۱۰ رکورد تاریخ بازی‌های ویدیویی که شاید هرگز شکسته نشوند

۲۷ مهر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
رکورد بازی

تجربه‌ی بازی بسیاری از بازیکنان تنها در نشستن پای صفحه‌ی نمایش و بازی کردن خلاصه می‌شود. البته بعضی‌ها هم وجود دارند که به چنین چیزی راضی نمی‌شوند و می‌خواهند نام خود را در تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی حک کنند. چنین بازیکنانی ساعت‌ها و بدون خستگی بازی می‌کنند تا اسم خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند. البته بعضی از این رکورد‌ها هم کاملا اتفاقی شکسته می‌شوند.

بعضی از این رکوردها کاری می‌کنند تا انگشت به دهان شویم و برخی دیگر واقعا عجیب هستند. البته نکته‌ی ثابت درباره‌ی همه‌ی این رکوردها این است که تمام آن‌ها قابل‌احترام هستند. برخی از رکوردهای بازی‌های ویدیویی طوری هستند که حس می‌کنیم امکان ندارد شکسته شوند و گروهی از آن‌ها یقینا برای سلامتی بازیکنانی که آن‌ها را ثبت کرده‌اند خطرناک بوده‌اند. تصمیم داریم تا نگاهی به لیست ده تا از ویژه‌ترین رکوردهای تاریخ بازی‌های ویدیویی داشته باشیم.

رکورد ماینکرافت

۱۰. رکورد ماینکرافت؛ طولانی‌ترین بازی کردن ماین‌کرفت بی‌وقفه

کسانی که سراغ بازی ماین‌کرفت می‌روند به معنای واقعی کلمه اسیر این بازی می‌شوند و در نتیجه بحث رکورد ماینکرافت همیشه داغ است. اینکه ساعت‌های زیادی در دنیای بی‌انتهای ماین‌کرفت خرج کنیم اصلا سخت نیست. در حالی که بازیکنان عادی این بازی بعد از چهار یا پنج ساعت بازی کردن بی‌خیال می‌شوند، بازیکن حرفه‌ای ماین‌کرفت به اسم «مارک والز» (Mark Walls) تصمیم گرفت کمی بیشتر از حالت عادی پای این بازی بنشیند و رکورد ماینکرافت را در این زمینه بکشند. این بازیکن بعد از ۳۵ ساعت و ۴۰ دقیقه بازی کردن، بی‌خیال تجربه‌ی ماین‌کرفت شد.

با وجود اینکه بازیکنانی موفق شدند تا به این رکورد ماینکرافت از سال ۲۰۱۶ نزدیک شوند اما هنوز هیچ‌کس موفق نشده تا زمان بیشتری صرف بازی ماین‌کرفت کند. با تمام این تفاسیر، این رکورد فقط به قصد خودنمایی ثبت نشده. مارک تمام مدتی که صرف شکستن رکورد بازی ماینکرفت کرده بود را در استریم زنده نشان داده و حین آن برای بیمارستان کودکان کمک‌های مالی جمع‌آوری کرده.

رکورد ماینکرافت

۹. طولانی‌ترین بازی کردن هیلو بی‌وقفه

طرفداران دو آتشه‌ی سری بازی‌های هیلو اصلا از این بازی‌ها خسته نمی‌شوند. در حقیقت یکی از طرفداران این سری به نام «پاوو نیسکالا» (Paavo Niskala) از کشور فنلاند توانست رکورد چشم‌گیری را برای بازی محبوب خود در کتاب رکورد‌های گینس ثبت کند. او به مدت ۵۰ ساعت و ۴ دقیقه و ۱۷ ثانیه به تجربه‌ی بازی هیلو پرداخته.

از سال ۲۰۱۵ تا به حال، هیچ‌کس موفق نشده تا این رکورد را بکشند. نیسکالا این موفقیت را به‌عنوان جشنی برای عرضه‌ی بازی هیلو ۵ اعلام کرده. واقعا چه راه بهتری برای ادای احترام به مجموعه‌ی دلخواه‌ا‌مان به جز ۵۰ ساعت نشستن پای آن؟

mario cart

۸. طولانی‌ترین بازی کردن ماریو کارت بی‌وقفه

مجموعه بازی‌های ماریو کارت یکی از اعتیادآورترین بازی‌هایی هستند که می‌توانید پیدا کنید. این رکورد تجربه‌ی طولانی بازی از دیگر رکوردهای این‌چنینی خاص‌تر است. سه تا از بازیکنان بازی ماریو کارت به نام‌های «بن فیک» (Ben Fick)، «آنتونی لنرتز» (Anthony Lehnertz) و «هانتر نیرمن» (Hunter Nierman) به شکل هم‌زمان پای این بازی نشستند. البته تمام ماجرا همین نیست.

این ماراتن ۴۰ ساعته در بیمارستان کودکان به ثمر رسیده. این سه بازیکن در طول این مدت زمان از کودکان بیمار این بیمارستان دعوت کردند تا به‌عنوان بازیکن چهارم در بازی ماریو کارت مسابقه دهند. چنین رکورد انسان‌دوستانه‌ای واقعا لایق احترام است و البته که بعید می‌دانیم کسی پیدا شود که توان شکستن آن را داشته باشد.

scarface: the world is yours

۷. بیشترین استفاده از الفاظ رکیک در یک بازی ویدیویی

در این بخش گوش‌های خود را بگیرید که به یکی از عجیب‌ترین رکورد‌های این لیست رسیده‌ایم. بازی‌های زیادی هستند که از سخنان نامناسب استفاده می‌کنند. برای مثال بازی مافیا ۲ یکی از معروف‌ترین بازی‌های این‌چنین است و در طول آن ۳۹۷ بار ناسزا می‌شنویم که چیزی در حد ۲ بار در دقیقه می‌شود. با وجود آمار قابل‌توجه بازی مافیا ۲، باید بگوییم که این رکورد در دست سازندگان بازی «اسکارفیس» (Scarface: The World is Your’s) است.

در بازی اسکارفیس کلمه‌ی انگلیسی چهار حرفی معروف که احتمالا می‌دانید کدام را می‌گوییم، به تعداد ۵۶۸۸ بار تکرار شده! واقعا نمی‌دانیم سازندگان این بازی عمدا چنین کاری کرده‌اند یا این موضوع اتفاقی بوده. شکستن چنین رکورد حیرت‌انگیزی در دست توسعه‌دهندگان باز‌ی‌های ویدیویی است و البته بعید می‌دانیم کسی بتواند روی دست سازندگان این بازی بزند.

star wars: battlefront

۶. سریع‌ترین تمام کردن بخش بقا از بازی استار وارز: بتل‌فرانت

بسیاری از رکوردهای گینس مربوط به بازی‌های ویدیویی که برخی از آن‌ها را بررسی کردیم مربوط به بازی کردن‌های طولانی مدت هستند اما این رکورد برای بازی کردن سرعتی ثبت شده. این رکورد جالب توسط «کرن و تیم یانگ» (Keren and Tim Young) به ثمر رسیده. این پدر و دختر موفق شده‌اند تا بخش بقای بازی استار وارز: بتل‌فرانت را بدون استفاده از بلسترها و طی فقط ۹ دقیقه و ۱۸ ثانیه تمام کنند.

اینکه یک تیم خانوادگی توانسته‌اند تا این بخش از بازی را در کمتر از ۱۰ دقیقه تمام کنند واقعا جالب است. این رکورد در تابستان سال ۲۰۱۸ ثبت شده و تا به امروز کسی نتوانسته آن را بشکند. انگیزه‌ی اصلی این پدر و دختر را نمی‌دانیم ولی واقعا باید به همکاری و همراهی آن‌ها آفرین بگوییم.

رکورد بازی کندی کراش

۵. بزرگ‌ترین مجموعه‌ی عروسک‌های پوکمون

«لیزا کورتنی» (Lisa Courtney) از کشور انگلستان توانسته به شکلی تازه رنگ را وارد زندگی خود کند. خانه‌ی او مسکنی برای ۱۷,۱۲۷ عروسک از شخصیت‌های بازی پوکمون شده. لیزا رکورد داشتن این کلکسیون عظیم را در سال ۲۰۱۶ به نام خود ثبت کرده و هیچ‌کس جرأت ندارد با او مقابله کند.

برخی از اشیای کلکسیون لیزا و گواهی رکورد گینس او در موزه نگهداری می‌شوند. البته بیشتر عروسک‌ها هنوز هم کنار او هستند و در خانه‌ی این کلکسیونر مانده‌اند. کورتنی به طور مرتب به ژاپن سفر می‌کند تا کلکسیون خود را حتی بیشتر از قبل گسترش دهد. جالب است بدانید که او بیشتر از ده سال است که به دنبال یک عروسک پوکمون خاص می‌گردد و هنوز آن را پیدا نکرده.

رکورد های کالاف دیوتی موبایل

۴. رکوردهای کالاف دیوتی؛ طولانی‌ترین بازی کردن کالاف دیوتی بی‌وقفه

طولانی‌ترین مدت زمان بازی کردن بازی کال آو دیوتی تا مدتی به‌عنوان طولانی‌ترین ماراتن بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آمد. در حال حاضر این رکورد کالاف دیوتی با اختلاف کمی در جایگاه دوم قرار گرفته و البته مشخصا هنوز هم اولین ماراتن طولانی برای بازی کال آو دیوتی است.

۱۳۵ ساعت و ۱۵ دقیقه و ۱۰ ثانیه مدت زمانی است که «اوکان کایا» (Okan Kaya) بی‌وقفه برای تجربه‌ی کال آو دیوتی صرف کرده. کایا که اهل کشور استرالیا است در سال ۲۰۱۲ دست به ثبت این رکورد زده و برای به دست آوردن آن از روز ۱۳ تا ۱۹ نوامبر وقت گذاشته. با توجه به بزرگی این عدد بعید می‌دانیم کسی پیدا شود که جرأت کند تا رکورد طولانی‌تری به نام خود ثبت کند.

رکورد های کالاف دیوتی موبایل

۳. طولانی‌ترین خط داستانی ممتد بازی‌های ویدیویی از نظر سال‌های عرضه

جایزه‌ی طولانی‌ترین داستان یکپارچه را باید به سری بازی‌های تکن بدهیم که بیشتر از ۲۰ سال شاهد عرضه‌ی بازی‌های آن بوده‌ایم. حتی کارگردان این بازی هم با فهمیدن این موضوع شگفت‌زده شده؛ چرا که او هم مثل ما فکر می‌کند این رکورد احتمالا قرار بود که به یک بازی نقش‌آفرینی برسد. این رکورد به جای بازی‌های نقش‌آفرینی به این سری بازی رسیده که اولین قسمت آن در دهه‌ی نود میلادی عرضه شده بود.

سری بازی‌های قدیمی‌تری مانند توم ریدر و دووم را هم داریم که سال‌هاست عرضه می‌شوند اما به دلیل اینکه داستان آن‌ها پیوسته نیست و چند نسخه‌ی اخیر از این بازی‌ها ربطی به داستان اصلی نداشته‌اند، آن‌ها را به‌عنوان کاندید این رکورد نمی‌پذیریم. در مقایسه با این دو سری، سری بازی‌های تکن بیشتر از ۲۰ سال است که داستانی بزرگ را تعریف می‌کنند. شخصیت‌های این بازی ازدواج کرده‌اند، مرده‌اند و جایگزین شده‌اند اما این داستان هنوز هم به کار خود ادامه می‌دهد. داستان این بازی از طریق تصاویر ثابت و متون در بخش آرکید روایت می‌شود و احتمالا بازیکنان زیادی هستند که اصلا از آن خبر ندارد. با این وجود طرفداران همیشگی بازی تکن، عاشق داستان پس‌زمینه‌ای بازی‌های این سری هستند.

رکورد بازی only up

۲. بزرگ‌ترین کلکسیون بازی‌های ویدیویی

هر بازیکنی را که در نظر بگیرید به مجموعه‌ی بازی‌های خود افتخار می‌کند. کار درست هم همین است. بازیکنان بازی‌های خود را تر و تمیز در قفسه‌ها نگهداری می‌کنند و مراقب جگرگوشه‌های خود هستند. البته «آنتونیو رومرو موترو» (Antonio Romero Montero) کمی ماجرا را جدی گرفته و مجموعه‌ی بازی‌های او در سال ۲۰۲۰ به ۲۰,۱۳۹ بازی رسیده بود.

این عدد به ما می‌گوید که آنتونیو می‌تواند تقریبا هر بازی‌ را در هر زمانی بازی کند. خانه‌ی این بازیکن در شهر ریچموند از ایالت ویرجینیا بهشتی برای گیمرها است. این مجموعه به‌قدری بزرگ است که فقط شمارش تمام بازی‌های موجود در آن هشت روز طول کشیده. تمام این ماجرا از دوازده سالگی آنتونیو شروع شد و حالا تمام بازی‌های کنسول‌های پلی‌استیشن ۲ و ۳ که در آمریکا منتشر شده‌اند بخشی از کلکسیون او هستند.

رکورد بازی only up

۱. طولانی‌ترین ماراتن تاریخ بازی‌های ویدیویی؛ جاست دنس

به رکوردی که برای گیمر‌هایی که اهل رکورد زدن هستند مقدس است و همگی آرزوی شکستن آن را دارند رسیده‌ایم. در سال ۲۰۱۵ شخصی به نام «کری سویدسکی» (Carrie Swidecki) موفق شد تا از رکورد طولانی‌ترین ماراتن بازی کال آو دیوتی بگذرد و رکوردی طولانی‌تر، برابر با ۱۳۸ ساعت و ۳۴ ثانیه برای بازی جاست دنس ثبت کند.

هیچ‌کس باور نمی‌کند که شخصی توانسته در بازی جاست دنس که نیاز به تحرک بالا دارد رکوردی به این بزرگی بزند اما کری نشان داده که این امر شدنی است. او قبل‌تر از این هم رکورد طولانی‌ترین ماراتن بازی جاست دنس را داشته اما تصمیم گرفته که حین جمع‌آوری کمک‌های مالی برای خیریه، رکورد خودش را بکشند. ثبت این رکورد کمی کمتر از ۶ روز طول کشیده و نه‌تنها خواستنی‌ترین رکورد دنیای بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید، بلکه بدون شک شگفت‌انگیز‌ترین آن‌ها هم هست.

این نوشته بر مبنای متنی از وب‌سایت Game Rant نگاشته شده.

بخوانید: با بهترین بازی‌های امتیازی تاریخ آشنا شوید؛ بدون انتها و اعتیادآور

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیدگاه شما

۱۷ دیدگاه
 1. Avatar Amir

  یه سوال

  تهش که چی ؟
  من همیشه میخواستم بدونم حالا به هر کی میگم میگه گوه نخور
  اینا با خسته کردنشون بهشون چی میرسه
  منم خودم یه زمانی گیمر خوبی بودم ولی گذاشتم کنار تهش که چی
  من کالاف دیوتی رو تو ۳ روز اونقدر بازی کردم تمام سرباز ها و ادمهای خوب و کلا وسایل رو باز کردم
  همینطور مینکرفت خیلی بازی میکردم
  ولی به عنوان یه گیمر که دیگه نیستم میگم اینا باعث از بین رفتن لحظه‌ها میشه

  1. Avatar مهدی

   در این سال ها بارها با این “تهش که چی؟” مواجه شدم. شاید خیلی ها ی دیگر هم مواجه شده باشن.
   بازی های ویدیویی طی این یکی دو دهه، دوران عجیب و غریبی را طی کردند. پیشرفت تکنولوژی زمینه را برای بسیاری از بازی سازان فراهم کرد تا به جاه طلبی هایشان تا حد نهایت جامۀ عمل بپوشانند. کسانی مثل کوجیما و دیوید کیج تلاش کردند راهی باز کنند بین فیلم های سینمایی (یا شاید مجموعه های تلویزیونی) و بازی های ویدیویی. Rockstar مفهوم “جهان باز/وسیع” را برای همیشه تغییر داد و به اوجی دست نیافتنی رساند. بازی ها از یک طرف تبدیل شدند به مدیوم تازه ای برای داستانگویی با قابلیت هایی منحصر بفرد و با تکنیکی که در بعضی موارد از بسیاری فیلم های دهۀ اخیر هم قوی تر بود و از طرف دیگر به شدت روی فیلم ها و سریال ها اثر گذاشتند (به طور خاص به شکل کارگردانی و جلوه های ویژۀ فیلم های اکشن پر سر و صدای سال های اخیر توجه کنید). به این ها اضافه کنید گردش مالی غول آسای شرکت های تولید و پخش بازی را. این ها را نمی شود انکار کرد. اگر می شد که کسانی مثل فرانسیس کوپولا یا گیرمو دل تورو به جهان بازی ها نمی آمدند یا نهادهای مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی نظامی سرتاسر دنیا به این حوزه علاقمند نمی شدند. می شدند؟
   اما این ها فقط یک روی سکه است. روی دیگرش ما هستیم. ما گیمرها. همه را گفتم تا به این جا برسم. احساس می کنم همۀ دلایلی را که در بالا ذکر کردم، دلایلی بوده که برای سرپوش گذاشتن روی “اعتیاد”م به بازی ها پیدا کرده ام. برای معنا دادن به آن حس پوچی و خستگی شدیدی که حتی بعد از بهترین بازی های این سال ها سراغم آمده. حتی بازی هایی که به نظر می رسید پر از زندگی هستند. زندگی در کار نیست حتی اگر خیلی شبیه زندگی باشد. نه آدم های بازی ها واقعیند، نه چمن ها، نه بادی که می وزد، نه خانه ها و کوه ها و نه باران. دنیایی که حتی بارانش هم واقعی نیست به چه دردی می خورد؟ اصلا چرا باید جدی گرفته شود؟
   خیلی وحشتناک است که سرگرمی و بیهوده وقت گذراندن تبدیل به اعتیاد شود.
   می ماند عمر هدر رفته، پول های خیلی زیاد خرج شده سر هیچ و پوچ (سی میلیون برای PS 5؟) و در نهایت “گیمری” که ارتباطش با جهان واقعی قطع شده. تهش که چی؟
   پ ن: این ها را به عنوان تجربۀ شخصی گفتم. قصد توهین یا نصیحت ندارم. بابت طولانی شدن مطلب هم عذرخواهی می کنم.

 2. Avatar سید پارسا کبیری الهاشم

  به نظر من کالاف دیوتی، فری فایر، پابجی موبایل، اینا همه بهترنی بازی ها هستن هم از نظر هیجان هم از نظر فروش و پابجی و کالاف پر فروش ترین بازی های جهان هستن ماینکرافت هم زمان خودش که نه کالافی بود نه پابجی و اینا معروف بوده الان دیگه کمی تکراری شده و گرافیکش خسته کنندس اما کالاف و پابجی هیچ وقت اینطوری نمیشن من عاشق کالافم

  1. Avatar Max.Black x

   داداش الان پر فروش ترین بازی دنیا ماین کرافت هست

 3. Avatar Game_Raaz

  ۳۵ ساعت ماینکرفت رو استریم کرده ، پس علاوه بر رکورد بی وقفه بازی کردن رکورد بی وقفه استریم کردن رو هم داره . ( البته اطلاعاتم دقیق نیست )

  1. Avatar مهدیار

   با چیزی به نام دوناتون هنوز آشنا نیستی پس:)

 4. Avatar سینا

  ماینکرافت رکورد دار های زیادی داره مثلا یکی تو ۱۵دقیقه ماینکرافت رو تو حالت سروایول تموم کرد بعش هم بزرگترین سازه تاریح ماینکرافت توسط مایکل مورگان ساخته شد

 5. Avatar ناشناس

  آقا منم رکورد دارم
  رکورد دار کوتاه ترین بازی کردن

 6. Avatar cmminer

  اینهمه رکورد دیگه چرا اونارو نمیگین :/
  مثلا ماینکرفت پر فروش ترین بازی گوگل پلیه و‌‌…

  1. Avatar مصطفی

   خب به جهنم
   رکورده مگه اون؟
   بعدشم من الان رفتم چک کردن آمار رو
   ماینکرفت دهم هم نیست
   رتبه اول یه بازی به اسم hero of kings بود بعدش هم pokemon

   1. Avatar King

    ماینکرفت پر فروش ترین بازی دنیاست دومی هم جی تی ای وی هست اطلاعاتی که داشتی غلط بود

  2. Avatar علی

   نه اینا رکورد های که کمتر شنیدیم رو میگن تو میای مطلب میخونی چیز تکراری یاد بگیری؟ نتتو به جیز تکراری نمیدی که میدی؟

  3. Avatar علی

   ماینگرافت پر کاربر ترین بازی تاریخه نه پر فروش ترین

   1. Avatar Farzam

    نه داداش پر فروش ترینه وقتی نمیدونی در مورد چیزی حرف نزن

 7. Avatar محمد

  اینایی ک نوشتین مسلا ۱۳۸ ساعت
  خب چطوری پشت سر هم میشه

  اینا نمیخابن پس ؟

  لطفا جواب بدین که بی وقته بازی کردن یا نه

  1. مشخصا بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای بازی می‌کنن.
   اگه این‌طور نبود و راحت می‌تونستن بخوابن که زندگی عادی خیلی از ماها رکوردهاشون رو می‌شکوند!

  2. Avatar علی

   بی وقفه بازی کردن اینا هیچ نخوابیدن استراحت نکردن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه