چرا فالکون برای نقش کاپیتان آمریکا مناسب است؟

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۸ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فالکون و سرباز زمستان

کریس ایوانز توضیح می‌دهد که چرا سم ویلسون ملقب به فالکون (آنتونی مکی) پس از استیو راجرز گزینه مناسبی برای کاپیتان آمریکای جدید در دنیای سینمایی مارول است.

پس از گذشت نزدیک به یک دهه از بازی کریس ایوانز در دنیای سینمایی مارول به نظر می‌رسید که او با پخش انتقام جویان: پایان بازی از این دنیا خارج شود. در پایان فیلم دیدیم که استیو سپر کاپیتان آمریکا را به سم سپرد و به‌ این‌ ترتیب نشان داد که او کاپیتان جدید دنیای سینمایی مارول خواهد بود.

کاوش در سریال فالکون و سرباز زمستان و تلاش برای پذیرش سپر توسط سم، نشان می‌دهد که چرا او گزینه‌ی درستی برای تصاحب سپر بوده است. فالکون تنها گزینه برای گرفتن سپر کاپیتان آمریکا نبود. کمیک‌ها تصور می‌کردند که باکی بارنز و چند نفر دیگر خیلی پیش‌تر از فالکون تبدیل به کاپیتان آمریکا شوند، اما مارول شانس سباستین استن را برای دریافت عنوان و سپر کاپیتان آمریکا نادیده گرفت. این تصمیم در ابتدا شبهه‌هایی را برای دوست‌داران مارول ایجاد کرد، اما سرانجام تبدیل شدن فالکون به کاپیتان آمریکا منطقی‌تر جلوه کرد. اکنون، ایوانز قصد دارد توضیح دهد چرا تصاحب سپر توسط فالکون تصمیم درستی بوده است.

ستاره سابق مارول به‌عنوان عضوی از یک اثر برجسته، درباره‌ی ارتقای آنتونی مکی از یک شخصیت فرعی به کاپیتان آمریکای بعدی، با مجله سینمایی ورایتی صحبت کرد. ایوانز به این رسانه گفت كه فالکون در طول حضور خود در دنیای سینمایی مارول بارها و بارها در دعوت به مبارزه کاپیتان آمریکا پاسخ مثبت داده است. این، تنها یکی از دلایل بسیاری است که ایوانز احساس می‌کند فالکون گزینه‌ی درستی برای نقش کاپیتان آمریکا است.

فالکون

او شجاعت، وفاداری و قابل اطمینان بودن خود را در طول چندین فیلم ثابت کرده‌ است. سم چیزهای زیادی به دست آورده و همین‌طور چیزهای زیادی را هم از دست داده‌ است. او به چیزی فراتر از خودش اعتقاد دارد و این تواضع برای داشتن سپر لازم است.

استدلال ایوانز درباره‌ی اینکه چرا سام ویلسون جانشین شایسته‌ای برای استیو راجرز است، بسیار عالی است. باکی یک سرباز فوق‌العاده است که سازگاری بالاتری با توانایی‌های جسمی استیو دارد، اما او هنوز هم قاتلی است که سعی در اصلاح هویت خود دارد. در عین‌ حال، سم در بیشتر فازهای ۲ و ۳ دقیقا در کنار استیو بود و به طور مکرر ویژگی‌هایی را که هر بیننده‌ای از کاپیتان آمریکا انتظار دارد بروز می‌دهد. بخشی از دلیل جذابیت فالکون و سرباز زمستان به این دلیل بود که‌ انتظار می‌رفت سوژه اصلی داستان سم باشد و بداند که شایستگی زیادی برای حمل سپر دارد.

حضور سم در نقش کاپیتان آمریکا ظاهرا جایگاه او را در فاز ۴ و پس از آن تعیین می‌کند. اما جالب است ببینیم در صورت بازگشت کریس ایوانز با شنل و سپر چه اتفاقی می‌افتد، چراکه خبر می‌رسد که ایوانز به‌عنوان کاپیتان آمریکا باز خواهد گشت. هرچند او این موضوع را رد کرده است.

بسته به این‌که استیو راجرز چطور در آینده به دنیای سینمایی مارول باز می‌گردد، مشخص می‌کند که می‌تواند نام کاپیتان آمریکا را پس بگیرد. به هر حال دلایل مناسب بودن حضور فالکون در نقش کاپیتان و تصاحب سپر را نمی‌توان‌ نادیده گرفت، هرچند امیدواریم که فالکون و سرباز زمستان شروع بسیاری از ماجراهای هیجان‌انگیز مارول با حضور فالکون به‌عنوان کاپیتان آمریکا باشد.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar نازنین

  اینم مثل وانداویژن می‌خوان جو بدن میگن استیو دوباره میاد تو سریال
  اینقد با وانداویژن ضدحال زدن که از مارول بدم میاد که برای پول کل سریالُ خراب کردن و هایپ الکی دادن
  همش شده دروغ برای جذب تماشاگر و درآمد بالاتر( تازه درامدشون فقط توی چین براشون مهمه ن چیز دیگه)

  1. Avatar I love Marvel

   سریال واندا ویژن اصلا و اصلا سریال بدی نبود و صد در صد چیز های گنگ ونامفهومی که برامون به جا موند در دکتر استرنج2 و یا بقیه فییلم ها پاسخ میدن و مارول و کوین فایگی هیچ کاری رو تاکی انجام نمیده و بعدا اگه تو مارول فن باشی با این سریال نمیگی از مارول بدم میاد البته یه چیز بهت بگم که همه سریال نمیبینن و بازم دست کارگردان فیلم کوتاه میشه