چرا سازندگان سریال «فرندز» شخصیت جویی را احمق‌تر از سایرین نمایش دادند؟

۲۹ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جویی در سریال فرندز

جیمز باروز که کارگردان سریال «فرندز» بود، دلیل این‌که جویی به مرور در طول سریال احمق‌تر نمایش داده شد را فاش کرد. جویی که مت لبلانک نقش او را بازی می‌کرد، عضو بی‌خیال گروه دوستان سنترال پارک بود. جویی که به‌خاطر علاقه‌ی وافرش به غذاخوردن، آرزوی بازیگرشدن و زندگی عشقی پرفراز و نشیبش مشهور بود، نقشی اساسی در موفقیت سریال فرندز داشت؛ درست به اندازه‌ی ۵ بازیگر اصلی دیگر. اما جویی یک تفاوت عمده با دیگر کاراکترهای سریال داشت. او احمق‌تر از آن‌ها بود. حالا می‌دانیم که این یک تصمیم خلاقانه‌ی عمدی بوده.

باروز در کتابی که نوشته فاش کرده پس از کارگردانی ۱۵ قسمت از سریال به این نتیجه رسیده که تغییراتی در کاراکتر جویی اعمال کند. ظاهراً باروز بر این باور بوده که جویی و چندلر بیش از حد به هم شباهت داشتند. از همین رو از نویسندگان خواسته که جویی را تغییر دهند. او در کتابش این‌گونه می‌گوید:

من فقط یک نکته به دیوید و مارتا گفتم: جویی و چندلر بیش از حد شبیه بودند. در تجسم ابتدایی‌مان جویی بیش از حد باهوش بود. آن‌ها او را احمق کردند تا شباهت دو کاراکتر را بگیرند.

کتاب فرندز دوستان و عاشقان اثر متیو پری نشر میلکان

چرا جویی و چندلر، بهترین زوج سریال فرندز را می‌سازند؟

جویی و چندلر

نگرانی باروز مبنی بر شباهت بیش از اندازه‌ی جویی و چندلر به حق بود. یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که سریال فرندز تا این اندازه محبوب شد، این بود که کاراکترها با هم تفاوت‌های بنیادی داشتند. هر کدام از کاراکترها ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان را داشتند و همین باعث می‌شد که انبوهی از مخاطبان به سریال جذب شوند و هر کدامشان با یکی یا دو کاراکتر خاص، هم‌ذات‌پنداری کنند. در حالی که هیچ شکی وجود ندارد که تمام روابط در سریال فرندز جذاب هستند، زوج جویی و چندلر سطح دیگری دارند.

جویی و چندلر در این سریال همیشه بامزه بودند و برخلاف مانیکا و ریچل که به زور هم‌خانه شدند، به انتخاب خودشان با یکدیگر زندگی می‌کردند. در طی سال‌های طولانی هم‌خانگی، با وجود اینکه زندگی‌های متفاوتی داشتند. آن‌ها در طی دوستی‌شان بر سر مسائل مختلفی به چالش برخوردند. برای مثال آن‌ها بر سر کتی دعوا کردند. و حتی برای مدتی جدا از هم زندگی کردند. با این‌حال، در انتها آن‌ها دوستان ثابتی باقی ماندند. به‌طوری که مانیکا و چندلر در خانه‌‌ی بیرون‌ازشهرشان برای او اتاقی تخصیص دادند.

ممکن است که سریال فرندز مجبور شده باشد جویی را احمق کند، اما با ازدست‌دادن عقل و هوش، او چیزهای دیگری به دست آورد. احتمالاً بتوانیم جویی را وفادارترین دوست در گروه بدانیم. او از صمیم قلب حامی دوستانش بود، حتی زمانی که باعث می‌شد به دردسر بیافتد. او بسیار مهربان و حفاظت‌گر هم بود. در نهایت، همه‌ی این ویژگی‌ها باعث می‌شد که دارایی‌های او بیشتر از نقص‌هایش باشند.

منبع: ScreenRant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه