انیمه «شیطان‌کش» هم از پس فیلم «باب مارلی» برنیامد (باکس آفیس هفته)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
انیمه شیطان‌کش

فیلم زندگی‌نامه‌ای «باب مارلی: یک عشق» (Bob Marley: One Love) در هفته دوم اکران باز هم صدرنشین شد. این در حالی است که دو عنوان جدید یعنی انیمه «شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا- به سوی آموزش هاشیرا» (Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba – To the Hashira Training) و فیلم «فرشتگان معمولی» (Ordinary Angels) در اولین هفته‌ی اکران خود به ترتیب دوم و سوم شدند.

«باب مارلی: یک عشق» در دومین هفته اکران ۱۳.۵ میلیون دلار از ۳۹۲۵ سینمای آمریکای شمالی کسب کرد که ۵۳ درصد نسبت به اولین نمایش خود کاهش داشت. «یک عشق» با فروش ۷۱.۱ میلیون دلاری در داخل و ۱۲۰ میلیون دلار در سطح جهانی به یک موفقیت غافلگیرکننده در باکس آفیس دست یافت. هزینه ساخت فیلم ۷۰ میلیون دلار است و استودیو فقط نیمی از فروش بلیت را برمی‌دارد، بنابراین «باب مارلی» برای توجیه هزینه‌ها باید به آواز خواندن در سینماها ادامه دهد.

دنباله انیمه سونی و کرانچیرول با عنوان «شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا- به سوی آموزش هاشیرا»  با ۱۱.۵ میلیون دلار از ۱۹۴۹ سینما، با نشستن در رتبه دوم جدول بهترین عملکرد را در بین تازه‌واردها داشت. فروش اولیه بلیت «شیطان‌کش» کمی بهتر از نسخه قبلی‌اش یعنی انیمه ماجراجویی محصول سال ۲۰۲۳ «شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا- به سوی روستای شمشیرسازی» (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba — To the Swordsmith Village)، اما بسیار کم‌تر از «شیطان‌کش: قطار موگن» (Demon Slayer: Mugen) محصول ۲۰۲۱ است. با این حال، «قطار موگن» یک فیلم سنتی بود در حالی که «به سوی آموزش هاشیرا» پایان فصل سوم (و شروع فصل چهارم) در این مجموعه تلویزیونی به سبک مانگا است. در هر صورت، این انیمه‌های بلند از نظر فروش بلیت مانند فیلم‌های ترسناک عمل می‌کنند و فروششان در هفته‌های بعدی به شدت کاهش می‌یابد. آن‌ها همچنین بیشترین درآمد خود را در باکس آفیس بین‌المللی به دست می‌آورند.

انیمه «شیطان‌کش: میمتسو نو یائیبا- به سوی آموزش هاشیرا»

انیمه «شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا- به سوی آموزش هاشیرا»

درام الهام‌بخش هیلاری سوانک با عنوان «فرشتگان معمولی» با فروش ۶.۲ میلیون دلاری از ۳۰۲۰ سالن در جایگاه سوم قرار گرفت. این فیلم محصول لاینزگیت و کینگدام استوری کمپانی بودجه‌ای متوسط دارد. این می‌تواند به جبران فروش ضعیف آن در افتتاحیه کمک کند. تماشاگران – ۶۰٪ زن و ۹۱٪ بزرگ‌تر از ۲۵ سال بودند – با اشتیاق به مضامین حس خوب فیلم پاسخ دادند و در سینما اسکور امتیاز A+ را به آن اهدا کردند. «فرشته‌های معمولی» به کارگردانی جان گان، بر اساس داستان واقعی آرایشگری در شهر کوچکی است که وقتی با مردی بیوه آشنا می‌شود، هدف تازه‌ای پیدا می‌کند تا برای تامین مخارج دختران خردسالش تلاش کند.

در جای دیگر، «مادام وب» (Madame Web) نتوانست بر افتتاحیه وحشتناک خود غلبه کند و به رتبه چهارم سقوط کرد. ۶ میلیون دلار از ۴۱۰۳ سینما جمع آوری کرد که کاهش شدید ۶۱ درصدی نسبت به نمایش اولیه خود داشت. اسپین‌آف «مرد عنکبوتی» سونی با بازی داکوتا جانسون به عنوان یک امدادگر با توانایی‌های ذهنی، ۸۰ میلیون دلار هزینه داشت و تا به امروز ۳۵ میلیون دلار در داخل و ۴۲ میلیون دلار در سطح بین‌المللی به دست آورده است.

انیمیشن کمدی «مهاجرت» (Migration) محصولی از کمپانی یونیورسال و ایلومینیشن با ۳ میلیون دلار از ۲۴۳۴ سالن در دهمین هفته اکران در رده پنجم جدول قرار گرفت. تا به امروز، این فیلم خانوادگی ۱۲۰ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و ۲۶۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

ششمین فیلم این هفته کمدی جاسوسی «آرگایل» (Argylle) ساخته‌ی متیو وان، ۲۰۰ میلیون دلار هزینه داشت و تنها ۸۶ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت. «آرگایل» در چهارمین هفته اکران ۲.۸ میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی به ۴۱.۶۹ میلیون دلار دست یافت.

کمدی موزیکال «وانکا» (Wonka) همچنان به فروش موفق خود ادامه می‌دهد و این هفته در رتبه هفتم قرار می‌گیرد. این فیلم با بازی تیموتی شالامه در یازدهمین هفته اکران ۲.۵۳ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به ۲۱۴.۵۴ میلیون دلار رساند.

فیلم کمدی «دختران فراری» (Drive-Away Dolls) به کارگردانی اتان کوئن با ۲.۵ میلیون دلار از ۲۲۸ سینما در جایگاه هشتم قرار گرفت. به نظر می‌رسد تماشاگران سینما با «دختران فراری» ارتباطی برقرار نکرده‌اند، چون در سینما اسکور نمره ضعیف C را کسب کرد و ۶۶% هم در راتن تومیتوز بدست آورد. مارگارت کوالی، جرالدین ویسوناتان و بینی فلدشتاین در این فیلم درجه R بازی می‌کنند که داستان دو دوست را در یک سفر جاده‌ای به فلوریدا دنبال می‌کند که با چند جنایتکار مواجه می‌شوند. فیلم‌های مستقل اغلب در تعداد کمی از سالن‌ها نمایش داده می‌شوند تا پیش از اکران در سراسر کشور، تبلیغات شفاهی داشته باشند. در این مورد، استودیوها می‌گویند که توقع بیشتری داشتند زیرا رقبای زیادی در بازار وجود ندارد. برخی دیگر مخالفت می‌کنند که عرضه در پلتفرم به فیلمی که چنین نقدهای منفی دریافت می‌کند کمکی نمی‌کند.

فیلم اکشن «زنبوردار» (The Beekeeper) با بازی جیسون استاتهام در هفته هفتم اکران در جایگاه نهم جدول قرار گرفت. این فیلم این هفته با ۱.۹۶ میلیون دلار مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به ۶۳.۱۴ میلیون دلار رساند.

در نهایت قسمت‌های چهارم تا ششم از فصل چهارم سریال «برگزیده» (The Chosen: S4 Episodes 4-6) در دومین هفته اکران به رتبه دهم سقوط کرد. این سریال در هفته دوم اکران توانست ۱.۸۲ میلیون دلار برای سه قسمت بعدی خود بدست آورد و در آمریکای شمالی به فروش ۷.۸۹ میلیون دلار برسد.

به طور کلی، باکس آفیس این هفته ضعیف بوده و درآمد آن نسبت به سال ۲۰۲۳ تقریبا ۱۸ درصد کاهش یافته است. بنابراین، صاحبان سالن‌های سینما مشتاقانه منتظر دنباله پرهزینه دنیس ویلنوو «تل‌ماسه: بخش دو» (Dune: Part Two) هستند که اول ماه مارس اکران می‌شود و انتظار می‌رود همان شوک مورد نیاز به باکس آفیس سال جدید باشد.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
باب مارلی: یک عشق
Bob Marley: One Love
۲ ۱۳.۵۰ ۷۱.۱۸
شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا- به سوی آموزش هاشیرا
Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba – To the Hashira Training
۱ ۱۱.۵۷ ۱۱.۵۷
فرشتگان معمولی
Ordinary Angels
۱ ۶.۵۰ ۶.۵۰
مادام وب
Madame Web
۲ ۶.۰۰ ۳۵.۴۴
مهاجرت
Migration
۱۰ ۳.۰۰ ۱۲۰.۴۴
آرگایل
Argylle
۴ ۲.۸۰ ۴۱.۶۹
وانکا
Wonka
۱۱ ۲.۵۳ ۲۱۴.۵۴
دختران فراری
Drive-Away Dolls
۱ ۲.۴۰ ۲.۴۰
زنبوردار
The Beekeeper
۷ ۱.۹۶ ۶۳.۱۴
برگزیده
The Chosen: S4 Episodes 4-6
۲ ۱.۸۲ ۷.۸۹

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما