هر آنچه باید درباره‌ی فیلم «کنستانتین ۲» با بازی کیانو ریوز بدانیم

۶ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
کنستانتین 2

کار ساخت فیلم «کنستانتین ۲» به طور رسمی آغاز شده و کیانو ریوز قرار است در نقش شخصیت اصلی این کمیک دی‌سی به ایفای نقش بپردازد.

۱۶ سپتامبر سال میلادی جاری اعلام شد که دنباله فیلم «کنستانتین» با حضور کیانو ریوز ساخته خواهد شد و او دوباره به ایفای همان نقشی خواهد پرداخت که سال ۲۰۰۵ ایفا کرده بود. در این گزارش ذکر شده که فرانسیس لارنس، کارگردان فیلم اصلی، کار کارگردانی این دنباله را هم بر عهده خواهد گرفت. اگرچه دنیای دی‌سی در طول ۱۷ سال گذشته چندین نسخه از این شخصیت را بازسازی کرده، اما هیچ کدام از آن‌ها نتوانستند همانند فیلم اول خوش بدرخشند. حالا به نظر می‌رسد دی‌سی می‌خواهد خطرناک‌ترین شکارچی شیاطین خود را به همراه مجموعه‌ای از دیوها و فرشته‌ها دوباره روی پرده‌ی سینما به نمایش دربیاورد.

آخرین باری که کنستانتین، انسان‌ها را از دست دجال نجات داد توانست به یکی از محبوب‌ترین کاراکترهای دنیای دی‌سی تبدیل شود. این فیلم جهان جدیدی را به تصویر کشید که در آن فرشتگان و شیاطین در کنار ما زندگی می‌کنند و به باشگاه‌های مخصوص خودشان می‌روند. اما برخی از آن‌ها از نیروهای ماوراءطبیعه خود برای آزار و اذیت انسان‌ها استفاده می‌کنند. البته کار جان کنستانتین فقط به دام انداختن شیاطین و جن‌ها نیست. بلکه او باید با شیطان درونی‌اش که ریه‌هایش را سرطانی کرده هم مبارزه کند. حالا که قرار است «کنستانتین ۲» ساخته شود، امیدواریم کیانو ریوز دوباره سیگار کشیدن را شروع نکرده باشد.

داستان فیلم «کنستانتین ۲»

کنستانتین 2

وقتی صحبت از داستان دنباله‌ی دوم به میان می‌آید قطعا می‌توان دید که از کمیک‌های زیادی الهام گرفته شده است. هر چند کنستانتین پیش‌تر در فیلم‌های دیگر شخصیت‌های دیزنی ظاهر شده، اما تا به امروز تنها یک بار قهرمان داستان خودش بوده است. شاید این امر بدان دلیل باشد که شغل او بیشتر خدمت رسانی است تا قهرمان بودن. مانند یک امدادگر یا یک پیک پیتزا، جن گیرها هم فقط در صورت نیاز در محل حاضر می‌شوند، بنابراین تنها وقتی کنستانتین ظاهر می‌شود که یکی از قهرمان‌های دنیای دی‌سی با موجودات شیطانی و اجنه رو به رو شده باشد. بنابراین در کل، ما این کاراکتر را غالبا در یک صحنه یا سکانس می‌بینیم، همان‌طور که یوهانا کنستانتین در «مرد شنی» تنها در یک سکانس ظاهر شد.

اما اگر بخواهیم به داستان زندگی او نگاهی بیندازیم، باید با بهشت و جهنمی مواجه شویم که در درونش در جدال هستند. آخرین باری که کنستانتین را دیدیم، او تازه سیگار کشیدن را کنار گذاشته بود و به نظر می‌رسید از اینکه دوباره این فرصت را پیدا کرده که زندگی جدیدی را تشکیل دهد خوشحال است و آماده است تا برای زندگی‌اش بجنگد. اما بخشیدن جان تازه به او قطعا برایش هزینه‌های زیادی را به همراه داشت. یکی از دوستان کنستانتین به نام چاس که می‌خواست مانع از فعالیت شیاطین شود کشته شد. پدر هنسی، تسخیر شد و بیمن هم به وسیله‌ی حشرات جان باخت. بنابراین شاید این بار او را در حالی ببینیم که آماده‌ی انتقام است.

کنستانتین 2

از سوی دیگر، ممکن است جان درس‌های زیادی در مورد زندگی و نحوه‌ی کمک کردن به دیگران آموخته باشد. بنابراین این احتمال وجود دارد که در این فیلم ببینیم کنستانتین همراه با آنجلا دادسون در زمینه‌ی هنرهای عرفانی به شدت پیشرفت کرده و با او به ماجراجویی‌های بیشتری می‌رود. حالا که دیگر کیانو ریوز پیرتر شده، اگر دی‌سی بخواهد کنستانتین را به یکی از فرنچایزهای خود تبدیل کند، قطعا او می‌تواند قهرمان بعدی این فرنچایز باشد. به‌علاوه کاراکتر آنجلا دادسون هم در نوع خود عالی خواهد بود.

او که هم سابقه‌ی کارآگاهی دارد و هم به تازگی به توانایی‌های فرا طبیعی خود پی برده، مطمئنا با بهره‌گیری از آموزش‌های کنستانتین قدرتمندتر از قبل خواهد شد. بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که طرفداران دی‌سی از تماشای این دو کاراکتر لذت خواهند برد. زیرا این دو کاراکتر باعث شدند فیلم سال ۲۰۰۵ به فیلمی بسیار هیجان ‌انگیز تبدیل شود، بنابراین اگر دنباله‌ی آن به کاوش عمیق‌تری در افسانه‌های کنستانتین بپردازد، شکی وجود ندارد که طرفداران، همان چیزی را مشاهده خواهند کرد که مدت‌هاست در انتظارش هستند.

بازیگران و عوامل فیلم «کنستانتین ۲» چه کسانی هستند؟

کنستانتین 2

البته هنوز تا تولید دنباله‌ی کنستانتین راه درازی باقی مانده، اما با اعلام خبر آغاز ساخت آن توسط برادران وارنر، تمام طرفداران این کاراکتر به وجد آمده‌اند. واضح است که کیانو ریوز برای ایفای نقش جان کنستانتین مجددا در این فیلم حضور خواهد یافت و این انتخاب واقعا در نوع خود منحصربه‌فرد است زیرا در طول این سال‌ها بازیگران زیادی در هیبت او ظاهر شده‌اند. مت رایان وظیفه‌ی ایفای نقش این شخصیت را در ارو ورس دی‌سی بر عهده داشت، یعنی همان سریال‌های ابرقهرمانی‌ای که حول محور کاراکتر گرین آرو جریان دارند.

سوپ دیریسو قرار بود در سریال کنسل شده اچ بی او مکس، نقش کنستانتین را بازی کند و جنا کولمن به تازگی در سریال «مرد شنی» اثر نیل گیمن نقش یوهانا کنستانتین را ایفا کرده است. در حالی که هر دوی این بازیگران در نوع خود توانستند در نقش‌هایشان خوش بدرخشند، اما هیچ کدام حتی به گرد پای کیانو ریوز هم نمی‌رسیدند. بنابراین قطعا بازگشت او به این نقش برای طرفدارانش همانند یک معجزه خواهد بود.

فرانسیس لارنس کار کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. بنابراین شکی وجود ندارد که حضور چنین گروهی در کنار هم باعث خواهد شد که شاهد فیلمی با شکوه باشیم. فیلمی که قطعا دست کمی از فیلم سال ۲۰۰۵ نخواهد داشت. زیرا از آن زمان تاکنون، لارنس کار کارگردانی فیلم‌هایی همچون «من افسانه‌ام» و «آب برای فیل‌ها» را بر عهده داشته و در ساخت فیلم‌هایی مانند «بازی‌های گرسنگی» مشارکت کرده است. آکیوا گلدزمن قرار است فیلمنامه ی این دنباله را به رشته‌ی تحریر دربیاورد. او با لارنس در فیلم «من افسانه هستم» همکاری کرده و فیلم‌های تاثیرگذاری از جمله «مرد سیندرلایی»، «رمز داوینچی» و «ذهن زیبا» را هم نوشته است.

به‌ علاوه در ساخت برخی از پروژه‌های مشهور دی‌سی مانند تایتان‌ها و دو فیلم بتمن هم همکاری داشته و در حال حاضر به خاطر کار بر روی «پیشتازان فضا: جهان‌های جدید شگرف» به شهرت جهانی دست یافته است. بنابراین قطعا فیلم‌نامه‌ای که توسط او نوشته شود درخور توجه خواهد بود. گلدزمن پیش‌تر ثابت کرده که نویسنده‌ی قابلی است پس مطمئنا فیلم‌نامه‌ای را به رشته‌ی تحریر درخواهد آورد که به شهرتش بیافزاید. با توجه به همه‌ی این مسائل انتظار می‌رود فیلم «کنستانتین ۲» فیلمی بی‌نظیر باشد و در کل هم نظر مثبت منتقدین و هم مخاطبان را کسب کند.

منبع: movieweb

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. عمو فرید

    به عاقبت “ماتریکس ۴ ” مبتلا نشه صلوات

  2. مارتیک زرین منش

    کیارا ادوانی و یامی گوتام و اورواشی رلائوتلا و تمنا باتیآ و ایلیا نا دی کروز و کاترینا کایف برای مثال بزنم

  3. Parsa Yousefzade

    چرا کیانو ریورز، بهترین این دفعه موهاش طلایی باشه 😑

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه