گورمن: اپل همچنان روی توسعه‌ی آی‌مک پرو با نمایشگر بزرگ‌تر کار می‌کند

۱۴ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

به گفته‌ی «مارک گورمن»، تحلیلگر و روزنامه‌نگار معروف حوزه‌ی فناوری از خبرگزاری بلومبرگ، اپل همچنان روی توسعه‌ی آی‌مک پرو با نمایشگر بزرگ‌تر و تراشه‌ی قدرتمندتر برای عرضه در بازار کار می‌کند.

این روزنامه‌نگار مطرح بلومبرگ در جدیدترین نسخه از خبرنامه‌ی هفتگی «Power On» خود اعلام کرد که اپل در حال کار بر روی حداقل دو مدل آی‌مک است که احتمالاً از سری تراشه‌های «M3» بهره خواهند برد. گورمن می‌گوید که اپل احتمالاً در سال ۲۰۲۳ یک آی‌مک ۲۴ اینچی بازطراحی شده با تراشه‌ی استاندارد M3 را روانه بازار خواهد کرد و همچنین علاوه بر آن‌ها، روی توسعه‌ی یک آی‌مک رده‌بالا نیز کار می‌کند.

او در ادامه‌ی توضیحات خود افزود: «من همچنان معتقدم که اپل در حال کار بر روی یک آی‌مک با صفحه‌نمایش بزرگتر برای عرضه در بازار است. تصور من این است که این مدل از نوعی تراشه‌ی M3، احتمالاً M3 پرو و M3 مکس به عنوان قلب تپنده بهره می‌برد. این روند همچنین با تراشه‌های مک‌بوک پرو نیز مطابقت دارد. اما فکر نمی‌کنم ترکیب مک استودیو یا مک مینی با نمایشگر اپل استودیو، آن را برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای که می‌خواهند صفحه‌نمایش بزرگ‌تری داشته باشند، بهینه کند.»

پیش‌تر نیز این تحلیلگر در خبرنامه‌ی خود نوشت که اپل در حال آماده‌سازی یک آی‌مک مبتنی بر تراشه‌ی M3 است. طبیعتاً در رابطه با ویژگی‌های این تراشه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم و به‌عنوان مثال نمی‌دانیم که از کدام فناوری ساخت استفاده می‌کند.

شرکت TSMC که بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌های موبایل محسوب می‌شود و تمام تراشه‌های اپل را تولید می‌کند، به‌تازگی اعلام کرده که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری را آغاز می‌کند. بر اساس برخی گزارش‌ها، اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۳ از تراشه‌های ۳ نانومتری برای محصولات خود استفاده کند. این یعنی احتمالاً M3 هم مبتنی بر فناوری ساخت ۳ نانومتری خواهد بود.

باید خاطر نشان کنیم که در مارس ۲۰۲۱، اپل تولید آی‌مک پرو را متوقف کرد و دقیقاً یک سال بعد آن یعنی در مارس ۲۰۲۲، توقف تولید مدل ۲۷ اینچی مبتنی بر اینتل ‌آی‌مک را اعلام کرد و آی‌مک ۲۴ اینچی با تراشه‌ی M1 را به عنوان تنها مدل آی‌مک باقی‌مانده برای فروش در اختیار کاربران قرار دارد.

در حال حاضر، اپل آی‌مک ۲۷ اینچی را با مک استودیو و نمایشگر استودیو دیسپلی جایگزین کرده است و برخی منابع ادعا می‌کنند که آی‌مک رده بالایی در حال توسعه نیست، اما گورمن از جمله کارشناسانی است که بر این باور است یک آی‌مک قدرتمندتر و بزرگ‌تر در آینده‌ای نزدیک به کاربران معرفی خواهد شد.

این روزنامه‌نگار مطرح در گزارش قبلی خود به محصولاتی نظیر مک مینی با تراشه‌ی M2، مک مینی با تراشه‌ی M2 پرو، مک‌بوک پروهای ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی با تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس و مک پرو با تراشه‌های M2 اولترا و M2 اکستریم به عنوان مک‌های جدید M2 اپل اشاره کرد، اما در آن گزارش حرفی از آی‌مک‌ جدید این شرکت نزد. بنابراین طبق این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که اپل این محصول را با تراشه‌ی M2 معرفی نخواهد کرد و می‌توان امیدوار بود که در اواخر سال آینده همراه با تراشه‌های جدید M3 از آن رونمایی شود.

گورمن انتظار دارد که یک آی‌مک ۲۴ اینچی به‌روزرسانی‌شده در میان اولین سری‌های مک‌های M3 باشد که شامل مک‌بوک‌ ایر ۱۳ اینچی به‌روزرسانی‌شده، مک‌بوک ایر کاملاً جدید ۱۵ اینچی و احتمالاً یک نوت‌بوک ۱۲ اینچی جدید خواهد بود. پیش‌تر نیز در این رابطه «مینگ-چی کو»، دیگر تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در توییت خود نوشت که اپل عرضه‌ی نسل جدید آی‌مک پرو و مک پرو را به سال ۲۰۲۳ موکول کرده است.

در سال‌های اخیر، اپل دو مدل اصلی آی‌مک را برای فروش روانه‌ی بازار کرد: یک مدل ۲۱.۵ اینچی و یک مدل قدرتمندتر ۲۷ اینچی. در اوایل سال جاری، مدل ۲۱.۵ اینچی با یک مدل کاملاً جدید ۲۴ اینچی مجهز به تراشه‌ی M1 جایگزین شد. باید دید در ادامه چه اخبار دیگری در مورد این محصول اپل در رسانه‌های خبری منتشر خواهد شد.

منبع: Macrumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه