فیلم «جنگ داخلی» با صدرنشینی در هفته دوم رکورد جدیدی برای A24 رقم زد (باکس آفیس هفته)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
فیلم جنگ داخلی

تریلر دیستوپایی فیلم «جنگ داخلی» (Civil War) محصولی از A24 بار دیگر باکس آفیس را فتح کرد و از سه اکران جدید جلو زد تا جایگاه نخست را در نمودارهای آمریکای شمالی حفظ کند.

فیلم الکس گارلند با بازی کریستن دانست در نقش یک عکاس خبری که از ایالات متحده درگیر جنگ داخلی می‌گذرد، در دومین هفته اکران خود ۱۱.۱۲ میلیون دلار به درآمدش اضافه کرد. این فیلم تاکنون ۴۴.۸ میلیون دلار فروش داشته است و در حال حاضر به عنوان یکی از پنج فیلم پرفروش A24 در تمام دوران شناخته می‌شود. این فیلم با هزینه ۵۰ میلیون دلار، گران‌ترین فیلم این کمپانی توزیع‌کننده مستقل تا به امروز است.

اگرچه رقابت‌ها در این هفته بسیار تنگاتنگ بود، اما فیلم «جنگ داخلی» پیش از سه تازه‌وارد یعنی فیلم ترسناک خون‌آشام‌محور یونیورسال به نام «ابیگیل» (Abigail)، فیلم «وزارت جنگ ناجوانمردانه» (The Ministry of Ungentlemanly Warfare) به کارگردانی گای ریچی و انیمه ماجراجویی «جاسوس و رمز خانواده: سفید» (Spy x Family Code: White) محصول سونی و کرانچی‌رول قرار گرفت.

پیش‌بینی می‌شد که «ابیگیل» در اولین هفته اکران با ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار در گیشه اول شود. اما تریلر خون‌آشامی و درجه R کم‌تر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شد و با ۱۰.۲ میلیون دلار از ۳۳۸۴ سالن در جایگاه دوم قرار گرفت.

به نظر می‌رسید که منتقدان و تماشاگران این فیلم را دوست داشته باشند، چرا که ۸۳ درصد در راتن تومیتوز و در سینما اسکور امتیاز B بدست آورد. «ابیگیل» بر اساس فیلم هیولایی کلاسیک «دختر دراکولا» (Dracula’s Daughter) محصول ۱۹۳۶ یونیورسال و به کارگردانی مت بتینلی-اولپین و تایلر ژیلت، آدم‌ربایانی را دنبال می‌کند که یک بالرین ۱۲ ساله را می‌دزدند و به دنبال باج‌خواهی هستند که در نهایت مشخص می‌شود دخترک یک کودک خون‌آشام قاتل است. این فیلم ۲۸ میلیون دلار هزینه داشت، بنابراین اگرچه انتظارات اولیه را برآورده نکرد اما «ابیگیل» در اکران سینمایی خود برای سودآوری به تلاش چندانی نیاز ندارد.

«گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید» (Godzilla x Kong: The New Empire) در چهارمین هفته اکران با ۹.۴ میلیون دلار جایگاه سوم را پیش از «وزارت جنگ ناجوانمردانه» به دست آورد. «امپراتوری جدید» در حال حاضر ۱۷۱.۶ میلیون دلار در داخل و ۴۸۵.۲ میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورده است.

در رتبه چهارم «وزارت جنگ ناجوانمردانه» لاینزگیت در اولین هفته اکران ۹ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این یک نتیجه ضعیف برای کمدی اکشن با بودجه ۶۰ میلیون دلاری است که در آن هنری کویل، هنری گلدینگ و ایزا گونزالس بازی می‌کنند. فیلم داستانی ساختگی درباره گروه نظامی مخفی بریتانیایی واقعی است که سربازان ماهر را برای حمله به نازی‌ها استخدام می‌کنند. این فیلم توانست در سینما اسکور امتیاز A- و در راتن تومیتوز ۷۳ از ۱۰۰ بدست آورد.

کمپانی لاینزگیت تنها حقوق ایالات متحده را برای این فیلم دریافت کرد که انتشار آن برعهده‌ی آمازون پرایم در بسیاری از نقاط جهان است. از آنجایی که در اکثر مناطق بین‌المللی به صورت سینمایی نمایش داده نمی‌شود، مقایسه روشنی با سرنوشت مالی دو فیلم قبلی ریچی یعنی «عملیات فورچون: نیرنگ جنگ» (Operation Fortune: Ruse de Guerre) که با ۴۸ میلیون دلار در مقابل بودجه ۵۰ میلیون دلاری خود به فروش رسید و «پیمان» (The Covenant) که با بودجه ۵۵ میلیون دلاری خود با ۲۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته شد وجود نخواهد داشت.

فیلم وزارت جنگ ناجوانمردانه

هنری کویل در فیلم «فیلم وزارت جنگ ناجوانمردانه»

یکی دیگر از جدیدترین اکران‌های این هفته، «جاسوس و رمز خانواده: سفید» با ۴.۸ میلیون دلار از ۲۰۰۹ سینمای آمریکای شمالی در جایگاه پنجم قرار گرفت. خریداران بلیت به انیمیشن اکشن-کمدی علاقه داشتند و امتیاز A در سینما اسکور و ۹۶ درصد در راتن تومیتوز به آن اختصاص دادند. «جاسوس و رمز خانواده: سفید» اولین فیلم بر اساس مجموعه تلویزیونی محبوب «جاسوس و خانواده» ساخته تاتسویا اندو تاکنون ۴۵.۸ میلیون دلار در باکس آفیس بین‌المللی به دست آورده است.

انیمیشن «پاندای کونگ فوکار ۴» (Kung Fu Panda 4) محصول مشترک یونیورسال و دریم‌ورکس انیمیشن با ۴.۶ میلیون دلار در جایگاه ششم قرار گرفت. پس از هفت هفته اکران موفق، این فیلم خانوادگی ۱۷۹ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۴۸۰ میلیون دلار در سطح جهانی فروخت.

فیلم کمدی فراطبیعی «شکارچیان روح: امپراتوری یخ‌زده» (Ghostbusters: Frozen Empire) در پنجمین هفته اکران با ۴.۴ میلیون دلار فروش در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم تا این هفته در آمریکای شمالی ۱۰۲.۹۱ میلیون دلار فروش داشت.

«تلماسه: بخش دوم» (Dune: Part Two) حماسه علمی-تخیلی دنی وینلوو که بعد از هشت هفته همچنان به فروش موفق و چشمگیر خود ادامه می‌دهد، این هفته با ۲.۹ میلیون دلار در رتبه هشتم باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم تا کنون در آمریکای شمالی ۲۷۶.۵۹ میلیون دلار درآمد داشته است.

تریلر جذاب «مرد میمونی» (Monkey Man) نهمین عنوان این هفته است. این فیلم که در سومین هفته اکران ۲.۲ میلیون دلار درآمد داشت، مجموعا در باکس آفیس داخلی ۲۱.۶۴ میلیون دلار به دست آورد که با توجه به بودجه ۱۰ میلیون دلاری‌اش رقم خوبی است.

فیلم ترسناک «اولین طالع نحس» (The First Omen) آخرین عنوان در میان ده فیلم پرفروش باکس آفیس این هفته است. این فیلم با بازی سیدنی سویینی توانست در سومین هفته اکران ۱.۷ میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد داخلی خود را به ۱۷.۷۶ میلیون دلار برساند.

به طور کلی، باکس آفیس داخلی این هفته با حدود ۶۵ میلیون دلار در میان کم درآمدترین هفته‌های ۲۰۲۴ قرار گرفت. درآمدهای سالانه تا به امروز ۲۰ درصد کمتر از زمان مشابه سال ۲۰۲۳ است. حالا صاحبان سینما مشتاقانه منتظر «مرد ساده‌لوح» (The Fall Guy) یک کمدی اکشن با بازی رایان گاسلینگ و امیلی بلانت هستند.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
جنگ داخلی
Civil War
۲ ۱۱.۱۲ ۴۴.۸۸
ابیگیل
Abigail
۱ ۱۰.۲۰ ۱۰.۲۰
گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید
Godzilla x Kong: The New Empire
۴ ۹.۴۵ ۱۷۱.۶۱
وزارت جنگ ناجوانمردانه
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
۱ ۹.۰۰ ۹.۰۰
جاسوس و رمز خانواده: سفید
Spy x Family Code: White
۱ ۴.۸۷ ۴.۸۷
پاندای کونگ‌فوکار ۴
Kung Fu Panda 4
۷ ۴.۶۰ ۱۷۹.۹۸
شکارچیان روح: امپراتوری یخ‌زده
Ghostbusters: Frozen Empire
۵ ۴.۴۰ ۱۰۲.۹۱
تلماسه: بخش دوم
Dune: Part Two
۸ ۲.۹۰ ۲۷۶.۵۹
مرد میمونی
Monkey Man
۳ ۲.۲۰ ۲۱.۶۷
اولین طالع نحس
The First Omen
۳ ۱.۷۰ ۱۷.۷۶

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما