تمام جزئیاتی که از نمایش Elden Ring آموختیم؛ از دنیای بازی تا ارتقای رایگان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

بالاخره پس از انتظار فراوان و هیجان‌ مثال‌زدنی طرفداران برای نمایش جدید بازی Elden Ring، تریلر ساخته‌ی جدید فرام ‌سافتور در مراسم Summer Game Fest نشان داده شد. علاوه بر اینکه نمایش بازی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بود و توانست انگیزه‌ی طرفداران را برای تجربه‌ی بازی دوچندان کند، نکاتی دیگری هم در خود داشت.

شرکت باندای نامکو که وظیفه‌ی انتشار بازی «الدن رینگ» را بر عهده دارد، نکاتی را از تریلر جدید بازی منتشر کرده است که جزییات بیشتری را به ما اعلام می‌کند. بازی Elden Ring در تاریخ ۱ بهمن ۱۴۰۰ (۲۱ ژانویه) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

الدن رینگ بزرگ‌ترین بازی تاریخ فرام‌سافتور است

بر اساس اطلاعاتی که منتشر شده است، بازی «الدن رینگ» قرار است بزرگ‌ترین بازی استودیو فرام‌سافتور تا به این لحظه باشد. در حالی که همیشه بازی‌های این استودیو مقیاس نسبتاً بزرگی داشتند اما تریلر بازی نشان داد که «الدن رینگ» این بزرگی را به سطح کاملاً جدیدی برده است. بازیکنان برای سهولت کار می‌توانند با اسب در سرزمین بازی حرکت و نقل‌مکان کنند. این اولین باری است که چنین چیزی در بازی‌های سولزبورن رخ می‌دهد.

با مشاهده‌ی دوباره‌ی تریلر می‌توانید به‌وضوح صحنه‌ای را مشاهده کنید که بازیکن سوار بر اسب از یک پل سنگی عبور می‌کند. به نظر می‌رسد که این نما برای نشان دادن عظمت و بزرگی محیط بازی در تریلر قرار داده شده باشد.

بازی Elden Ring

جهان بازی یکپارچه است

یکی از نشانه‌های طراحی جهان بازی‌های فرام‌سافتور این است که این‌گونه احساس می‌شود که در آن‌ها همه‌چیز پیوسته و مرتبط است. بازی «الدن رینگ» هم از همین رویه‌ی جالب بهره خواهد برد و در آن شاهد سیاه‌چاله‌های تاریک، خطرناک و پیچیده‌ای خواهیم بود که به‌صورت یکپارچه به هم متصل شده‌اند. این یعنی همچنان باید به‌دقت به دنبال میانبرهای موجود باشید تا بتوانید سریع‌تر و راحت‌تر در جهان بازی حرکت کنید. البته، چنین ساختاری به‌صورت کلی در بازی‌های ژانر مترویدوانیا رایج است اما جای خوشحالی دارد که بدانیم «الدن رینگ» همچنان این ساختار را استفاده کرده است.

الدن رینگ دارای آب‌وهوای پویا خواهد بود

با توجه به توضیحاتی که درباره‌ی بازی الدن رینگ اعلام شده است، این بازی شامل یک سیستم پویا و طبیعی مبتنی بر تغییر آب‌وهوا و زمان است. اگرچه چرخه‌ی شب و روز (و چرخه‌ی مختلف ماه) در گذشته در بازی‌های فرام‌سافتور دیده شده است، اما این قضیه فقط در شرایط و مناطق خاصی وجود داشت و این سیستم به‌صورت پویا پیاده‌سازی نشده بود. برای مثال، در بلادبورن چرخه‌ی ماه یک اتفاق دائمی بود اما در الدن رینگ به نظر می‌رسد که شاهد چرخه‌ روز و شب و همچنین آب‌وهوایی خواهیم بود که به‌صورت پویا پیاده‌سازی شده است.

بازی Elden Ring

شخصیت‌های غیرقابل بازی می‌توانند به شما کمک کنند یا آسیب برسانند

بازی‌های استودیو فرام‌سافتور همیشه دارای شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) به‌یادماندنی و خاصی بوده است که از پیش‌زمینه‌های عمیق و غنی داستانی برخوردار بوده‌اند. اکنون می‌توانیم کاملاً انتظار داشته باشیم که در اثری که داستان و پیش‌زمینه‌ی داستانی آن توسط هیدتاکا میازاکی و جورج. آر. آر مارتین نوشته‌ است، شدت این موضوع حتی بیشتر هم باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، بازی از پیش‌زمینه‌‌ی داستانی عمیقی برخوردار است و شخصیت‌های بازی هم دارای انگیزه‌های منحصر‌به‌فردی برای کمک یا آسیب زدن به روند و مسیر شما در داستان خواهند بود.

نکته‌ی جالب اینجاست که یوتوبری به نام VaatiVidya که به‌صورت ویژه روی بازی‌های فرام‌سافتور تمرکز دارد، درباره‌ی این موضوع اعلام کرده است: «خود را آماده‌ی گریه کنید.». این موضوع نشان می‌دهد که پیش‌زمینه‌‌ی داستانی شخصیت‌ها می‌تواند بسیار غمگین باشد و حتی آسیب رساندن این شخصیت‌ها ممکن است دلیل ناراحت‌کننده‌ای داشته باشد.

بازی Elden Ring

دشت‌ها، مرداب‌ها و مناطق دیگر

با توجه به نمایش‌ منتشرشده از بازی و همچنین دیگر اطلاعاتی که اعلام شده است، از حضور مناطق و زیست‌بوم‌های مختلف در بازی Elden Ring آگاه شدیم. در این بازی محیط‌هایی نظیر دشت‌های سرسبز، مرداب‌های خفقان‌آور، کوه‌های مارپیچ، قلعه‌های شوم و مناطق دیگر با وسعت عظیمی که تاکنون در بازی‌های فرام‌سافتور مشاهده نکرده بودیم، وجود خواهند داشت. مطمئناً طرفداران بازی‌های این استودیو از تنوع این محیط‌ها خشنود خواهند شد.

باید به «الدن لرد» تبدیل شوید

هرچند جزییات زیادی از پیرنگ داستانی بازی اعلام نشده است، اما خلاصه‌ی داستانی آن جزییاتی کلیدی از داستان الدن رینگ اعلام می‌کند. بر اساس توضیحات ارائه‌شده از سوی فرام‌سافتور، محفل طلایی متلاشی و نابود شده است و این حلقه‌ی مهتر است که بازیکنان از طریق آن می‌توانند به ارباب مهتر سرزمین‌های میانی تبدیل شوند.

بازی Elden Ring

مشخص است که در حال حاضر نمی‌دانیم این خلاصه‌ی کوتاه به چه معناست اما اگر بخواهیم به آثار قبلی این استودیو نگاهی کنیم، احتمالاً بتوانیم گمان کنیم که تبدیل‌شدن به ارباب مهتر تمام راه‌حل احیای جهان و تمام مسئله‌ی بازی نخواهد بود.

شخصیت‌‌های خود را خلق کنید

شما همچنان قادر خواهید بود که مثل بازی‌های قبلی استودیو فرام‌سافتور شخصیت‌ خود را درون بازی خلق کنید. شخصیت‌ شما می‌تواند به‌گونه‌ای درخور و به خواست شما طراحی شود که متناسب با سبک خاص بازیتان باشد. باید در نظر گرفت که استفاده از سلاح را بیشتر ترجیح می‌دهید یا از جادو بیشتر لذت خواهید برد. البته، مشخص است که سلاح‌ها، جادو و افسون‌ها و بسیاری از چیزهای مخفی دیگر در جهان بازی Elden Ring وجود خواهد داشت.

بازی Elden Ring

ارتقا رایگان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان به نسخه‌ی نسل بعدی

افرادی که بازی «الدن رینگ» را روی کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان خریداری کنند، می‌توانند بازی را به‌صورت رایگان و بدون هزینه‌ی اضافی به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ یا ایکس‌باکس سری ایکس/ اس ارتقا دهند. برای افرادی که بازی را برای کنسول‌های ایکس‌باکس خریداری کنند، این کار از طریق ویژگی «اسمارت دلیوری» انجام خواهد شد. به‌ نظر می‌رسد که دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن باید به‌روزرسانی رایگان نسل‌ بعدی این بازی را برای نسخه‌های فیزیکی یا دیجیتالی دانلود کنند.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. پویا

    in the land of shining sun, in the fire of mount Fuji, awesome lord fromsoftware forged in secret, a master game. a game to rule them all

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما