کال آو دیوتی ونگارد بدترین فروش هفته‌ی نخست را بین ۱۴ شماره‌ی اخیر داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
call of duty vanguard

کال آو دیوتی: ونگارد، جدیدترین نسخه از سری اکشن و تیراندازی اکتیویژن، تاکنون عرضه‌ی موفقیت‌آمیزی حداقل در مقایسه با نسخه‌های قبلی خود نداشته است. از نظر منتقدان بازی روی پلی‌استیشن ۵ با بیشترین نقد، توانسته امتیاز ۷۴ را کسب کند که این کمترین امتیازی است که این مجموعه از زمان نسخه‌ی گوست در سال ۲۰۱۳ کسب کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که استقبال نه چندان خوب منتقدان از آن در عملکرد تجاری آن نیز منعکس شده است.

اخیرا  گزارش شده که فروش ونگارد در بریتانیا ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. در واقع به طور دقیق‌تر، فروش فیزیکی ۲۶ درصد کاهش یافته در حالی که فروش دیجیتالی این بازی ۴۴ درصد افت کرده است. عواملی مانند رقابت با سایر بازی‌های تیراندازی چند نفره، محبوبیت روزافزون بازی رایگان و بتل رویال کال آو دیوتی: وارزون و نظر نه چندان مثبت منتقدان به نظر می‌رسد که تأثیر نامطلوبی بر فروش بازی داشته‌اند. البته از طرفی این بازی همچنان فروش زیادی دارد و پس از فیفا ۲۲، دومین عرضه‌ی بزرگ سال در بریتانیا است.

کمپین کال آو دیوتی ونگارد

با این حال طبق آمار کاهش فروش نسبتا زیاد گفته شده، بازی کال آو دیوتی: ونگارد بدترین عرضه برای یک بازی از این سری در ۱۴ سال گذشته (از زمان مدرن وارفر در سال ۲۰۰۷) محسوب می‌شود. به طور شگفت انگیزی، حتی بازی‌های ضعیف این سری مانند کال آو دیوتی: گوست و کال آو دیوتی: اینفینیت وارفر از شروع بهتری برخوردار بودند و به ترتیب ۵۲ و ۱۶ درصد بیشتر از ونگارد در هنگام عرضه فروش داشته‌اند. شایان ذکر است که این کاهش از سال گذشته به دلیل محبوبیت فزاینده‌ی بازی ذکر شده‌ی وارزون و همچنین بازی رایگان کال آو دیوتی موبایل یک روند برای این مجموعه بوده است.

اکتیویژن تلاش‌های خود را در هر دو زمینه گسترش داده است و این روند ساخت و کیفیت بازی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در نهایت باید دید که آیا عرضه‌ی ناموفق ونگارد توسط این شرکت نگران‌کننده تلقی می‌شود یا خیر. این ممکن است ما را به این فکر وا دارد که این سری نیاز به استراحت دارد اما از طرفی نکات گفته شده به همراه عدم علاقه‌ی زیاد بازیکنان به تجربه‌ی بازی‌هایی با محوریت جنگ‌های غیر مدرن از دلایل مهم آن محسوب می‌شوند.

بازی ونگارد

در نهایت به نظر می‌رسد که تمرکز اکتیویژن روی بازی‌های متعدد از این سری چندان راهکار جالبی نباشد. کال آو دیوتی موبایل با بیش از ۵۰۰ میلیون دانلود تا ماه مه امسال موفقیت بزرگی برای این کمپانی محسوب می‌شود اما در گزارشی از افت بازیکنان آن در دو فصل اخیر اشاره شده است. از طرفی این شرکت اخیرا تایید کرده است که تمام استودیوهای اصلی آن اکنون روی سری کال آو دیوتی کار می‌کنند. گفته می‌شود که بازی سال آینده دنباله‌ای از مدرن وارفر است و وارزون یک نقشه‌ی کاملا جدید دریافت خواهد کرد که آن را با ونگارد در ماه آینده پیوند می‌دهد.

منبع: Gamesindustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما