه‌ی ما الان یک خانواده‌ و در این غم شریکیم. ما در حال ساخت یک فیلم بسیار ویژه‌ هستیم.» از آن‌جا که موضوع فیلم هنوز نامشخص است در خبری از سایت Production Weekly به جنگ بین واکاندا و آتلانتیس به عنوان درون‌مایه‌ی فیلم اشاره شده است.

در این خبر آمده است واکاندا و آتلانتیس تمدن‌هایی مخفی با تکنولوژی‌ پیشرفته و ارتش‌های قوی هستند که برای تضمین امنیت و تا حدودی ترس نسبت به دیگران خود را از باقی جهان جدا کرده‌اند. واکاندا نگران سواستفاده‌ی دیگران از تکنولوژی‌هایش است و آتلانتیس می‌ترسد ساکنان زمینی همانند گذشته با وارد شدن به این سرزمین تاریخی بی‌حرمتی کنند. این نگرانی‌ها تا جایی ادامه دارد که این دو سرزمین با هم وارد جنگ شوند. واکاندا و آتلانتیس تاریخ بسیار پیچیده‌ای دارند. واکاندا تنها کشوری است که به فلز ویبرانیوم دسترسی دارد و شایعه‌ی قدرت آن در جهان پیچیده است. پدر نامور که از نژاد انسان است برای پیدا کردن این فلز کمیاب به قاره‌ی جنوبگان فرستاده شده است.

قبلا در یک ایستراگ از فیلم‌های مرد آهنی ۲ و انتقام جویان: پایان بازی به وجود سرزمین آتلانتیس اشاره‌هایی شده بود. در گذشته آتلانتیس و واکاندا در کمیک‌ها جنگی با عواقب بسیار مخرب داشته‌اند. اگر این واقعه موضوع اصلی فیلم آینده باشد بسیار جالب خواهد بود. با توجه به این‌که واکاندا محصور در خشکی است نحوه‌ی حمله‌ی آتلانتیسی‌ها به این سرزمین هم بسیار مهم است. از آنجا که در کمیک‌ها نبود دریا در اطراف واکاندا چندان مهم نبود احتمالا آتلانتیسی‌ها فکری برای آن هم خواهند کرد. در هر صورت پلنگ سیاه ۲ قول ارائه‌ی یک داستان جذاب را داده است و ما امیدواریم که به قول خودش عمل کند.

منبع: Colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما