تلاش‌های دیزنی برای خرید فاکس ادامه دارد

امیرحسین میرزایی ۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ 3 دسامبر 2017
Disney

یک ماه پیش بود که شنیدیم شرکت دیزنی قصد دارد مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی شرکت ۲۱th Century Fox را بخرد. در حالی که این خبر، افراد بسیاری را خوشحال کرده بود، ولی مذاکرات بدون نتیجه به پایان رسیدند. به نظر می‌رسد که دیزنی نمی‌خواهد بی‌خیال تلاش‌های خود برای خرید فاکس شود. طبق گزارش جدیدی که خبرگزاری وال استریت ژورنال منتشر کرده، دیزنی و فاکس دوباره وارد مذاکره شده‌اند.

این معامله هم‌چنین می‌تواند حضور شخصیت‌های ایکس-من را در فیلم‌های بعدی مارول قطعی کند.

وال استریت ژورنال می‌گوید که مذاکرات دیزنی و فاکس بسیار جدی است، ولی ممکن است باز هم نتیجه ندهد. شایعه‌ی قبلی گفته بود که دیزنی می‌خواهد استودیوهای سینمایی و تلویزیونی فاکس، شبکه‌های محلی تلویزیونی به غیر از فاکس نیوز و فاکس اسپورتز و دارایی‌های بین‌المللی این شرکت را خریداری کند.

فاکس

«روپرت مرداک» (Rupert Murdoch) و خانواده‌اش که مالک فاکس هستند، تصمیم گیری نهایی را برعهده خواهند داشت.

اگر دیزنی بتواند فاکس را بخرد، مجموعه‌های بزرگی را در اختیار خواهد داشت؛ مجموعه‌هایی مثل «ایکس-من» یا «آواتار». به نتیجه رسیدن این معامله هم‌چنین می‌تواند حضور شخصیت‌های ایکس-من را در فیلم‌های بعدی مارول قطعی کند؛ اتفاقی که طرفداران کمیک‌ها سال‌هاست انتظار آن را می‌کشند. دیزنی به دنبال ساخت یک سرویس استریم بزرگ فیلم و سریال است و اضافه شدن فیلم‌ها و سریال‌ها فاکس به این سرویس، اعتبار زیادی به آن خواهد داد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما