اپلیکیشن RealityScan اپیک عکس‌های شما را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل می‌کند

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اپیک گیمز به‌تازگی اپلیکیشن جدیدی را برای گوشی‌های هوشمند معرفی کرده که می‌تواند مدل‌های سه‌بعدی اشیاء را از مجموعه‌ای از عکس‌های گوشی شما بسازد. ایده‌ی این اپلیکیشن به این صورت است که شما با استفاده از RealityScan قادر خواهید بود تا یک شیء در دنیای واقعی نظیر میز، صندلی و… را اسکن کنید و از مدل سه‌بعدی این شیء اسکن شده در بازی یا پروژ‌ه‌های خود بهره ببرید.

در ویدیوی منتشر شده این اپلیکیشن، شاهد این هستیم که کاربری یک صندلی قهوه‌ای را اسکن می‌کند که نتیجه آن شبیه یک مدل سه‌بعدی دست‌ساز به نظر می‌رسد. این اپلیکیشن در حال حاضر به صورت نسخه آزمایشی اولین بار از طریق پلتفرم TestFlight اپل در دسترس است که برای ۱۰ هزار کاربر در دسترس خواهد بود.

شما می‌توانید نسخه‌ی بتای RealityScan را نصب کنید و مدل‌های سه‌بعدی جذابی را از آن تحویل بگیرید. علاوه بر این‌ها، کار با این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. به این صورت که برای گرفتن یک سری عکس، می‌توانید دکمه‌ی ضبط را نگه دارید یا عکس‌ها را به صورت جداگانه بگیرید، و همانطور که این کار را انجام می‌دهید، به آرامی در اطراف جسم حرکت کنید تا اپلیکیشن عکس‌های مختلفی از سوژه‌ی شما بگیرد. باید خاطر نشان کنیم که این اپلیکیشن از شما می‌خواهد تا حداقل ۲۰ عکس از سوژه‌تان بگیرید. پس از اتمام اسکن، می‌توانید مدل را برای آپلود به «Sketchfab» یک پلتفرم مدل‌سازی سه‌بعدی، ارسال کنید و پس از چند دقیقه، می‌توانید مدل سه‌بعدی اسکنی را که گرفته‌اید را در گوشی یا لپ‌تاپ خود مشاهده و ذخیره کنید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است، به محض این که مدل سه‌‌بعدی تصویر مد نظر شما ذخیره شود، شما  می‌توانید به روش‌های مختلف از جمله تغییر رنگ،‌ به شخصی‌سازی مدل خود مشغول شوید. در حال حاضر، ۱۰ هزار کاربر iOS از طریق TestFlight می‌توانند به نسخه‌ی بتای RealityScan دسترسی پیدا کنند. اما گفته می‌شود که در ادامه‌ی سال جاری میلادی، تمام کاربران iOS می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند و انتظار می‌رود که در زمانی نامشخص از سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه نسخه‌ی اندرویدی این اپلیکیشن هم باشیم.

همانطور که می‌دانید، اپیک گیمز در سال‌های اخیر به دلیل دعوای حقوقی با شرکت اپل حواشی زیادی را ایجاد کرده که در نهایت این دعوای حقوقی به نفع خودش به پایان رسید. این شکایت در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ماه ۹۹) توسط اپیک گیمز، پس از اینکه ناگهان بازی محبوب فورتنایت از روی اپ استور حذف شد و کاربران دیگر نمی‌توانستند آن را دانلود کنند، به وجود آمد. در واقع از نظر اپل، اپیک گیمز سیستم پرداخت درون برنامه‌ای در بازی فورتنایت قرار داده بود که خلاف قوانین اپ استور بوده است.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه