ابرقهرمانان جدید مارول در فیلم «جاودانگان» چه تغییراتی کرده‌اند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

فیلم جاودانگان تعدادی تغییر قابل توجه در تیم شخصیت‌های کلاسیک کمیک‌های مارول در فاز ۴ دارد. این فیلم در نوامبر ۲۰۲۱ اکران می‌شود و سومین فیلم در قالب فاز ۴ مارول است و بر اساس گروهی از قهرمانان کمتر شناخته‌شده ساخته شده است که توسط نویسنده افسانه‌ای کمیک‌بوک و هنرمند مشهور، جک کربی در دهه ۷۰ میلادی آفریده شده‌اند.

در اصل، جاودانگان کربی، عمدتا از بقیه دنیای مارول جدا بود اما در نهایت از طریق یک برخورد با ثور و انتقام جویان و دیگر شخصیت‌های آن، ادغام شد. گهگاه آن‌ها در عناوین مختلف به‌عنوان مهمان حضور می‌یافتند و به صورت دوره‌ای داستان‌های خاص خود را ارائه می‌دادند. آن‌ها هرگز نقش مهمی در کمیک‌های مارول نداشتند اما آوازه و شهرتشان قرار است به سطح جدیدی برسد، چرا که مارول برای اولین بار، اثری لایو‌اکشن از این تیم ساخته است.

شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده جاودانگان و سابقه کمتر آن‌ها نسبت به سایر قهرمانان محبوب مارول، دست مارول را در نحوه نمایش آن‌ها بر روی پرده سینما باز گذاشته است. به نظر می‌رسد برخی مانند درویگ (بری کیوگان) و ایکاریس (ریچارد مدن) از نظر توانایی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی، کاملا شبیه همتایان کمیک خود باشند اما بسیاری از این قهرمانان، در جاودانگان، تغییرات جدیدی دارند. اما این تغییرات تأییدشده شخصیت‌های کمیک فیلم شامل چه چیزهایی می‌شوند؟

جاودانگان در دنیای سینمایی مارول، بیگانه هستند

جاودانگان

صحنه‌ی سفینه‌ی فضایی در اولین تریلر، این تصور را ایجاد می‌کند که جاودانگان، بازدیدکنندگان بیگانه‌ای در دنیای سینمایی مارول هستند که از جهانی دور و توسط سلستیال‌ها فرستاده شده‌اند که با نحوه‌ی توصیف آن‌ها در پشت صحنه، مطابقت دارد. با این حال در کمیک‌ها، آن‌ها توسط سلستیال‌ها و از طریق آزمایش روی DNA انسان و روی زمین ایجاد شده‌اند. هم جاودانگان و هم دشمنان آن‌ها، دویانت‌ها، شاخه‌های ژنتیکی انسان‌های بومی کره زمین هستند.

جنسیت سه شخصیت جاودانگان تغییر کرده است

تغییر جنسیت شخصیت‌های کمیک در دنیای سینمایی مارول، اصلا غیر‌معمول یا غیرمنتظره نیست اما کمی تعجب‌آور بود که مارول این تغییر را نه بر روی یک، بلکه بر روی سه شخصیت اصلی خود انجام داد. مکاری (لارن ریدلوف)، اسپرایت (لیا مک هیو) و آیاک (سلما هایک) همگی قهرمانان مرد کمیک‌بوک‌ها بودند. همچنین یکی از آن‌ها یعنی مکاری، قرار است تبدیل به اولین ابرقهرمان ناشنوای دنیای سینمایی مارول شود.

جاودانگان شاید برخی از قدرت‌های خود در کمیک‌ها را نداشته باشند

جاودانگان

علائمی وجود دارد که نشان می‌دهد جاودانگان قرار است قوی‌ترین تیم ابرقهرمانی دنیای سینمایی مارول باشند اما با این وجود، برخی از توانایی‌ها از آن‌ها سلب می‌شود. هنگامی که جک کربی آن‌ها را ایجاد کرد، مشخص شد که اعضای این تیم، مجموعه‌ای از قدرت‌های مشترک دارند. هر جاودانه قدرت و توانایی‌های فوق‌العاده‌ای دارد؛ مانند پرواز، تله‌پاتی، تغییر شکل، پرتاب اشعه کیهانی از دست و چشم خود و چیزهای دیگر. چیزی که آن‌ها را نسبت به یعکدیگر منحصر‌به‌فرد می‌کرد این بود که برخی از جاودانگان از انرژی کیهانی ذاتی خود برای تقویت یک توانایی خاص استفاده می‌کردند. برای مثال، مکاری با سرعتی فوق‌العاده حرکت می‌کند و سرسی می‌تواند ماده را بهتر از سایر اعضای هم‌نژاد خود دستکاری کند و تغییر دهد اما احتمالا در فیلم، جاودانگان قدرت‌های فردی خود را داشته باشند و برخی از توانایی‌های مشترک، از آن‌ها گرفته شود تا هر قهرمان، خاص‌تر به نظر برسد. با این توضیح معلوم می‌شود که چرا به نظر می رسد ایکاریس تنها فردی است که می‌تواند پرتوهای کیهانی از چشمان خود، ساطع کند.

سرسی در دنیای سینمایی مارول، قدرت کمتری دارد

می‌توان گفت قدرت سرسی به دلیل این تغییرات، به شدت کاهش یافته است. او در ماجراجویی‌های خود با انتقام‌جویان در کمیک‌ها، از نظر نیروهای تخریبی، قابل مقایسه با افرادی مانند اسکارلت ویچ و ژان گری است. وقتی مشخص شد که سرسی قرار است به دنیای سینمایی مارول بپیوندد، برخی معتقد بودند که او می‌تواند در ردیف قدرتمندترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول قرار گیرد اما اظهارات اخیر جما چان نشان می‌دهد که چنین چیزی به هیچ وجه درست نیست. به گفته چان، او در بین سایر اعضا، مؤثرترین قدرت را ندارد و در واقع یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های تیم نیست.

سرسی رابطه‌ای عاشقانه با ایکاریس دارد

بر هیچ کس پوشیده نیست که مارول مثلث عشقی ایکاریس، سرسی و دین ویتمن (کیت هرینگتون) را از طریق فیلم جاودانگان به فاز ۴ می‌آورد. عاشقانه بین شوالیه سیاه و سرسی ایده‌ای بود که مستقیما در کمیک انتقام‌جویان و در اوایل دهه ۹۰ میلادی ایجاد شد. از طرف دیگر، یک داستان عاشقانه بین سرسی و ایکاریس که در گذشته اتفاق افتاده است، جزو عناصر جدید داستان فیلم جاودانگان خواهد بود. سرسی در سال‌های گذشته، رابطه‌ای عاشقانه با مکاری داشت اما هرگز گرفتار عشق ایکاریس نشده بود که برای اولین بار در فیلم جدید جاودانگان، شاهد این اتفاق خواهیم بود.

آیاک رهبر جاودانگان است

جاودانگان

در کمیک‌های مارول، جاودانگان توسط شخصیتی شبیه به اودین به نام زوراس هدایت می‌شوند. او شخصیتی قدرتمند بود که توسط سایر اعضا و هم نوعان خود، مورد احترام بسیار قرار می‌گرفت. وی هم‌چنین پدر تینا و شخصی است که به مدت چندین هزاره، نظم و قانون را برقرار کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد زوراس در اقتباس جاودانگان در دنیای سینمایی مارول حضور نخواهد داشت. در عوض، مقام رهبری به آیاک می‌رسد که در کمیک‌ها فقط جاودانه‌ای بود که مسؤولیت ارتباط با سلستیال‌ها را به او واگذار کرده بودند. به نظر می‌رسد او باز هم این مسؤولیت را بر عهده خواهد داشت و علاوه بر آن، وظایف بیشتری را بر دوش خواهد کشید.

فاستوس یکی از قهرمانان متفاوت دنیای سینمایی مارول خواهد بود

جاودانگان

نسخه کمیک فاستوس (برایان تایری هنری)، شکارچی انتقام‌جوی دویانت‌ها بود که از تمام گونه‌های آن‌ها متنفر بود، زیرا دویانت‌ها همسر و فرزندانش را کشته بودند. استودیوی مارول تأیید کرده است که فاستوس به‌عنوان ابرقهرمانی متفاوت و خاص و با یک ویژگی منحصر‌به‌فرد در جاودانگان ظاهر خواهد شد و تعداد کمی از قهرمانان دنیای سینمایی مارول چنین خصوصیتی دارند.

کینگو در جاودانگان، سامورایی نیست

جاودانگان

کینگو یک جاودانه مرتبط با ژاپن است و به‌عنوان یک سامورایی در تاریخ مارول معرفی شده بود. او در دوران مدرن، از این تجربه برای به تصویر کشیدن شخصیت‌های سامورایی در فیلم‌های کم‌هزینه ژاپنی استفاده کرد. بر اساس تریلرها و سخنان کمیل نانجیانی، بازیگر نقش کینگو، دنیای سینمایی مارول برداشتی متفاوت از این شخصیت خواهد داشت که تفاوت‌هایی کلیدی دارد. کینگو به جای اینکه یک سامورایی باشد، به‌عنوان یک ستاره بالیوود در هند به تصویر کشیده می‌شود.

گیلگمش و تینا گروهی مهم تشکیل می‌دهند

جاودانگان

این شخصیت‌ها در تریلرها با هم دیده می‌شوند و همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که تینا (آنجلینا جولی) و گیلگمش (دان لی) پیوندی دارند که برای خط داستانی هر دو شخصیت مهم است. این موضوع برخلاف داستان کمیک‌ها اتفاق می‌افتد که تمرکز بسیار کمی بر روابط آن‌ها دارد. گیلگمش به دلیل تبعیدی اجباری، همیشه تنها است و بسیاری از همنوعان جاودانه خود، از جمله تینا، از او خوششان نمی‌آید. در واقع، هنگامی که زمان تشکیل تیم فرا رسید، جاودانگان اعتقاد داشتند که نمی‌توان به او اعتماد کرد و در نهایت، تینا را به دلیل همراهی با او نبخشیدند. تبلیغات و تریلر هم تأیید کرده‌اند که در جاودانگان، گیلگمش و تینا با هم، از گروه اخراج خواهند شد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما