قسمت ویژه‌ی فرندز رکورد بازدید بازی تاج و تخت را در انگلیس شکست

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
قسمت ویژه فرندز

قسمت ویژه «فرندز» بالاخره چندی قبل منتشر شد و این‌طور که پیداست گردهمایی دوباره دوستان در آمریکا و انگلستان با استقبال چشمگیر سریال‌بین‌ها مواجه شده است.

برادران وارنر با صرف بیش از ۴۰۰ میلیون دلار به مناسب آغاز به کار سرویس آنلاین HBO Max قصد داشت شش شخصیت اصلی سریال فرندز را پس از ۱۷ سال دوباره دورهم جمع کند، اما کروناویروس اجازه‌ی این کار را نداد. به خاطر دنیاگیری کروناویروس چند بار فیلم‌برداری و ساخت این قسمت ویژه به تعویق افتاد و HBO Max بدون حضور دوستان کار خود را آغاز کرد. بالاخر در اواخر زمستان سال گذشته قسمت گردهمایی دوستان فیلم‌برداری و در اوایل ماه جاری پخش شد. هر چند برادران وارنر نتوانست از این گردهمایی در روزهای ابتدایی راه‌اندازی سرویس آنلاینش استفاده کند، اما بر اساس آمار و ارقام منتشر شده آن‌ها بازهم به مقصود خود، یعنی جلب توجه سینمادوستان و سریال‌بین‌ها در سراسر جهان به لطف دیدار دوباره‌ی مونیکا، ریچل، فیبی، راس، چندلر و جویی بعد از سال‌ها رسیده‌اند.

بر اساس آمارهای منتشر شده ۲۹ درصد از مشترکان آمریکایی HBO Max قسمت ویژه فرندز را در روز انتشارش تماشا کرده‌اند که آمار بسیار جالب توجه‌ای است؛ زیرا فیلم پربیننده و مهم «مورتال کامبت» توسط ۱۶ درصد از این افراد تماشا شده بود. علاوه‌ بر آمریکا در سایر کشورهای جهان از جمله بریتانیا هم گردهمایی دوستان با استقبال خوبی مواجه شده است. بنا بر گزارش اسکای نیوز ۸٫۶ میلیون نفر قسمت ویژه فرندز را از طریق شبکه‌ی ۴ انگلستان تماشا کرده‌اند. همچنین ۵٫۳ میلیون نفر از طریق شبکه‌ی اسکای وان به تماشای آن نشسته‌اند که یک رکورد محسوب می‌شود و قسمت جدید فرندز با عبور از فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» به پربیننده‌ترین محتوای یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های بریتانیا تبدیل شده است.

در قسمت ویژه‌ی فرندز برخی از صحنه‌های گردهمایی دوباره‌ی راس، جویی، چندلر، ریچل، مونیکا و فیبی در مقابل چند تماشاگر فیلم‌برداری شده و برخی دیگر از سکانس‌های این قسمت در لوکیشن‌ها و صحنه‌های خاطره‌انگیز سریال و با حضور چند مهمان سرشناس رقم می‌خورند. این قسمت ویژه بر اساس فیلم‌نامه‌ی مشخصی پیش نمی‌رود و بازیگران اصلی در نقش شخصیت‌های خود در سریال جلوی دوربین نرفته‌اند.

در این قسمت ۱۸ شخصیت سرشناس به‌عنوان مهمان حضور دارند که عبارتند از: «جیمز کوردن، سیندی کرافورد، گروه بی‌تی‌اس، جاستین بیبر، دیوید بکام، میندی کالینگ، توماس لنون، لری هانکین، کیت هرینگتون، الیوت گولد، لیدی گاگا، کارا دلوین، ملاله یوسف‌زی، ریس ویترسپون، مگی ویلر، جیمز مایکل تیلور، تام سلک و کریستینا پیکلز». همان‌طور که می‌بینید برخی از این افراد مانند مگی ویلر یا لری هانکین از بازیگران سریال اصلی هستند، اما چند بازیگر دیگر از جمله کیت هرینگتون برای نخستین بار در جمع دوستان قرار می‌گیرند.

سریال فرندز طی ۱۰ فصل و ۲۳۶ قسمت بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ توسط شبکه‌ی NBC روی آنتن رفت. دوستان نظرات مثبت اغلب سریال‌دوستان و منتقدان را جلب کرد و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین کمدی موقعیت‌های تاریخ تبدیل شد؛ در مجموع ۶۲ نامزدی جایزه‌ی امی به دست آورد و در سال ۲۰۰۲ جایزه‌ی بهترین سریال کمدی از نظر امی به این مجموعه رسید. این سریال در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ TV Guide در رده‌ی بیست‌ویکم جای گرفته و در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ مجله‌ی امپایر هم رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه