گوگل قصد داشته اپیک گیمز را بخرد تا مانع شکایت آن‌ها شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپیک گیمز

در اوت سال ۲۰۲۰، اپیک گیمز شکایتی علیه اپل و گوگل برای سازوکار فروشگاه‌های دیجیتال آن و حذف فورتنایت از اپ استور و گوگل پلی تنظیم کرد. اگرچه رویکرد این دو فروشگاه کمی متفاوت است اما شکایت اپیک از هر دو شرکت تقریبا یکسان بود. اکنون با توجه به شواهد جدیدی که به دست آمده است، به نظر می‌رسد که در دوره‌ای گوگل تصمیم گرفته برای جلوگیری از این شکایت بخشی از اپیک یا تمام آن را خریداری کند.

پیروزی اپیک در آن نزاع می‌تواند تحولات زیادی و قابل‌توجهی را در شیوه‌ی اپ استور و گوگل پلی ایجاد کند. این برای توسعه‌دهندگان بسیار سودمند است اما باعث می‌شود اپل و گوگل سود زیادی را به این خاطر از دست بدهند. مشخص است که هیچ‌کدام از این دو شرکت بزرگ از این اقدام خشنود نبوده‌اند و نمی‌خواستند این شکایت برای آن‌ها دردسرساز شود. با توجه به پرونده‌ی جدیدی که اکنون جزئیات بیشتری از آن مشخص شده است، شرکت گوگل حتی تا جایی پیش رفته بود که قصد داشت قسمتی از اپیک یا کل آن را خریداری کند تا از این تهدید به دور بماند و این رقابت را از بین ببرد.

اپیک گیمز

در بخشی از این پرونده‌های گفته‌شده که از طریق سایت The Verge در دسترس قرار گرفته ، بیان شده است: «گوگل با موانع قراردادی و فنی که با دقت برای از بین بردن رقابت ایجاد کرده است، از اندازه، نفوذ، قدرت و پول خود برای وادار کردن شرکت‌های شخص ثالث به قبول توافق‌نامه‌های ضد رقابتی استفاده می‌کند تا انحصار خود را بیشتر تقویت کند. برای مثال، ، گوگل تا آنجا پیش رفته است که سود انحصاری خود را با شرکای تجاری به اشتراک می‌گذارد تا موافقت آن‌ها را برای تضمین از بین برد رقابت دریافت کند. آن‌ها مجموعه‌ای از پروژه‌های داخلی را برای جلوگیری از سرایت اقدام‌هایی مانند اقدام اپیک انجام داده‌اند و حتی در برهه‌ای برای رفع این مشکل به فکر خرید قسمت یا تمامی از شرکت اپیک گیمز بوده‌اند.»

مشخص نیست که دقیقا گوگل در چه زمانی تصمیم به این اقدام گرفته بوده است و گویا شرکت اپیک هم از این موضوع آگاه نبوده است. تیم سویینی در نوشته‌ای جدیدی در توییتر در رابطه با این موضوع می‌گوید: «به دلیل دستور محافظتی دادگاه در برابر شکایت انجام‌شده، ما از این موضوع بی‌خبر بودیم و اکنون متوجه شده‌ایم که گوگل برای متوقف کردن شکایت از گوگل پلی خرید اپیک را در نظر گرفته بوده است.»

گوگل هنوز درباره‌ی این موضوع اظهارنظری نکرده است تا بتوانیم جزئیات بیشتری از این اتفاق به دست آوریم. شرکت اپیک گیمز شکایتی را علیه دو شرکت اپل و گوگل تنظیم کرد که دادگاه آن در ماه مه سال ۲۰۲۱ برگزار شد و در حال حاضر هنوز نتیجه‌ی نهایی آن مشخص نشده است.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما