۱۷ ویژگی که یک فرد را باحال و دوست‌داشتنی می‌کنند

۲۲ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
ویژگی‌های افراد باحال

تعریف‌ افراد از باحال بودن متفاوت است. با توجه به علایق و اولویت‌هایی که دارید، ممکن است فردی را باحال بدانید که از نظر یک نفر دیگر اصلا باحال نیست. شاید فردی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، یک بازیگر یا خواننده را یک آدم باحال بدانید. بعضی از افراد کسانی را که استعداد خاصی دارند، باحال می‌دانند. زمانی که بزرگتر می‌شویم، تعریفمان از باحال بودن تغییر می‌کند و دیگر مثل قبل فقط افرادی که معروف هستند را باحال نمی‌دانیم. امروز در این مقاله قصد داریم مروری بر ویژگی‌های افراد باحال داشته باشیم. برای اینکه با این ویژگی‌ها آشنا شوید، تا پایان مقاله در کنار ما باشید.

۱. به دیگران حسودی نمی‌کنند

افراد باحال به دیگران، کارهایی که می‌کنند و چیزهایی که دارند حسادت نمی‌کنند. این افراد زمانی که موفقیت و پیشرفت دیگران را می‌بینند، خوشحال می‌شوند و حسادت نمی‌کنند. آن‌ها از زندگی خود راضی هستند و به همین دلیل، خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند.

۲. مستقل هستند

اگر در زندگی‌اتان استقلال دارید و برای همه چیز به دیگران وابسته نیستید، شما یک آدم باحال هستید. افراد باحال از انجام کارها به روشی که خودشان دوست دارند لذت می‌برند و هر آنچه دیگران انجام می‌دهند را دنبال نمی‌کنند. این افراد همیشه علایق و سلایق خود را در اولویت قرار می‌دهند و به دنبال ترند و چیزهای مد شده نیستند.

۳. از بودن در کنار اطرافیان فعلی خود لذت می‌برند

یک فرد باحال ممکن است دوستان زیادی داشته باشد، اما فقط چند دوست دارد که واقعا به آن‌ها نزدیک است. افراد باحال همیشه به یک همراه نیاز ندارند و خودشان به تنهایی می‌توانند کارهایشان را انجام دهند.

آن‌ها از تنها وقت گذراندن لذت می‌برند و برای خوش گذراندن همیشه به یک یا چند همراه احتیاج ندارند. آن‌ها نگران این نیستند که زمانی که تنها وقت می‌گذرانند، به طور مثال تنها رستوران می‌روند، دیگران درباره‌ی آن‌ها چه فکری می‌کنند.

۴. از خودشان راضی هستند

رضایت از خود از ویژگی‌های افراد باحال

افراد باحال برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، خودشان را تغییر نمی‌دهند و از خود راضی هستند.

رضایت از خود از ویژگی‌های افراد باحال است. هیچ‌ چیز بدتر از آن نیست که به خاطر افکار و نظرات دیگران سعی کنید خودتان را تغییر دهید. افراد باحال خودشان را می‌شناسند و خود واقعی‌اشان را قبول می‌کنند.

این افراد برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران، خودشان را تغییر نمی‌دهند و از خود راضی هستند. آن‌ها آن‌قدر اعتماد به نفس دارند که همیشه و همه جا خود واقعی‌اشان را نشان می‌دهند و برای خوشایند دیگران تظاهر نمی‌کنند که ویژگی‌ها و اخلاقیات دیگری دارند.

۵. نسبت به توانایی‌های خود اعتماد به نفس دارند

یکی دیگر از ویژگی‌های افراد باحال این است که متکبر نیستند و ناتوانایی‌ها و نقاط ضعف خود را به‌خوبی می‌دانند. علاوه بر این، افراد باحال توانایی‌های خود را هم می‌شناسند و می‌توانند برای تنها انجام دادن کارها به خودشان اعتماد داشته باشند. آن‌ها توانایی‌های خود را نه دست‌بالا و نه دست‌پایین می‌گیرند و واقع‌بین هستند.

۶. به اصول خود پایبند هستند

افراد باحال اعتقادات و اصول مستحکمی دارند و در زندگی به آن‌ها پایبند هستند. این افراد اهل عمل کردن (و نه فقط حرف زدن) هستند. افراد باحال تصمیمات خود را با توجه به اصولی می‌گیرند که به آن‌ها باور دارند و از این اصول سرپیچی نمی‌کنند.

۷. روشنفکر هستند

افراد باحال دیدگاه‌های دیگران را قبول می‌کنند و اگر درباره‌ی چیزی اشتباه کنند، به اشتباه خود اقرار می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های افراد باحال، روشنفکر بودن یا همان اوپن‌مایند بودن است. فقط به این دلیل که این افراد اصول و باورهای مستحکمی دارند، به این معنی نیست که هیچ تمایلی برای تغییر ذهنشان درباره‌ی چیزهای مختلف ندارند. آن‌ها خودشان را با شرایط وفق می‌دهند و همیشه دوست دارند چیزهای جدید و باارزش را یاد بگیرند.

افراد باحال دیدگاه‌های دیگران را قبول می‌کنند و اگر درباره‌ی چیزی اشتباه کنند، به اشتباه خود اقرار می‌کنند. آن‌ها نظرات دیگران را فقط به این دلیل که با نظرات خودشان متفاوت است، رد نمی‌کنند و مسائل را بدون قصد و قرض بررسی می‌کنند.

۸. می‌توانند عقاید و نظرات خود را به‌خوبی توصیف کنند

توانایی در بیان عقاید و نظرات

اگر آدم باحالی باشید، زمانی که در حال کنفرانس دادن هستید یا کسی نظر شما را می‌پرسد، می‌توانید افکار و دیدگاه‌های خود را به‌راحتی بیان کنید. اما این بدین معنی نیست که دیگر به هیچ‌کس اجازه‌ی صحبت کردن ندهید و تمام مدت خودتان صحبت کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های افراد باحال این است که به نظرات و عقاید دیگران احترام می‌گذارند و نظرات خود را محترمانه بیان می‌کنند.

۹. انطباق‌پذیر هستند

زندگی پستی و بلندی‌های زیادی دارد. گاهی اوقات شرایط آن‌طور که انتظار داشتیم، پیش نمی‌رود. شما در چنین مواقعی چکار می‌کنید؟ دست روی دست می‌گذارید و حسرت می‌خورید که ای کاش همه چیز یک طور دیگر پیش می‌رفت؟ می‌خواهید بدانید افراد باحال در این مواقع چه می‌کنند؟ آن‌ها قبول دارند که سختی‌ها و مشکلات بخش جدایی‌ناپذیر زندگی هستند.

این افراد از این فرصت برای استفاده از توانایی‌های بالقوه و کشف مهارت‌های جدید خود استفاده می‌کنند. افراد باحال در شرایط سخت زندگی به جای غر زدن، خودشان را با شرایط وفق می‌دهند و به دنبال روش‌هایی برای بهبود اوضاع می‌گردند.

۱۰. دیگران را می‌بخشند و اشتباهاتشان را فراموش می‌کنند

اگر یک آدم باحال باشید، حتما می‌دانید که کینه به دل گرفتن از دیگران به جز اذیت کردن شما هیچ فایده‌ی دیگری ندارد. همه‌ی ما انسان هستیم و گاهی اوقات اشتباهاتی می‌کنیم. بخشیدن دیگران را یاد بگیرید و اشتباهاتی که در حق شما کرده‌اند را فراموش کنید.

به جای اینکه مدام به کارهای بدی که دیگران در حق شما انجام داده‌اند فکر کنید، روی کارهای خوب و محبت‌هایی که کرده‌اند متمرکز شوید. به جای گذشته، به آینده فکر کنید. مطمئن باشید با این کار حال روحی خودتان هم بهتر می‌شود.

۱۱. دیگران در کنار شما احساس راحتی می‌کنند

آدم‌های باحال در ملاقات با افراد جدید عالی هستند و باعث می‌شوند دیگران در کنار آن‌ها احساس آرامش داشته باشند. یکی از ویژگی‌های افراد باحال، دوست‌داشتنی بودن آن‌ها است. یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای اینکه کاری کنید که دیگران دوستتان داشته باشند این است که کاری کنید که آن‌ها از بودن در کنار شما لذت ببرند و احساس راحتی کنند.

۱۲. دیگران را قضاوت نمی‌کنند

افراد باحال باور دارند که همه‌ی ما در زندگی اشتباهاتی را انجام می‌دهیم و هیچ‌کس بی‌عیب و نقص نیست. 

افراد باحال خودشان را مسؤول قضاوت کردن دیگران نمی‌دانند. آن‌ها باور دارند که همه‌ی ما در زندگی اشتباهاتی را انجام می‌دهیم و هیچ‌کس بی‌عیب و نقص نیست. آن‌ها درباره‌ی دیگران به خاطر کارهایی که انجام داده‌اند، بد فکر نمی‌کنند، چون می‌دانند همه‌ی انسان‌ها جایزالخطا هستند.

۱۳. سرشان به کار خودشان مشغول است

حتما شما هم در محل کار و مهمانی‌ها افرادی را دیده‌اید که کاری به جز غیبت کردن و شایعه ساختن ندارند. یکی دیگر از ویژگی‌های افراد باحال این است که درگیر شایع‌ها نمی‌شوند و از این جور چیزها دوری می‌کنند. آن‌ها کارهای جذاب و سرگرم‌کننده‌تری از شایعه درست کردن دارند.

۱۴. عاشق یاد گرفتن هستند

علاقه به یادگیری چیزهای جدید

افراد باحال همیشه در حال یادگیری چیزهای جدید هستند. آن‌ها به مطالعه کردن، گوش دادن به پادکست، موزه رفتن و هر کاری که باعث افزایش اطلاعات و آگاهی آن‌ها می‌شود، علاقه دارند. این افراد جهانی که در آن زندگی می‌کنند را دوست دارند و می‌خواهند چیزهای بیشتری درباره‌ی آن یاد بگیرند.

۱۵. خوش‌بین هستند

افراد باحال باعث می‌شوند حتی اطرافیانشان هم خوش‌بین و مثبت‌اندیش شوند.

بیشتر ما همیشه به جنبه‌های منفی اتفاقاتی که برایمان افتاده، فکر می‌کنیم‌. اما افراد باحال به نیمه‌ی پر لیوان نگاه می‌کنند. باید در هر موقعیتی به جای تمرکز روی نقاط منفی، به ویژگی‌های مثبت آن فکر کنید. این افراد باعث می‌شوند حتی اطرافیا‌شان هم خوش‌بین و مثبت‌اندیش شوند.

۱۶. در زمان حال زندگی می‌کنند

یکی دیگر از ویژگی‌های افراد باحال این است که می‌دانند نگرانی بیش از حد درباره‌ی گذشته یا آینده هیچ فایده‌ای ندارد، چون ما داریم در زمان حال زندگی می‌کنیم. افراد باحال می‌دانند که چطور باید از زمان حال لذت ببرند.

۱۷. آن‌ها استایل شخصی خودشان را دارند

افراد باحال استایل خودشان را دارند و از اینکه استایلشان با دیگران متفاوت باشد، هیچ ترسی ندارند. آن‌ها مد را دنبال می‌کنند، اما قبل از هر چیز علایق خود را در نظر می‌گیرند.

نکته‌ی پایانی

زمانی که می‌خواهیم به ویژگی‌های افراد باحال اشاره کنیم، نباید فقط ویژگی‌های ظاهری و استایل آن‌ها را در نظر بگیریم. چیزی که این افراد را باحال می‌کند، ویژگی‌های اخلاقی منحصربه‌فردشان است. آن‌ها ارزش خود را می‌دانند و در لحظه زندگی می‌کنند. امروز در این مقاله به ویژگی‌های افراد باحال اشاره کردیم. شما خودتان را یک آدم باحال می‌دانید؟ دلیلتان چیست؟

منبع: a conscious rethink

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar هاله

  خوشحالم که اکثر این ویژگی هارو دارم

 2. Avatar مهتاب

  مرسی از مطالب قشنگتون..
  قطعا که من آدم باحالی م.دلیلش هم‌اینکه با ۱۵ تا از مواردی که گفتین منطبق بودم .اینکه تو حال زندگی کنم اینو تقریبا ندارم درگیری فکری ..
  و.

 3. Avatar بهزاد عباسی

  این که شد ۱۷ تا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Avatar saeid_biologist

  عالی بود. ممنونم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه