آدام وارلاک کیست؟ با شخصیت جدید نگهبانان کهکشان ۳ آشنا شوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
آدام وارلاک

روایت سرگذشت و ریشه‌های دشمن تانوس در کمیک‌های مارول، آدام وارلاک، در نگهبانان کهکشان ۳ بسیار جالب خواهد بود. اخیرا شایعاتی مبنی بر این مطرح شد که ویل پولتر، بازیگر فیلم از گور برخاسته، به عنوان آدام وارلاک در نگهبانان کهکشان ۳ در دنیای سینمایی مارول حضور خواهد داشت و در نهایت، کارگردان این فیلم، جیمز گان هم این خبر را تایید کرد.

این بدان معناست که این گلادیاتور طلایی، سال‌ها پس از رد و بدل شدن این شایعات از سال ۲۰۱۴ سرانجام قرار است با تیم استارلرد همگام و تبدیل به یکی از ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول شود.

آدام وارلاک مانند نووا، موج‌سوار نقره‌ای و سایر نگهبانان کهکشان، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌ها در کیهان و جهان مارول است. در حقیقت، او شخصیت اصلی برخی از بزرگ‌ترین کراس‌اوورهای مارول در دهه ۹۰ میلادی، از جمله دستکش ابدیت بود. به همین دلایل، چند سالی است که طرفداران منتظر هستند تا او در دنیای سینمایی مارول ظاهر شود. اولین اشاره بزرگ به حضور او در دنیای سینمایی مارول در فیلم نگهبانان کهکشان در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد که پوششی مشابه پوشش او در موزه کلکتور مشاهده شد. سپس مارول با معرفی نژاد پوست طلایی خود، نام او را مطرح کرد و پوشش واقعی این قهرمان را در نگهبانان کهکشان ۲ نشان داد.

تقریبا همه چیز قطعی است و جیمز گان هم با اشاره مکرر به این نکته اعلام کرد که آدام وارلاک در نگهبانان کهکشان ۳ معرفی خواهد شد. به گفته وی، نکات و اشاراتی در فیلم‌های قبلی قرار داده شد تا زمینه را برای اولین حضور او فراهم کند. اکنون معمای این که آیا او واقعا ظاهر می‌شود یا نه، به لطف انتخاب ویل پولتر حل شده است و با توجه به اهمیت او در کمیک‌ها، حضور پولتر در نگهبانان کهکشان ۳ ممکن است آخرین باری نباشد که تماشاگران، او را روی صفحه نمایش می‌بینند. پس بد نیست کمی بیشتر با آدام وارلاک آشنا شویم و بدانیم که او در کمیک‌های مارول چه کسی است، چه قدرت‌هایی دارد و چه نقشی در دنیای سینمایی مارول خواهد داشت.

تشریح ریشه‌های آدام وارلاک در کمیک‌های مارول

آدام وارلاک

آدام وارلاک قبل از این که به این نام شناخته شود در کمیک چهار شگفت‌انگیز و با نام هیم وارد داستان شد و موجودی قدرتمند است که توسط گروهی از دانشمندان شیطانی به نام انکلیو و با مهندسی ژنتیک ساخته شده است. او از مقر خود فرار کرد تا راه و مسیر خود را در پیش بگیرد و در ادامه، قصد داشت با لیدی سیف ازدواج کند که این خواسته منجر به درگیری شدید او با ثور شد. آدام وارلاک پس از شکست و از دست دادن لیدی سیف، مدت زمانی را صرف کرد تا درک بهتری از شخصیت خود و هدفش در جهان پیدا کند.

آدام وارلاک به آینده خود فکر می‌کرد و در ادامه، ملاقات سرنوشت‌سازی با کاراکتر تکامل عالی داشت و این شخصیت به او سنگ روح را هدیه داد و نام این قهرمان را وارلاک گذاشت و وی را در پی مجموعه‌ای از ماجراجویی‌ها فرستاد. آدام وارلاک در طول این مدت با گروهی از بچه‌ها دوست شد که چیزهای زیادی درباره اخلاق و انسانیت به او آموختند. او هم‌چنین تلاش کرد تا سنگ روح را کنترل کند و به شکلی بسیار منزجر‌کننده، نیروی زندگی دشمنانش را از بین برد. آدام وارلاک پس از شکست دادن شخصیت شرور معروف بیست، به فصل بعدی زندگی خود ادامه داد و رقابت مشهور خود را با تانوس آغاز کرد.

همکاری با انتقام‌جویان و کاپیتان مارول اصلی منجر به این شد که آدام وارلاک خود را فدا کند. او ظاهرا با یافتن یک زندگی جدید در دنیای روح (قلمرو زندگی سنگ روح) به یک پایان خوش رسید. مارول سال‌ها بعد آدام را بازگرداند و او را در بسیاری از داستان‌های تانوس از جمله دستکش ابدیت و جنگ ابدیت به قهرمان اصلی خود تبدیل کرد. در نهایت این آدام وارلاک بود که نقشه قهرمانان را برای شکست تانوس و دستیابی به دستکش ابدیت به طور کامل طراحی کرد. آدام وارلاک پس از نبرد، برای محافظت از سنگ‌ها ساعت ابدیت را ایجاد کرد که امروزه نیز به شدت با آن سنگ‌ها در ارتباط است.

قدرت‌ها و توانایی‌های آدام وارلاک

آدام وارلاک

قدرت‌های آدام وارلاک او را به موجودی بسیار قدرتمند با توانایی‌هایی تبدیل می‌کند که وی را در بالاترین سطح ابرقهرمانان مارول قرار می‌دهد. در حقیقت، او قادر است درگیر کشمکش‌های طولانی با شخصیت‌هایی قوی مانند ثور شود. با این حال، شایان ذکر است که قدرت بدنی آدام وارلاک در سطح خدای تندر، هرکول و هالک نیست اما گفته می‌شود که قدرت‌های آدام وارلاک به راحتی دیگر کمبودهای او را جبران می‌کند. آدام می‌تواند از نیروهای کیهانی برای تقویت قوای خود استفاده کند، پرواز کند، گلوله‌های انرژی را از دستان خود پرتاب کند و با رفتن به پیله‌ای جدید و خودساخته، زخم های مرگبارش را بازسازی نماید.

علاوه بر این، با وجود همه تغییراتی که آدام در طول ۵۰ سال سابقه کمیک‌بوکی خود تجربه کرده، مجموعه قدرت‌های این شخصیت در موارد متعددی تجدید شده است و برخی از مواردی که به مهارت‌های او اضافه شده‌اند عبارتند از تله پورت، تبدیل شدن به فردی دیگر و جادوی کوانتومی. جادوی کوانتومی جادویی است که شامل استفاده از انرژی متافیزیکی پیرامون او می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین سلاح‌های او سنگ روح بود که بر دشمنان او تاثیری خون‌آشامی می‌گذاشت.

چه انتظاری از آدام وارلاک در دنیای سینمایی مارول داشته باشیم

آدام وارلاک

بدیهی است که چندین مورد از بزرگ‌ترین داستان‌های آدام وارلاک در دنیای سینمایی مارول از خط داستانی فیلم‌های انتقام‌جویان: بازی پایانی و انتقام‌جویان: جنگ ابدیت حذف شده‌اند. او در کمیک‌ها نقش مهمی در شکست تایتان دیوانه داشت اما هیچ نقشی در نسخه سینمایی این حوادث نداشت. متاسفانه اکنون زمینه‌ای برای رابطه او و تانوس در سینما وجود ندارد اما این موضوع باعث نمی‌شود که معرفی آدام وارلاک در فاز ۴ بی‌معنی باشد. خط داستانی دنیای سینمایی مارول می‌تواند سایر شخصیت‌های مرتبط با او در کمیک‌ها مانند تکامل عالی، بیست و همتای بد انسانی او، مگنوس را در خود جای دهد.

فعلا مشخص نیست که او چگونه وارد دنیای سینمایی مارول می‌شود اما انتظار می‌رود که نگهبانان کهکشان ۳ داستان فیلم دوم را دنبال کند و اولین ماموریت آدام وارلاک را نشان دهد که او در آن، با تعقیب نگهبانان، به دنبال انتقام آیشا باشد. آدام همانند کمیک‌ها می‌تواند سوالاتی درباره جایگاه خود در جهان و آن‌چه که قرار است انجام دهد داشته باشد. در این صورت، او می‌تواند ماموریت خود را رها کرده و با تیم استارلرد همراه شود.

اولین مرحله از زندگی گلادیاتور طلایی در کمیک‌ها سفری بود که او برای کشف خود آغاز کرد و منطقی است که دنیای سینمایی مارول هم به همان جهت متمایل شود. به هر حال، آدام اساسا یک فرد بالغ خواهد بود که تازه متولد شده است. بنابراین چیزهای زیادی برای یادگیری و فهمیدن او در طول این فیلم وجود خواهد داشت.

با در نظر گرفتن همه موارد، احتمالا نگهبانان کهکشان ۳ آغاز داستان آدام وارلاک باشد. او علاوه بر این که نامزد حضور در نگهبانان کهکشان ۴ است، پتانسیل بالایی هم برای حضور در فیلم‌ها و سریال‌های دیگر این فرانچایز دارد. خط داستانی او در فیلم گان می‌تواند درباره پیدا کردن خود باشد و سپس او در گام‌های بعدی تکامل پیدا کند و به قهرمان اصلی کیهانی دنیای سینمایی مارول تبدیل شود. آدام شاید نبرد با تانوس را از دست داده باشد اما همچنان می‌تواند کسی باشد که به عنوان دشمن مگنوس، آنیهیلوس یا حتی کنگ فاتح، قهرمانان دنیای سینمایی مارول را در فیلم‌های بعدی به پیروزی برساند.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد عرفان صادقی

    عالی میشه که کارکتر جدید میارن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما