دیابلو ایمورتال در دو هفته‌ی نخست بیش از ۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
diablo immortal

بازی دیابلو ایمورتال (Diablo Immortal) جدیدترین عضو از مجموعه دیابلو است. این بازی برای کامپیوتر و موبایل عرضه شده است. دیابلو ایمورتال یک عنوان رایگان است. با اینحال به دلیل داشتن خریدهای درون برنامه‌ای می‌تواند برای شرکت سازنده بسیار پول‌ساز باشد.

طبق گزارشات اخیر، بازی دیابلو ایمورتال در دو هفته اول عرضه خود بیش از ۲۴ میلیون دلار درآمد داشته است. به این معنا که بسیاری از کاربران برای پیشرفت در این بازی هزینه پرداخت کرده‌اند. هر دو پلتفرم آی‌او‌اس (iOS) و اندروید (Android) نیز تقریباً به یک میزان برای بلیزارد سود آورد بودند. کشور آمریکا مسئول حدود ۴۳ درصد از این میزان درآمد است.

فروش دیابلو ایمورتال

در بازی ایمورتال شاخصه‌های اصلی عناوین دیابلو به طور کامل حفظ شده است.

دیابلو ایمورتال دارای سیستم لوت‌باکس (Loot Box) است. به این معنا که شما باید یک بسته را بخرید تا آیتم مورد نظر را بدست بیاورید. حال امکان دارد در این بسته آیتم مورد نظر شما وجود نداشته باشد. به طور کلی اعتراضات زیادی به سیستم لوت‌باکس وارد است. مخصوصاً اینکه این سیستم باعث ایجاد اعتیاد شده و عادلانه نیست.

بیشتر بخوانید: ارتقای کامل یک شخصیت در دیابلو ایمورتال ۱۰۰ هزار دلار هزینه برمی‌دارد

مجموعه دیابلو طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد. حال بلیزارد از این سابقه استفاده کرده تا بازی ایمورتال را عرضه کند. با توجه به دسترسی افراد بیشتر به موبایل چنین کاری کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. نکته اینجاست که وجود سیستم لوت‌باکس به شدت ناامید. کننده است. به دلیل اینکه این سیستم به هیچ عنوان عادلانه نبوده و به همین علت مانع از پیشرفت بازیکنان در عنوان مورد نظر می‌شود.

به طور کلی اعتراضات زیادی به بازی دیابلو ایمورتال وارد شد. جامعه گیمینگ نیز به این سیستم در بازی اعتراض شدیدی کرد. با اینحال همچنان از آن استقبال کرده و حتی از سیستم خرید درون برنامه‌ای نیز استفاده می‌کنند. پس به طور کامل اعتراضات بی هدف می‌شوند. بازی دیابلو ایمورتال در بسیاری از کشورها مثل هلند، منع فروش دارد. دلیل آن هم همین سیستم لوت‌باکس است.

منبع: Gamesindustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Avatar پوریا

  سلام من بازیو از گوگل پلی دانلود کردم
  اجراش هم کردم و دارم بازی میکنم
  ولی هرکاری میکنم دیتای فرعی که از داخل بازی باید دانلود بشه رو نمیتونم دانلود کنم
  با فیلتر شکن از چند تا سرور مختلف هم رفتم
  اصلا هیچی دانلود نمیکنه
  کسی می‌دونه چرا؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه