صدرنشینی دوباره‌ی دی سی با «بلک آدام» (باکس آفیس هفته)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بلک آدام

«بلک آدام» (Black Adam) ماجراجویی کمیکی برادران وارنر با بازی دواین جانسون در نقش ضد قهرمانی که وعده‌ی تغییر سلسله مراتب قدرت در دنیای دی سی را می‌دهد، در دومین هفته‌ی اکران ۲۷.۷ میلیون دلار فروش داخلی داشت و با وجود افت ۵۹ درصدی نسبت به هفته‌ی گذشته، باز هم صدرنشین جدول باکس آفیس شد. فیلم در سطح بین‌المللی هم عملکرد نسبتا خوبی داشت و تا این جای کار ۱۳۹ میلیون دلار در سایر کشورهای دنیا فروخت و فروش کلش را به ۲۵۰.۱۳ میلیون دلار رساند.

«بلک آدام» که به عنوان اسپین آف «شزم» شناخته می‌شود و یازدهمین فیلم از دنیای توسعه‌یافته‌ی دی سی به شمار می‌رود، توسط ژاومه کویت-سرا کارگردانی شده است و بازیگرانی مثل دواین جانسون، آلدیس هاج، نوحا سانتینو، سارا شاهی، مروان کنزاری در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. فیلم ماجرای ضد قهرمانی به نام بلک آدام (دواین جانسون) را دنبال می‌کند که قدرتی معادل خدایان مصر را به دست می‌آورد اما به دلیل استفاده‌ی نادرست از این قدرت، مجازات و زندانی می‌شود. تا این که بعد از ۵۰۰۰ سال آزاد می‌شود و تصمیم می‌گیرد عدالت را به سبک خودش در دنیای مدرن برقرار کند. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای فیلم تازه‌ی دی سی امتیاز راتن تومیتوز ۳۹ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۴۱ از ۱۰۰ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد منتقدان فیلم را دوست نداشتند.

در رتبه‌ی دوم جدول باکس آفیس کمدی رمانتیک «بلیتی به بهشت» (Ticket to Paradise) با بازی جرج کلونی و جولیا رابرتز قرار دارد که در دومین هفته‌ی اکران ۱۰ میلیون دلار فروش داخلی داشت. با احتساب فروش بین‌المللی ۸۵.۶۶ میلیون دلاری، فیلم تا این جای کار ۱۱۹.۳۹ میلیون دلار فروخته است. این نتیجه برای یک فیلم کمدی رمانتیک کلاسیک نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ای است و منتقدان و مخاطبان را به آینده‌ی این ژانر امیدوار می‌کند.

«بلیتی به بهشت» که توسط اول پارکر کارگردانی شده و بازیگرانی مثل جولیا رابرتز، جرج کلونی، کتلین دور و ماکیم بوتیر را در آن نقش‌آفرینی می‌کنند، ماجرای زوج مطلقه‌ای را دنبال می‌کند که بعد از سال‌ها هم‌دست می‌شوند تا به بالی سفر کنند و دخترشان را از انجام اشتباهی که خودشان ۲۵ سال پیش مرتکب شده بودند، منصرف کنند. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز ۵۶ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۵۰ از ۱۰۰ به ثبت رسیده برای یک فیلم کمدی رمانتیک تقریبا خوب است.

طعمه‌ی شیطان

اما یک فیلم ترسناک از لاینزگیت در نخستین هفته‌ی اکران عملکرد نسبتا خوبی داشت و موفق شد جایگاه سوم جدول باکس آفیس را از آن خودش کند. «طعمه‌ی شیطان» (Prey for the Devil) 7.02 میلیون دلار فروش داخلی داشت. این فیلم فعلا فقط در آمریکای شمالی اکران شده و احتمالا از هفته‌های آینده در سایر کشورها هم اکران می‌شود. «طعمه‌ی شیطان» توسط دنیل استام کارگردانی شده و بازیگرانی مثل ویرجینیا مدسن، کالین سالمون، ژاکلین بایرز و بن کراس در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

بعد از زیاد شدن گزارش‌های رسیده به کلیسای کاتولیک درباره‌ی آزار و اذیت اجنه و شیاطین، کلیسا تصمیم می‌گیرد به صورت مخفیانه کلاس‌های جن‌گیری را برای کشیش‌ها برگزار کند. تا این که یک راهبه به قدرت‌های فرا طبیعی‌اش برای تسخیر اجنه پی می‌برد اما این مورد خلاف قوانین کلیسا است که به زنان اجازه‌ی شرکت در مراسم جن‌گیری را نمی‌دهد. او بالاخره تصمیم می‌گیرد برای یک مراسم جن‌گیری آماده شود و به کمک قدرت‌هایش نیروی شیطانی را تسخیر کند. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای «طعمه‌ی شیطان» امتیاز راتن تومیتوز ۱۹ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۳۲ از ۱۰۰ به ثبت رسیده و به نظر می‌رسد نتوانسته نظر منتقدان را به خودش جلب کند.

«لبخند» (Smile) فیلم ترسناک پارامونت در هفته‌ی پنجم اکران با فروش داخلی ۵.۴۹ میلیون دلاری در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت. با احتساب فروش بین‌المللی ۹۳.۶۰ میلیون دلاری، فیلم تا این جای کار ۱۸۵.۹۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است. «لبخند» توسط  پارکر فین کارگردانی شده و بازیگرانی مثل سوسی بیکن، جسی تی آشر و کایل گالنر در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. فیلم روایتگر داستان پزشکی به نام رز کوتر است. او پس مشاهده‌ی یک حادثه‌ی دل‌خراش در رابطه با یکی از بیمارانش، اتفاقات وحشتناکی را تجربه می‌کند که توضیحی برایشان ندارد. دکتر کوتر باید برای زنده ماندن و فرار از این شرایط باید با گذشته‌اش روبه‌رو شود.

رتبه‌ی پنجم جدول باکس آفیس در اختیار «هالووین به پایان می‌رسد» (Halloween Ends) قرار دارد که در سومین هفته‌ی اکران ۳.۸۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت. با احتساب فروش بین‌المللی ۳۴.۳۴ میلیون دلاری، فیلم تا این جای کار ۹۴.۶۶ میلیون دلار فروخته است. «هالووین به پایان می‌رسد» توسط دیوید گوردون گرین کارگردانی شده و بازیگرانی مثل جیمی لی کورتیس و جیمز جود کورتنی در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. داستان این قسمت حول محور آخرین رویارویی مایکل مایرز و لی کورتیس می‌گردد.

رتبه‌ی ششم جدول باکس آفیس در اختیار «لایل لایل کروکودیل» (Lyle, Lyle, Crocodile) قرار دارد. این فیلم در چهارمین هفته‌ی اکران ۲.۸۲ میلیون دلار فروخت. با احتساب فروش بین‌المللی ۱۸میلیون دلاری، فیلم خانوادگی سونی تا این جای کار ۵۰.۵۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است. «لایل لایل کروکودیل» به کارگردانی جاش گوردن و ویل اسپک و حضور ستارگانی مثل شان مندز، خاویر باردم، وینزلو فلگی و اسکات مک نایری داستان پسر بچه‌ای را دنبال می‌کند که بعد از نقل مکان به نیویورک نمی‌تواند با هم مدرسه‌ای ‌های تازه‌اش ارتباط برقرار کند. تا این که کروکودیل آوازه‌خوانی به نام لایل را پیدا می‌کند که عاشق حمام کردن و خوردن خاویار است. ورود لایل به زندگی آن‌ها همه چیز را تغییر می‌دهد.

تیل

جایگاه هفتم جدول باکس آفیس در اختیار «تیل» (Till) قرار دارد که بعد از سه هفته اکران بالاخره توانست بین ده فیلم برتر گیشه قرار بگیرد. فیلم فعلا فقط در آمریکای شمالی اکران شده و این هفته موفق شد ۲.۸۱ میلیون دلار بفروشد. «تیل» توسط چینونی چوکوو کارگردانی شده و بازیگرانی مثل دانیل ددوایلر، جالین هال، ووپی گلدبرگ و هیلی بنت در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا درباره‌ی پسر ۱۴ ساله‌ای به نام اِمِت لوییس تیل در سال ۱۹۵۵ به دلیل اتهام واهی رابطه با یک زن سفید پوست توسط اقوام زن کشته می‌شود. پس از مرگ او مادرش قول می‌دهد نژادپرستی پشت این حمله را افشا کند و قاتل‌های تیل را به دست قانون بدهد. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز ۹۸ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۷۸ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است.

فیلم اسلشر «ترساننده ۲» (Terrifier 2) در چهارمین هفته‌ی اکران ۱.۸۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و رتبه‌ی هشتم جدول باکس آفیس را از آن خوش کرد. این فیلم به کارگردانی دامیان لئونه و حضور ستارگانی مثل دیوید هاوارد تورنتون و سامانتا اسکافیدی، قسمت دوم فیلم اسلشری است که سال ۲۰۱۶ اکران شد. آرت دلقک پس از احیا شدن توسط یک موجود شوم، دوباره به شهر ترس ‌خورده‌ی مایلز کانتی بازمی‌گردد تا در شب هالووین یک دختر نوجوان و برادرش را هدف قرار دهد.

«پادشاه زن» (The Woman King) حماسه تاریخی سونی در هفتمین هفته‌ی اکران ۱.۱۰ میلیون دلار فروش داخلی داشت و در جایگاه نهم جدول باکس آفیس قرار گرفت. «پادشاه زن» توسط جینا پرینس-بایتوود کارگردانی شده و بازیگرانی مثل وایولا دیویس و لوپیتا نیونگو در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا از یک داستان واقعی الهام گرفته شده و روایتگر زندگی یک زن جنگجو است که حوالی قرن هفدهم میلادی از پادشاهی داهومی در غرب آفریقا محافظت می‌کند.

در نهایت «تار» (Tár) فیلم تحسین‌شده‌ی فوکس فیچرز موفق شد بعد از چهار هفته اکران، میان ده فیلم برتر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. این فیلم ۱.۰۲ میلیون دلار روش داخلی داشت و هنوز در کشورهای دیگر دنیا اکران نشده است. «تار» توسط تاد فیلد کارگردانی شده و ستارگانی مثل کیت بلانشت، نوئمی مرلان، نینا هوس، سوفی کائور، جولیان گلاور در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا درباره‌ی زندگی لیدیا تار نخستین رهبر زن ارکستر بزرگ آلمان و چالش‌هایی است که او در موسیقی کلاسیک با آن‌ها روبه‌رو می‌شود. جالب است بدانید فیلم با واکنش‌های به شدت مثبتی از سوی منتقدان مواجه شد و جایزه‌ی جشنواره‌ی ونیز را برای کیت بلانشت به ارمغان آورد و او را به یکی از اصلی‌ترین بخت‌های کسب جایزه‌ی اسکار تبدیل کرد، با این حال در باکس آفیس چندان موفق ظاهر نشد. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای «تار» امتیاز راتن تومیتوز ۹۴ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۹۱ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
بلک آدام
Black Adam
۲ ۲۷.۷۰ ۱۱۱.۱۳
بلیتی به بهشت
Ticket to Paradise
۲ ۱۰ ۳۳.۷۳
طعمه‌ی بهشت
Prey for the Devil
۱ ۷.۰۲ ۷.۰۲
لبخند
Smile
۵ ۵.۰۴ ۹۲.۳۸
هالووین به پایان می‌رسد
Halloween Ends
۳ ۳.۸۳ ۶۰.۳۲
لایل، لایل، کروکدیل
Lyle, Lyle, Crocodile
۴ ۲.۸۲ ۳۲.۵۶
تیل
Till
۳ ۲.۸۱ ۳.۶۳
ترساننده ۲
Terrifier 2
۴ ۱.۸۰ ۷.۶۳
زن پادشاه
The Woman King
۷ ۱.۱۰ ۶۴.۵۸
تار
Tár
۴ ۱.۰۲ ۲.۴۸

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما