اکتیویژن: جنگ جهانی دوم دلیل شکست کال آو دیوتی ونگارد است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کال آو دیوتی: ونگارد

آخرین نسخه‌ی کال آو دیوتی یعنی ونگارد، به هیچ وجه شروع خوبی نداشت و انتظارات کمپانی اکتیویژن را برآورده نکرد. در اوایل سال جاری، گزارش شد که این بازی ۳۶ درصد کمتر از نسخه‌ی قبلی خود یعنی کلد وار، در چند ماه اول انتشار در بریتانیا فروش داشته است.

از طرفی گزارش‌ها حاکی از آن است که فروش بازی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته و حتی جالب است بدانید که هیجان و سروصدای اطراف بازی کمتر از هر نسخه‌ای است که از این سری در ۱۰ سال گذشته منتشر شده است. با وجود همه‌ی این‌ها، در گزارش سالانه‌ی جدیدی از اکتیویژن، این شرکت بیان کرده که دلیل فروش کمتر از حد انتظار ونگارد، نبود نوآوری در بازی است و استفاده از فضای جنگ جهانی دوم برای بازیکنانی که به جنگ‌های مدرن در بازی‌ها عادت کرده‌اند، مناسب نبوده است. در ادامه بیانیه‌ی کامل شرکت سازنده آمده است:

در حالی که کال آو دیوتی یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های سرگرمی در تمام دوران است، نسخه‌ی اصلی این سری در سال ۲۰۲۱ انتظارات ما را برآورده نکرد. ما معتقدیم که دلیل آن عمدتا به خودمان باز می‌گردد. فضای جنگ جهانی دوم به مذاق برخی از کاربران ما خوش نیامد و ما نتواستیم به اندازه‌ای که می‌خواستیم در بازی نوآوری ایجاد کنیم.

کال آو دیوتی ونگارد

البته این بازی که به همراه برخی دیگر از شوترهای محبوب یعنی بتلفیلد ۲۰۴۲ و هیلو اینفینیت منتشر شد، اگر از پتانسیل خود استفاده می‌کرد، می‌توانست به‌راحتی مخاطبان زیادی جذب کند، اما شاید کاربران پس از ۱۶ سال عرضه‌ی سالانه‌ی یک مجموعه از آن خسته شده‌اند و این سری نیاز به استراحت دارد. البته شایعاتی منتشر شده که خبر از تمایل سازندگان برای عرضه‌ نشدن سالیانه‌ی کال آو دیوتی می‌دهند. این خبر به این معناست که استودیوهایی مانند Demonware ،High Moon Studios و غیره می‌توانند به ساخت پروژه‌های دیگر بپردازند. از طرفی Treyarch، اسلج‌همر و اینفینیتی‌ وارد بدون کمک استودیوهای دیگر می‌توانند زمان بیشتری را در چرخه‌ی توسعه‌ی بازی‌های سری کال آو دیوتی صرف کنند.

درباره‌ی آینده‌ی سری هم اکتیویژن معتقد است که مشکلات را با نسخه‌ی ۲۰۲۱ شناسایی کرده است و در سال ۲۰۲۲ اشتباهات مشابهی را انجام نخواهد داد. نسخه‌ی سال جاری یعنی مدرن وارفر ۲ قرار است پیشروترین نسخه در تاریخ مجموعه خواهد بود و ناشر آن قصد دارد به فضای بازی و نوآوری در این نسخه توجه کافی داشته باشد. این بازی که توسط اینفینیتی وارد ساخته می‌شود، طبق گفته‌ها شامل سیستم‌های اخلاقی، نقص در سلاح‌ها و غیره می‌شود. در نهایت اینکه بازیکنان به این سیستم‌های جدید چه واکنشی نشان خواهند داد، به مرور زمان مشخص خواهد شد.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما