راهنمای بازیگران و شخصیت‌های فیلم‌ «هالووین به پایان می‌رسد»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
هالووین به پایان می‌رسد

جان کارپنتر پاییز سال ۱۹۷۸ یک فرانچایز سینمایی را راه‌اندازی کرد که به داستانی کلاسیک در ژانر اسلشر تبدیل شد. استودیوی بلوم‌هاوس پس از چهل سال میراث کارپنتر را احیا و آخرین آثار مجموعه «هالووین» را به طرفداران عرضه کرد.

طی این چهل سال، چندین بازسازی، کراس‌اوور، پیش‌درآمد و دنباله در این فرانچایز منتشر شده و از یادها رفته اما آخرین سری محبوبیت زیادی در بین طرفداران به دست آورده است. اکنون پس از سال‌ها داستان مایکل مایرز و لوری استرود در هالووین امسال به پایانی دراماتیک می‌رسد. «هالووین به پایان می‌رسد» آخرین دنباله سری ۲۰۱۸ و سیزدهمین قسمت از این فرانچایز است.

کل تیم سه‌گانه اصلی با کارگردانی دیوید گوردون گرین و نویسندگی دنی مک‌براید، پل برد لوگان و کریس برنیر در هالووین به پایان می‌رسد حضور دارند. این فیلم‌ چهار سال پس از فیلم سال ۲۰۱۸ روایت می‌شود و عناصر همه‌گیری را در داستان خود می‌گنجاند. داستان از جایی شروع می‌شود که وقایع هالووین می‌کشد به پایان می‌رسد. لوری اکنون با نوه‌اش زندگی می‌کند و تصمیم دارد زندگی با خاطرات بد گذشته را متوقف کند و به روال عادی برگردد اما یک پسر جوان در محله به نام کوری متهم به کشتن یک بچه می‌شود و همان خشم و وحشت قدیمی به زندگی لوری برمی‌گردد و او باید یک بار برای همیشه با یک مجرم غیرقابل کنترل مقابله کند. به این ترتیب، لوری و مایکل در یک پایان‌بندی خون‌آلود و عجیب برای آخرین بار با یک‌دیگر روبه‌رو می‌شوند.

اما بیایید نگاهی به شخصیت‌های اصلی و بازیگران این فیلم بیاندازیم. برخی از آن‌ها چهره‌هایی آشنا هستند و علاوه بر آن‌ها، چندین شخصیت جدید نیز در این بین وجود دارند.

جیمی لی کرتیس در نقش لوری استرود

هالووین به پایان می‌رسد

داستان هالووین با لوری استرود شروع می‌شود و به پایان می‌رسد. حتی می‌توان گفت که او همان دلیلی است که داستان به خاطرش به مدت چهار دهه ادامه داشته است. لوری که از حملات مایرز جان سالم به در برده بود، در همه فیلم‌ها با این قاتل نقابدار مقابله می‌کرد و به این ترتیب به دشمن اصلی او تبدیل شد. لوری از آن زمان از اعتیاد به الکل و اختلال استرس پس از واقعه رنج می‌برد.

تلاش چندباره لوری برای بازگشت به زندگی عادی و مقابله با مایکل، کمکی به او نکرد و او نتوانست از درد و رنجی که مایرز از سال ۱۹۷۸ برایش ایجاد کرده بود فرار کند. لوری پس از از دست دادن دخترش کارن (جودی گریر) در آثار قبلی در حال حاضر با نوه‌اش آلیسون در هادونفیلد زندگی می‌کند. البته در چهار سال گذشته خبری از مایکل مایرز نبوده اما یک اتفاق دوباره اوضاع را آشفته می‌کند و لوری به همان روند کشت و کشتار برمی‌گردد، با این تفاوت‌ که این بار، یا او زنده می‌ماند یا مایرز.

جیمی لی کرتیس در نقش لوری استرود نقش‌آفرینی می‌کند. حرفه بازیگری او از اولین فیلم «هالووین» شروع و جایگاه وی از آن زمان به عنوان ملکه ژانر اسلشر تثبیت شد. کرتیس این نقش را در ۷ فیلم از ۱۳ فیلم این فرانچایز بازی کرده است. کرتیس بیشتر به خاطر بازی در این فیلم‌های ترسناک و اسلشر شناخته می‌شود اما او سابقه بازی در پروژه‌هایی در ژانرهای مختلف مانند «دستگیری در خانه»، «جمعه عجیب»، «دروغ‌های واقعی»، «چاقوکشی» و «همه‌چیز همه‌جا در یک زمان» را در کارنامه خود دارد و در سال ۲۰۲۳ در فیلم‌هایی مانند «عمارت خالی از سکنه» و «سرزمین‌ مرزی» ایفای نقش خواهد کرد.

جیمز جود کورتنی و نیک کسل در نقش مایکل مایرز

هالووین به پایان می‌رسد

او مردی است که نقاب بر صورت می‌گذارد و بدون او هیچ هالووینی وجود نخواهد داشت. مایکل مایرز همان قاتل روانی است که شهر هادونفیلد را به وحشت می‌اندازد. او اولین بار در شب هالووین در سال ۱۹۷۸ ظاهر شد و به تعدادی از پرستاران جوان که یکی از آن‌ها لوری بود حمله کرد اما لوری از دستش فرار کرد و ماجرا بین آن‌ها پیچیده شد.

مایرز از آن زمان هر از چند گاهی به داستان هالووین برمی‌گردد و سعی می‌کند لوری را بکشد اما تاکنون موفق نشده است. مایرز نیز گذشته خاصی دارد. او در کودکی به خاطر قتل خواهرش به آسایشگاه فرستاده شد و پس از آن نیز، بارها به دام افتاده است اما همیشه موفق به فرار می‌شود. مایرز در آخرین سه‌گانه حتی دستگیر شده و به طرز بدی مجروح می‌شود اما هم‌چنان زنده می‌ماند و به کشت و کشتار ادامه می‌دهد. وی در قسمت آخر به هادونفیلد بازمی‌گردد و با لوری مواجه می‌شود.

جیمز جود کورتنی به عنوان یک بازیگر و بدلکار نقش این قاتل نقاب‌دار را بازی می‌کند. او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی مانند «فیلادلفیا»، «بابیلون»، «آزمایش ۲» و «بافی قاتل خون‌آشام» ظاهر شده است. نیک کسل، بازیگر و کارگردان، شخصیت مایرز را در فیلم اصلی سال ۱۹۷۸ به تصویر کشید و دوباره نقش خود را در خط داستانی فیلم ۲۰۱۸ نیز بازی کرد. کسل بیشتر به عنوان کارگردان فیلم «آخرین جنگجو» شناخته می‌شود و در فیلم‌هایی مانند «فرار از نیویورک» و «پسری که می‌تواند پرواز کند» ظاهر شده است.

اندی ماتیچاک در نقش آلیسون نلسون

هالووین به پایان می‌رسد

آلیسون دختر کارن و نوه لوری است. او اولین بار در هالووین ۲۰۱۸ به همراه مادرش در این داستان ظاهر شد اما تا قبل از فیلم هالووین می‌کشد، مستقیما هیچ برخوردی با مایکل مایرز نداشت. آلیسون پس از بستری شدن مادربزرگش در بیمارستان به دلیل جراحت شدید ناشی از حمله مایرز، با این قاتل روبه‌رو شد و سعی کرد تا او را مجروح کند. او در قسمت آخر با لوری زندگی و با مادربزرگش همکاری می‌کند تا شیطانی را که مدت‌هاست خانواده آن‌ها و شهر هادونفیلد را آزار می‌دهد، بکشد.

اندی ماتیچاک بازیگر نقش آلیسون نلسون است. او از «هالووین» ۲۰۱۸ در این نقش اصلی بازی کرده و از آن زمان تاکنون بخشی از این سه‌گانه بوده است. ماتیچاک هم‌چنین در فیلم‌هایی مانند «سوراخ خرگوش» و «پسر» و مجموعه‌های تلویزیونی محبوبی مانند «خیابان ۶۶۶» و «خون آبی» ظاهر شده است.

ویل پاتون در نقش فرانک هاوکینز

هالووین به پایان می‌رسد

فرانک هاوکینز معاون کلانتر هادونفیلد است و اولین کسی بود که مایرز را پس از اولین قتل عامش در سال ۱۹۷۸ پشت میله‌های زندان انداخت. او در سال ۲۰۱۸ در این داستان ظاهر شد و نقش خود را دوباره ایفا کرد. هاوکینز به عنوان یک شخصیت، فردی واقعا نیکوکار است و به شهروندان هادونفیلد اهمیت می‌دهد. علاوه بر این، او لوری را دوست دارد اما هرگز فرصت مناسبی برای ابراز این عشق پیدا نکرده است. او در عین حال به شدت از مایرز بیزار است و می‌خواهد به هر نحوی که شده وی را گیر بیاندازد. هاوکینز فکر می‌کند که شاید تقصیر او بوده که مایرز در تمام این سال‌ها در بین مردم جولان داده، چرا که در همان شب اول هالووین در سال ۱۹۷۸ اجازه نداد که دکتر لومیس (دونالد پلینس) مایرز را بکشد.

ویل پاتون در نقش هاوکینز بازی می‌کند. پاتون بیشتر برای نقش‌هایش در «پستچی» و «میناری» شناخته می‌شود و در فیلم‌های دیگری مانند «به یاد تایتان‌ها»، «آرماگدون» و «مجازات‌گر» نیز ظاهر شده است. او هم‌چنین در سریال‌ «یلو استون» نیز حضور داشته است.

روهان کمپبل در نقش کوری کانینگهام

هالووین به پایان می‌رسد

کوری به عنوان یک شخصیت جدید در قسمت سوم و آخر ظاهر می‌شود. او ساکن هادونفیلد و متهم به قتل کودکی است که از او نگه‌داری می‌کرد. این اتفاق، خاطرات تلخ گذشته مردم شهر را دوباره شعله‌ور می‌کند و به دنبال آن، مایرز پس از چهار سال وقفه در قتل عام، دوباره ظاهر می‌شود. احتمالا کوری فقط یک گزینه جانبی است و کشتن یک کودک به دست او، صرفا شاید نقشه مایرز برای رسیدن به لوری باشد.

روهان کمپبل در نقش کوری ظاهر می‌شود. او یک بازیگر کانادایی به حساب می‌آید که قبلا در فیلم‌هایی مانند «دره زیرین» و «دیابلو» و سریال‌ «سوپرنچرال» ظاهر شده است. کمپبل از سال ۲۰۲۰ نیز در سریال «پسران هاردی» بازی می‌کند.

کایل ریچاردز در نقش لیندسی والاس

هالووین به پایان می‌رسد

لوری در سال ۱۹۷۸ از چند کودک نگه‌داری می‌کرد و در آن زمان برای اولین بار مورد حمله مایرز قرار گرفت. لیندسی والاس یکی از آن بچه‌هایی بود که لوری از آن‌ها نگه‌داری می‌کرد. لیندسی چند دهه بعد و زمانی که مایرز به هادونفیلد بازمی‌گردد، به یکی از اهداف این قاتل تبدیل‌ می‌شود. لیندسی را آخرین بار در فیلم هالووین می‌کشد دیدیم و او و دوستان دوران کودکی‌اش در آن فیلم هنوز از خاطراتشان در سال ۱۹۷۸ رنج می‌بردند. او باز هم مورد حمله مایرز قرار گرفت اما جان سالم به در برد.

کایل ریچاردز در نقش لیندسی بازی می‌کند که اولین حضور خود در این فرانچایز را در «هالووین» و در سال ۱۹۷۸ تجربه کرد. او کار خود را به عنوان یک بازیگر کودک شروع و پس از آن در فیلم‌هایی مانند «نگهبان جنگل» و «طعمه زنده» بازی کرد. وی در دوران بزرگسالی بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های «همسران بورلی هیلز»، «روزهای زندگی ما» و «هنرپیشه جدید» شناخته می‌شود.

در میان شخصیت‌های دیگر، مایکل اولری نقش دکتر ماتیس و عمر دورسی نقش کلانتر بارکر، کلانتر فعلی هادونفیلد را بازی می‌کند.

«هالووین به پایان می‌رسد» در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۲ (۲۲ مهر ۱۴۰۱) اکران و به طور هم‌زمان در سینماها و در سرویس استریم پیکاک پخش شد.

خلاصه داستان رسمی فیلم

هالووین به پایان می‌رسد

لوری چهار سال پس از حوادث هالووین می‌کشد با نوه‌اش آلیسون (اندی ماتیچاک) زندگی می‌کند و خاطراتش را برای خود می‌نویسد. مایکل مایرز از آن زمان دیگر دیده نشده است. لوری ده‌ها سال به مایکل اجازه داد تا جهت زندگی او را تعیین و وی را هدایت کند اما این بار تصمیم می‌گیرد تا خود را از ترس و خشم رها کند. در ادامه، مردی جوان به نام کوری کانینگهام (روهان کمپبل) متهم به قتل یک پسربچه می‌شود و موجی از خشونت و وحشت به راه می‌افتد و لوری مجبور می‌شود تا در نهایت با همان شیطان همیشگی مقابله کند و یکبار برای همیشه کنترل زندگی خود را به دست بگیرد.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما