اتمام حجت ایلان ماسک با کارمندان تسلا؛ دورکاری دیگر قابل قبول نیست!

۱۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ایلان ماسک دورکاری

ایلان ماسک با ارسال ایمیلی به کارمندان خود به آن‌ها اعلام کرد که دیگر فعالیت به صورت دورکاری قابل قبول نیست و آن‌ها باید ازین پس به صورت حضوری در محل کار خود حضور پیدا کنند.

همانطور که می‌دانید، بیش از دو سال است که کارمندان بسیاری از شرکت‌ها به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند چرا که ویروس کرونا از زمان شیوعش تاکنون جان میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان گرفته است. در نتیجه برای حفاظت از جان کارمندان هم که شده، شرکت‌ها این اجازه را به آن‌ها داده‌اند تا به صورت غیر حضوری به کارهای خود رسیدگی کنند.

یکی از این شرکت‌ها تسلا بود که ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل آن فعالیت می‌کند. به گزارش بلومبرگ، او از کارمندان خود خواسته که دیگر دورکاری را کنار بگذارند و اگر قرار باشد کار کنند، به صورت حضوری در دفتر کارشان حضور پیدا کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، او در موضوع ایمیلی که به کارمندانش ارسال کرد، عبارت «Remote work is no longer acceptable» (دورکاری دیگر قابل قبول نیست) را نوشت تا به نوعی یک پیغام محکم و صریح را به آن‌ها فرستاده باشد.

طبق اعلام ماسک، کارمندان تسلا اکنون باید حداقل ۴۰ ساعت در طول هفته در دفتر کارشان حضور پیدا کنند؛ در غیر این صورت باید از این شرکت جدا شوند. او گفت که تسلا محل کار کارمندانش هست و نه دفتری که در یک جای دیگر قرار دارد. یکی از کاربران تصویر لو رفته از ایمیل ماسک را در توییتر به اشتراک گذاشت و از ماسک خواست که نظرش را در رابطه با آن بیان کند. مدیرعامل تسلا هم اصلا این موضوع را انکار نکرد و گفت که اگر کسی با این خواسته مخالفتی داشته باشد، در واقع دارد نشان می‌دهد که کارمند ما نیست. وب‌سایت منبع این خبر یعنی The Verge هم در پیامی به تسلا، خواهان توضیحات بیشتر شد اما فعلا پاسخی از سوی شرکت دریافت نکرده است.

البته ایلان ماسک در ایمیل خود گفت که در شرایط خاص کارمندان تسلا می‌توانند به صورت دورکاری فعالیت خود را ادامه دهند اما تأکید کرد که این اتفاق فقط در زمانی رخ می‌دهد که یک شرایط استثنائی به وجود بیاید. او همچنین افزود که درخواست مبنی بر دورکاری را خودش شخصا مورد بررسی و تأیید قرار می‌دهد. به صورت کلی تأکید او روی ۴۰ ساعت کار در هفته است. او در یک ایمیل دیگر به کارمندانش گفت اینکه شبانه روز در تسلا می‌خوابیده باعث شده شرکت اکنون به اینجا برسد. ایلان ماسک معتقد است هرچه تجربه‌ی شخصی بیشتر باشد، باید بیشتر در محل کار حضور پیدا کند و همه او را ببینند. او گفت: «شاید برخی از شرکت‌های بزرگ چنین شرایطی نداشته باشند، اما آخرین باری که شاهد عرضه‌ی محصولی عالی و خارق‌العاده از آن‌ها بودیم به چه زمانی برمی‌گردد؟ مدت‌ها قبل».

بعد از اینکه کرونا باعث شد شرکت‌ها تعطیل شوند و کارمندان هم به صورت دورکار به فعالیت خود ادامه دهند، بسیاری از افراد به این شرایط عادت کرده‌اند و اکنون شرکت‌ها برای اینکه آن‌ها را وادار کنند بار دیگر به سر کار بازگردند، مسیر سختی در پیش دارند. برخی از شرکت‌ها هم نظیر اپل فقط در تلاش هستند تا بتوانند کارمندان را متقاعد کنند فقط چند روز از هفته را به سر کار بیایند.

البته تسلا موضع خود را کاملا مشخص کرده است چون در نامه‌ی ایلان ماسک آمده که کسانی که به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند، گویا استعفا داده‌اند. به صورت کلی هم به نظر می‌رسد با توجه به واکسیناسیون سراسری و کاهش چشمگیر شیوع کرونا در جهان، دیگر نیازی به دورکاری نباشد. با این حال هر شرکت، شهر یا کشور شرایط خاص خود را دارد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه